Jump to content

Izbori


Talvi

Izbori 2023.  

35 members have voted

You do not have permission to vote in this poll, or see the poll results. Please sign in or register to vote in this poll.

Recommended Posts

Zar Meridian nije kladionica Đuke Bizona? Nekako mi je Mozzart pouzdaniji. Pri tom, kaldionice zaboli za istraživanja, softver automatski određuje kvote na osnovu uplata. Pogledaj kako su menjale kvote sa ulaskom Belog. Sve je raspoređeno između postojećih, a ostala je ista kvota za izlaznost. A znamo da Beli izvlači ljude koji nisu planirali da glasaju.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zar Meridian nije kladionica Đuke Bizona? Nekako mi je Mozzart pouzdaniji. Pri tom, kaldionice zaboli za istraživanja, softver automatski određuje kvote na osnovu uplata. Pogledaj kako su menjale kvote sa ulaskom Belog. Sve je raspoređeno između postojećih, a ostala je ista kvota za izlaznost. A znamo da Beli izvlači ljude koji nisu planirali da glasaju.

 

Tebra, poenta kladže je da ti budeš u minusu, čiji god da je servis, niko nije lud da bankrotira na glupost poput ove, preveliki zajeb bi bio.

 

Takođe, to za softver je tačno za etiopijsku b ligu vaterpola, za bitne stvari radi ljudska ruka - pogledaj koliko se plaća pozicija sportskog analitičara.

 

Za ove stvari gde mogu lako da se naprave milioneri na lokalu ne sme da ima greške. Razmisli o situaciji u kojoj neko šesti zaista pobedi sa kvotom od 9000, pa da ima 100 takvih tiketa sa po 1000 kinti na svakom. Sagradiš dva kineska mosta i pola autoputa od tih novaca.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne, nego mi se čini da je Meridian postavio takve kvote i igre, da se igračima ne isplati da igraju kod njih. Umesto realne vrednosti i 1.85±0.05 kvota, oni su stavljali nešto deseto i npr. 2.6 vs 1.3

 

Mislim da je kod (ovakvih) izbora drugačija priča. Svi parovi su povezani, tj. ako je jedan preko, bar jedan mora biti ispod. Oni za svakog ponuđenog imaju uplate i znaju koliko bi morali da isplate za eventualni dobitak.

 

Pogledaj za Belog. Kad se pojavio, kvota je bila oko 2,5. Kako su se povećavale uplate, tako je rasla i kvota. Ovi što su igrali "više" na početku su dobro prošli i verovatno će dobiti. Ali ako npr. Beli uzme 5%, to znači da verovatnio svi ovi što su igrali "više" na npr. Šešelja ili Jankovića (još dok su imali veće kvote) padaju. Pri tom, mnogo je njih uplaćivalo da Beli pobeđuje, što je naravno pad. Isto je i za sve ostale, osim možda za jednog od SJ/VJ.

 

Nema šanse da kandidatura Belog (pa i Raduleta) ne podigne izlaznost bar 2%, a ovi i dalje drže 58%. Izbori su zbog zavisnosti rezultata najbolja igra za kladionice, pa su tako iste debelo zaradile na Brexitu i USA izborima, iako su "promašili" u prognozi.

Share this post


Link to post
Share on other sites

@Dmd

Čekaj, mi se slažemo oko toga da je meridijan postavio pravila tako da se ljudima ne isplati da igraju, ne vidim kako to isključuje tačnost njihove prognoze?

 

Misliš da će neko sem V da pobedi? Hoće kurac.

 

Also, razlika na kvotu izlaznosti je toliko nebitna da možeš da je dodaš da popuniš ako ti fali tekma za kvotu 2.25

  • Downvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nijedan normalan kandidat nije za EU po svaku cenu i nijedan nije rekao da se odriče Kosova.

 

Pa oni nikad ne kažu to za EU, ali čim dođu na vlast, skidaju gaće pred činovnicima EU.

Ja sam čak primetio i jedan fizički paradoks kad se Vučić sretne sa Merkelovom. Čovek ima 2 metra, a nekako se smanji na 180cm.

  • Upvote 3

Share this post


Link to post
Share on other sites

Baš sa mojim životom?

Sa mojim nema, ali sa životom mojih bližnjih ima.

Od kako je uveden SSP (zbog skidanja gaća pred EU), u Srbiji je postalo nemoguće proizvesti hranu, i živeti od toga, zbog nenormalnog uvoza.

 

To je samo jedan primer, a ima ih milion, a pošto te zabole kita, mrzi me da pišem.

  • Upvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

I mene je uvek interesovalo to skidanje gaca..

 

Kako to funkcionise?

 

Vucic ili neka vlast skine gace i onda kao mene sramota sto je to njegova duznost jer drugu opciju i nema.. ako ih ne skine Merkelovoj, skinuo bi ih Putinu..

Ali mi volimo Putina jer nas nije bombardovao, pa je to ok..

 

Ne sme covek da pusti neku vest na netu ili TV-u, jer ce videti da tamo neki srpski politicar skida gace..

Teske su muke srpske

Share this post


Link to post
Share on other sites

Baš sa mojim životom?

Sa mojim nema, ali sa životom mojih bližnjih ima.

Od kako je uveden SSP (zbog skidanja gaća pred EU), u Srbiji je postalo nemoguće proizvesti hranu, i živeti od toga, zbog nenormalnog uvoza.

 

To je samo jedan primer, a ima ih milion, a pošto te zabole kita, mrzi me da pišem.

Nema to veze sa SSP. Evo Matijević pravi govna i prodaje nam bez problema. Može i sa SSP i sa EU, kao i bez njih. Što se ne izvozi u Rusiju, imamo sporazum i sa njima? A da, svako gleda svakog da zajebe. Ne mogu više da pišem, ali valjda je očigledno da uređenost zemlje i kvalitet života ne zavisi od toga li je ona članica EU. Mnogo je primera koji to pokazuju, ko hoće da ih ignoriše neka nastavi.

Edited by Dead Man Drinking

Share this post


Link to post
Share on other sites

Baš sa mojim životom?

Sa mojim nema, ali sa životom mojih bližnjih ima.

Od kako je uveden SSP (zbog skidanja gaća pred EU), u Srbiji je postalo nemoguće proizvesti hranu, i živeti od toga, zbog nenormalnog uvoza.

 

To je samo jedan primer, a ima ih milion, a pošto te zabole kita, mrzi me da pišem.

 

 

@Elf

 

pa jebiga brt, ako hoces pristup jedinstvenom trzistu EU, moras da skines gace malo..

SSP se primenjuje i za nasu robu ako se ne varam..

Share this post


Link to post
Share on other sites

I mene je uvek interesovalo to skidanje gaca..

Kako to funkcionise?

Vucic ili neka vlast skine gace i onda kao mene

 

Evo sad vidiš (ovih dana) kako to funkcioniše.

Vučić skine gaće pred EU, a ta ista EU nema primedbi o medijskom mraku u Srbiji. Čak mu Mogerini dođe i pomogne u predizbornoj kampanji.

Dođe u parlament koji je suspendovan, i snajka Federika nema ništa povodom toga da kaže.

Merkelova hvali Vučića, a u njenoj zemlji je protivzakonito da se premijer kandiduje za predsednika.

Onda Vučić otvori neku nemačku fabriku, da subvencije... i svima dobro... sem narodu.

 

Ovo su ti inače stavovi Radulovića.

 

 

Što se ne izvozi u Rusiju, imamo sporazum i sa njima?

 

Zato što vlast nije zainteresovana da izvozi za Rusiju.

Pa koliko kancelarija za EU imamo? Komora, nekih institucija, ministarstava, agencija, kuraca i palaca za pridruživanje EU.

Imamo toga koliko hoćeš... a za Rusiju nemamo ništa... ništa organizovano...

 

I posle je argument kao.. pa mi više izvozimo u EU... pa naravno da izvozimo pored tolike usresređenosti.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa ko tebi brani da se usredsrediš na Rusiju? I kakve kancelarije imaju veze sa tim, o čemu pričaš? Mali proizvođači nemaju nikakve šanse, ali ne zbog EU ili Rusije, već zbog odnosa domaćih politčara i "biznismena" prema mogućoj konkurenciji

 

I ponovo se vraćamo na podršku Vučiću - Kad su kritikovali Slobu, bilo je "što se mešaju u unutrašnje stvari zemlje?". Kad ćute o Vučićevim nedelima, mi vičemo - "Što ne reaguju?" Jebe se njima za Srbiju, dokle god njihove firme nemaju probleme. A neće ih imati dokle god nema rata (npr. neke strane firme se povlače iz Ukrajine). I to je ono što je bitno - ne trebamo mi njima, nego oni nama. Tj. trebaju nam ako bismo znali da iskoristimo to tržište kao npr. Češka, a ne da budemo Bugari No. 2

 

Zato ti stavovi "samo EU" ili "nikako EU" nemaju veze sa životom. Tj svi osim Radulovića i Jankovića pričaju gluposti.

Edited by Dead Man Drinking
  • Upvote 2

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa delimično si u pravu, a delimično nisi.

 

Ja nisam za to da se EU meša u unutrašnje stvari Srbije, samo ukazujem na licemerstvo.

Znamo da najniži činovnik EU, nikada nema problem da popljucka Srbiju, pa se samo naglas pitam, što sad ćute?

 

A da uzvratim sličnim pitanjem.

Kad se bilo ko od nas (koji nismo za ulazak Srbije u EU) usprotivio saradnji sa EU? Fala Bogu da treba da sarađujemo. Eno čak i Šešelj po intervjuima priča da mnoga poglavlja koja treba da ispunimo za EU su dobra za Srbiju. Niko od (desničarskih) kandidata za predsednika, nije protiv saradnje sa EU.

Možda jedino Beli... kontam da će on obećati da će naterati EU da se pripoji Srbiji kao manjinski partner. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

@Elf

 

pa jebiga brt, ako hoces pristup jedinstvenom trzistu EU, moras da skines gace malo..

SSP se primenjuje i za nasu robu ako se ne varam..

 

jednostrana primena trgovinskog sporazuma sa eu je trajala nesto tipa godinu dana. mnogi ljudi misle da se tu do danas nije nista promenilo. srbija je to napravila nakon sto je EU devet godina primenjivala slicne povoljne mere prema srbiji. to je bilo uvod u bezvizni rezim koji svi tako mrzimo jelda.

  • Upvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...