Jump to content

The Stone


RNA

Recommended Posts

Е ни Stone није као што је некад био... Није више сиров, тежак... ово као да слушам May Result поготово онај инструментал, баш што је Talvi рекао линија између Stone-a и MR-a је све тања... Имена песама да не коментаришем...Видим неки хвале маглу, магла је добар албум али није ни до колена ономе што је Stone свирао у Закону Велеса и Словенској Крви... Све је постало на исти фазон као да више немају инспирације за нешто ново... Било како било иако ми се несвиђа албум вероватно ћу да га преслушам још много пута јер је то ипак Stone!

Надам се повратку на стару славу са следећим албумом.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bend svakim izdanjem sve vise napreduje.Svakako,svi mi imamo favorite [moj je recimo "Some Wounds Bleed Forever",ali on se pojavio pre skoro 10 godina...bilo bi apsurdno da i dalje sviraju istu muziku i da se ponavljaju do besvesti,pogotovu jer su najveci kapacitet na ovim prostorima].Sad,to sto uvek vecini ta promena ne odgovara,to je druga stvar.Meni je uvodni rif iz "Prst Na Obaracu" odlican,i generalno,ta "modernija" produkcija lezi takvom konceptu...na ovom albumu nema "standardnih the stone" pesama,kao ni na "magli",i treba prihvatiti cinjenicu da ljudi razvijaju svoj zvuk dalje i album ima dosta killer momenata.Sto se mene tice,to razvice ide u pozitivnom smeru,jer ni jedno dosadsnje ostvarenje nije bilo "suplje" i ofrlje uradjeno.Naziv pesme k'o naziv pesme...mnogo je bitnije sta su hteli da kazu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bend svakim izdanjem sve vise napreduje.Svakako,svi mi imamo favorite [moj je recimo "Some Wounds Bleed Forever",ali on se pojavio pre skoro 10 godina...bilo bi apsurdno da i dalje sviraju istu muziku i da se ponavljaju do besvesti,pogotovu jer su najveci kapacitet na ovim prostorima].Sad,to sto uvek vecini ta promena ne odgovara,to je druga stvar.Meni je uvodni rif iz "Prst Na Obaracu" odlican,i generalno,ta "modernija" produkcija lezi takvom konceptu...na ovom albumu nema "standardnih the stone" pesama,kao ni na "magli",i treba prihvatiti cinjenicu da ljudi razvijaju svoj zvuk dalje i album ima dosta killer momenata.Sto se mene tice,to razvice ide u pozitivnom smeru,jer ni jedno dosadsnje ostvarenje nije bilo "suplje" i ofrlje uradjeno.Naziv pesme k'o naziv pesme...mnogo je bitnije sta su hteli da kazu.

 

+1

 

Moram dodati, da mislim da nikada u zivotu nisam procitao mracnije textove, uh...najezio sam se.

 

Album je do sada najprogresivniji, i nikako nije "los" - moze samo da ti se svidja ili ne.

 

A digipack je ne fenomenalno uradjen, nego mislim da nemam nijedno bolje izdanje na digipack-u, mozda jedino onaj Dissection jer ima "reljefnu" povrsinu, ali ovo je prva liga.

 

Sve u svemu, svetsko izdanje od A do Z, nema sta.

Share this post


Link to post
Share on other sites

moracu debelo da predjem preko prethodnog posta koji sam pisao za ovaj album jer posle dosta preslusavanja mi je album fino naseo.za sada meni favoriti na albumu su zlo je uvek korak ispred i prst na obaracu.imao sam od pocetka dosta negativan stav prema ovom albumu,a neznam ni ja sam sto jer posle dobrih 6-7 preslusavanja mi je fino naseo i vrtece se bome na mom mp3 plejeru.. tako da cim se pare skupe moram kupiti ovo izdanje samo neznam da li da kupim digipack ili obican cd :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

 

 

zakasnio sam :bigblue:

 

"This file is neither allocated to a Premium Account, or a Collector's Account, and can therefore only be downloaded 10 times.

 

This limit is reached.

 

To download this file, the uploader either needs to transfer this file into his/her Collector's Account, or upload the file again. The file can later be moved to a Collector's Account. The uploader just needs to click the delete link of the file to get further information."

 

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mnogo mi je drago da su se domaci bendovi poceli ugledati na poslednju Deathspell Omegu (Fas) i da se svi ti rifovi i muzicko eksperimentisanje tako svojstveno ovom francuskom bendu tj. njihovom albumu Fas, mogu cuti kroz citav ovaj album.

Vokal je naravno vrhunski.

I tekstovi su za svaku pohvalu. Prevario sam se kad sam ih prozivao. Mislim da je potrebno da se covek zaista udubi u misli tekstopisca da bi shvatio kompleksnost i dubinu njegovih naoko banalnih, ispraznih, besmislenih, a neki bi rekli i smesnih i decijih stihova. Ima tu mnogo delova koji bi se mogli izdvojiti, previse ih je za jedan post,al morao sam ih vecinu staviti:

 

' DUGO NIKO NE PROLAZI PUTEM

STO PREPRECI LES VEC POLUTRUO

TU NA PUTU STO U ZABIT VODI

ZABIO U BLATO GLAVU, UMRO

..

NIKOG NEMA

A ON ZELI VISE NEGO DA PRODISE

DA GA NEKO TRULOG, JADNOG

BAR POKRIJE SUVIM LISCEM '

 

'PLJUJUCI OKOLO ISPLJUJES SEBE

DUSA IZGORI, A SRCE NAZEBE '

 

'A DEMONI NEKAD DODJU U SNOVE

GUSTOM SUMOM BEZI ONI GA LOVE

KRVAV CEO NIGDE NIJEDNE RANE

ZORU OCAJAN ZOVE ONA NECE DA SVANE

 

SA VISINA SVAKU STOPU MU PRATI

OBLAK CRNI ON GA TERA DA PAMTI '

 

'USKOM STAZOM POVORKA SE KRECE

PREDVODI IH KAZU CUDOTVORAC

NESTO MUMLA, OKO VRATA KRST, U RUCI KOLAC

 

IZJELA IH SUMNJA

DA SE NEKAD NOCU BUDIM

MESECINOM DA OGRNEM KOSTI

I DA JEDEM SRCA LJUDI '

 

' URLA RULJA NEKOG VODE

STAVLJAJU MU GLAVU NA PANJ

TO JE ONAJ ZA KOG TVRDE

DA IM NIJE BIO DOBAR KRALJ '

 

Zaista, ovo je apsolutni vrhunac srpskog blek metala. Ma gde srpskog, evropskog.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mnogo mi je drago da su se domaci bendovi poceli ugledati na poslednju Deathspell Omegu (Fas) i da se svi ti rifovi i muzicko eksperimentisanje tako svojstveno ovom francuskom bendu tj. njihovom albumu Fas, mogu cuti kroz citav ovaj album.

 

Zaista, ovo je apsolutni vrhunac srpskog blek metala. Ma gde srpskog, evropskog.

 

Mislim da ne može dovoljno lol smajlija da se stavi u post koliko ova izjava zavređuje. Porediti DsO i The Stone bilo bi kao porediti Oktavijana Avgusta i Uroša Nejakog. Pa jeste, obojica su bili carevi. Ovo za vrhunac evropskog metala, fenomenalan vokal i sjajne tekstove neću ni da komentarišem. Oni da toliko valjaju, odavno bi se čulo za njih u Evropi.

 

Inače, jedan od članova benda je za DsO rekao da su pozerski bend, tim rečima.

Edited by Gojk O)))

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...