Jump to content

Divlje Jagode


Recommended Posts

YESTE,LIVING IN MY DREAMS JE EXTRA...TO JE OBRADA NIHOVE PESME "SAMA SI" SA PLOCE "CAROBNJACI"...MENI JE SAMO ZAO STO NOVIJE GENERACIJE KOJE SU ODRASLE DEVEDESETIH MANJE ZNAJU ZA JAGODE...TO JE ZBOG RATA... mad.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

Novije Divlje Jagode, tj. zadnji album su bruka za citavu karijeru benda. Onako ljigava muzika nije za jedan takav bend. Osim ako ime ne promene u Pitome Jagode.

 

Carobnjaci, Metalni Radnici... ti su kultovi.

 

p.s. Imam ti ja taj Zeletov solo album, i Divlje Jagode na engleskom.

Share this post


Link to post
Share on other sites

JA SE NE BIH SKROZ SLOZIO SA TOBOM ZA POSLEDNJI ALBUM...MISLIM DA JE LOSIJEG KVALITETA OD OSTALIH,ALI I DA TAJ IMA NEKOLIKO HITOVA KOJI IM ULAZE U BIOGRAFIJU...SVEJEDNO...ZANIMA ME TVOJE MISLJENJE O ZELETOVOM ALBUMU,SAMO DA NISU PESME HUNGRY FOR YOUR LOVE,MAIDA,LOVE IS IN YOUR HANDS I MAGIC LOVE,POSTO TO IMAM.ZNACI,OSTATAK ALBUMA ME ZANIMA...NIKAKO DA NABAVIM TO JEBEM MU MISHA icon_mad.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Heavy, to je bilo to. Cak su i Gordi bil ismatrani za heavy. Paklinska pomarandza, 8 putnik, Legija 9sa genijalnim hitom "sta ce tebi james bond/on je nula nula sedam/tebi trebam ja/ja sam nula dvadeset dva), Crn audovica, onda mislim da je bila neka Formula 4 (ili tako nesto) i naravno Griva. Griva je bar bila zabavna (Voja Usar nasminkan i u helankama), a Jagode su, iskreno, uvek bili nekako selje. Isli u engelsku d aprave karijeru, pa se tako isabanisali d asu brze bolje dosli nazad u Sarajevo. Uzas jedan... ma Griva je bila zakon icon_smile.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

ne seri...jagode su uvek bile the best...zato su i jedini uspeli da potpisu ugovor za strano trziste...inace skoro su imali turneju po SAD,i to veoma obimnu,pa ti vidi icon_da.gif

Jagode sad sviraju neki pop i to je neka sasvim drugaprica. A onda su sa Girlschool isli u London pa su propali jer nisu znali da se ponasaju. Ako cemo iskreno icon_smile.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jagode sad sviraju neki pop i to je neka sasvim drugaprica. A onda su sa Girlschool isli u London pa su propali jer nisu znali da se ponasaju. Ako cemo iskreno icon_smile.gif

nije tacno da sviraju pop,ocigledno ne pratis...poslednji album je neka mesavina,ok je,nije kao "Sto Vijekova" ili "Carobnjaci",ali moze da prodje...

ako cemo iskreno,u nemackoj imaju solidnu popularnost,cesto su tamo svirali po kaficimai klubovima,sto je za balkanski bend super...bili su predgrupa rolling stonesima na stadionu i odusevili su publiku....ne znam sta drugo da ti kazem...a zele moze da stane rame uz rame mnogim najboljim svetskim gitaristima,iskreno...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja obozavam jagode ali sa secerom icon_smile.gif

Zele je vrhunski gitarista. Imao je ponudu u whitesnake ali mislim da je postupio pametno jer bi bio samo prolazni gitarista. Bas sam ga pitao za to a on kaze da ne zna da li je napravio gresku ili nije.

Sto se tice zadnjeg albuma ono je pravi hard rock bar po mom misljenju. Dosta energican zvuk i dobre melodije osim "kap po kap" koju su obradili od Tife. Slusao sam originalnu verziju te pesme.... sta ima.... uvod narodnjaci patos. I ovako je pesma narodnjacka samo malo vadi ona gitara u pozadini pa podseca na "voljela me nije nijedna" icon_smile.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

jeste kap po kap obrada od tife,ali tu pesmu je zele napisao,tako da mu ne zameram sto je uzeo...sad se inace vratio toni jankovic,verovatno ce sa njim nastupiti na gitarijadi...

zar si i ti pricao sa zeletom?ja ga redovno smaram kad imam priliku laugh.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

Imao sam prilike da ih gledam uzivo kada su bili u najboljoj postavi iliti u najboljoj formi,Jedino mogu da kazem ...Svaka im čast da u to vreme u SFRJ odsvirali dobru Heavy svirku u prepunim halama. Po mom je album Motori a još više Čarobnjaci su vrh....

 

E sada nekome je i smetalo njihovo oblačenje uopšte i imidz. Teško je da to shvati kada su im IDOLI bili Drug TITO i Jovanka,Odrastao je iza gvozdene zavese kao Pionir ,omladinac,vojnik i odjednom vidi neke kosijanere u tesnim pantalonama da praše nešto jače nego što zovu na ZAPDU RnR,Mozda mu je najzešći instrument do tada što je čuo bila je frula,Prošla su od tada vremena ali još uvek mu smeta to i još svoje Frustracije istresa bar ovde na forumu ,ali kada bi ga pitali šta je on oblačio u ranim 80 tim godinama? Šta mislite ? Mozda i znate sami odgovor. Ovo sve govori za osobu koji stalno nešto ogovara te starije YU HM bendove YOU know who you are ...

 

Divlje Jagode su uradili svoje u to vreme a ovo što rade je da bi ostali na nogama mislim na novac Ali ipak svoje poštovanje ovom YU kultnom bendu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

BILI su to... danas, nakon sto su poceli i tezga obrade Azre da sviraju, daleko su od toga... na zalost. Ali Respect za stare dane.

 

Poz!

to je greska sto su svirali,ali,veruj mi,drze se oni jos uvek...gledao sam ih 3 puta prosle godine uzivo...bile su dve promocije i koncert u domu...

videcemo kako ce na gitarijadi da zvuce sa starim pevacem....

Share this post


Link to post
Share on other sites

to je greska sto su svirali,ali,veruj mi,drze se oni jos uvek...gledao sam ih 3 puta prosle godine uzivo...bile su dve promocije i koncert u domu...

videcemo kako ce na gitarijadi da zvuce sa starim pevacem....

Kojim starim pevačem?

Share this post


Link to post
Share on other sites

to znam da su nedavno imali turneju Kanada i SAD ali taj pevač nije bio TONI sigurno !

ja ti kazem samo sta sam cuo i procitao na nekom forumu...uostalom,to ne pise na sajtu njihovom,ali je moj drug zvao one records da pita i oni su mu potvrdili da se toni vratio...

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Meni je Pero baš gotivan icon_cry.gif .

jeste,imao sam priliku da pricam sa njim i da se slikam...

kada je bila promocija ovih novih kompilacija,moj drug i ja smo isli da vidimo da li ce nam onaj debeli iz 202-ke dati dvd jagoda...nije nam dao,jer samo novinarima kao daje...bla...

onda smo pitali bubnjara thomas-a,on je probao da nam izvuce dvd,ali ni njemu nije dao!!!

zatim smo otisli do pere,jer je zele bio zauzet,pitali smo ga isto sto i thomasa,a on je rekao da uzmemo tamo...

moj drug je rekao "onaj ne da"

a pera ce:"sta bre ne da,zabodi ga glavom u glavu,sta on ima tebi da ne da..." icon_smile.gif

ipak nam nije dao na kraju... icon_sad.gif

jako lepa prica,krivo mi je sto nismo uzeli tada,iako imam dvd sad,ali nije to to,hteo sam onog seronju da napusim... mrred.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...