Jump to content

Gitare i oprema


Dushan S

Recommended Posts

jeste poenta u kutiji, ali DRVO NE VREDI 800 I NEŠTO EVRA. Imao sam, znam šta pričam. CENA TE KUTIJE, KAO I SVE MESINO, JE MNOGO MNOGO PRETERANA. To ti kažem kao prijateljski savet, a ne kao neko ko samo želi da kenja i popuje.Pa ja sam se kleo u mesu, i imao je, a sad sviram engl-a.....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa, cela poenta i jeste u KUTIJI, a ne samo u zvučnicima koji su u njoj.

 

 

 

Jok, nije ni blizu, isprobao jednu za drugom sa svojim pojačalom.

 

bez da budem cinichan, ali ti imash 6505+ umesto 5150 ;)

 

svaka kutija u nas za studio ne valja kurcu jer je izjebana na probama/svirkama

 

samo uzmi V30 celestione i ne drkaj ih po tim probama/svirkama i u studiju ima da budesh zver

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja sam prodao mesa boogie dual rectifier i uzeo engl powerball...mislim da ti i to daje dovoljnu predstavu o mom mišljenju o englu, i o impresiji tim pojačalom....

radi bruka....i nije istina da ne izlazi u bendu....baš naprotiv, odlično izlazi....mnogo bolje nego mesa...a i mesin cab sam dao, pošto je bila neka trostruka zamena, doplata, kombinacija, šta već, tako da sad jurim opet nešto sa V30-kama....

 

To je supercool, ako si zadovoljan. Moje misljenje je da si ti svo vreme imao pogresnog Boogie-ja, DR mi se po tvojoj prici nikako nije cinio kao idealnan Boogie za tvoju vrstu svirke i razmisljanja.

 

Elem, DR je vrlo uskoopsezno pojacalo, mada postoji i RoadKing ali to je nesto potpuno sesto iako je iz rectifier serije po imenu, i tu svaka slicnost prestaje. Ja kapiram da si ti potencijalni MkIV klijent, a to pojacalo je vrlo sirokog opsega, da ne moze sireg biti (moze sad sa MkV ili sa Tri-Axisom onomad). Elem, dva primera, jedan je kako ga vosti neki mali Brazilac u studiju, cover neke Dream Theater stvari gde su momci izmiksali brdo gitarskih zvukova (sve ces videti i cuti, kratak je spot). Znaci, zvuci od totalne krljacine do totalnog cistaka. Na istom pojacalu. Imaj u vidu da su se ovi momci jako izvestili u studiju, pre par godina su mnogo skromnije i amaterskije zvucali, nisu bas kapirali tehnike snimanja i miksanja o masteringu da i ne pricam. Drugi primer je sam Petrucci, Intro iz neke njegove ultra mega krljacine, cisto kao primer da MkIV moze da da i extreman ultra-hi-gain ton ali uz fenomenalnu artikulisanost (sto sa DR najcesce nije slucaj).

 

P.S. Dodacu i treci link, a to je upravo link ovih provitno spomenutih burazera iz Brazila koji sviraju isti intro ko i Petrucci na ovom drugom videJu ali u ono vreme kad nisu znalli da se profesionalno ozvuce i snime iako su imali isto pojacalo kao i posle i kao Petrucci na svom studijskom snimku.

 

 

 

 

 

Naravno, i pored sve te opreme i kopiranja tehnike i nota, stvar je i u rukama. Prstima. Petrucci jednostavno svira kristalno jasno. Tehnika mu je hronometarska. Ako neko brljavi i muljavi, onda i nema preterano smisla loziti se na kvalitetna pojacala. Mesa Boogie pojacala, opste je poznata stvar, iziskuju savrsenu tehniku (bez obzira kog tipa) jer imaju nezgodnu osobinu da pojacaju na izlazu tacno to sto se culo na ulazu i nista vise. Nema zabasurivanja pedalama, distorizojom ovo ono. Uvek se cuje i najmanja greska i tu je zajeb. Pa ko voli nek izvoli.

 

jeste poenta u kutiji, ali DRVO NE VREDI 800 I NEŠTO EVRA. Imao sam, znam šta pričam. CENA TE KUTIJE, KAO I SVE MESINO, JE MNOGO MNOGO PRETERANA. To ti kažem kao prijateljski savet, a ne kao neko ko samo želi da kenja i popuje.Pa ja sam se kleo u mesu, i imao je, a sad sviram engl-a.....

 

 

Whoa there. Ti si svirao DR na traditional kutijama ne na rectifier kutijama? Mesine kutije kostaju u Americi isto ko i kutije vecine kvalitetnih firmi. U cent. Mesina pojacala su mnogo jeftinija od drugih pojacala obzirom da dobijes 3-4 pojacala u jednom kucistu. Dobijes, Fender tweed, dobijes Marshalla JCM/JV, i dobijes Mesa. Can't beat that.

  • Upvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ovo zadnje - mislis na road king-a, jel tako?

 

MkIV, MKV, RoadKing. Sva tri. Cak i Nomad, ali to se vise ne pravi, kao i par drugih varijacija. Mislim, covek samo treba da pogleda ko sta svira (Mesa nikog ne placa da svira njihova pojacala, ne postoji dil ni sa kim ali u ludilu) pa da mu sve bude jasno.

Edited by Dersu Uzala

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da, šta ti treba? :D Btw. koga zanima, onaj delay što imamo Buddha i ja, DL4, koji je papreno skup kod nas (bio), cca 325e, sada je u Artistu na popustu i košta 250e i toliko mu je otprilike cena u inostranstvu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

To je supercool, ako si zadovoljan. Moje misljenje je da si ti svo vreme imao pogresnog Boogie-ja, DR mi se po tvojoj prici nikako nije cinio kao idealnan Boogie za tvoju vrstu svirke i razmisljanja.

 

Elem, DR je vrlo uskoopsezno pojacalo, mada postoji i RoadKing ali to je nesto potpuno sesto iako je iz rectifier serije po imenu, i tu svaka slicnost prestaje. Ja kapiram da si ti potencijalni MkIV klijent, a to pojacalo je vrlo sirokog opsega, da ne moze sireg biti (moze sad sa MkV ili sa Tri-Axisom onomad). Elem, dva primera, jedan je kako ga vosti neki mali Brazilac u studiju, cover neke Dream Theater stvari gde su momci izmiksali brdo gitarskih zvukova (sve ces videti i cuti, kratak je spot). Znaci, zvuci od totalne krljacine do totalnog cistaka. Na istom pojacalu. Imaj u vidu da su se ovi momci jako izvestili u studiju, pre par godina su mnogo skromnije i amaterskije zvucali, nisu bas kapirali tehnike snimanja i miksanja o masteringu da i ne pricam. Drugi primer je sam Petrucci, Intro iz neke njegove ultra mega krljacine, cisto kao primer da MkIV moze da da i extreman ultra-hi-gain ton ali uz fenomenalnu artikulisanost (sto sa DR najcesce nije slucaj).

 

P.S. Dodacu i treci link, a to je upravo link ovih provitno spomenutih burazera iz Brazila koji sviraju isti intro ko i Petrucci na ovom drugom videJu ali u ono vreme kad nisu znalli da se profesionalno ozvuce i snime iako su imali isto pojacalo kao i posle i kao Petrucci na svom studijskom snimku.

 

 

 

 

 

Naravno, i pored sve te opreme i kopiranja tehnike i nota, stvar je i u rukama. Prstima. Petrucci jednostavno svira kristalno jasno. Tehnika mu je hronometarska. Ako neko brljavi i muljavi, onda i nema preterano smisla loziti se na kvalitetna pojacala. Mesa Boogie pojacala, opste je poznata stvar, iziskuju savrsenu tehniku (bez obzira kog tipa) jer imaju nezgodnu osobinu da pojacaju na izlazu tacno to sto se culo na ulazu i nista vise. Nema zabasurivanja pedalama, distorizojom ovo ono. Uvek se cuje i najmanja greska i tu je zajeb. Pa ko voli nek izvoli.

 

 

 

 

Whoa there. Ti si svirao DR na traditional kutijama ne na rectifier kutijama? Mesine kutije kostaju u Americi isto ko i kutije vecine kvalitetnih firmi. U cent. Mesina pojacala su mnogo jeftinija od drugih pojacala obzirom da dobijes 3-4 pojacala u jednom kucistu. Dobijes, Fender tweed, dobijes Marshalla JCM/JV, i dobijes Mesa. Can't beat that.

 

 

Stoji sve to tvoje....ali ja sam skapirao za sada da mi taj zvuk ne odgovara baš najbolje.....možda bi sa nekim drugim modelom bila drugačija priča...ali ja kada sam kupovao moj mesa boogie, probao sam dosta različitih modela u inostranstvu i DR mi se činio kao najbolji. Vrlo dobro znam ko svira mesu, i koju mesu...ali kažem, jednostavno se nisam pronašao u tom pojačalu, a imao sam ga 9 meseci.... sad moguće je tu još hiljadu gluposti, to je amer, pa sam imao dodatni trafo, koji možda nije lepo radio, možda neke lampe nisu radile najbolje, ko zna...takvu stvar je najbolje uzeti novu...ali videćemo, ko zna, možda se jednog dana opet vratim na mesu....

 

A što se kabineta tiče, nije bio standardni, nego baš kabinet za DR, tačnije mesa boogie 4x12 rectifier cab

Share this post


Link to post
Share on other sites

posto sam manje/vise sredio moju jeftinu kopiju stratokastera ostao je samo magnet i verovatno bih na leto stavio locking civije(bilo bi dobro da mi i to preporucite :mrgreen: ).e sad pitanje za vas drugovi gitaristi koji magnet staviti na kopiju stratokastera,a da dobijem neki masniji zvuk? telo je kako svabe kazu napravljeno od aldera.najvise sviram black/thrash i tu i tamo death metal i za sada je ibanezov v8 radio ok posao ali mislim da je vreme da on polako ode u penziju.kontao sam uzeti emg 81 jer kao sto ljudi kazu taj i na metli daje mas'an zvuk ali opet ima i onih drugih koji tvrde da jeftinijim gitarama kao sto je moja ni taj emg nepomaze...e sad da li je to tako ili nije,ako jeste koji onda magnet uzeti?

Share this post


Link to post
Share on other sites

ovu gitaru necu ni prodavati jer od nje nekih para i nema,a da je prodajem sada pa stekam pare mi bas i neide u korist jer onda nemam na cemu vezbati :haha: tj imam ortakov js30dk koji bi mogao pozajmiti ali tu gitaru treba srediti,a to mi se bas i neda.pasce nova gitra verovatno ove godine(stekaju se novci uveliko,ali nikako da skupim za dkmg-a ili ke3-ja :no: ),a posto sam mislio kupiti aktivan magnet,taj koji bi stavio u ovu kopiju koristio bi mi na sledecoj gitari(tj na dkmg-u i ne bi)..

Edited by dimmu1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Xaxaxa, ideja i jeste bila da izbegnem poslovanje s Glavom. x)

 

Music Media Centar? Nikad čuo, šta/gde je to?

 

 

 

Tamo sam nešto naručivao i na kraju NIKAD nije stiglo, te sam otišao u Pariz i kupio sam.

 

 

 

Pa, cela poenta i jeste u KUTIJI, a ne samo u zvučnicima koji su u njoj.

 

 

 

Jok, nije ni blizu, isprobao jednu za drugom sa svojim pojačalom.

 

 

Proverio sam....svaki cabinet na svetu se pravi od šper ploče....šta god uradili sa njom, ona ne vredi toliko. tj drvo i kutija sama ne vrede 800 evra....osim naravno ako tu šper ploču nisu gajile 3 sisate device, i svaki dan mazile to drvo svojim grudima kako bi bilo boljeg tona, i imalo više topline.....

 

Šalu na stranu, zaista ne mislim da su oni izmislili toplu vodu sa svojom kutijom od šper ploče, i da ona toliko vredi.....da je to toliko dobar inženjerski podvig, revoluciarnog dizajna.....garantujem....uzmi randalla sa vintage 30-kama koji košta 600 evra nov, i stavi ga na svoju glava, a onda uzmi taj mesa boogie od 1200 i kusur evra sa istim tim vintage 30, i reci mi da li ćeš zaista čuti razliku...ne verujem...

Share this post


Link to post
Share on other sites

@tajler

pa dobro..i svi bubnjevi se prave od shper ploche....pa imash no name od 300 evra...i npr star classic od 3000 evra...i postoji dobra razlika...

shto se kabineta tiche verovatno ima neke razlike...al slazem se sa tobom da je cena ipak malo prebudzena za taj mesa kab

Edited by Ranis

Share this post


Link to post
Share on other sites

ljudi

 

kurton iz shupe pravljen po specifikacijama sa v30 radi isto kao mesa sa v30

 

IME

 

zato kazem, ako ne zelish da se osetish bedno, a ni preplaceno - marshall

 

te su cifre i to je ta "pricha"

 

vecina kutija kod nas je izdrkana na ovaj ili onaj nachin i zato ne rade onako kako neki studiji zahtevaju ili nechije uvo ne zeli

 

kupite NOVU kutiju i ne vadite je do snimanja ozbiljnog materijala, a onda uporedite sa nechijom troshenom po svirkama/probama itd.

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...