Jump to content

Tema za basiste


Nurg

Recommended Posts

Čudo da ne pomenuste Michael Manring-a.

 

E sada ja ispadam neobrazovani seljober sa sve diplomom...

Ko je taj čova? Gde svira? Možda ga prepoznam po bendu...

 

Nisam pomenuo Justina Chancellora!

 

E, ni njegovo ime nisam znao. Naravno, Tool znam šta je...

 

reci kad si slobodan i idemo da pijemo!

 

Jebiga, pretpostavljam da si iz BG, pa ćemo morati malko sačekati, dok ja ne odem na neki koncert tamo...

...osim ako ti budeš dolazio za NS...

icon_rockdevil.gifpivopije.gif

 

 

musik19.gif A inače sam i ja zaboravio jednog vrlo uticajnog basistu, koji je bio idol gotovo svim matorim metalcima:

 

Geezer Butler - Pentatonika do besvesti, ali jako upečatljiva. Takođe preporučujem svim početnicima.

Malko će vas boleti prsti od silnog zavlačenja, što on non-stop radi, ali to mora tako na početku... icon_smile.gif

 

Ja lično još recimo gotivim i Billy Gould-a iz ex-FNM. Dobar sound, dobre bas deonice, mada nije teško.

 

Cheerz! pivopije.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

E da Geezer je car, on je jedan od prvih koji je poceo da koristi efekte na basu, definitivno moj omiljeni ol'schooler (iako i nisam neki fan Sabbatha).

 

A inace ja dolazim u NS na Slayer, pa cemo videti neku kombinaciju, aj' pp-isacu te...

Share this post


Link to post
Share on other sites

 

musik19.gif A inače sam i ja zaboravio jednog vrlo uticajnog basistu, koji je bio idol gotovo svim matorim metalcima:

 

Geezer Butler - Pentatonika do besvesti, ali jako upečatljiva. Takođe preporučujem svim početnicima.

Malko će vas boleti prsti od silnog zavlačenja, što on non-stop radi, ali to mora tako na početku... icon_smile.gif

 

pivopije.gif svaka cast,moj omiljeni basista,najboljeg benda,gledao sam ga u Sofiji,i covek je car,ima mnogo jak zvuk.

 

Inace svira Lakland bass gitaru,jel zna neko kakav je to bass?

Share this post


Link to post
Share on other sites

icon_sad.gif ...i ne dobih ja odgovor na pitanje ko je Michael Manring?

Gde svira?

If you follow bass players, you probably know who Michael Manring is. You may be familiar with his recordings on Windham Hill, Unusual Weather, Toward the Center of the Night, Drastic Measures, Thonk, or his Bass Player Of The Year award, or maybe you've caught one of his amazing solo concerts. Actually, if you don't know who Michael Manring is, you've still probably heard him play on one of many session recordings he's done for Michael Hedges, William Ackerman, Montreux, John Gorka, Patty Larkin, Ira Stein & Russel Walder, Carlo Reyes, Darol Anger & Mike Marshall, Philip Aaberg, Holly Near, Opafire, Danny Heines, Trapezoid, Schoenhertz & Scott, Paul Machlis, Enzo Avitabile Altazor, and others. Michael is one of the busiest musicians around, and one of the nicest guys too. Michael has recorded with guitarist Carl Weingarten for several new Multiphase recordings including, Blue Faith, Escapesilence and The Red Night Concert.

 

Michael is also with the quartet Cloud Chamber featuring Barry Cleveland (guitar), Dan Reiter (cello) and Michael Masley (cymbalom).

 

user posted image

Share this post


Link to post
Share on other sites

to sam i ja mislio na svirci kad mi je prvi put proprdeo... rek'o ja lose pojacalo! onda sam ga probao na drugom i isto... jebi ga, mozda bad luck, pa oba sjebana, ne znam... iskreno, sve se nadam da je to... sutra cu da mu promenim zice pa cu da ga probam! icon_da.gif

Edited by Jaymz Doofy Neegroothin

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ma nije do zica sigurno, probaj ga na suvo, i ako ima normalan zvuk (tj. ako ne zveci) sve je u redu sa zicama. To sto si ti opisao sigurno nisu simptomi losih zica. Ako si probao na dva pojacala, moguce da su magneti otisli u kurac, vidi da ga odneses u neki studio ili kod nekog ortaka basiste da probas.

Share this post


Link to post
Share on other sites

nemam pojma... nikad se nisam razumeo oko tih sranja sa tehnikom... nista se ne razumem u tu elektroniku u gitari, pa stoga sve moram da pitam... hvala! pivopije.gif sutra ga nosim kod marica da ga on istonira, da ga sredi, pa da vidimo sta mu je! hvala jos jednom! pivopije.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

Tesko da su zice, a i ne znam sta tacno mislis kad kazes "proprdi". Moz' biti da ti se sjebao ulaz...?

hehe... pa bass obicno i prdi.. hehe.. znam da je offtopic ali sta da se radi

 

laugh.giflaugh.giflaugh.gif

 

 

no dobro.. moze da se desi da je otisao pot.. neki.. a ako su dirani magneti.. moze da se sjebao neki kontakt.. ili je probio neki namotaj..

 

sto kaze predhodnik.. veoma moguce da je i input na gitari... meni se to desilo... pa sam razmontirao... malo obrusio kontakt... pritegao.. i vratio nazad.. tako da mi input sad fenomenalno radi...

Share this post


Link to post
Share on other sites

e, pa meni je taj ulaz u gitaru isto sjeban kao i pot... sve je to sjebano... ulaz mi radi samo na moj kabl... jel moze biti do taga??? ako je do toga, ubicu dve muve jednim udarcem! icon_da.gif

brate... ako je tebi ceo bass sjeban bolje ga odnesi u servis da ga kompletno poprave... i dobijes ko nov... hehe... i onda stavis nove zicice (pardon sajlice) i uzmes i okines.. pa ce da vidis kako ce da prdi....

 

mrred.gifmrred.gifmusik19.gifmusik19.giforangelistening.gifmusik20.gifmusik19.gifmrred.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...