Jump to content

Deucalion (CG)


Night_Blade

Recommended Posts

To je crnogorska ratna zastava i nema veze sa Albanijom, jer to govore oni koji istoriju ama baš ne poznaju. Crvena boja u pozaini grba je simbol krvi prolivene na bojevima i zato je crvena kao i svaka ratna zastava. Inače ima zlatnog orla i zlatni povez koji označava pobjedu i vječnu slobodu. Ista zastava koristila se i kao dvorska u vrijeme Knjaza (kasnije Kralja) Nikole Petrovića.

Ipak, takva zastava nije primjerena da bude državna zastava, jer se zna koja je to zastava: crvena, plava, bijela a preko toga bijeli orao Petrovića, simbol slobode i vječnosti. To je jedna i jedina zastava Crne Gore koja objedinjava sve njene građane i pravu svijest o Crnoj Gori. Ipak te boje iznad grba imaju veliko značenje. Nažalost to ovi klipani iz DPS/SDP ne znaju. A što se tiče toga da su DPS-ovci hapsili liberale prije 12 godina zbog te zastave na Cetinju to je živa istina, imam i svjedoke.

Himna Crne Gore "Oj svijetla majska zoro", meni se strašno sviđa, i baš sam vršio neko proučavanje i došao sam do zaključka da je ista pjesma ustvari nacionalna, ili ako viš volite narodna pjesma. Himna koju je napisao Sekula Drljević zove se "Vječna naša Crna Goro" , podsjeća u nekim stihovima na ovu narodnu, jer je inspiracija od nje uzeta. To ste mogli i sami zaključiti jer sekula nikad ne bi napisao - srpska glava, Obilići i slično. Inače ima jedan dio u Sekulinoj pjesmi mnogo dobar, mislim da je zadnja strofa gdje pominje muslimane i govori o istrazi poturica ali onako baš krvavavo, tipa svi Crnogorci u boj da krenu da očiste CG od navale islama.

Crnogorska narodna pjesma je i "Lijepa Naša" koju su Hrvati kasnije preradili i postavili je za svoju himnu. Inače meni se sviđa i tekst jesme "Onamo, 'Namo", pređašnje himne Crne Gore, koju je postavio Nikola I, ali notni zapis i nije nešto. Ipak, danas kada je CG itekako podijeljena na dojučerašnju braću a sada su neki Crnogorci a neki Srbi, ne shvatajući da je to jedno isto, himna "Onamo, 'Namo", ne bi bila prihvatljiva.

Što se tiče orla, tj. državnog grba Petrovića, io današnjeg grba Crne Gore, on jeste lijep ali samo da nije ukraden od rusije. po meni najljepši je grb Balšića moj nekadšnji avatar koji oslikava narod crne gore u pravom smislu kao Vukove gorske. Ja nigdje nisam čuo ili vidio lava u CG, a vi?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Prije 12 godina su isti ljudi bili na vlasti i tad su uhapsili one koji su probali da tu zastavu eksponiraju kao zvanicnu. . .

 

Sad ti isti ljudi proglasavaju tu [/i]ratnu zastavu sa hibridnom kokoshkom za drzavnu...

 

Tako je najiskrenije. . . rolleyes.gif

Molim bez vrijeđanja. poslije kad ja kažem nešto protiv Židopva oće da me banuju a za ovakve uvrede na grb Petrovića moderatore boli kurac.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hah,dobro si za lava..Inace,sto se tice sadasnjeg grba ,potpuno je tacno to sto si rekao..Isti takav grb sve plemenske starjesine su dobijale licno od Knjaza(Kralja) Nikole Petrovica kao amanet da cuvaju svoje bratstvo,i ako treba izgore zajedno sa njom(sto se i desavalo).

 

Dakle,prihvatahuci je od knjaza,oni su se obavezivali da ce je cuvati kao najvecu svetinju,i dace prije zivot nego li dozvoliti da taj grb dopadne turskih saka.Tako je i on bio simbol slobode i hrabrosti,ali prije svega nepokolebive borbe za slobodu svog naroda.

Tako je on veoma bitan i niko ne moze poreci ogroman simbol koji nosi u sebi....ali zasluzio je vise nego sto danas rade sa njim...Ipak,nije trebalo ovako..

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Molim bez vrijeđanja. poslije kad ja kažem nešto protiv Židopva oće da me banuju a za ovakve uvrede na grb Petrovića moderatore boli kurac.

Ne vrijedjam ja...

To(u vezi hibridne kokoshke) su naucnici i profesori dokazali, a ja mislim da su oni jos uvijek strucniji od mene i tebe...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ancient, niko te nije vrijedjao. . .

Mozda se sretnemo po BP nedje. . . orangelistening.gif

 

Ne znam da li je u Vijestima pisalo, ne citam Vijesti...

 

Samo znam da je dokazano da na ovoj planeti neces nac` jednog jedinog orla sa onakvim kljunom icon_smile.gificon_smile.gificon_smile.gif

Edited by Neithan

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ancient, niko te nije vrijedjao. . .

Mozda se sretnemo po BP nedje. . . orangelistening.gif

 

Ne znam da li je u Vijestima pisalo, ne citam Vijesti...

 

Samo znam da je dokazano da na ovoj planeti neces nac` jednog jedinog orla sa onakvim kljunom icon_smile.gificon_smile.gificon_smile.gif

Ancient, niko te nije vrijedjao. . .

Mozda se sretnemo po BP nedje. . .

 

 

 

icon_rockdevil.gif

 

 

 

pivopije.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

toni je zakon

vi ste ljudi maloumni

koji ce vam kurac neki gedza kad imate onog arijevca najboljeg screamera u SCG

toni nocekujem te 20og avg. da nam gostujes na SPIRIT'S BEING SOLD TO HER

i naravno pjesmi IDILA.

 

toni markoc-metal ikona CG icon_rockdevil.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jel istina da Deucalion ima novog pevacha iz beograda, crnogorskoga porekla?

Pozdrav za Thy Gavrana.

Slava Darken!!!

 

Ako sve bude islo po planu Deucalionu ce uskoro pevati Lord Denethor.

Pozdrav za In Cold Silence i citavoj bg ekipi.

 

P.S. Hvala za besplatan ulaz u KST, duznik sam vam.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Slava Darken!!!

 

Ako sve bude islo po planu Deucalionu ce uskoro pevati Lord Denethor.

Pozdrav za In Cold Silence i citavoj bg ekipi.

 

P.S. Hvala za besplatan ulaz u KST, duznik sam vam.

Kad ce taj demo . . . ?

 

pOz!

Share this post


Link to post
Share on other sites

toni je zakon

vi ste ljudi maloumni

koji ce vam kurac neki gedza kad imate onog arijevca najboljeg screamera u SCG

toni nocekujem te 20og avg. da nam gostujes na SPIRIT'S BEING SOLD TO HER

i naravno pjesmi IDILA.

 

toni markoc-metal ikona CG icon_rockdevil.gif

Za braću po krvi ima i krv da pljujem 20-tog.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...