Jump to content

Candlemass


...

Recommended Posts

Ovaj bend je postao toliko sranje da je to neverovatno!! Zashto se jebeno ne raspadnu ili promene ime?!?!?!?

Novi album je govno!! Sranje kao i sve posle From The 13th Sun!! Chemu to ime za novi album?? Death Magic Doom?? WTF?? Bolje da se zove Shit Magic Heavy Metal!! Jebeni Lowe je upropastio bend!! :violent:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jebeno ti nemas pojma!!! Pozdrav!!!

 

Ne zhelim da se prozivam ovde, ali verujem da slusham Candlemass duzhe od tebe i volim doom, a ne heavy metal tako da... NOVI ALBUM JE SRANJE!!!

+ posedujem kompletnu diskografiju od Candlemass na originalima i to prva izdanja ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dobro, lepo je to sto posedujes celu njihovu diskografiju na originalima, ali preterujes da je album govno...

Bas me je iznenadio...

Naravno ne moze da pridje Epicusu (prvom albumu), ali je gotiva ;)

 

Edit: i da, izvini na ovu reakciju gore!!!

Edited by Aces High

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ma sve je ok! ;)

Epicus je jebeni zakon!!!

Ja volim i From The 13th Sun i Dactilys Glomerata jer imaju sabbathovski doom u sebi, ali sve posle toga je iglubilo taj shmek. Produkcija i mjuza je totalno u heavy metal fazonu, a meni se to lichno ne dopada.

Primetio sam da ljudi koji slushaju doom, ne podnose nove albume, a heavy / power metalci vole novije a poshtuju starije albume :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Cmassova formula se nije bitno menjala, samo je zvuk postao masniji i tvrdji, ako nista drugo meni je ovaj novi album najdoomastije ostvarenje od nove trojke. Meni je bolji od "Cmass"a, ne josh uvek od "King"a, a i mislim ni da nece. Te prazne minute sto Grob... chuje, meni toga tamo nema. U stvari, rekoh to posle prva dva slusanja, evo i sada, chini mi se da Cmass nikada nije bio blizi "Epicusu" nego sada.

"Death Magic Doom", pa ja sam blagoreceno odusevljen! "Prva strana" jebe keve, apsolutno taslaci, redom. "If I Ever Die" je teza od vase majke, "Hammer Of Doom" ide dublje od bilo kog crnca, "The Bleeding Baroness" je plutanje u doom vodama perfekcije (ova ce da izuva uzivo, mark my words), "Demon Of The Deep" - like the build-up, love the finish, keyoboards ubole samo tako.

Riffovi, heavy magicni riffovi.

Lowe, pa sta reci, na proslom albumu sam i gledao mesta, tipa "Messiah bi ovo isto mogao", "ovo ne bi", blah, blah...i all respect legendi, ali Lowe kako je otpevao jako ovaj album nekako mi i nema poente da zamisljam nekog drugog prilikom muzickog intercourse-a.

Daljshe, "House Of Thousand Voices" je jedna pesama koja se bas lepo razvija, i kod koje mi je misljenje najvise raslo iz slusanja u slusanje, ali ostaje mi da ima verovatno najslabiji riff albuma. Cudna, dobra pesma. Solo na 02:25 je mama. I onda hit, "Dead Angel" :rockdevil: Na prvih par slusanja zamerah pesmi sto ima slican heavy riff kao onaj drugi riff sa uvodne (tamo krece oko 1:30 prvi put). Mislim na isti fazon riffovi, ovo mu dodje neki tapping, ne? Svejedno, refren je tol'ko mocan i epichan da sam zaboravio na ovu malu glupost :) (uostalom, isto kao "Born In Tank" i "Emperor Of The Void" sto slicno krecu). "Clouds Of Dementia" mi je uvek nekako isla pod oblakom ove prethodne, ali je vaistinu dobro doom delo. "My Funeral Dreams", efektivno i sporo zatvara album, kako i treba, lepo uklopljeno.

Sa ovako kratkih, blah...albuma sa manje pesama, nekak' mi nema poente izdvajati bolje. Najbitnije je da mi je Leif ispunio ama sva ocekivanja, a da je kompanija oko njega jos i to poboljsala i prenela na nivo koji zasluzuje da se izda pod Candlemass monicker-om.

 

Pure fuckin' ten.

 

 

Edit: Blah, ne mogu da se suzdrzim. Dakle...

 

Ovaj bend je postao toliko sranje da je to neverovatno!! Zashto se jebeno ne raspadnu ili promene ime?!?!?!?

Novi album je govno!! Sranje kao i sve posle From The 13th Sun!! Chemu to ime za novi album?? Death Magic Doom?? WTF?? Bolje da se zove Shit Magic Heavy Metal!! Jebeni Lowe je upropastio bend!! :violent:

 

 

Lowe je unistio bend? Pa jeste, on pise svu muziku, a i doom mu bas ne lezi...

 

Ne zhelim da se prozivam ovde, ali verujem da slusham Candlemass duzhe od tebe i volim doom, a ne heavy metal tako da... NOVI ALBUM JE SRANJE!!!

+ posedujem kompletnu diskografiju od Candlemass na originalima i to prva izdanja ;)

Ma sve je ok! ;)

Epicus je jebeni zakon!!!

Ja volim i From The 13th Sun i Dactilys Glomerata jer imaju sabbathovski doom u sebi, ali sve posle toga je iglubilo taj shmek. Produkcija i mjuza je totalno u heavy metal fazonu, a meni se to lichno ne dopada.

Primetio sam da ljudi koji slushaju doom, ne podnose nove albume, a heavy / power metalci vole novije a poshtuju starije albume :)

 

Evo ja recimo spadam u "heavy/power metal" ljude, kunem se u "EDM", obozavam naredna dva, "Tales" i "Chapter" su mi odlicni, '90te su mi OK, fina izdanja (kao i Algebra), a novije (Cmass-King-DMD) takodje obozavam. I sta sad smartass? Ovo ima "heavy" produkciju, a stariji albumi nemaju? Udarila ti kolekcija u glavu.

 

Ako 'oces doom najdoomastiji, skini Leifov solo album. Mislim da on uopste nema duple. nadam se da ne gresim. A da, "EDM" slusas neki mix bez duple ili kako? Jebote, pa mislim da taj album ima vise duple u sebi nego "DMD".

Edited by Angelystor

Share this post


Link to post
Share on other sites

Naravno da sam čuo, zato sam ono i rekao. Ceo Candlemass je u fazonu tih pesama.

Ne baš, jeste u fazonu pesme Black Sabbath, ali ove ostale imaju catchy riffove, što Candlemass nema (barem ono što sam čuo, a to su najveći hitovi i neke nove stvari)...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...