Jump to content

The Dillinger Escape Plan


azal

Recommended Posts

mislio je (isto kao i ja) samo na stvari u okviru zanra.

 

 

razumes?

 

mislis da je chroma key nesto najdojajnije elektronicki a ustvari imas jos brdo boljih stvari da cujes koje jesu ono sto mislis da nesto drugo jeste (najocigledniji je zar s kojim vecina onih koja prica prica o tortoise. free jazz noise stagod carevi. jesu carevi. ali ne u tom kontekstu u kom se od strane mnogih pominju).

nije rekao da mrzi bend, jedni su od omiljenih mu.

 

je l' ja treba da se smejem agallochu

 

ne se smejati vec ne proglasavsati mesijama u ko zna kojim okvirima (sto su ljudi skloni da rade).

 

(pricam s sestrom i kevom dok kucam pa me izvinite ako je nesto ispalo nepovezano)

 

 

poz

Share this post


Link to post
Share on other sites

pa kakve to veze ima sve sto si ipisao? na koji to konkretno jazz, funk ili prog rock bend mars volta lici, pa da ih dobri poznavaoci tih zanrova zbog toga ne mogu voleti? odatle je pocela prica, a ti si je sada oterao u suprotan pravac. ono mi gore objasni. ok za chroma key, ali sta za mars volta?

Share this post


Link to post
Share on other sites

picfork su izgleda zaboravili "sta pljuju a sta gutaju".

 

lik ocigledno ima pik na tmv i u bilo kom drugom slucaju na istom sajtu (uzevsi njihovu demokraticnost u ozbir) bi dobili vise od 7 (mogu se opkladiti da ce ako udju u godisnje liste na tom sajtu od drugih pisaca dobiti u najmanju ruku dobre ocene, predstavljaju se kao nekonformisti majku mu icon_smile.gif).

 

 

poz

Share this post


Link to post
Share on other sites

pa kakve to veze ima sve sto si ipisao? na koji to konkretno jazz, funk ili prog rock bend mars volta lici, pa da ih dobri poznavaoci tih zanrova zbog toga ne mogu voleti? odatle je pocela prica, a ti si je sada oterao u suprotan pravac. ono mi gore objasni. ok za chroma key, ali sta za mars volta?

citao sam da su ljudi u recenzijama pisali da su tmv jebali kevu peppersima i sonik jut.

 

otuda tekst moj.

 

 

poz

Share this post


Link to post
Share on other sites

preterao je... ali, to je to.

 

i tesko da ce uci u godisnje liste. zivi bili, pa videli.

 

i, koliko vidim, razliciti likovi su pisali za ta dva albuma, pa su oba lose ocenjena.

 

bitno: "On De-Loused in the Comatorium, the Mars Volta weren't straddling any fencelines. Rather than carrying over characteristics from the rough-edged indie-esque stylings of their former band, At the Drive-In, or plunging headfirst into the never-ending math equations of psilocybic canterbury prog, they artfully missed both marks: too sincere for indie but not quite prolix enough for prog; too melody-driven for prog but not repetitive enough for indie. Listeners' initial bemusement enabled the band to transcend genre reducibility, which won De-Loused quick (if hesitant) points from critics and fans. But two years later, there are few other recent records for which putatively in-the-know listeners are so cautious of voicing approval. If you liked De-Loused (or thought so, at least) but often found yourself biting your tongue in the company of others, you were probably in the majority."

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

meni je album odlican.

 

ovi pitchfork pederi me uzasno nerviraju.... kad bi krenuli da pisu kakva je muzika i koji je cilj tim muzivarima, umesto sta pokusavaju....zasto je ovo indie, zasto nije...zasto je ovo prog, zasto nije....blah blah.

 

Frances the Mute je odlican album...prva pesma..u fazonu si...ok..podseca na Comatorium....onda krenu "I am Santana" momenti i nista ti nije jasno.

 

A i ne treba da bude.

 

Treba da stavis sluske i da uzivas u preterano skupoj i dosta inovativnoj produkciji..i da slusas kako se ovi muzicari tripuju posle dve linije koksa.

 

pitchfork uglavnom promasi poentu muzike i svirke...a to je (meni bar)..da pravis za sebe svoj svet koji tebi odgovara i koji funkcijonise po tvojim zakonima i pravilima...a ne da tripujes zasto, kako i za koga sviras...i sta ti zelis sa tom muzikom da kazes ljudima o sebi. to nije poenta meni...a kapiram da nije ni mars volti.

 

Miranda ...ja mislim da se zove...je brooooka pesma.

 

 

e nemojte DEP da mi spamujete vise. no.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 2 months later...
oho..

 

prvi korak prelaska sa nu metala na pseudo intelektualnu / avangardnu muziku.

 

ipak: DEP>linkin park

 

napredak.

ajoj covece sto tako kenjas kad me ne poznajes.....

to sto slusam neke nu metal bendove ne znaci da ne slusam ostale muzicke pravce.....

i ne slusam linkin park niti ih smatram za nu uopste + mi je veoma mrsko sto moram da ih pominjem na dep temi, al ajde ti si prvi...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...