Jump to content

Therion


Kakashi

Recommended Posts

Mats, koji nije bio na prethodnom koncertu. Kristian, koji je odličan gitarista, ali ima isto toliko sposobnih gitarista.

 

Stvarno ne razumem zašto toliko insistiraš na tome da će koncertu nešto faliti. Sto godina o izgledu benda, sumnje u postavu... Zarad čega?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jedan je Mats , jedan je Kristian Niemann ali , to je moje misljenje.

 

Meni je to takodje bila omiljena postava, ali siguran sam da ce koncert (ponovo) biti na vrhunskom nivou.

Ne sumnjam u to da je Kris izabrao odlicne instrumentaliste, Lori Lewis je i dalje tu (sto je jako vazno), a ma koliko cijenio Levena, mislim da Vikstrom je isto tako fenomenalan pjevac (u nekim segmentima mozda cak i jaci, mada mi je Leven nekako, recimo, zanimljiviji) i da ni na koji nacin nece zvucati losije od njega (da li je npr. ovo losije od Levenovog izvodjenja? http://www.youtube.com/watch?v=mGbokKqLc9c), kao sto smo uostalom i culi na proslom koncertu u BG.

 

A to kako se ko oblaci, najmanje je vazno. Slazem se da dobro odabran imidz moze pomoci stvaranju odredjene atmosfere, ali ipak je to sporedna stvar. Pogotovo ako govorimo o bendu sa OVAKVIM katalogom pjesama iza sebe i tradicijom fantasticnih zivih nastupa.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jeste da im je ovaj novi imidž malo čudan, ali ja lično ne mislim da je loš - Therion svakako nisu tipičan metal bend pa mi je stoga i nekako logično da ne izgledaju kao tipični metalci. Naravno, mogli su i neke srećnije kombinacije da izaberu, ali mi se opet čini da ima nekog koncepta u svemu tome - na primer, provalite samo one silne krstove na onim promo fotkama, ne verujem da su tu slučajno. A što se tiče samog Krisovog imidža sa cilindrom, meni je to kul. :D Ionako je on oduvek bio gospodin čovek, nije baš da je Abbath sad stavio cilindar pa da bude upišancija, njemu to nekako fino stoji. :D A i svakako mu ide uz muziku i tekstove.

E da, kad smo kod toga, da povežem to i sa sledećim - mnogo ljudi se žali da je muzika na novom albumu prevesela, a zapravo koncept albuma jeste takav da muzika treba da bude vedrija, svečanija, pa verujem da i to ima itekakve veze sa imidžom.

 

No, sve te priče na stranu, meni je ovaj novi album jako kul, a pošto sam bio toliki retard da sam ih propustio oba prošla puta ovde (da, znam, ne pitajte) voleo bih da ih vidim ako ne odem na Amorphis ili tako nešto. :da:

Edited by Talvi

Share this post


Link to post
Share on other sites

Lu, mislis na Akercocke?

 

I da li je neko primetio da su ovi postali cirkusanti onda kad je ovaj pajac Snowi dosao u bend. Ili je to slucajnost samo :haha:

Akercocke? :confused: Moj post je bio upućen Administratoru.

 

Snoui se inače bavi scenografijom i kostimima kada su u pitanju bendovi, nije nemoguće da on utiče.

Share this post


Link to post
Share on other sites

@ Uncle Lu

Sto se ti bre nerviras zbog gluposti? Sad udjoh i na Borgir, i tamo napusavas za Garma, polako bre :bigblue:

 

Nego, ja se takodje slazem da Therion nije svakidasnji metal bend, tj da je cak i neophodno da imaju nekakve kostime,

ozirom na scenografiju i ostalo...svakako bi vise odudaralo npr da izadju normalno obuceni...mada, mene iskreno bas

zabole kakav je kostim, dokle god mi se svidja kako rade svoj posao ja cu ih slusatii ici na koncerte. Kad odlepe kao Borgiri

i pocnu vise truda da ulazu u izgled nego u muziku, onda ce se stvari drasticno promeniti sto se mene tice :smile:

Share this post


Link to post
Share on other sites

@soul wandering:

 

Nimalo se ne nerviram, stičeš pogrešan utisak. ;)

Ono na temi Borgirovaca nikako nije napušavanje. Neki ljudi ne umeju da koriste internet, pa ih upućujem na izvore informacija.

Edited by Uncle Lu

Share this post


Link to post
Share on other sites

@Talvi: Moram reci da se uopste ne slazem s tim konstatacijama tipa "Pa, oni su originalni i nesvakidasnji bend" kojim se pravda njihov novi imidz. Koliko samo ima nesvakidasnjih i originalnih bendova pa sta? Je l' to znaci da bi, recimo, Spastic Ink uzivo trebalo da nastupaju obuceni kao Bambi i Zeka-peka (znate na sta mislim,

). A tek Opeth? Kako bi tek oni trebalo da se oblace? A na maltene svakom njihovom live nastupu uvek nose neku najobicniju i neutralnu crnu odecu. Eto, to sad znaci da su oni tipican i neoriginalan bend jer se oblace totalno tipicno metalski?

 

A mozda je ipak to sve do mene, jer ja licno stvarno ne volim to vizuelno tripovanje (scenografija, kostimi, efekti...) zato sto bespotrebno odvlaci paznju sa najvaznije stvari a to je sama mjuza.

 

@Soul Wandering: Ali ok, ako im je vizuelni aspekt bas toliko bitan onda su mogli da ga 'odrade' sa stilom i da bude koliko toliko estetski prihvatljiv. E sad, sta jeste a sta nije estetski prihvatljivo tj. sta je lepo a sta ne je jedna sasvim sasvim druga prica. ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Razlika je u tome što su Opeth uvek ostajali u tim metal/prog-rock vodama dok su Therion ubacivali tonu uticaja sa strane. Pod tim da Therion nije tipičan metal bend nisam mislio na to koliko su originalni nego na to koliko njihova muzika ume da izađe iz metal okvira i da se svidi ljudima koji uopšte ne vole metal (Miri Adanji-Polak, na primer :haha:).

Edited by Talvi

Share this post


Link to post
Share on other sites

Razlika je u tome što su Opeth uvek ostajali u tim metal/prog-rock vodama dok su Therion ubacivali tonu uticaja sa strane. Pod tim da Therion nije tipičan metal bend nisam mislio na to koliko su originalni nego na to koliko njihova muzika ume da izađe iz metal okvira i da se svidi ljudima koji uopšte ne vole metal (Miri Adanji-Polak, na primer :haha:).

 

Ej, pa ako Mira Polak kaze da valja onda valja. To je to. End of discussion. Ne ozbiljno, pa i Opeth izlaze iz metal okvira pa sta? Ja kad sam jednom pustio Damnation album u roku od 2 minuta mi keva uletela u sobu i rekla "Pojacaj to malo da slusam dok peglam, lepa ti je ta muzika, bas opusta".

 

 

Hahaha, sta ces sad? :bigblue:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Lu, mislio sam da mislis na Akercocke jer oni uvek nastupaju u odelima. <br><br>Inace da, Snowi je izgleda odgovoran za scenografiju i kostime i tako te gluposti i kad sam ja rekao da ne bi nikome previse nedostajao kao takav (Mats i Pjotr i Anders su sve majstori pevanja a kamoli za njega) receno mi je da nemam pojma o zivotu :haha:

Edited by Oddball

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kad je to Opeth izašao iz metal/prog-rock okvira? "Damnation" ti je čist akustični prog album i to što se svideo tvojoj kevi ne znači da nije izašao iz tih okvira nego da ti keva ima dobar ukus. ;)

 

A, pa da, keva je totalno povukla na mene, mislim, ima te neke moje gene. :mrgreen:

 

 

Pa na to sam i mislio, na tom albumu su potpuno izasli iz METAL okvira (u smislu da nema rifova, growl vokala i distorzija) ali ni i iz prog-rock okvira (sto je daleko 'meksi' zanr od metala). Pazi, kad bi Opeth dosli u Srbiju i kad bi neko Miri Adanji neposredno pred koncert pustio Damnation album, ja sam ubedjen da bi joj se svidelo (bas zbog toga sto zvuci toliko dobro a 'nemetalski') i da bi istog momenta odlucila da odradi jedan intervju sa Mikaelom...

 

 

Haha, pokusavam da zamislim takvu jednu scenu al' bukvalno ne mogu... :haha:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa dobro, ja sam Opeth i svrstao u te okvire. :D Ali ono što ih po mom mišljenju razdvaja od Theriona jeste što je Therion muzika znatno pompeznija, svečanija i ima više uticaja muzike iz malo dalje prošlosti pa je tako i ovaj imidž nekako svrsishodan u tom smislu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

A mozda je ipak to sve do mene, jer ja licno stvarno ne volim to vizuelno tripovanje (scenografija, kostimi, efekti...) zato sto bespotrebno odvlaci paznju sa najvaznije stvari a to je sama mjuza.

Smatram da je vizuelni utisak bitan na koncertu. Da je baš samo do muzike, slušao bih je kod kuće.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Solidan novi Therion. Ima zivota posle Niemannova i Levena, ali ipak mi je pre svega step down na dosadasnje albume, pre svega u smislu zvuka, koji mi je jednostavno pretanak i nekako...povucen. Sam album u smislu song-writing-a je takodjer nesto tanji, i kanda laksi za slusanje nego bilo koji prethodni...to nekada zna da prija, a nekada opet to jednostavno nije nesto zbog cega bi pustili Therion album.

 

Jos jedna zamerka su mi bubnjevi. Therion je promenom postave doneo na metal scenu jednog od najdosadnijih bubnjara ikada. Covek podize rec 'neobavezno' na sasvim novi nivo.

 

Favouriti: Sitra Ahra, Unguentum Sabbati (Snowy macka :rockdevil), Hellequin, Kali Yuga 3D

 

"Kings Of Edam" da je nesto kraca bila bi odlicna...

 

Bilo kako bilo, videcemo se u novembru :rockdevil:

 

Guess again

 

Hahah, 'ladno lici Kris na Les Claypool-a ovde :haha:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa sta znam, zavisi od banda. Jednostavno uz Therion je po mom misljenju to neophodno, jednostavno je muzika takva.

Neki bendovi pak samom svojom pojavom ostavljaju dovoljan vizuelni utisak i ne trebaju im nikakvi kostimi i cuda ( Hypocrisy icon_biggrin.gif npr.)

opet King Diamond npr podrazumeva scnografiju i td. Ili Cradle of Filth. Meni je najbitnije da mi setlista koliko-toliko odgovara, i da band to

odsvira onako kako se od njega ocekuje, i ja sam zadovoljna.

 

@Angelystor

 

Favoriti ce ti biti odsvirani na koncertu icon_biggrin.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

Koncerti Theriona nikad nisu bili ''obicni'', ne kapiram sto ga sad tolko tupite, na svakom albumu su imali nesto drukcije, neki drugi imidz, cak su imali klasican dzins i crne majice tokom Lemuria/Sirius B perioda.

Kristoferu i jeste cilj da dodjes na koncert i odgleldas cirkus/predstavu u sustini, a i to, samo po sebi, jeste mnogo zabavno (ko je bio na koncertima zna o cemu pricam), a sto se tice samo muzike uzivo, tu je sve besprekorno, Therion je profi, zategnut, usviran i uvezban bend, nema tu zajebancije.

 

Jbmgl, ostavite Kenibl Korpsu tipican metalski imidz, oni ga zasluzuju haha.

 

I da, novi album je odlican, logican je nastavak Kabale, koji je meni njihov najbolji album.

  • Upvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 4 weeks later...
  • 3 months later...

Therion gets own board game

 

Award-winning Scribabs game developer Paolo Vallerga has unveiled his latest creation: “011,” quite possibly bestowing Sweden’s THERION with the prestige of being the first metal band with a board game to their name since 1978’s “KISS On Tour.”

 

THERION mastermind Christofer Johnsson provides a little background on when the band was told about the idea:

 

“Paolo Vallerga approached the band at the show in Milano [italy] last year with this great idea of making a fantasy board game based upon stage characters mixed with mythology. We instantly thought it was the coolest thing we've heard in ages and loved the idea! The name of the game is ‘011’ and you will find me, Thomas [Vikström, vocals], Christian [Vidal, guitars], Johan [Koleberg, drums], Snowy [shaw, session/touring vocalist], Katarina [Lilja, session/touring vocalist], Lori [Lewis, session/touring vocalist], and Nalle [Påhlsson, bass] appearing as even more fantastic characters than we are in reality! There will be more news on this coming soon!”

 

According to the Scribabs website, “‘011’ is set in a time ucronic, during an undefined ‘year 011.’ The world can be described as an alternate version of XIX century. The world can be described as an alternate version of the nineteenth century. Science is deeply bound with esotericism, as many religions and creeds coexist with philosophies and convictions, in a cauldron of cultures and ideals that is both challenging and frightening at the same time. Science is deeply bound with Esotericism, as with many religions and philosophies co-exist… in a cauldron of cultures and ideals that is both challenging and frightening at the same time. Events take place in Turin. Events take place in the magical city par excellence of Turin.”

 

The website goes on to say:

 

“One of the very particular notes is the extraordinary participation in the game, in the guise of Protagonists, of the members of THERION, the Swedish symphonic metal band founded by Christofer Johnsson. The musicians have performed with great steam punk enthusiasm to embody the atmosphere of the game. The month of June will see the creation of a video… in which the band will appear in the alter ego of themselves in the game. For now we can say nothing more!”

 

View the Scribabs homepage (in English via Google Translate) for a description of “011” and more pictures here http://translate.google.com/translate?hl=en&sl=it&tl=en&u=http://www.scribabs.it/

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...