Jump to content

Silmarilion


Boromir

Recommended Posts

  • Replies 180
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • 2 weeks later...

Najbolja knjiga koju sam procitao...mnogo draza od LotR biggrin.gif ...

Najlepse radnje se dogadjaju u Prvo Doba i Drugo Doba...

Najgotivniji lik Feanor...jebiga za Akvalond-e ...nisu hteli da se pomere sa puta..samo me nervira sto je izdao i sjebao Fingolfina koji je na kraju spasao dupe Noldorima...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Prica o Berenu i Lutijeni je najbolja, kao i o Turinu Turambaru... Samo je malo trulo to sto Beren ostaje bez sake, posle sam se pitala da li su mu mozda, davajuci im drugu sansu, dali i drugu saku... O cemu ja razmisljam... Bilo bi fino, svejedno, ljubav im je dovoljna. Jako lepa prica. biggrin.gifa:

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 2 years later...
ja razmishljam da krenem po n-ti put da krenem da chitam sve od tolkina... mhihi.gif

icon_da.gif Mozda najteze Tolkinovo delo za chitanje (i za shvatanje) ph34r.gif

Anyway, najvishe mi se svidela Pad Gondolina, ali chitao sam odavno. Moglo bi malo da se obnovi gradivo. icon_biggrin.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja sam ga prvi put prochitao..hm..ima 3 godine vec sigurno i tada sam otkinuo, znachi stvarno mi se svidela knjiga i tada sam zutokljunac u nju gledao kao na bibliju i rekao sam sebi da ovo moram barem josh jednom da prochitam..i jos uvek nikako da nadjem vremena icon_smile.gificon_smile.gif ..iako se iz knjige secam mnogo toga, pre svega Beren i Lutijena story i tako nesto..ali ako mi je nesto ostalo u secanju to je kad krene da nabraja ko je koga napravio kome je cale itd

Share this post


Link to post
Share on other sites

pivopije.gif Pa da, svi oni lepi detalji prethodnih pricha su istisnuti detaljima sledetjih, ne znash da li da se usredsredish na radnju ili likove (ili na imena likova), na hronologiju, na povezanost, i onda shvatish da morash da prochitash bar josh jednom

Share this post


Link to post
Share on other sites

Guest 10 dinara

Silmarilion prvi put kad sam citao me je strasno smorio.Drugi put me je odusevio procitao sam ga jedno pet puta mada sad ne bi uzeo da ga citam pa ne znam..

 

Inace omiljeni likovi su mi Hurin i Feanor...

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...