Jump to content

20 Godina Thrash-a


thrash forever

Recommended Posts

ovih dana je 20 godina kako slušam thrash metal, pretežno, mada i drugi pravci su zastupljeni kod mene, pa, nisam baš mlad, neki od vas još nisu bili ni rodjeni tada, ali sam srećan kad na koncertima vidim toliko mladih ljudi, metal community je živa i to me raduje, dakle 1987. prvi put: SLAYER-FINAL COMMAND I METALLICA-MASTER OF PUPPETS, prve stvari... koje su me vezale za taj svet...

šta vi mislite o tome?

pozdrav svima!!!

vidimo se na kreator-u

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • Replies 106
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

ovih dana je 20 godina kako slušam thrash metal, pretežno, mada i drugi pravci su zastupljeni kod mene, pa, nisam baš mlad, neki od vas još nisu bili ni rodjeni tada, ali sam srećan kad na koncertima vidim toliko mladih ljudi, metal community je živa i to me raduje, dakle 1987. prvi put: SLAYER-FINAL COMMAND I METALLICA-MASTER OF PUPPETS, prve stvari... koje su me vezale za taj svet...

šta vi mislite o tome?

pozdrav svima!!!

vidimo se na kreator-u

:rockdevil::rockdevil:

Nisi jedini, koji je tu negde oko jubileja! :D

:pivopije:

Share this post


Link to post
Share on other sites

:rockdevil::rockdevil:

Nisi jedini, koji je tu negde oko jubileja! :D

:pivopije:

 

 

stav prema metalu nije kao prema drugim vrstama muzike, naročito elektronici, što je stariji metal je sve bolji, niko od"elektroničar a" ne može da se pohvali da nekog DJ-a iil grupu sluša 20 godina, teško je medju fanovima bilo koje muzike naći taj fanatizam kao u metalu, teško mi je objasniti taj adrenalin kad distorzija i rifovi krenu, za sve ove godine neobjašnjivo mi je zašto je tako, emocije se teško mogu objasniti...

pozdrav od miroslava

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

što je stariji metal je sve bolji

E vidis - tu se ne bih slozila u potpunosti ;)

Mnogi "stariji" Metalci, odbijaju da cuju nove bendove, sto smatram velikom greskom :da:

Da sam tako razmisljala, do smrti bih slusala samo Prieste (koje i dalje obozavam :wub: ), Maidene, Panteru... i lisila bih sebe neizmernog uzitka koje mi donosi slusanje Nile-a, Nevermore-a, Biomechanical-a...

teško je medju fanovima bilo koje muzike naći taj fanatizam kao u metalu, teško mi je objasniti taj adrenalin kad distorzija i rifovi krenu, za sve ove godine neobjašnjivo mi je zašto je tako, emocije se teško mogu objasniti...

pozdrav od miroslava

O, to jeste tacno!!! :rockdevil:

 

Pozdrav

Sladja

Share this post


Link to post
Share on other sites

E vidis - tu se ne bih slozila u potpunosti ;)

Mnogi "stariji" Metalci, odbijaju da cuju nove bendove, sto smatram velikom greskom :da:

Da sam tako razmisljala, do smrti bih slusala samo Prieste (koje i dalje obozavam :wub: ), Maidene, Panteru... i lisila bih sebe neizmernog uzitka koje mi donosi slusanje Nile-a, Nevermore-a, Biomechanical-a...

 

O, to jeste tacno!!! :rockdevil:

 

Pozdrav

Sladja

ne, ne, mislio sam što više vremena prodje od izdavanja nekog albuma on nekako dobija više vrednosti, meni se tako čini, a nisam mislio na starije grupe, da i ja tako razmišljam kao što ti reče, ne bih onda slušao children of bodom, the haunted, dissection, darkane, grip inc. mastodon......

granice ipak uvek postoje, limitirane su ako ničim drugim onda vremenom koje imamo, i mi moramo da pravimo izbore...

sećam se kad smo bili potpuna avangarda slušajući nuclear assault, panteru, sacred reich, mordred, to je tada, krajem osamdesetih i početkom devedesetih bilo nešto sasvim novo - stariji rokeri su na to što mi slušamo rekli da je to samo buka i da ništa ne može da se poredi sa cepelinima i deep purple...

danas je omladina koja sluša metal kako mi se čini različita, dosta ih nije ni čulo za stare bendove, ne zna da su atrophy il isacred reich bili u beogradu početkom devedesetih, dosta ih i ne zna za te grupe... mada mi se čini da 80-te doživljavaju reinkarnaciju, što reče fronmen exodus-a, "znao sam da će ostali pravci u metalu kao nu metal biti kratkog daha" aha aha aha!!!

 

:pivopije::pivopije::pivopije:

 

 

 

’LL NEVER LIVE IN THE PAST.

LET FREEDOM RING WITH THE SHOTGUN BLAST!

 

mhm novi album je jebanje keve, čista desetka za čika roba flina

Edited by thrash forever

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pozdrav svim ljudima dobre volje :pivopije:

Vidim imate dobar staž u metalu..

 

Bilo je to davno pre 23 možda 24 godine kada sam kupio prve Thrash metal ploče u novom sadu ..hell awaits ,ride the lightning, onako su tek su stigli iz Nemačke još su mirisali na štampu:)

Share this post


Link to post
Share on other sites

@ Sova:

E, ja sam i jedno i drugo! Ok, gledao sam mnogo dobrih koncerata, ali taj zauzima posebno mesto u srcu.

 

Posle toga, Slayer na EXITU! Jos uvek ne verujem da se Lombardo vratio u bend i da su mi tako kompletni dosli pred noge, na tvrdjavu na kojoj sam proveo pola zivota :) Tog dana mi se ispunio decacki san :da:

grandpa.gif

:lol:

Pozdrav svim ljudima dobre volje :pivopije:

:pivopije:

Bilo je to davno pre 23 možda 24 godine kada sam kupio prve Thrash metal ploče u novom sadu ..hell awaits ,ride the lightning, onako su tek su stigli iz Nemačke još su mirisali na štampu:)

Pretpostavljam kod Stiva na najlonu? :)

 

mordred

 

Sta bi sa tim bendom jebou te?

Edited by Tom Sawyer

Share this post


Link to post
Share on other sites

Posle toga, Slayer na EXITU! Jos uvek ne verujem da se Lombardo vratio u bend i da su mi tako kompletni dosli pred noge, na tvrdjavu na kojoj sam proveo pola zivota :) Tog dana mi se ispunio decacki san :da:

O da... :)

U tom snu sigurno nije bilo blata :) :) :)

Skidala sam se pred vratima - onako se u kucu nije moglo... :ph34r:

Share this post


Link to post
Share on other sites

O da... :)

U tom snu sigurno nije bilo blata :) :) :)

Skidala sam se pred vratima - onako se u kucu nije moglo... :ph34r:

 

Nije bilo, u pravu si :)

 

Ja sam doslovno bio sav od blata :) Nije se video santimetar tkanine :) Moja zena jos uvek nije ocistila cizme od tog dana, eno ih na terasi kao suvenir :)

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

@ Sova:

E, ja sam i jedno i drugo! Ok, gledao sam mnogo dobrih koncerata, ali taj zauzima posebno mesto u srcu.

 

Posle toga, Slayer na EXITU! Jos uvek ne verujem da se Lombardo vratio u bend i da su mi tako kompletni dosli pred noge, na tvrdjavu na kojoj sam proveo pola zivota :) Tog dana mi se ispunio decacki san :da:

 

:lol:

 

:pivopije:

 

Pretpostavljam kod Stiva na najlonu? :)

Sta bi sa tim bendom jebou te?

 

Jeste baš tako kod stiva na najlonu :)

 

Mi ga zvali Steva pergament ..Prazne TDk kasete ženski parfemi i orginal ploče :)

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nije bilo, u pravu si :)

 

Ja sam doslovno bio sav od blata :) Nije se video santimetar tkanine :) Moja zena jos uvek nije ocistila cizme od tog dana, eno ih na terasi kao suvenir :)

Bar su ostale citave ;)

A ja bila u starkama :) :) :):rockdevil:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...