Jump to content

Kada i zašto ste počeli slušati black metal?


Swarthyard

Recommended Posts

Nikad nisam stavljao black na prvo mesto, tako da i nisam razmisljao o tome, ali bi bio red da odgovorim. Sve je pocelo negde godine'95-96, kad mi je par godina starija drugarica dala neku svoju kompilaciju sa nekim dobrim i nekim ne toliko dobrim bendovima. Bese tu Mayhem, Satyricon, Bathory, Amorphis, Paradise Lost, cini mi se i Enslaved, i jos par, ne secam se bas kojih grupa. Neke su mi se stvari dopale, neke nisu, i ubrzo sam poceo da trazim albume tih grupa, izmedju ostalih i COF "Dusk...", koji sam '96 uzeo zbog dve pesmicice, pa sam trazio kasnije i Borknagar, OMC, Bal Sagoth, Arcturus, Immortal, i tako dalje, i tako blize.

Edited by VOJVODA

Share this post


Link to post
Share on other sites

Guest Burzum

Први ВМ албум који сам чуо био је "Dusk and her embrace" od CoF-a у 7. разреду (2001.), али ми се није свидео. После тога сам слушао разне врсте метала, али од пре годину дана слушам највише ВМ.

Share this post


Link to post
Share on other sites

hm ne postoji pravi razlog ... jednostavno uz death metal sam krenula da slusam i druge pravce ... a black mi jednostavno prija ....volim textove i ideje koje se provlace kroz njega icon_smile.gif)

Naravno ne volim sve od black metala ...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Guest Tar^Ankalime

Bese to pre 30 godina kada black metal nije ni postojao

Skupili se ljudi, pa poceli da sviraju i kolju i tako nastade black metal

Tako da ja sebe smatram predvodnicom black metal trupa na ovom svetu

 

 

tenk.giftenk.giftenk.giftenk.giftenk.giftenk.giftenk.gif

 

Krenula sam da ga slusam zato sto NIJE bio FENSI icon_rockdevil.gificon_rockdevil.gificon_rockdevil.gificon_rockdevil.gificon_rockdevil.gif

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Prvo sto sam cuo od black metala je May Result- Subaltern crown of her majesty!! Zato me je taj bend zaduzio do kraja zivota!! Inace imam mozda tek dve godine kako slusam black ali je to zato sto u usranim Odzacima!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 3 months later...
  • 1 month later...

Au, kakvi razlozi... "Nije fensi", "iskrenost" (u Cradle of Filth"... icon_smile.gif

 

Ne secam se tacno kad sam prvi put cuo nesto bm-a. Kada sam cuo Necromantes (Smederevo), mislio sam da je black, al' nije bio. A svideo mi se zato sto mi se svideo. Bio je brzi i tezi nego ono sto sam do tada slusao, posle mi se dopalo sto je nesto kompleksniji nego neki drugi pravci (pri tome mislim na bendove tipa Emperor) i tako dalje.

Share this post


Link to post
Share on other sites

negde '96 '97 na ns+ isla je emisija hard metal video magazin ili tako nesto i tada sam prvi put cuo za emperor,bio spot za pesmu sa anthems...,dimmu borgir,cof ali sam poceo slusati tek dve godine kasnije kada sam mislio da su cof black metal,a onda sam otkrio mayhem,immortal itd.

Share this post


Link to post
Share on other sites

xixixixi..jednom je doshao kod mene moj lepi burazer GIGA..sa Cradle of Filth CDom u rukama....od tada slusham Black Metal....... icon_rockdevil.giftenk.gif

Ah, znaci ti si Gigina sestrica... icon_twisted.gif (nemoj me pogresno shvatiti, pominjao te je par puta, to je sve)

 

Kod mene je to pocelo pre neke dve-tri godine (da kazemo dve i po, stvarno ne znam tacno), i to sa Summoningom - privukao mi pogled album naziva Minas Morgul. Mada, tu sam negde uzela i Emperor... sad stvarno ne znam sta je prvo bilo, vrlo verovatno da je kombinacija u pitanju. A (sada cete se okomiti na mene, ili reci da lazem, ali svejedno mi je) za CoF sam cula tek pre nepunih godinu dana. icon_smile.gif

 

Sto se tice pitanja zasto... pa, zbog atmosfere, zbog mistike... to je muzika koju licno mogu da slusam uvek na razlicite nacine, dakle u bilo kom raspolozenju. Sad, mozda za neke ovo ne vazi, ali sta je, tu je.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hhhahahah,ma Black scena je puna pozera,strashno...No dobro,vidim svi uglavnom pochinju sa DB i COF...Et o i ja sam sa DB,COF nikada nisam voleo...Kada sam chuo Stormblast odushevio sam se,i josh uvek jako volim taj album,strashno je dobar...E onda slede Burzum,Darkthrone,Satyricon,i slichni...Ali onda se vratih Melodicu,ali ne tipa DB,nego,shta ja znam,Summoning,Finntroll,i tako...Ali stvari kao shto su Buzrum ili Darkthrone se jednostavno ne zaboravljaju icon_smile.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

e kod mene je sve teklo bas po tom redosledu. Sad sam otkinula za summoningom i naravno burzumom (tacnije vec duze duze vreme) ali satyricon mogu da slusam kad god hoces, ma mogu sve od blacka da slusam kad god hoces. Inace DB ne fali nista ipak su oni mnogo veci muzicari od COF (dobra su samo prva 3 albuma ovo ostalo pukeface.gif u zadnje vrame sam totalno zaboravila na black, ali I'm back in the game! Sad ne gasim Nokturnal Morthum... medjutim danas mi se bas prislusao darkthrone... budi neke daleke uspomene...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...