Jump to content

Emperor


WS

Recommended Posts

Бојим се да Ihsahn-ови соло албуми нису ни изблиза онако убедљиви као радови Emperor-а.

Другим речима: колико ми је Emperor важан, толико ми је Ihsahn неприметан.

Te radove nikad neces moci da izjednacis, jednostavno Emperor je Emperor, ali ne bih se slozila sa time da su Ihsahnovi solo projekti neprimetni. To vec nije u redu...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Па искрено - ако је "Prometheus - The Discipline of Fire & Demise" у тоталу написао Ihsahn а који је као албум бриљантан и један од оних који стоје по страни као изузетни, неподложни уобичајеном оцењивању - једноставно не видим неку узлазну линију до "angL", чак ни равну црту до њега а јасно је да је то све урадио један човек, баш као и последњи Emperor албум.

Једноставно, мислим да је превише осамљен и усамљен у свом стваралаштву и да се полако јалови онај његов екстремизам који нам је свима тако пријао и био симбол нечег изузетног, за свакога понаособ.

Некако се развукао ...

Sort of stretched, like... butter scraped over too much bread.

Што би рекао мудри Билбо Багинс.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ha, ha, ha! Dobra fora.

 

Nisi razumeo, Emperor je jedna prica, a solo projekti druga i stoje tako samo za sebe. Naravno, slazem se da je Prometheus mnogo dobar album, meni najomiljeniji album generalno gledajuci, i sigurno je bolji od solo rada, ali... Ja te dve stvari gledam odvojeno. Tematski su odvojeni- mislim muzicki, drugacije su i tehnike ''komponovanja'', razumes? Kapiram tvoj stav i vecinom ga podrazavam :rockdevil: , ali nikako ne bih rekla da je solo neprimetan.

Share this post


Link to post
Share on other sites

hmmmm..... po tvojim rechima ja vidim da ti trazish Emperor u Ihsahnovim solo radovima. Nemoze to tako nebi on napustio Emperor da je hteo josh da pravi takvu muziku. Sada je Ihsahn inspirisan skroz drugom mzuikom , nego za vreme kada je pravio Emperor i takvu muziku pravi kakvu voli.

 

U Njegovoj muzici se bash onako vidi da je od solo umetnika onakvu kakvu je on zeli. Nije pravljena da bude savrshena nit da juri Emperorove radove po kvlaitetu. Ali svejedno AngL i adversary su odlichni albumi ima dosta unikatnih stvari u njihovj muzici koju je povukao iz progresivnog rocka, koja te tera da josh istrazujesh pesme a ponovo sa posebnim dodirom od Ihsahna, prepunih lejera koji je svaki tu sa svojim znacenjem koji samo sam umetnik to zna koji otezava slusanje muzike na prvu loptu. to je upravo ona evolucija koju je on hteo posle Prometeja sa kojom se Trim i Samot nisu slozili. Sve jedno vidi se da je kvalitetan umetnik i tu nema shta , ako ima jedna zamerka to je definitivno oni post-black momenti u njegovoj muzici jesu u nekim trenucima dobri ali u dosta trenutaka upropasti pesmu sa istim.

 

Naravno da neispadne, njeogvi novi radovi nisu savrsheni ko Anthems i Prometej, ali svejedno dosta dobri od jednog solo umetnika. :)

Edited by Lunar

Share this post


Link to post
Share on other sites

Мало ми је бедак, генерално, зато што се "IX Equilibrium" нигде и никада не помиње, ту има бар 3-4 врхунске ствари, баш онако језгровите и монструозне, праве Emperor песме.

Мислим ОК, мало је тежак за слушање али је и прилично курчевит, онако - помпезан и драматичан, добар је, све у свему.

Мада, у суштини, у самој бити ствари, тамо где капирам да се, унутар самог себе сусрећем са бендом, највише ми лежи и највише одговара "In The Wordless Chamber".

Thus they proclaimed any given truth je стих који је највише утицао на мене, можда у целом Black Metal-y, оно како звучи овај стих - то је за мене Black Metal.

Share this post


Link to post
Share on other sites

To zashto ljudi slabo obracaju paznju na IX je zato shto je mozda najslabiji njihov album. Pazi nije losh , ima on kvalitet jednog dobrog albuma ali gle pre njega anthems a posle njega Prometej, naravno da ce biti u senci. Meni se na njemu nalazi jedan od mojih omiljenih pesama Emperora a to je An Elegy of Icarus i josh par koji su mi stvanro dobre, ali postoje neke pesme koji im nisu trebale i upropastili su ih sa pogreshim nachinom eksperimentisanja .

Share this post


Link to post
Share on other sites

Замишљам који број бендова би оберучке, беспоговорно узео неке од тих смор ствари и ставио на сопствене албуме.

Замишљам, такође, који број бендова би ставио тај звук на своју музику.

То говори колико је овај бенд био добар чак и онда када није био сасвим on-top-of-the-game.

Невероватно.

Emperor-ово осредње је дупло боље од најбољег што је гомила бендова са те сцене имала да понуди.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...