Jump to content

Queensryche


Recommended Posts

oseca se bol u svakom tonu na Live Evolution snimku.

 

Tate se muci kao nikad da izvuce stare pesme.

 

Gledao sam do kraja samo da vidim dali ce se ukenjati na bini.

 

Mozda i jeste, pa su editovali.

 

gadan snimak.

 

Ja sam ih gledao na Q2K turneji i kapiram da mi je bilo ok zato sto sam bio daleko od bine i nisam mogao da im vidim staracke face.

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 1 month later...

vec duze vreme je u prodaji live album ,,THE ART OF LIVE,,.

 

track list:

 

1. Tribe

2. Sign Of The Times

3. Open

4. Losing Myself

5. Desert Dance

6. Great Divide

7. Rhythm Of Hope

8. My Global Mind

9. Roads To Madness

10. Della Brown

11. Anybody Listening

12. Breaking The Silence

13. The Needle Lies

14. Best I Can

 

jel slusao neko ?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zanimljivo, nisam uopšte čuo za ovo...

Recenzije na Amazonu su uglavnom negativne, a evo jedan dobar dio iz recenzije za Live Evolution:

 

Cons--

-- While he hits the high notes, Geoff Tate sounds like he has cotton or poop in his mouth the whole show.

Here is an example from "Walk In The Shadows"

 

You shay you don't feel shafe alone tonight

Caush you feel the pressure building in your head

Our shecrets shafe for one more night

When the morning comesh remember

 

Geoff needed a drink of water the whole show i'm afraid

 

http://www.amazon.com/exec/obidos/tg/detai...=glance&s=music

Edited by Borislav M.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Cons--

-- While he hits the high notes, Geoff Tate sounds like he has cotton or poop in his mouth the whole show.

Here is an example from "Walk In The Shadows"

 

You shay you don't feel shafe alone tonight

Caush you feel the pressure building in your head

Our shecrets shafe for one more night

When the morning comesh remember

 

Preseravanje wallbash.gif Walk In The Shadows je otpjevao sasvim dobro.

jebiga, normalno je da ne moze pjevati kao prije 15 godina, ali ni sada ne zvuci tako lose.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Imam "Art of live" dvd i nije nista posebno, prilicno los snimak, kamere katastrofa... "My Global Mind" je odsviran u novoj akkusticnoj verziji i zvuci dosta mocno isto kao i Della Brown. Najbolje na dvd-u je extra pesma obrada Pink Floyda koju su pevali Labrie i Tate zajedno a Portnoy i Rockenfield sa dva drumset-a svirali... To je do jaja... Na skali od 1 do 10 hmmm 6,5

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 2 weeks later...

'Comfortably Numb'?

IJAOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOO

I ja bih da to vidim. icon_redface.gif

 

(Edit:)

P.S. Učešće Edija Džeksona u takmičenju za najveću kitu:

http://www.metal-sludge.com/main/index.php...page&pageid=773

Ocjena žirija:

http://www.metal-sludge.com/main/index.php...page&pageid=774

Edited by Borislav M.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Cika dokure zaboravio si na "Promised Land" ... Album je do jaja !!!

 

Taj koncert na BYH je bio odlican a u Düsseldorf-u vise od toga... Ali je nemacki Rock Hard ipak totalno unistio Queensryche. U recenziji za BYH nijedna rec hvale ili da je publika odlepela (sto stvarno jeste nisi mogao losu rec da cujes - sem o ozvucenju sto nije njihova greska) vec unistavajuci komentari u smislu Queensryche covers Queensryche without any emotion no.gif A u istom broju izlaze 5 strane o turneji Judas Priesta puni sa hvalospevima i superlativima iako je svako koji ih je video na Turneji (ja sam sa Annihilator u Oberhausen-u cini mi se) rekao da su smesni, mnogo losi i da nije bio problem u Ripper-u vec bendu. Ali to ti je biznis...

 

Po americi od Oktobra nova turneja Queensryche : Show ce biti podeljen na dva dela - Act I Hits through the years i Act II Operation Mindcrime. Mindcrime ce biti prezentovan u Surround Sound-u sa NOVIM DODATNIM video materijalom !!! icon_rockdevil.gificon_rockdevil.gif

 

Toliko za sada...

Nisam ja njega zaboravio nego sam ga namjerno "zaboravio" jer on nije u rangu predjasnjih albuma(moje misljenje)

Oni na koncertima sviraju najvise stvari sa prvih albuma i tu je stimung top, cim pocnu ova "nova" sranja pola publike ode na pisanje,jel tako...

 

Sto se tice Düsseldorf-a cuo sam da je show bio perfektan a na BYH isto koliko to uslovi jednog Open Air-a dozvoljavaju a dozvoljavaju mnogo.

 

Nije sad da Rock Hard ima nesto protiv Queens-a, oni su njih uvijek gurali u ranijoj fazi-objektivno a bogomi i popljuvali sad kad izdaju albume ispod prosjeka -opet objektivno...

 

Judas Priest je legenda sa ili bez Halforda,tu nema zbora i tu sam cuo da je koncert u Oberhausenu bio perfektan,nazalost bio sam u to vrijeme na odmoru pa sam to propustio...ali niko ozbiljan nece porediti Priste i Kvinse,-primer: ni ja nisam neki ljubitelj Pink Floyd-a pa nikad necu reci da su oni smjesni niti sto dobijaju nedje 5 strana itervjua, precjenjeni...znam dobro sta oni mogu...

S druge strane Priest je vodio Queensryche na turneju a ne obrnuto icon_wink.gif

 

E sad sve je to nebitno manje vise,samo Queensryche trebaju sledeci album izdati u stilu starih stvari(ne Mindcrime ll) i sve ce doci na svoje mjesto, jos i ako De Garmo povuce... ljepota

 

 

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

I by the way : koji ce mi q.rac pet singlova ??? Neka Album bude dobar ostalo su sitnice.

pa njima definitivno trebaju. oni su svesni da su zahvaljujuci poslednjim album

ima poprilicno izgubili pozicije koje su nekad imali na svetskoj muzickoj sceni

i verovatno im je u intresu da ih povrate.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nisam hteo ni da poredim Priest i Queensryche samo sam rekao da Rock Hard nije objektivan u mnogim navratima. To mi je i Frank Albrecht (doduse u pijanom stanju) rekao : u fazonu " Od Nuclear Blast dobijemo 50.000 evrica za reklamu + naslovnu stranu i kako mi tada da pisemo nesto lose ? To je vec cisti biznis... I naravno licne privilegije tih autora. Toga ima nazalost previse. To mnooogo kosta scenu i zato ima malo novih ali stvarno dobrih bendova. Anacrusis, Atheist, Carcass, Cynic, Forbidden itd.itd. su se raspali i onda svi oni zale a godinama sem Review nista o njima nisu pisali...

 

Ok malo sam skrenuo...

 

Queensryche su se finansijski obebezbedili vec odavno isto kao i Maiden npr.

Ne rade to zbog novca 100% jer su dosta puta pricali kako im je bilo tesko za vreme slave, da se bend umalo razpao i da su bas zbog toga posle Empire i milionske zarade snimili "Promised Land", koji je zvucao totalno drugacije. Pobegli su na neko ostrvo da bi na miru snimali i pobegli od muzicke industrije.

A i pitanje je dali ce Mindcrime II da zvuci stilski bas kao I ... Slicnosti ce sigurno postojati ali kopija ? Verovatno nesto trece. Tome se nadam, to prizeljkujem...

 

Pozdrav Goran / Assignment

 

ps. za "moj" muzicki svet su Queensryche bitniji i veci bend od Priest-a !

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...