Jump to content

2020.03.14. *Dom omladine, Beograd* Quasarborn, Nemesis, Larska


Tower...

Recommended Posts

spacer.png

Veliki beogradski koncert benda Quasarborn, 14. marta 2020. u sali "Amerikana" Doma omladine Beograda sa početkom u 20h, na kome će promovisati svoj novi album "A Pill Hard to Swallow" koji je izašao 24. januara ove godine.
Žanrovski, Quasarborn je delom ukorenjen u thrash metal zvuku, ali pritom prošaran uplivima iz drugih metal i rok stilova.
Iako bend postoji relativno kratko, može se pohvaliti mnogobrojnim koncertima, turnejom po Srbiji sa bendom Remedy (novi projekat Nemanje Kojića „Kojota“), nastupom na Exit festivalu, pa i evropskom turnejom u okviru koje su nastupali u Nemačkoj, Češkoj, Sloveniji, Holandiji...

Karte će biti dostupne na ulazu po ceni od 300rsd, a uskoro će se naći i u pretprodaji!

Gosti:
Nemesis
Ženski melodic death metal sastav koji je počeo kao Arch Enemy tribute, ali se vrlo brzo okrenuo isključivo autorskom radu. Promovisaće svoj debi album "The War is On" koji izlazi za Grom Records. Takođe su nastupale na nebrojenim regionalnim festivalima, između ostalog su osvojile prvo mesto na Demo Masters i drugo na Bunt Rock festivalima. Na njihovu muziku najveći uticaj imaju Arch Enemy, Death, In Flames, Kreator, a tekstovi su okrenuti socijalnim temama i aktivizmu.

Larska
Kragujevački trio koji kombinuje različite uticaje (stoner/ grunge/ psych/ desert rock) u neobičnoj postavci – bubnjevi i dve bas gitare. Njihov masivni zid zvuka uz pregršt upotrebe efekata u osnovi podseća na dobro poznate sastave iz 70ih i 90ih (Floyd/ Kyuss/ Melvins/ Sabbath/ AIC/ Nirvana), no Larska uspeva da dokazanim formulama doda lični pečat uz svež i drugačiji pristup. Larska svojim debi albumom „Can’t Steal it“ 2019. pokazuje da ima zreo i izgrađen stil, a pohvale stižu sa svih strana, čemu svedoče brojne strane i domaće recenzije.

Edited by Talvi

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 3 weeks later...
  • 1 year later...
  • 5 weeks later...

Jako mi je žao što sam propustio Larsku, ali vreme je učinilo svoje.

Kiša je tukla besomučno i dolazak pešaka do Drugstore i konstantno sipanje iste, umesto da me razdraga na kraju me i nasmejalo i podsetilo na neku vrstu pročišćenja od vrućinštine.

Upao sam na pola nastupa Nemesis, pošten je to death metal, svirka je na nivou, ali da ga jebeš ako pola rifova i caka nisam čuo od mikrofonije.

Dale su srca i ostavila ih na terenu, jeste bilo par šutki ali je publika bila nekako čudna na njiima, umrtvljena.

Quasarborn Kvazarbonr Kvejzarborn zovite ih kako god želit pred njihov nastup su pustili Anthrax, i nisam mogao da verujem koliko je raja željna metala, nikada veća šutka i gurka nije napravljena kao na ovom intru, kao da sam bend svira pred ovih 300 duša.

Fascinantno.

Quasarborn su ljudi moji krem de la krem domaće scene, uspeli su da spakuju interesantne rifove, koji nisu čuti već xy puta. Imaju i te arena rok refrene. Luka ima stav i ponašanje kao klasični thrash metal frontmen, vidi se da su uticaji bili neizbežni, ali je lepo kada je svaki put rekao Beograde, a masa reagovala, da ne bude da na to imaju pravo samo Srpska Majka i Repetitori.

I ostatak benda je pričica za sebe, osim što sevaju šimike dok prže, dopada mi se kako lože masu sve vreme da vozdigne, a to je nekako ponestalo.

Ujedno bih ukazao na jednu bitan fakt, momci imaju dva albuma, rade majice, sviraju i to dobro, i pride skapirali su da je živi nastup sve i unajmili su nekoga da im radi light show, koji je te večeri bio odlično odrađen! Bolji nisam video skoro  kod domaćih bendova (čini mi se da je Vranjković po tom pitanju šurio samo u zatvorenom prostoru, ispravite me ako grešim) ali svaki momenat se sjajno uklopio sa svakom pesmom, napravio valjanu atmosferu. Ovo je primer koji bi mnogi bendovi mogli da slede ako žele da uspeju.

E da Mikrofonija je jebala mame na njima, i stvarno je ova Drugstorova kućica nepraktična jer je strop visok i sve se onda odbija o zidove i zuji i šušti i moraju da se napanje da bi išta moglo da se razazna. A čepići se nisu nosili.

P.S. Respekt za jednog brata koji je došao u Akatsuki-Naruto odeždi.

P.S.S. METAL JE RAT!

  • Like 1
  • Upvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Je, bila kul svirka sinoć, jeste da to nisu baš "moji" bendovi, ali nakon godinu ipo suše lepo ponovno otvaranje koncertne sezone (makar kada je metal u pitanju.. i bg). Da, kišurina jebala kevu i pre i tokom (sreća prostor ima krov), a bogami i nakon certa.. da ga jebeš. Sama svirka i pored dosta problema sa zvukom (kao što reče Vodovod - mikrofonija, ali takodje i dosta muljav zvuk pogotovo na nastupu Kvasacborna) bila nabijena energijom i to je ono što je i najbitnije, takodje i publika znala to fino da ispoštuje, a i poprilično krcato bilo, dosta nekih mladjih/nepoznatih faca što svakako raduje da se metal i dalje kolko tolko prati ovde.. bilo i starih faca ug scene naravno.. sve u svemu fina svirkica i samo nek se nastavi, evo već večeras mora se bira izmedju dve..

Vidimo se na Serpentsima🤘

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja nemam nikakve zamerke s obzirom da je ova pauza predugo trajala, nedostajalo mi je i da me neka budala polije pivom što sam uvek psovala 😄

Pozdrav svima, ja sam videla i Vodovoda ali kasnije, kad već nisam mogla da se probijam kroz gužvu (a i da mi neki crowdsurfer ne padne na glavu) 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Za Larsku mi najžalije što sam propustio, jer mi se svideo njihov debi i baš sam želeo da ih gledam i da li to mogu da izvuku uživo, pride me ekipa isto mali zeznula jer su bili u fazonu ma mi ćemo kasnije da dođemo i neće to početi na vreme. Šta da se radi.

Jeste bila je prevelika količina matorana forumaša, a i likova sa koncerata koje nisam video xy godina. Dobro je da se sada pojavljuju nove generacije jer bi bilo potresno da nema nekih novih klinaca da preuzmu baklju.

Pozdrav ostatku Yumetal ekipe, viđenima i neviđenima. 😄

Share this post


Link to post
Share on other sites

Na koncert sam stigao na kraj Nemesis, tako da nisam stigao da ispratim njih nazalost, znam da ribe dobro sure taj Arch Enemy zonfic jer sam ih gledao ranije uzivo. Sto se tice Quasarborn, polomili su, jako profesionalna i utegnuta svirka na visokom nivou, maltene bih potpisao sve sto je rekao Voivod. Velik broj ljudi na svirci, drago mi je da sam video neke face posle duge kolektivne koncertne apstinencije. Mislim da je ovo verovatno najbolji koncert na kojem sam bio u zivotu a da je karta kostala 300 kinti. Evo moj skromni video doprinos:

 

  

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...