Jump to content

Agalloch

• Please log in to reply
393 replies to this topic

#381 Stolet

Stolet

Master of Metal

• iskreni članovi
  • 3484 posts

Posted 04 oktobar 2016 - 00:00

Malo glupo od mene da ne kažem ništa o klipu, ipak je to sat vremena nečijeg... vremena. Dosta priča o uticajima drugih bendova/žanrova na njihovu muziku na različitim albumima, kao i o uticaju filma, to mi je bilo dosta zanimljivo. Priča o razvoju metal muzike od njenih početaka pa do modernih dana, o mentalu kao kulturnom fenomenu, povezanosti između ljudi koji su fanovi itd., studenti postavljaju pitanja više od pola sata tako da ima svega, dosta zanimljivih sat vremena indeed.
"Now I am become Death, the destroyer of worlds." - J. Robert Oppenheimer

#382 Grobodan

Grobodan

TrajChe of Metal

• iskreni članovi
  • 32791 posts

Posted 13 januar 2017 - 00:46

Novi bend John Haughm-a ovjavio prvu pesmu, dobro zvuci bogami, i glas mu se malo vratio http://www.metalinje...-a-stygian-pyre
Metal Sound - Srpski metal webzine

"Yoji Kuri je crnohumorni, nezavisni i minimalni animator čiji su filmovi usmereni na poremećeni ugao gledanja na ljubav i seks. Jedan deo filma "Kupatilo" pokazuje skultpture zadnjica i nogu, a drugi petogodišnjeg dečaka koji uživa u vremenu provedenom u njemu.

#383 Berliner

Berliner

Čarli of Metal

• iskreni članovi
  • 4249 posts

Posted 19 januar 2017 - 12:49

onako pesma, dobra pred kraj
Spoiler

#384 skulhead

skulhead

Anonimus of Metal

• iskreni članovi
  • 700 posts

Posted 08 februar 2017 - 23:19

Posted Image

http://www.mediaboom...n-arc-2017.html
That is not dead which can eternal lie,
And with strange aeons even death may die.

#385 Grobodan

Grobodan

TrajChe of Metal

• iskreni članovi
  • 32791 posts

Posted 16 februar 2017 - 12:33

Na kraju me slabo odradi ovo, kad pogleda covek Agalloch se raspao u maju prosle godine a on u februaru izlazi sa celim albumom, izgleda da je malo pozurio da sklepa nesto na brzinu cisto da izleti pre kolega iz benda i pokupi slavu prvi.

"Yoji Kuri je crnohumorni, nezavisni i minimalni animator čiji su filmovi usmereni na poremećeni ugao gledanja na ljubav i seks. Jedan deo filma "Kupatilo" pokazuje skultpture zadnjica i nogu, a drugi petogodišnjeg dečaka koji uživa u vremenu provedenom u njemu.

#386 Kumodraski Vo

Kumodraski Vo

Lord of Metal

• iskreni članovi
  • 8724 posts

Posted 26 februar 2017 - 17:53

Ok je album, lepe gitare i sve al nisu zanimljive pesme, cak ni ne zvuci toliko kao Agalloch. Zadnja stvar medjutim je skroz Agalloch, mozda je cak i planirana kao njihova pesma..

Zasto je ovo na avantgardi..

Edited by Kumodraski Vo, 26 februar 2017 - 17:45.

#387 azal

azal

Priest of Metal

• Moderatori
  • 22241 posts

Posted 27 februar 2017 - 09:57

sve sto nije najtupaviji black/death/prog se bacalo ovde 2003/2004 kad su se otvarale teme

#388 Berliner

Berliner

Čarli of Metal

• iskreni članovi
  • 4249 posts

Posted 28 februar 2017 - 02:31

tada su banalne stvari poput normalnih ne-metal aranžmana, akusticnih gitara ili klin vokala jos uvek izazivale odredjenu cross-genre asocijaciju, a danas smo navikli da to bude totalno koherentan zvuk
Spoiler

#389 Grobodan

Grobodan

TrajChe of Metal

• iskreni članovi
  • 32791 posts

Posted 28 februar 2017 - 09:14

Dani kada su se privatne poruke na forumu pocinjale sa "slava" i kad nije bilo lako postovati na avangardi.

#390 Haos sam ja

Haos sam ja

Anonimus of Metal

• iskreni članovi
  • 811 posts

Posted 15 maj 2018 - 19:21

Side projekat Don Andersona dok ne stigne novi Sculptured:

#391 azal

azal

Priest of Metal

• Moderatori
  • 22241 posts

Posted 15 maj 2018 - 21:13

mislim da je ovde i neko iz giant squid

#392 Haos sam ja

Haos sam ja

Anonimus of Metal

• iskreni članovi
  • 811 posts

Posted 15 maj 2018 - 21:41

yup, zapravo ceo ex-Agalloch osim Haughm-a plus Aaron John Gregory iz Giant Squid

#393 Kumodraski Vo

Kumodraski Vo

Lord of Metal

• iskreni članovi
  • 8724 posts

Posted 20 juli 2018 - 22:19

https://khorada.band....com/album/salt

https://mega.nz/#!XT...6QojJTVIjlQcsV0

#394 Haos sam ja

Haos sam ja

Anonimus of Metal

• iskreni članovi
  • 811 posts

Posted 23 avgust 2018 - 12:21

Nakon nekoliko preslušavanja Khorade pomešani su mi utisci. Dosta nabacanih ideja ali nedostaje koherentnosti. Više Giant squid uticaja na zvuk, Agalloch uticaja samo u tragovima i to pre svega sa the Serpent and the square. Najbolja pesma posle prvih par slušanja definitivno "glacial gold". Zanimljiviji i eksperimentalniji materijal svakako od Pillorian, ali itekako fali kompaktnosti.

1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users

BoHeGeHa Dark Blue 2.1.1 © Thomas Yugar (Chemical Chaos)
Official upgrade for IPB 2.3.x © Michael ( Dev Fuse )
3.X © Upgrade by Dumbledore ( Tppskinning )