Jump to content

Gitare i oprema


Dushan S

Recommended Posts

Apsolutno netacno.

mozda kada si ti u pitanju...

ja i ortak ( marko_mon amor ) smo isli 3 puta da pitamo samo koliko para oni tamo traze za 6505, i lik je svaki put bio u nekoj, dogovoricemo se ovo-ono, akciji, da bi tek 4. put reko cenu...a za engl-a fireball-a nam nije ni reko cenu. kao nekom njegovom liku u nemackoj je pao sistem na kompu pa on sada ne moze tamo da otvori fajl sa cenama, pa ne moze da javi ovom ovde...al kao cim popravi to zvace nas...vazi sto nas je zvao...

a da ne pricam o Vuku ( woochina) koji je otisao odneo avans i cekao par meseci, da bi mu ovaj reko e brate ne mozemo mi sad da ti donesemo 6505...

brate uzasni su za saradnju, i neopisivo mi je drago sto pare za pojcalo nisam dao njima...btw da ne zaboravim, sto se probanja tice, lik je bio u nekom fazonu: aj vi kad skupite pare i odlucite pa cemo da vidimo...

 

 

@ tower

ako ce da se otvori kolko god, idi u mega music na slaviji i naruci engl invader-a ili framus ( kobra ili dragon koji ti se vise dojmi ) pa nas onda zovi da probamo.. inace oni su svi od 1800 do 2200 jura

Edited by nerevarine

Share this post


Link to post
Share on other sites

Otvorice se koliko god, ali ne volim šta sam čuo od Mesa Boogiea. Onaj dž, dž zvuk, not for me... :no:

 

Ako grešim, ispravite me.

 

Mesa je bre savrsen,a i VEOMA skup....ako si slusao klipove na youtube-u,onda nisi nista cuo :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

mozda kada si ti u pitanju...

ja i ortak ( marko_mon amor ) smo isli 3 puta da pitamo samo koliko para oni tamo traze za 6505, i lik je svaki put bio u nekoj, dogovoricemo se ovo-ono, akciji, da bi tek 4. put reko cenu...a za engl-a fireball-a nam nije ni reko cenu. kao nekom njegovom liku u nemackoj je pao sistem na kompu pa on sada ne moze tamo da otvori fajl sa cenama, pa ne moze da javi ovom ovde...al kao cim popravi to zvace nas...vazi sto nas je zvao...

a da ne pricam o Vuku ( woochina) koji je otisao odneo avans i cekao par meseci, da bi mu ovaj reko e brate ne mozemo mi sad da ti donesemo 6505...

brate uzasni su za saradnju, i neopisivo mi je drago sto pare za pojcalo nisam dao njima...btw da ne zaboravim, sto se probanja tice, lik je bio u nekom fazonu: aj vi kad skupite pare i odlucite pa cemo da vidimo...

 

Ja sam cesto tamo i nijednom nisam video da se bilo ko tako ponasao prema kupcima...kapiram da svako ima svoje momente ponekad...imaju mnogo posla,a to sto ne stize - nije do njih...ja sam svoj 6505+ cekao neko vreme,ali mi je stigao ziv i zdrav i sve je bilo ok...realno,bolja pojacala neces naci u nasim radnjama.A probajte da idete 4. put,mozda se uverite u to sto sam rekao. :muzicar:

Share this post


Link to post
Share on other sites

hvala na ponudi al vec smo kupili...

a i sam si reko da visis tamo pa suy mozda bili finiji prema tebi. mismo usli pitali, a on poceo nesto da kombinuje: u to su ozbiljna pojacala to kosta, engl uuuuu to je zajebano, u skupo ovo -ono, a kao peavey to mozemo da se dogovorimo i te fore, al kao dodjite za dve nedelje ili zvacu vas ja i tako...aj bre ako ja treba da visim u radnji 2 meseca da bi mi lik reko jebenu cenu onda necu da kupim kod njega

Share this post


Link to post
Share on other sites

AA???

PAzi uglavnom fenomenalnim sviranjem ako pogledash recimo immortal,emperor to ni ovi u helankama sto kenjaju iznad nemogu da odsivraju:P I nemoj da te zavara imaju skupa pojacala samo sto oni zele da dobiju takvu produkciju znaci usmerena neartikulacija postaje artikulacija:P

Share this post


Link to post
Share on other sites

Otvorice se koliko god, ali ne volim šta sam čuo od Mesa Boogiea. Onaj dž, dž zvuk, not for me... :no:

 

Ako grešim, ispravite me.

 

Gresis i ispravljen si. Sa MkIV mozes da napravis bilo kakav zvuk pod kapom nebeskom. Zato kosta koliko kosta, ne ne znam zbog cega.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Probaj JCM800 Kerry King signature. Ima ga u Sky music-u. Za metal i HC nema boljeg pojacala, a upola cene od Mesa Boggie-a, jeftiniji od engl Powerball-a, Peavey XXX -a, itd...

Ili probaj Laney GH100L, on isto ubija, a kosta ispod hiljadarke, profi pojacalo takodje, ima ga u Mix music-u.

Ili okreni oglase, ima i tu dobrih komada glavudza, samo treba da znas da se dobro cenkas :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mesa ti nije nesto?!?!?!?!?! Decko, kupis lepo Mesa Boggie Dual Rectlifier, i zavrsio si sa pojacalima do kraja zivota. Samo ta glava kosta, 2500, 3000 evra, i kutija za nju oko 2000 i nesto, znaci racunaj da bi tetka morala da se otvori za nekih 5000 evra, a i vise. Ako toliko hoce da se otvori, do jaja.......

Edited by machine head

Share this post


Link to post
Share on other sites

sto mora novo, neka pogleda po e-bay-u, ima polovnih glavudza dual rectifier-a za manje od 1000 dolara, ja sam nesto racunao izasla bi glava sa sve transportom, zastitnom kutijom za pojacalo, carinom i ostalim zajebancijama oko 1200 eura, samo sto uzimas macku u dzaku, jbg. pojacalo mora da se proba, za toliko novac ...(ova cena je pod uslovom da imas nekog ko zivi u USA, i moze da ti donese to sto narucis).

a, ostali deo novca neka ulozi u kola ili kombi, jer cime ce to cudo da nosi na svirke

Share this post


Link to post
Share on other sites

brate mene samo zanima, posto smo svi mi ovako premudri i predlazemo ovo i ono, ko je tu zapravo sta od ovih sranja koja smo nabrojali probao ili makar stajao pored nekog dok taj neko proba...osim ovog cara dersu-a sto tamo luta po amerikama i probo je sve, kapiram da ostali nisu nesto "naprobani"...

mnogo svi seremo...

Share this post


Link to post
Share on other sites

pored gomile tranzistoraca i nekih lampasa koji su mi dopali saka ova pojacala su ostavila utisak na mene

 

peavey xxx - pravi metal, utegnuto i distorizirano, probao ga na exitu

engl powerball - ludi srednjaci, on sece kroz sve, pravi metal jos jedanput, pre neki dan sam ga probao na svirci

laney - prljavstina koju obozavam, distorzija za sve, od punka do metala, u mix musicu u novom sadu probao

marshall jcm900 - testerica za thrash, cisto i utegnuto, drugar je ima dual reverb, mnogo dobro pojacalo

marshall jmp - toplina, samo kada zatreba moze da te iztrese iz gaca, posedovao jednog

i meni najmilije jcm800 - prljavo, masno, rokerski, punkerski, corovski, metalski, sta god hoces moze da izbaci, stim da sece na pola i drma zemlju, posedujem jednog

 

jos da probam mesu i 5150 negde pa da podvucem crtu

 

ovako nema smisla raspravljati o pojacalima, svako ima svoj ukus, nekome je marshall sranje, nekome peavey. treba probati i dobro razmisliti za sta se daju pare i pre svega ona narodna " svaka puska je ubojita u rukama Mandusica Vuka", tako da gitare u sake i shredujte, to je najbolje resenje

:muzicar: :muzicar:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ljudi cesto ne kapiraju gde lezi junastvo u Mesa Boogie-ju. Nekako je to zona sumraka i pored svih mogucih tripova raja (ovi sto nemaju) slabo kapira gde je bas forca ovih naprava (i zasto se u njih kunu ovi sto imaju). Rece kolega gore lepo, razni ljudi razne cudi. Svako voli neki tamo malcice drukciji zvuk i onda kad to pomnozis sa 100 (djitrista jel'da) dobijes citav spektar da ne kazem dijapazon. E aj sad napravi takvo pojacalo jarane da pokrije taj ceo spektar tonova. Plus muzicke zelje, 'ocu EQ, 'ocu Reverb, ocu Simul-class, 'ocu ovo 'ocu ono. Generalno, treba coveku 5-6 pojacala da pokrije citavu stvar. Kad kupis Mesina pojacala, treba ti 2. Maximalno, Mada, ako kupis RoadKing-a zavrsio si posao za sva vremena. Nema tu vise sta da se izmisli sto taj nema.

 

Cisto da ilustrujem koliki je to dijapazon. Carlos Santana svira iskljucivo Boogie. To je taj zvuk. Rolling Stonesi od sedamdes neke pice samo Boogie-je. Znaci to je i taj zvuk. Metallica pici Boogie od MOP naovamo. To je i taj zvuk. Petrucci i ta ekipa. Capisce?

 

Nadje se i za Rajka kapa.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Imam problem sa mikrofonijom. Dakle kada sviram u studiju cim prebacim na bridge magnet gitara počinje da mi vrišti, dok mi se kod kuce to ne desava. Imam gitaru sa 3. singla, kopija strata. Jel ima neko neki predlog za rešenje prolema?

Share this post


Link to post
Share on other sites

E to bi me verovatno koštalo na kraju više nego što sam platio gitaru. Nego mene intersuje da li sam ja možda nešto zeznuo kada sam podešavao visinu magneta i da li to ima uopšte neke veze sa ovim pištanjem?

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...