Jump to content

2024.03.20. *Dom Omladine, Beograd* Taake, Nordjevel, Theotoxin


Talvi

Recommended Posts

  • 1 month later...

Slusam sad malo radi pripreme..

Theotoxin meh genericni nemacki bm, malo moderniji orthodox kao malo neki blackened fazon ali bez neke specijalne inovativnosti..

Nordjevel nisu losi, norveski norsecore fazon ali fino peglaju, videcemo uzivo kakva je situacija..

Taake slusam malo diskografiju, posle prva dva albuma mi sve slabije sa sad. Kolko vidim sviraju nove stvari sem mozda 2-3 sa prva dva, novi mi nista spec..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja nosim cepice definitivno, a rece mi Simon da i papirne maramice rade poso, nisam znao za to pa ce isprobamo..

A najjace mi od svega pustim kuci snimke sa Decapa i bolje se cuje nego uzivo :haha: lepo se razaznaju rifovi a uzivo krljanje..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nordjevel je definitivno najglasniji bend koji sam ja ikada slusao, spremite se da bude ne otpanjeno nego prepanjeno.
Prvi put sam ih gledao u Pesti, a za miksetom koja je bila negde na 3/4 prostora gde staje oko 1200 ljudi 109 decibela, drugi put na BA gde su usi krvarile na Octagon bini koliko je bilo otpanjeno i treci put na Kaltenbach-u gde su toliko bili glasni, a Dominator kako udari kick pedalom kao da me je neko sutnuo u zeludac 🤣
Znam da je za nase uslove skupo ali ko cesto ide na koncerte ima u domacim prodavnicama Alpine cepica za usi. Sa vise filtera i razlicite vrste glasnoce.
 

1 hour ago, Kumodraski Vo said:

Slusam sad malo radi pripreme..

Theotoxin meh genericni nemacki bm, malo moderniji orthodox kao malo neki blackened fazon ali bez neke specijalne inovativnosti..

Nordjevel nisu losi, norveski norsecore fazon ali fino peglaju, videcemo uzivo kakva je situacija..

Taake slusam malo diskografiju, posle prva dva albuma mi sve slabije sa sad. Kolko vidim sviraju nove stvari sem mozda 2-3 sa prva dva, novi mi nista spec..

Nordjevel je studijski vrhunski bend, uzivo se zbog glasnoce to sve nekako izmulja.
Taake odlican do Noregs Vaapen, a posle njega je to sve nekako mlaka voda.
Meni su solidne setliste za oba benda. Nordjevel je malo otpanjio poslednji album ali mi ne smeta jer je odlican, a Taake ima jedno 20min smarackih pesama sa poslednja 3 albuma i 50min dobrih starih.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Profi svirka sva tri benda izgazila, Hoest i ekipica na nivou sa sve teatralnim nastupom, bio i banjo fala bogu..

Dobar je zvuk bio al jeste preglasan Nordjevel bio i Taake su nakon par pesama pojacali, kad se ode pozadi kod miksete bude prijatnije..

Bili i neki nazi rusi, salutirali tu povremeno, posle se pokacili nesto pa ih iznosili napolje, pisanje :haha:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne stigoh na prvi band,ali sam se zato nacrtao na početak Nordvjel-a.Divljački,prebrutalan nastup u najpozitivnijem smislu.Definitivno jedan od najbučnijih bandova koje sam ikada gledao,vrv posle onog Jucifera u raspalom Festu pre hiljadu godina.Sa druge strane,jeste bilo "bučno"ali ne neprijatno, zvuk je bio,iznenađujuće,čist,profi ekipa im radi očigledno.Moram da priznam da mi je band potpuno iznenađenje,mnogo je to ubedljivije live nego na albumima,mada su i oni sasvim ok.Sjajan nastup,bravo.

Onda ide bespotrebno duga pauza od skoro 40 minuta,pa Taake.Sve sam se nekako pribojavao da se će biti neki generic live nastup,al zamalo.Sabijanje!!Hoest u top formi sa svojim teatralnim nastupom,band bez greške,usvirani do savršenstva,zvuk super,publika razigrana;) Vrhunski,bravo i za njih.

Od ostalih stvari,publike premalo,jedva da je trećina DOB-a bila popunjena,ako i toliko.Teško je provaliti bg (black) metal ekipicu,a i osetio se nedostatak Rusa:)Doduše i ti što su se pojavili izgleda dobili po tintari u nekom bezveznom incidentu pri kraju. 

Merch izbor više nego solidan,cene vipe niko ne skida,tipa cd 15 evra,shirts 25:(

Elem kad smo kod cena,moguće da je ovakva poseta i posledica toga;nema više koncerta ovde ispod 20-25 evra minimum,skoro pa bez obzira ko dolazi.Sad ne kažem da je to nerealna cena,ali nije to baš easy ispratiti.Naročito ako se Rusi ne pojave.Sa druge strane,mislim da ni organizatori više i ne razmišljaju o nižoj ceni,sve i da mogu da je ponude,što baš ne znam koliko je pametno.Ponuda je ove godine prilično dobra i sa takvim cenama će ljudi vrv birati.

Da ne serem više,vrh veče,uživah.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Izneverila ih je tehnika i videlo se da su popizdeli zbog toga (Taake), ali je bila mnogo dobra atmosfera u publici, dosta starijeg sveta koji zna repertoar u prste, uključujući i nove stvari - jedan gospodin pored mene je krenuo da diskretno rida kad je krenuo Hordalands Doedskvad, malo dalje još jedan brat-bratu 70-ogodišnjak dostojanstveno hedbenguje sve vreme. Sve to mi je baš napunilo baterije, iako sam došao relativno umoran i bezvoljan.

Zvuk čist, razgovetan, neprenapanjen, oni usvirani, iskusni, čuje se kilometraža, oseća se da bend ima 30 godina.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Онај теотоксин баш био крш звук. Трудили се људи ал јбг, види се и чује да су 3. лига. Нордјевел ми био бољи него таке. Шта би ли тек било да је и бубњар био ту?! Нисам их нешто много слушао али после овога ћу морати да обрнем све албуме. Таке, хм...класичан њихов наступ. Све уиграно до у танчине.  Мајице и дискете по мени прескупи. Јбг, хтели смо  капитализам.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Iako nisam bio voljan da sinoc idemo za Beograd ortaci su navalili uprkos svoj prici od prosle godine kako cemo da BG izbegavamo ako su isti bendovi na turneji u Madjarskoj.
Theotoxin sam propustio jer smo bili ispred.
Nordjevel mi i dalje klikce u glavi od sinoc, tj i dalje cujem one trigerovane kick drum-ove klik-klik-klik-klik. Volim ovaj bend ali stvarno je vreme da menjaju tonca. Gospodin Hugo Alvarez nikako da ih namesti kako treba, pa to ni sinoc nije bio slucaj. Kick drum prepanjen, cinela nigde, dobos tu i tamo dodje do izrazaja, gitare pokopane, bas gitara nepostojeca, a vokal tu i tamo negde pliva u sredini. Da ne kritikujem mnogo glasnocu, ovo mi je najtisi nastup Nordjevela koji sam do sada gledao. Dominator nije poneo pasos pa je probao na Hrvatskoj granici da prodje sa vozackom dozvolom sto mu naravno nije uspelo. Zbog toga i nije bio sinoc sa njima ali su nekom srecom snimili dan pre celu svirku u Zagrebu pa su iskoristili snimak bubnjeva da sviraju. Setlista skroz ok, sa akcentom na poslednje izdanje, a od prethodna dva sa svakog po dve pesme.
Taake po meni uvek odlican, narocito kada Hoest nije bas vidno pijan. Sinoc je bio odlicno raspolozen, setlista dobra (sem dve pesme sa novijih izdanja ali sta da se radi mora i to da se svira), tradicija je nastavljena, nije ni ovog puta proslo bez lomljenja mikrofona i stalaka 😆 Imali su odlican zvuk u pocetku, naspram Nordjevela nebo i zemlja. Nazalost kako su se pesme redjale tako je gosn. Hugo cackao sve vise i vise i zvuk je bio sve losiji i losiji. Sta sam sve u Amerikani cuo ovo je bio melem za usi ali opet da nije nista diralo bilo bi vrhunski.
Sve u svemu pristojno vece, kako sam se nadao da ce biti ovo je bilo skroz ok.
Veceras repriza u Budimpesti pa da vidimo kakav je A38 Hajo o kome sam cuo toliko toga dobrog 🙂

Share this post


Link to post
Share on other sites

12 hours ago, Chicken Little 420 said:

Meni je jako simpatično kako ti u svakom postu ne propustiš da pomeneš Mađarsku, baaaaaazdmeg 😄 

Volim tamo da idem. Nista ih ne razumem jer ne pricam njihov jezik i to mi je super, koncerti skoro pa uvek odlicni, klubovi i prostori stalno napreduju pa je milina kada odes da gledas neki bend koji volis i zapravo ih cujes sta sviraju 😄
Repriza je bila odlicna, Theotoxin nije svirao jer se bubnjar razboleo, a ja posto sam vozio nisam cackao telefon, niti gledao Facebook event.
Pomerili su Nordjevel za slot u 20h, naravno ja ulazim u klub u 20:15, cujem Funeral Smell i nije mi jasno sto bi to pustali na razglasu kada Austrijanci trebaju da sviraju u to vreme. Kad ono Nordjevel cepa uveliko. Poprilicno neozbiljno da pomeras tako bendove kako ti dodje, iovako se svirka zavrsila u 22:40, a planirano je originalno do ponoci.. Pre par nedelja relativno slican problem sa Hate-om, nisam ni otisao i na kraju popio solidnu ispalu jer su oni gospoda svirali 70min.
I veceras je zvuk bas bio preglasan ali izgleda je peta sreca i napokon sam odgledao Nordjevel sa dobrim zvukom, da se cuje ko sta svira i zapravo koju pesmu sviraju.
Gospodin Dominator je bio za bubnjevima, nije ga menjao DJ Winamp 😆
Taake kao i prethodnog dana odlican, nema tu mnogo greske. Imali su za nijansu cistiji zvuk nego Nordjevel, setlista identicna.
Bila je i manja ekipa ljudi iz Beograda, da ne bude da ja stalno serem kako je u Domu los zvuk, oni su sami komentarisali da je zvuk bio daleko bolji nego vece pre.
Da li je stvarno problem do objekta ili tonci ne znaju da izvuku maksimum iz te prostorije? 🤔
 

  • Upvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nemam pojma sta fali, ali nesto nije tu sto bi trebalo da se kockice poklope.
Jer ne secam se da sam u Amerikani slusao ijedan bend da sam pomislio 'au kako ovo dobro zvuci', a o maloj sali tek da ne pricam.
Ovako iz secanja mozda mi je najbolje zvucao Mayhem u Amerikani kada su svirali DMDS set ali to bi i trebalo da zvuci sirovije pa im je takav zvuk i isao na ruku.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jedini bend koji sam ikada slusala u Amerikani koji je zvucao savrseno je Anathema.

Medju retkima koji su zvucali dobro su bili Ozric Tentacles i Red Snapper. Eo pokusavam da se setim metal benda i tesko mi ide.

Domaci bendovi zvuce bolje, al' se kod njih na tonu smenjuju cetiri coveka i znaju u kabl sta je upotrebljivo od opreme. 




_____
Zapravo, da, tonci koji nisu videli opremu definitivno ne mogu da izvuku maksimum iz nje, tako da si bio @dimmu1 potpuno u pravu. Ono sto sam htela reci je da ih to verovatno ne cini losim toncima, vise govori koliko je maksimum Doma Omladine minimalan -.-
 

Edited by Havočka

Share this post


Link to post
Share on other sites

56 minutes ago, Havočka said:



Medju retkima koji su zvucali dobro su bili Ozric Tentacles i Red Snapper. Eo pokusavam da se setim metal benda i tesko mi ide.
 

el ovo onaj red snapper koncert od pre 15 godina 😄 gde si se toga setila 😄 

meni amerikana uvek od zvuk ima, pomislicu da sam gluv . al ne pricam tu o metal bendovima, njih retko gledam tamo...

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dobro ozvučeni koncerti u Americani na kojima sam bio a da su u sećanju: Anathema / Alcest (na Anathemi bilo sve savršeno), Machine Head, Wovenhand / Marriages, mislim da je Death DTA / Obscura bilo ok, taj koncert je bio ludnica, Mgla je bila ok, Leprous / Agent Fresco sasvim dobro, God is an Astronaut, Riverside, da ne pričam o soft nićpor koncertima tipa Fink, Jose Gonzales, Spain i tako to, znači može se.

  • Upvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...