Jump to content

Atletika


Kwlt

Recommended Posts

Losa ti logika. Na 200m, prvu polovinu trci oko 10s, a drugu tu oko 9.2s. Nema sanse da iz mjesta ikad uhvati toliko na 100m koliko ih projuri u punom naletu. A ispod 19.19 mislim da moze da ide, racunaj da mu je vjetar duvao u grudi prilikom ovog rekorda..

 

Bolt je masina. Jos nisam vidio dominaciju na ovakav nacin, da Tajson Gej istrci 9.71 i opet fino zakasni za Usainom. Moze on da pomjera te granice, ali ne previse. Eventualno na 100m-9.50s i 200m-19.10. To mi vec dijeluje kao njegov maksimum, al ko ce mu ga vise znat :)

 

Valjda ide suprotno, prvih 100 metara trci brze, jer je nemoguce da trci posljednjih 100 metara istom brzinom. Ako trci 9.50(ne znam tacno koliki je novi rekord) 100 metara, onda je nelogicno da trci drugih 100 metara jos brze, prvenstveno zbog vjetra, a i umora.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pogledaj snimak pa uporedi sam po jebenoj stoperici - prvih 100m trci 10.5s, a koliko onda trci drugu polovinu izracunaj sam.

 

edit: greska, ipak je 9.7 prvih 100m, a druga polovina oko 9.5. Zabagovao sam.

Edited by morbid god

Share this post


Link to post
Share on other sites

Valjda ide suprotno, prvih 100 metara trci brze, jer je nemoguce da trci posljednjih 100 metara istom brzinom. Ako trci 9.50(ne znam tacno koliki je novi rekord) 100 metara, onda je nelogicno da trci drugih 100 metara jos brze, prvenstveno zbog vjetra, a i umora.

 

Nesto najgluplje sto sam procitao na ovom forumu a da nije izjavio Princ :)

Jbt pa ovi sto trce 10000m najbrze trce zadnji krug (koji iznosi 400m), zar ti mislis da se neko potrosi na prvih 100 pa sporije trci drugih 100... oni treniraju ceo zivot. To sto ti crknes posle 100m ne znaci da Bolt nema kondicije da istrci 200 :)

U prvom ima start, znaci mora da ubrza...

ne, ne vredi da se trudim, ovo je pitanje mozga :) :)

Edited by DBrave

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dobro sad,polako.

I ova tvoja komparacija 10000 m sa 200 m je isto toliko apsurdna,ako ne i vise.Dugoprugasi se stede za zadnji krug,a sprinteri nemaju kad za to,nego citavu trku sa 100 % istrce. Momak jednostavno nije razmisljao o tome da drugih 100m ne krece sa zemlje,nego je u naletu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nesto najgluplje sto sam procitao na ovom forumu a da nije izjavio Princ :)

Jbt pa ovi sto trce 10000m najbrze trce zadnji krug (koji iznosi 400m), zar ti mislis da se neko potrosi na prvih 100 pa sporije trci drugih 100... oni treniraju ceo zivot. To sto ti crknes posle 100m ne znaci da Bolt nema kondicije da istrci 200 :)

U prvom ima start, znaci mora da ubrza...

ne, ne vredi da se trudim, ovo je pitanje mozga :) :)

 

Da, pitanje mozga. Oni sto trce 3.000 i vise, trce prosjecnim tempom cijelu trku, stedeci se za zadnji krug, normalno da trce najbrze na kraju. Na 200 metara, trce punom snagom osim posljednjih 60-70 metara. Bolt kada trci na 100 metara uvijek uspori na kraju, dok kada trci na 200 metara ne moze da uspori, onda je logicno da prvih 100 metara trci brze nego na trci od 100 metara.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da, pitanje mozga. Oni sto trce 3.000 i vise, trce prosjecnim tempom cijelu trku, stedeci se za zadnji krug, normalno da trce najbrze na kraju. Na 200 metara, trce punom snagom osim posljednjih 60-70 metara. Bolt kada trci na 100 metara uvijek uspori na kraju, dok kada trci na 200 metara ne moze da uspori, onda je logicno da prvih 100 metara trci brze nego na trci od 100 metara.

 

covjece,fino vidi na jutjubu,uzmi stopericu,a mislim da ima i prolazno vrijeme pa vidi,ne mlati u prazno sta je tebi logicno.pogrijesio si,ne blamiraj se dodatno pokusavajuci da ispadnes pametan.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kad trkači krenu, prvih 10, 15 metara tek podižu telo iz bloka, ne ispravljaju se odmah. Zatim sledi ubrzavanje, pa na 70, 80 metara vrhunac kojim trče ostalih 120 metara. Kakve gluposti, baš će neko ko je u takvoj formi da se umori posle 100 metara.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zanimljivo je i da je glavni trener južnoafričke reprezentacije dr Ekart Arbejt, bivši trener Istočne Nemačke, koga je atletičarka Hajdi Kriger optužila da joj je dao toliku količinu steroida da je 1997. morala na operaciju promene pola, zbog čega ostatak života provodi kao Andreas Kriger.

 

:):):)

Share this post


Link to post
Share on other sites

што се Болта тиче, ја мислим да њега заболе за то да гледа колико и како да трчи неки период трке. он само запичи, и јебе све редом! многи су после Олимпијаде говорили да је то максимум. он их је све разуверио. и опет ће!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Prvih 100 metara je trcao 9.92, a drugih 9.27, a ne secundu brze po vasoj logici.

Ко је помињао секунде? Је л' имаш ти представу колико у атлетици значи једна секунда?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pre neki dan sam pricao sa jednim bivsim sprinterom (Slobodan Spasic, ucesnik OI u Sidneju) lik kaze da oko 9,40 i kusur zbog sta ti ja znam kakvih pritisaka, noge pocinju da se "raspdaju", pucaju tetive, ligamenti, misici (k'o u Animatrix-u :D), tako da je fizicki nemoguce spustiti vise. A sto se tice Bolta, jbm li ga, jedino logicno resenje je genetski doping :mrgreen:

Share this post


Link to post
Share on other sites

svako malo u istoriji se pojave "nadljudi" pogotovo u sportu.i to se desava sve cesce.u poslednje 3 dekade smo gledali i divili se dzordanu,leri birdu,medziku dzonsonu,morisu grinu,vujosevicu,obradovicu,isinbajevoj,bubki,samprasu,,federeru... a sad boltu.a tek samo kakve ce se generacije pojaviti...

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...