Jump to content

Kada i zašto ste počeli slušati black metal?


Swarthyard

Recommended Posts

  • 2 weeks later...

Ja poceh da slusam Black Metal sa CoF-om. To je bilo pre dve godine. Tada sam jos slusao non-stop Mensona (koji mi je i dalje omiljeni izvodjac) ali sam posle nekog vremena resio da prosirim vidike i od ortaka nabavio Vempire, Bitter Suites to the Succubi i Dusk & Her Embrace. Od tada sam nalozen na CoF i to se nije menjalo.

 

Prilicno sam se razocarao kada sam poceo da slusam druge poznate Black metal bendove jer nista nije moglo ni da prismrdi CoF-i, al' su neki bendovi (Emperor, Dimmu Borgir, ponekad Marduk, i od domacih Wolf's Hunger i Draconic (Conflux album)) ipak redovno pice po mom CD plejeru =)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja poceh da slusam Black Metal sa CoF-om. To je bilo pre dve godine. Tada sam jos slusao non-stop Mensona (koji mi je i dalje omiljeni izvodjac) ali sam posle nekog vremena resio da prosirim vidike i od ortaka nabavio Vempire, Bitter Suites to the Succubi i Dusk & Her Embrace. Od tada sam nalozen na CoF i to se nije menjalo.

 

Prilicno sam se razocarao kada sam poceo da slusam druge poznate Black metal bendove jer nista nije moglo ni da prismrdi CoF-i, al' su neki bendovi (Emperor, Dimmu Borgir, ponekad Marduk, i od domacih Wolf's Hunger i Draconic (Conflux album)) ipak redovno pice po mom CD plejeru =)

E Gigo.... da nisi ti doshao onog divnog dana kod mene sa CoF-om ko zna shta bi sada samnom bilo....... laugh.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 2 weeks later...

zasto se tako retko spominje covenant...pa oni su divni...jesu oni black bas?jer neki kazu da ima malo i gotik tu...zanima me jer ne slusam black mada ima jos par stvari koje mi se svidjaju sem covenanta...ili ono sta je bilo...the kovenant?nista tu meni nije jasno...ali je lepo u svakom slucaju:) icon_rolleyes.gif hmmm

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 6 months later...

Black valjda ide s godinama.

Prvo trazis jake stvari, pa jos jace, jace, jace...

I dodjes do ovde, ni sanjao nisi toliko daleko.

 

Za mene je barem prica takva.

Stidljivo sam pocela sa blackom pre 2 godine, and I am still apprentice, no kako sam kupila roze starke, pitanje je koliko sam tr00.... icon_rockdevil.gif

Edited by Smorock

Share this post


Link to post
Share on other sites

sudjeno mi je... mrred.gif mi...

pochela sam sa old school satanic black metalom... icon_da.gificon_rockdevil.gif

pa preshla u ostale vamp. black metal i cist black metal... icon_rockdevil.gif

Ne mogu da verujem da je neko izjavio ovako nesto icon_rolleyes.gif

Nisam neka blekerka,volim samo par bendova ali znam toliko da nijedna osoba ne moze da krene da slusa black metal kao sto je ova devojka opisala.Sad si se ti rodila i krenula da slusas Hornu...Ma daj smesna si i spusti se na zemlju.Sto se tice teme svidja mi se Dimmu Borgir sto ne znaci da za 2 godine necu slusati Limbonic Art.Za razliku od mojih vrsnjaka ja se ne primam da sam troo blekerka,jos sam mlada-ima vremena kada cu slusati i neke jace bendove,sve treba da ide postepeno.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Recimo da je to jedan od pravaca koji sam najkasnije pocela da slusam... naravno, pocelo je iz radoznalosti a zavrsilo se kao velika ljubav icon_mrgreen.gif

Mislim da je ovaj pravac mozda i najkompletniji sto se tice metala... ima brzinu, snagu, agresivnost, a sa druge strane atmosferu, emocije... posebno volim simfonijski black... icon_da.gif

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

'Prvo trazis jake stvari, pa jos jace, jace, jace...

I dodjes do ovde, ni sanjao nisi toliko daleko.' - e, bas to.

 

u jebo te, svi poceli sa cof....

i ja sam se nalozila na black kad sam cula cruelty, iako mi se cof u pocetku nisu mnogo ni svideli. a zasto? pa ne znam...valjda me je zanimalo da cije kako zvuci bend sa takvim imenom i stajlingom. priznajem da mi je dani u pocetku zvucao kao neki defektni gremlin, ali sad sam se navukla i nema druge...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Recimo da je to jedan od pravaca koji sam najkasnije pocela da slusam... naravno, pocelo je iz radoznalosti a zavrsilo se kao velika ljubav icon_mrgreen.gif

Mislim da je ovaj pravac mozda i najkompletniji sto se tice metala... ima brzinu, snagu, agresivnost, a sa druge strane atmosferu, emocije... posebno volim simfonijski black... icon_da.gif

Da, slazem se!

Ja sam pocela sa Borgirom i i dalje mi je omiljeni posle EmpErorA! Sto ga vise slusam sve mi se manje svidjaju krljacki bendovi tipa Bexexen itd a bolje mi leze npr Limbonic Art, Tartaros, Lord Belial. Ti bendovi imaju emociju! icon_rockdevil.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pocheo sam da slusham metal 1999.-te,Metallica je bila prvi bend koji sam chuo,i ostala omiljeni i to se nece menjati.I onda polako,polako pa do black metal-a.Prvi album koji sam chuo je bio Nemesis Divina icon_rockdevil.gif

Sad mi je black omiljeni pravac,ali sve vishe slusham i druge vrste muzike pored metala.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja sam prvo cuo Immortal i Burzum. Jej. Vise ne slusam "simfo" black metal, vec samo odlskul i primitivu. Dupli jej. I novi (i stari) Enslaved.

 

Sto se tice "sve mora postepeno", slusah Voodoo Popeyea, pa Gobline, pa Iron Maiden, pa Slayer i Cannibal Corpse, pa malo Limp Bizkit, Sick of It All, Pro Pain, Burzum, Immortal, pa Blind Guardian, pa i tako dalje.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...