Jump to content

Opšta filmska tema


Lunar

Recommended Posts

Seljandzure. Prost i jeftin humor sto bi rekao Gruco Marks. Ono za Kozbija takodje veoma neukusno. Kao da je covek osudjen jbt. Svi koji na taj nacin zbijaju sale su obicna govna.

Edited by HEFEST
  • Downvote 2

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 1 month later...

Mocni Rendzeri, kad su porasla deca...osamostalila se..

 

Ovo je koliko sam procitao "blaza" verzija koja je postavljena na youtube, postoji i originalna "hardkor" verzija sa vise nasilja i golotinje ali je izgleda uklonjena...

Ako neko slucajno nadje tu originalnu verziju neka postavi.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Upravo se vratih sa otvaranja FEST-a... malo utisaka...

 

Viva Vox bili super kao sto i prilici...

Dodela nagrada: Milena Dravić ljosnula samo tako, jadna zena, ali avaj, ustala i kao svaka prava dama napravila salu od toga i nastavila dalje.

Izasao Sokurov i rekao "Vi ste zemlja rusofila, koliko znam, ali mi je cudno sto tako malo ljudi zna ruski" :haha:

Onda je izašao gradonačelnik Mali i sledilo je UAAAAAAAA od strane 30% publike...

 

A onda je usledio film za svecano otvaranje "Sen Loren"

Sa umetničkog aspekta ok film skroz, govori o usponu jednog kreatora, koji je bio vise od toga, prikazujući njegov stavralački rad, fragilnu strukturu ličnosti, gej ljubavni život... za koji smatram da je urađen da je prešao granice dobrog ukusa... sve super, prikazuju orgije i promenu partnera itd ali vrhunac mi je bio ginekološki sto koji služi jelte u seksualne svrhe...

Jedno 30-40% publike je izaslo za sat i po filma, koji je trajao dva i po sata. Prvi put da mi se desilo na nekoj projekciji da su ljudi tako masovno poceli da izlaze znaci pola reda ispred nas je izaslo...

Anyway ne preporucujem film jer ipak nema dovoljno dubine koje ce vas raditi i drzati dugo posle gledanja istog.

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 3 months later...
  • 1 month later...

Jupiter Ascending

 

jupiterjpg-a2a60e.jpg

 

odgledah sinoc, na zalost na malom ekranu

 

FILM JE SJAJAN!!!!

 

.. ukoliko se lozite na izmisljene svetove koji su fantasticno i stilski konzistentno napravljeni, uzivacete u svakom frejmu predela, svemirskih stanica, reptilijanaca koji imaju krila, mutanata, cak i smisao za modu im je sjajan

vidi se budzet, na kostimima se nije stedelo, i uopste vizuelni utisak je ocaravajuc

sjajna ideja price, subplots su zanimljivi, koncept je super

Tatum je neocekivano odlican svemirski cyber punk junak.

 

Osim toga, prica je suplja i besmislena, film predugo traje, scene predugo traju, dijalozi predugo trajhu, awkaward moments predugo traju. Kraj je debilan do bola.

sjajni elementi price upakovani random bez smisla, kraja i pocetka, nabacano, nekoherentno

Prva scena borbe jebeno predugo traje i smori.

Umesto da se samo referisu na neke scene (npr kada njih dvoje pricaju, tj kada se ona njemu lose nabacuje) bolno pustaju da scena ponovo traje od pocetka do *awkward* kraja, i tako nekoliko puta.

Scene borbe su slicne, predvidljive, koreografija se ponavlja.

Sjajna ideja, sjajan koncept zaista, sjajna prica koja je realizovana o.c.a.j.n.o.

 

Caine: "I have more in common with dogs than I do with you."

Jupiter: "I love dogs."

LOL :no:

 

 

Iskreno, koliko me je film odusevio nekim elementiam i originalnom pricom, toliko me je realizaciaj filma ubila u pojam. Zali boze budzeta i finalnog proizvoda. Trebao je neko drugi to da rezira, neko ko se ne libi da izbaci viskove, da ubrza scene, neko ko daleko bolje drzi ritam scena i tempo citavog filma....

Wachowski su sjebali jos jednu dobru stvar, i to im nije prvi put.

 

Ipak, nadam se da ce Jupiter franshiza zaziveti i da ce mozda ispraviti gluposti u nekom sledecem nastavku, jer greota bi bilo ovako divno zamisljen i napravljen svet da ostane samo na ovom losem delu....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jupiter Ascending

 

Scene borbe su slicne, predvidljive, koreografija se ponavlja.

 

sve bi bilo super sa scenama borbe da kadrovi ne traju po 2 nanosekunde i izazivaju epi napad.

fury road je majka za sve moderne akcione filmove kako te scene treba da izgledaju.

  • Upvote 2

Share this post


Link to post
Share on other sites

ili traju prekratko (neka pogledaju bilo koji Tarantinov film da vide kako se to zaista radi uspesno)

ili traju do besvesti.. i uopste scene borbe traju bespotrebno predugo

 

fury road, yeah, to je etalon za dobar film :da:

Share this post


Link to post
Share on other sites

i scenografija i kostimi :wub:

 

bila je zabavna scenografiaj i u novom Totalnom Opozivu, ali ni prineti ovome, ovo je zaista spejs opera kakvu vizuelno zasluzujemo vec decenijama (od originalnih Ratova Zvezdam da budem precizna :D)

Share this post


Link to post
Share on other sites

sta znam, peti element je sjajan i obozavam ga

ali nije mi to taj nivo detalja i sirine, u scenografskom smislu.

 

a kad smo vec kod Luc Bessona, kako je kao producent dozvolio da se maestralno usere Lockdown, pa nemam reci :haha:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Lockdown je prezabavan film! Igra na kartu nostalgije, i ne shvata sebe previše ozbiljno, što je plus. Za b filmić, sve je na mestu.

 

Nemoj tako, uvek se rado vraćam Petom Elementu, enterijeri, dizajn vanzemaljaca, nije još izgubio na tom finom šmeku. Retka je situacija da neki sci fi film izdrži test vremena sa efektima i pričom. Skoro sam gledoa Logans Run i Zardoz, užasno su ostarili...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Predji onda na Body Snatchers, Dark City i Minority Report (iako nije toliko mator)

to je ono pravilo, ako igras na siguricu, uzmi film Toma Kruza xD

 

Lockdown jeste zabavan, ali je podbacio nevidjeno. Dobre fore, ali muljava izvedba i par gluposti u prici, mnjah. Vise kao C :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nema tu puno mesta za originalnost, namera je i bila da zabavi, u čemu i uspeva. Imaš mnogo više filmova koji pucaju na veće stvari, a u suštini su jako mali i nerazvijeni. Što se braće, pardon, buraza i sestre Watchowski tiče, odgledaj Sense8, pristojan sci-fi sa dramskim elementima. Biće nešto od toga, ako uspeju da ga nastave.

 

Ne volim Kruza, gledao sam skoro sa njim Edge of Tomorrow, bilo mi zabavno prvih 10 minuta što umire, ali posle ga baš pretvore u splačinu, a mogli su da naprave nešto mnogo interesantnije od tog fazona sa umiranjem, patetikom itd.

 

Body Snatchers odgledao, to i dalje vredi, matori Sutherland dominira. Dark City? Alex Proyas? Noir u svemiru, izašao kada i Matrix i ispušio ga? Sećam ga se kroz izmaglicu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

sto se tice kopanja po starudijama

odgledah skoro "novi" Stepford wives"

ima dobrih momenata,a li ni prineti originalu. Original je jebeno creepy, dok je ovaj film, sa sve mokrom i masnom Nikol Kidmen samo naporan na momente.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Noir u svemiru, da. Matriks ga je marketinski pojeo, ali film potpuno zasluzuje svoje mesto kao kultno ostvarenje, rame uz rame za Matriksom.

 

za Sens8 sam cul ada je pristojno, ali nemam vremena za serije.

 

haha gresis, Edge of Tomorrow je sjajn film, plus jedan od najbolje izmontiranih visokobudzetnih filmova u poslednje vreme (ono sto Jupiteru uzasno nedostaje), zaokruzena prica i ukusno spakovane reference na danasnju popularnu kulturu, mislim da si promasio citav film. No, svakom svoje.

 

haha da, scanner darkly, i sjajni manicno depresivni Robert Downey Jr.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Šta je toliko sjajno? Mogli su da prošire svet, daju neku mitologiju, ništa ne znamo o vanzemaljcima i razlogu invazije. Plus, ne volim Kruza kao pojavu, i što on mora da ispadne herojčina, kao i u Minority Reportu, maši poentu same priče.

To kažeš jer si montažerka i prija ti da vidiš nešto lepo za oči. :P:bigblue:

Moram priznati da nisam upoznat sa knjigom i mangom po kojoj je i film baziran, ali ću videti da se nateram pa da proučim source materijal.

Sense8, možeš da odgledaš u toku jedne nedelje, sat vremena po epizodi i lako te uvuče u svoj svet. I pride sjajno je izrežirana serija, prelepa fotografija, koreografije borbe, razvoj likova, i naravno montaža, imaju stvarno interesantna rešenja za tv seriju. Ali ipak je to Netflix, a oni se tobože trude da budu što filmičniji sa svojim serijama.

Share this post


Link to post
Share on other sites

preporuka za lagano popodne, bez preteranih ocekivanja

 

Branded 2012 koji podseca na They Live1988

Bunker palace Hotel 1989 u kome nas dragi Enis Bilalovic transformise poznate Beogradske budzake i enterijere u diktatorski futuristicki svet

Code 46 2003

 

...

a posto je vec popodne, a ja sam vise u nekom fantasy fazonu, imam skinutu Lepoticu i Zver sa Kaselom, sa'cu to da pristavim :wub:

 

Poenta Edge of Tomorrow je u uzaludnosti svakodnevnog zivota i vodjenje zivota kao igru, nacin da se dopre do nove, mladje publike i da se zabavi starija kroz simboliku koja funkcionise na svim nivoima. Ovde nije pik na vanzemaljcima, na sirini sveta, citav svet koji je bitan je tu, oko Tomovog junaka i u njegovoj borbi sa samim sobom. Vanzemaljci su samo sredstvo.

Ako hoces istorijat, onda gledaj Oblivion, ako mozes da svaris jos dva sata Tome Kuruza :haha:

 

Naravno da mi prija da vidim da je nesto dobro uradjeno, svaki profesionalac je uspesno profesionalno deformisan :mhihi:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...