Jump to content

Katatonia


Grifon

Recommended Posts

Nisam hteo da postujem ovde dok valjano ne islusam album i evo ovako. Album mi je odlichan, slabiji mi je od Vive ali tu negde sa TGCDom, ako ne mozda malo losiji. Sve u svemu Katatonia nam je priredila njihov "tipichni" album sa zvukom koji su sami stvorili sa Vivom , mada mozda tu stoji i onaj najveci manjak za one ljude koji su ocekivali da ce im Katatonia sa novim albumom doneti neshto novo i zaci u neka nova polja. Naprotiv Katatonia je resila da napravi album po formuli koja je vec upalila bez pesama koji ce se odvajati od album, vec zapravo ceo album je ko namenjen da se slusa ceo jel jedna te ista melanholichna atmosfera protice kroz ceo album. Mozda bi mi to zasmetalo, da u pesmama nema barem jedan momenat koji ce mi se dopasti , bilo to neki refren, neka melodija ili sama ambijetalnost, sa svakom pesmom sam zadovoljan. I bash kao sto rekoh ranije album je namenjen da se sa strpljenjem i ceo slusa . Jedino mi je Departerer malo salbija pesma. Prezadovoljan sam sa albumom ali nikako da skinem tu misao sa sebe da sam ipak mozda zeljan da Katatonia se oproba u nekom novom polju, no jedno mi nije jasno kako to neko kome se dopada prosla dva albuma ne voli ovaj. Ukusi su stvarno cudna stvar.

 

Inache pitanje koje bi ja postavio Blekhajmu je definitivno to kada ce neshto novo od Diabolical M. , onaj Death's Design je remek delo.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pogledah spot. Mislim izabrali su "pravu" pesmu za prvi singl. Toliko je odgovarajuca da sam morao da pogledam da li je ova pesma uopste na albumu.

i mene je zacudio izbor ove pjesme,da ne kazem razocarao.Nju sam najmanje slusao i nikako da zapamtim naslov,evo sad ne mogu ponoviti kako se zove. :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ako moram da biram najgoru - Onwards into battle...

 

:o

 

Forsaker, Onwards into Battle i Departer su mi jedine koje su mi se svidele na albumu, ti i ja definitivno imamo skroz različit ukus kada je Katatonia u pitanju. :haha:

 

Spot katastrofalan.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nju sam najmanje slusao i nikako da zapamtim naslov,evo sad ne mogu ponoviti kako se zove. :D

 

Ja sam taj naslov najlakse zapamtio posto me podseca na prvi stih iz "My Twin". :D A imam problem sa pamcenjem onih silnih "Departer"-a, "Forsaker"-a, "Follower"-a... :haha:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...