Jump to content

Gitare i oprema


Dushan S

Recommended Posts

Hteo sam da kazem da li je dovoljno kvalitetan posto nisam imao iskustva sa DS-1 pedalom.

Znam da moze da se podesava pedala ali sta najbolje zvuci na toj opremi mislim koja vrsta svirke posto je les paul i za jazz i za heavy metal a DS-1 moze da se koristi i za blagi rock pa sve do metala ako ne gresim.

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kada imas Mesa Boogie, ne treba ti DS-1. A primer osobe koja je koristila DS-1 a imala boogie je Kurt Kombajn. Isti je na turneji vozao Mesa Boogie preamp, ali je on imao samo ulogi clean pojacala - DS-1, kasnije DS-2 su radili posao po pitanju distorzije.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kakav je zvuk kombinacije LES PAUL STANDARD + MESA BOOGIE MARK1  + boss DS1(sa tom distorzijom) ?

Odlican, sjajan. Mark I doduse nije pravljen za oranje (ni original ni re-issue, a cenim da bi nabavio re-issue). Trebace ti distortion ili overdrive pedala za malo zesci metal tipa speed/thrash. Za klasican rock, 60s, 70s, milina i bez ikakvih pedala.

 

Ovde se skuplja Boogie familija pa mozes da pitas ili potrazis topice u vezi Mark I (Mesa Boogie Forum).

 

Ako uzmes Boogie-ja javi i dobrodosao u familiju pivopije.gif .

Edited by Dersu Uzala

Share this post


Link to post
Share on other sites

Drugari, koliko je vec dugo vremena zastupljena cena mexickih stratova od +600$? Je l' to fender pocinje samo kastm stratove da radi u USA?

Ma jok, svasta se radi u USA, a i cene nisu velike. U kraju se prodaju USA made stratovi za 600$. Bez problema. Ako se cenjkas malo moze i jeftinije. Sve zavisi i od modela.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Cekaj, rec je o POLOVNIM USA modelima?

Ne. Rec je o ganc novim USA modelima u radnji (megaradnji) tipa Guitar Center (iliti na njihovom website-u www.musiciansfriend.com). Mada najbolje je u radnji cenjkati se sa prodavcem icon_da.gif .

Edited by Dersu Uzala

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne. Rec je o ganc novim USA modelima u radnji (megaradnji) tipa Guitar Center (iliti na njihovom website-u www.musiciansfriend.com). Mada najbolje je u radnji cenjkati se sa prodavcem  icon_da.gif .

ja sam mislio da je cenkanje u prodavnici moguce samo na bliskom istoku u arapskim zemljama. icon_smile.gif ko bi rekao da to moze u americi...

Share this post


Link to post
Share on other sites

ja sam mislio da je cenkanje u prodavnici moguce samo na bliskom istoku u arapskim zemljama. icon_smile.gif ko bi rekao da to moze u americi...

Jasta da moze. I mora, ako hoces najbolji deal. Na dalekom istoku je cenjkanje umetnost i uzitak. Na zapadu je 'hassle'.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jasta da moze. I mora, ako hoces najbolji deal. Na dalekom istoku je cenjkanje umetnost i uzitak. Na zapadu je 'hassle'.

na dalekom? ja mislio na bliskom.. ali, ako neko u tome uziva, onda mu svaka cast. mene to nervira, a arapi smaraju kad se onako "providno" cenjkaju, kao da misle da imaju posla sa poluidiotima.. wallbash.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

na dalekom? ja mislio na bliskom.. ali, ako neko u tome uziva, onda mu svaka cast. mene to nervira, a arapi smaraju kad se onako "providno" cenjkaju, kao da misle da imaju posla sa poluidiotima.. wallbash.gif

I ja sam mislio na bliskom...a i na dalekom. Stilovi su drukciji doduse.

 

P.S. Meni je daleki istok blizi (s leve strane) nego bliski...whatevs pivopije.gif

 

P.P.S. Nesto tu ne stima, cenjkanje sa arapima je milina...

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

U principu dobar je taj Ibanez sto je ovaj mladic gore proporucio icon_da.gif ...to ce uskoro postati Marty Friedman-ov signature model...kada ga usavrse jos malo jel...nemoj da mislis da sam izbegavao da te posavetujem ranije kada si pitao, nego zaista u ovom trenutku ne znam sta bih ti tacno preporucio...i ne bih da dajem lose savete...

 

U svakom slucaju ti napisi sta bi tacno sviro' na buducoj djitri pa mi mozda sevne neka ideja icon_smile.gificon_wink.gif

Edited by Marty F

Share this post


Link to post
Share on other sites

Guest Zbunjen

Novi sam ovde... valjda nisam promasio mesto "za pitanja"...

 

Uglavnom... radi se o novoj Yamaha RGX 420 DZ gitari... cena je relativno povoljna, a gitara ima 2 x H, licencni Floyd i tako to... uglavnom gledao sam po Harmony Central ocene/kritike prethodnog modela (koji se od ovog "svezeg" razlikuje samo po obliku glave). Probao sam gitaru i ne zvuci uopste lose... naravno, jos kad se stave neki "krsteni" magneti... ima li neko neko misljenje, iskustvo?

 

Za one koji ne znaju o kojoj se gitari radi evo link (nadam se da je linkovanje dozvoljeno)

http://www.yamaha.ca/content/guitar/produc.../RGX420DZ-2.jpg

 

Hvala unapred...

Share this post


Link to post
Share on other sites

U principu dobar je taj Ibanez sto je ovaj mladic gore proporucio icon_da.gif ...to ce uskoro postati Marty Friedman-ov signature model...kada ga usavrse jos malo jel...nemoj da mislis da sam izbegavao da te posavetujem ranije kada si pitao, nego zaista u ovom trenutku ne znam sta bih ti tacno preporucio...i ne bih da dajem lose savete...

 

U svakom slucaju ti napisi sta bi tacno sviro' na buducoj djitri pa mi mozda sevne neka ideja icon_smile.gif  icon_wink.gif

Pa, pazi, ono šta bih tačno svirao nije sigurno, jer bih svakako našao odgovarajuću farbu za to, bar oko toga znam da se igram. icon_wink.gif Ova gitarica bi mi odgovarala jer nema nikakav tremolo/floyd, takav bih neki komad pazario, naravno sa dva humbackera, šta ja znam, puno drvo bi bilo poželjno, i da je, eto, do 800€, jer stvarno mi je žao da dam više, cenim da je ovo optimalna cena za jednu solidnu gitaru. (sve dok nije od bagrema icon_smile.gif)

 

P.S. Bilo bi idealno da ima 22 polja, jebeš ga, navik'o sam. icon_wink.gif

Edited by sharkey

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...