Jump to content

Anthrax


vudun

Recommended Posts

  • 3 weeks later...

Било је боље без слике, мајку му. Сад гледам спот и мислим се колико је и сама пјесма лоша.

Генерално се са Аентрексом дешава опасна регресија.

  • Upvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Генерално, кад сам рекао регресија, отприлике мислим на оно што је Лазар Д. Галић рекао на теми за Дрим Тиатер: људи који су као јако млади правили јако зреле пјесме сад као да су подјетињили (поводом оних анимираних срања за нови албум).

 

Већина бендова, посебно треш метал великана, је прошла кроз фазе тематске - од општих (почесто социјалних, економских, ратних... па на крају животних) до веома личних тема. То је, као што знамо, пратио заокрет у звуку. И онда се сви "враћају коријенима" (па тако и тематски) а видимо да то... није то. Што се тиче прве лиге треш метала, ту једино част Мастејну који одржава неки ниво, не врхунски али опет солидан.

 

Код Аентрекса је случај да ја немам појма (можда је до мене) чему се они враћају. Неки моменти - ове пјесме тако и читавог новог албума - дјелују тако аматерски и наивно да сам запањен. Исто тако, на албуму, као што сам рекао иницијално, толико је различитих приступа пјесмама да ту нема момента гдје се може рећи "е, ово је Аентрекс".

Што се тиче ове конкретне пјесме, кад кренем слушати овако, само мислим на нове албуме Ајрон Мејд'на и начине развлачења пјесама којима се баве посљедњих иха-хај година, што је туга кад су људи 1982. направили пјесму од осам минута коју послушаш у једном даху ("Хелоуд Би Дај Нејм", је ли).

Ја немам проблем са новим Аентрексом, ни са старим, само са лошим пјесмама - којих је од Стомп 442 знатно више од оних добрих, али овај албум, нема хита и стварно не знам шта је писац хтио да каже.

  • Upvote 3

Share this post


Link to post
Share on other sites

I dalje ne kapiram sta fali novom albumu, pogotovo ovoj pesmi koja je jedna od najjacih na albumu.

 

Ni ja.

Imam utisak da ga ljudi pošteno nisu ni preslušali, da po defaultu samo govore ono što se već dugo vremena govori svaki pud kad izađe novi Anthraxov album.

 

Jbg, ako su npr. For All Kings, Blood Eagle Wings, Monster at the End, Breathing Lightning... loše pjesme, onda u kurac.

 

A ja sam otprilike najdalje od Anthrax fana što se može biti... Volim možda jedan album i još 5-6 pjesama i to je to.

 

Hm, možda je baš to i razlog što se meni novi sviđa, a pravim fanovima ne. :bigblue:

 

толико је различитих приступа пјесмама да ту нема момента гдје се може рећи "е, ово је Аентрекс".

 

Ovo je istina, ali meni to nekako baš i prija i rasterećuje album.

Share this post


Link to post
Share on other sites

 

Код Аентрекса је случај да ја немам појма (можда је до мене) чему се они враћају. Неки моменти - ове пјесме тако и читавог новог албума - дјелују тако аматерски и наивно да сам запањен. Исто тако, на албуму, као што сам рекао иницијално, толико је различитих приступа пјесмама да ту нема момента гдје се може рећи "е, ово је Аентрекс".

Што се тиче ове конкретне пјесме, кад кренем слушати овако, само мислим на нове албуме Ајрон Мејд'на и начине развлачења пјесама којима се баве посљедњих иха-хај година, што је туга кад су људи 1982. направили пјесму од осам минута коју послушаш у једном даху ("Хелоуд Би Дај Нејм", је ли).

Ја немам проблем са новим Аентрексом, ни са старим, само са лошим пјесмама - којих је од Стомп 442 знатно више од оних добрих, али овај албум, нема хита и стварно не знам шта је писац хтио да каже.

 

Ne vracaju se nicemu, u tome i jeste fora. Ti si prvi lik koji je primetio da je ovaj album totalno Mejdenski. A kako i ne bi bio, kad su 3 godine blejali s njima na turnejama. Hitovi sami po sebi nikada nisu bili presudni, jer ima toliko albuma koji nisu hitovi al kidaju. Ovo je jedan od onih albuma sto jednostavno ne moze da se zgotivi na prvo slusanje, jednostavno mu treba vise. Isto to vazi i za Mejdene od `95 do danas. Sarolikost je vec stvar ukusa. Meni je do jaja sto je album toliko saren i sto ni jedna pesma ne podseca na onu prethodnu. A taj momenat gde se "ne moze reci da je to Antraks" postoji i na svim starim albumima. Oni su bend koji jednostavno ne moze da napravi dva puta istu pesmu. Meni je to plus kod benda.

 

 

Ni ja.

Imam utisak da ga ljudi pošteno nisu ni preslušali, da po defaultu samo govore ono što se već dugo vremena govori svaki pud kad izađe novi Anthraxov album.

 

Jbg, ako su npr. For All Kings, Blood Eagle Wings, Monster at the End, Breathing Lightning... loše pjesme, onda u kurac.

 

 

Nedavno se neko ovde posrao i po pesmi koja otvara album.

  • Upvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Па оно, враћају се управо ничему, јер не иду напријед у смјеру у којем су ишли све до прошлог албума. В'ршип Мјузик не знам да ли има два или три овако назадна момента, евентуално оне двије нумере на којима није "ко-потписан" Ден Нелсон односно нису рађене специфично за њега. Сад, што добар дио пјесама не ваља, то је други пар опанака, али "Револушн Скримс" наспрам било које са Фор Ол Кингс... очигледан концептуални разлаз.

 

Постоје бендови којима лежи непредвидивост и мултидисциплинарни приступ, гдје може плоча да се окрене за 180 степени (или чак 360 па да се вратимо у Будву), међутим, то углавном нису (треш) метал бендови, што није само моје мишљење већ и мишљење већине оних који купују плоче и касете тих (треш) метал бендова. Цијеним ја умјетност, да се разумијемо, ал': "Држ' се, краво, своје ливаде."

 

То да Аентрекс не може два пута да направи исту пјесму... па "Тајм" им је најчешћи калуп за нешто брже дионице/дијелове пјесама будући да ту више спид метала, којег смо вољели и млатили косама уз, нема.

 

Што се тиче поређења са Мејд'ном, нисам компетентан да тврдим тако нешто јер је за мене Мејд'н оно што је некад било одлично, а сад видим да се омладина куне у Брејв Њу В'рлд са којег мени ваља пјесма и по... тако да Мејд'н различитим људима значи различите ствари. Да понешто личи на Мејд'н, чињеница, међутим мени "Бридинг Лајтнинг" рецимо личи на Раш, неодољиво. Има ту даље различитих идеја, али ништа што ме подсјећа на Аентрекс у било којој од његових форми.

  • Upvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Такође је глупо и прихватати свако срање које ти бендови сервирају, а још је глупље та срања ковати у небеса.

Широко је топло поље Гламочко музичко, моје паре одоше на другу страну.

Албум би био 30% бољи да је #2 ова

умјесто футаве "Монстер ет ди Енд" која се некад звала "Натинг" и заслужено била ближе крају албума.
  • Upvote 2

Share this post


Link to post
Share on other sites

Naravno da ne treba prihvatati sve, nista ja nisam rekao. Naravno da je Among the living jedan jedini i da se vise nikada nece ponoviti, al mislim da For all kings uopste nije rdjav. A sto se tice pesme za Game of thrones, slazem se da je trebala da udje na album. Jedina stvar sa albuma koja mi je bezveze je Suzerain.

  • Upvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Monster at the end mi se čini kao potencijalni hit, mada cijeli album je solidan, bolji nego većina zadnjih.

 

Nemam pojma zašto, ali se rado vratim albumu Sound of white noise, odličan album.

 

Uživo su i dalje brutalni i vrhunski, gledao sam ih nekoliko puta i genijalni su.

  • Upvote 2

Share this post


Link to post
Share on other sites

Naravno da ne treba prihvatati sve, nista ja nisam rekao. Naravno da je Among the living jedan jedini i da se vise nikada nece ponoviti, al mislim da For all kings uopste nije rdjav. A sto se tice pesme za Game of thrones, slazem se da je trebala da udje na album. Jedina stvar sa albuma koja mi je bezveze je Suzerain.

evo ti plus, slazem se
  • Upvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...