Jump to content

Therion


Kakashi

Recommended Posts

7days me smorio. Ne kazem ja da je Chapter VI losh album, in fact kome se ne svidja taj je zalutao u zivotu, ali cenim da Cmass ima bolje albume..sto govori i o kvalitetu benda ;)

 

A frubi my man, Messiah nije Candlemass. Epicus doomicus metallicus. Say no more ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hmmm, ako ti Vikstrom (novi pevač) nije dovoljno heavy, poslušaj Candlemass - Chapter VI! :rockdevil:

hmmm... imam taj album na nekom mp3-ju bar dve godine, i nikad mi nije palo na pamet da ga preslusam... ali svejedno, kolika je harizma taj pevac najbolje cemo da vidimo na sledecem therion koncertu.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Znachi brate Igi smorio te 7days...Moracju ozbiljno da popricham sa tobom na ovu temu :D

Meni je Weight 'ladno najbolji prog new comer album koji sam chuo zadnjih nekoliko godina!

 

Haha...ma nem ja mnogo zivaca za prog..uski krug bendova u tom zanru volim..a ovaj mi stvarno ne ostavio nek utisak...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Preslusao celu diskografiju i mogu reci da su mi se svideli za razliku od nekih bendova koji se svrstavaju pod taj zanr... Prva 3 albuma su uzas zivi... neki nlack sta je ono ne znam neko struganje... ali onaj atlantis, arab jaraq, lucid dreaming, theli, valjda se zove neki mega therion... Zaboravio sam, davno sam stvarno slusao... Ali su mi se as svideli... Pohvale sve... Bas su melanholija, mada sam ih i slusao u tako nekom periodu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

To Mega Therion

The Rise of Sodom and Gomorrah

Seven Secrets of the Sphinx

Eternal Return

Enter Vril-Ya

Deggial

The Flight of the Lord of Flies

Via Nocturna

Ginnungagap

Asgård

Schwarzalbenheim

Secret of the Runes

Uthark Runa

Three Ships of Berik Part 1

Lemuria

The Dreams of Swedenborg

The Blood of Kingu

Dark Venus Persephone

Kali Yuga Part 1

Sirius B

Gothic Kabbalah

Wisdom and the Cage

Trul

 

Ово је чак скраћена верзија ...

Share this post


Link to post
Share on other sites

To Mega Therion

The Rise of Sodom and Gomorrah

Seven Secrets of the Sphinx

Eternal Return

Enter Vril-Ya

Deggial

The Flight of the Lord of Flies

Via Nocturna

Ginnungagap

Asgård

Schwarzalbenheim

Secret of the Runes

Uthark Runa

Three Ships of Berik Part 1

Lemuria

The Dreams of Swedenborg

The Blood of Kingu

Dark Venus Persephone

Kali Yuga Part 1

Sirius B

Gothic Kabbalah

Wisdom and the Cage

Trul

 

Ово је чак скраћена верзија ...

Dobar izbor.Mada bih ja tu listu dopunila sa još toliko pjesama(minimum).U stvari,navela bih čitavih 6-7 albuma i onda bi bilo kompletno

:rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

nisu klasicni death albumi

beyond sanctorum je zanimljiv po pitanju svirke i generalno zvuka i atmosfere, ima dobrih rifova..vrlo neobican iako prilicno amaterski uradak

prvi je losiji, ima 2-3 dobre pjesme i to je ja mislim prvi death album gdje se pojavljuju klavijature(cak prije nocturnus - the key, ja mislim), ali samo u 1-2 pjesme...sa tog stanovista je znacajan ali nije neki kvalitet svejedno

 

btw, tekstovi na ta dva albuma su izrazito smijesni, kao da ih je pisalo dijete od 11 godina

 

na ctulhu (sa beyond sanctorum) ima super breakdown, dusu dalo za sutke, ta pjesma je prilicno gotivna, nju sam onako zapamtio i onaj dugacki instrumantal, prilicno gotivan

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...