Jump to content

Gitare i oprema


Dushan S

Recommended Posts

STa ce tebi to ti i ovako koristis samo 6 zicu,ovaj sedmu,ovaj osmu:)

 

Pa jbg, uglavnom mi djitre imaju odredjene shtimove, ne drkam se sa preshtimavanjem (osim mozda da povisim shestu iz dropa :mhihi: ), tako da uglavnom znam koji su tonovi i tu ne moze da bude mnogo odstupanja na probi/svirci. Shtimer mi uvek hromatika i cao :D

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Ne znam ni chemu sluzi FLAT opcija :redface:

STa ce tebi to ti i ovako koristis samo 6 zicu,ovaj sedmu,ovaj osmu:)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja sviram na 6 zica xD

 

Odustao sam od sedme odavno, a o osmoj ni ne razmishljam. Mirko i Zec iz TA stalno pokushavaju da me nateraju da se vratim na 7, poshto sam u drop H. Fazon, shto da spushtam shtim toliko kad je to normalan ton na sedmozichanoj :mhihi:

 

I dalje mi FLAT nije jasan. Na mom shtimeru se javi tachka pored imena tona da oznachi povisilicu, snizeno mu ni ne treba, poshto shtimer to prepoznaje kao povisheni ton ispod (iako to ne bi trebalo da bude isto). U svakom sluchaju, morace ova sprava da ulozi nadljudske napore da zajebe boss, a ponajvishe behringer koji josh uvek radi, a placen je manje od 20 evra :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sad sam ponovo gledao, shtimer kaze C, C# (tachka umesto #), D, D#, E, F, F#, G, G#, A, B, B# itd. Sasvim dovoljno za bilo koji shtimer :D

 

Jbg, zakljuchiujem da je FLAT opcija retardirana jer ja napamet znam svaki shtim koji mi zatreba. :hahaa:

Share this post


Link to post
Share on other sites

tako pishe na shtimeru, u postu iznad kazem da sviram u H.

 

A B H C C#... jbg, kad nemam naviku da kazem B, pa samim tim i napravim sranje sa B# ( a trebalo bi Bb!!!!!!!!!!!) umesto A# :haha:

Edited by .Vuk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Заправо, Ћело и Рипкиде, у праву сте обојица,♭јесте ознака за снизилицу, али зарад лакшег писања и мало латинично слово б ће урадити посао. :) А и има разнијех штимера. На пример, овај мој Корг има дугме♭и иде до четири снизилице, тј до Ц штима (додуше мало је глупаво урађен, није хроматски него је свака жица калибрисана, мислим, :udri: ), док је Дјуков хроматски.

 

И да, јебено сам тако научио, постоји једна снизилица и то је Bb. :haha:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da li neko mozda zna kako bi mogao da modifikujem pedalu Marshall GV2 da ima malo vise distorzije, 20-30% vise nego sada? Uradio sam mali mod na njoj (skinuo C22 kondezator) i sada je zvuk cist i level je duplo jaci, ali sada se vidi da treba malo vise gaina da bi bila extra pedala, pa ako neko ima neki konkretan predlog slusam sa spremnom lemilicom :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

ako ti modovi omanu,uvijek mozes da kupis nadrkaniji magnet,ili gain booster pa da ga stvis ispred gv2.ili ako ti pojacalo ima senf0return,na pojacalu nadjes kolicinu gaina koja ti odgovara,gv2 u send-return,smanjis gain na pedali a ostavis tone podesavanja kako su ti se svidjela,tako je koristis kao tone filter posto ti se ta njena funkcija ocigledno najvise dopala.

 

takodje preporucio bih ti da se poigras sa svime ovim prije nego sto krenes leilicom na nj.

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pozdrav.

U skorije vreme planiram da pazarim Epiphone Les Paul Standard.

Iznenada sam dobio neki kes, pa planiram da zamenim dosadasnjeg

raspadnutog Squiera, dok taj kes nisam potrosio na nesto drugo.

Sad me generalno zanima, jel se isplati dati pare za Epiphone-a.

Jos uvek nisam dovoljno vest da bih ocenio da li gitara vredi te

pare ili ne, posto uvek postoji neko ko ce za bilo koju gitaru

reci da je sperploca. :D

Dakle koji su pros/cons za Epiphone Les Paul Standard?

(pazario bih ga u Mitrosu)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Imao sam epiphone LP standard ebony, kinez.

 

Za - komad koji je meni zapao je mogao mnogo fino da se nashteluje za nisku akciju bez mnogo buzza (shto ne mora tebi da se dogodi, ali postoje solidne shanse da naletish na dobro sklepan komad sa solidnim vratom), grover chivije, solidno teshka djitra (kuckao sam je, barem se meni nije chinilo da ima chambered body)

 

Protiv - magneti. Odmah napolje sa njima. Ako si esteta, finish je na nekim mestim krsh. Onaj binding kao da su nogama gurali u gitaru, ponegde shtrchi, ponegde je previshe u drvetu.

 

Dobra gitara za pare za koje se prodaje u inostranstvu. Ovde kod nas su malo preterali sa cenom.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja ga koristim na JCM800 kao booster i sasvim dobro radi, ali ne nosim na svirke svaki put marshalla, pa me interesuje da imam pedalu za svaku priliku, znaci samo malo vise dista. Magneti su na gitarama high gain, i probao sam preko boostera, ali nije neki rezultat.

 

pa pazi,nisi mi puno rekao sa tim "high-gain magneti".pod nadrkaniji mislio sam na neki ultra high gain magnet tipa blackout metal,x2n,invader...nesto sto gori pojacala i pedale.gainj booster ne znam koji si koristio,preporucio bi ti SD pickup booster,meni se mnogo dojmio,ali izbjegavaj da ga kacis na piskave magnete,i na aktivne (mada ne kontam ko bi na livewire metal npr kacio ovu spravu).

 

 

ako sve ovo omane,lemilicu u ruke.

 

 

 

vuk smrad:

 

to si smradu uzeo onog maldena pa se hejtuje svaki drugi lp,smradu?

 

MAMAAAAA 'ocu i ja maldena!!!!!!!!!!!!!! :cry::cry::cry::cry::cry::cry::cry:

 

 

Edited by IvoryCrownOfficial

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pozdrav.

U skorije vreme planiram da pazarim Epiphone Les Paul Standard.

Iznenada sam dobio neki kes, pa planiram da zamenim dosadasnjeg

raspadnutog Squiera, dok taj kes nisam potrosio na nesto drugo.

Sad me generalno zanima, jel se isplati dati pare za Epiphone-a.

Jos uvek nisam dovoljno vest da bih ocenio da li gitara vredi te

pare ili ne, posto uvek postoji neko ko ce za bilo koju gitaru

reci da je sperploca. :D

Dakle koji su pros/cons za Epiphone Les Paul Standard?

(pazario bih ga u Mitrosu)

 

probao sam je neki dan bash kod drugara...solidna gitara...malo manje dista pljuje, ali lep zvuk i za ritam i za solo...

mozda su samo malo chivije shit...neshto se rashtimavala stalno ova koju sam ja svirao...al moguce je i da je do matorih zica bio problem...

ako ti se svidjaju izgled, zvuk i svirljivost...ja bih je uzeo...

shto se cene tiche...jbga...mitros :)

sve je skuplje kod tih chivuta...

Edited by Ranis

Share this post


Link to post
Share on other sites

kupi prs se seriju, korejanca, i završi posao...kak'i epiphone, to mi se nikad nije sviđalo...PRS za te pare nudi najviše, ne treba ništa da menjaš, sve radi sasvim solidno....a sličnog je karaktera gitara, ako već juriš neki Lp-oliki oblik....

 

pa pazi,nisi mi puno rekao sa tim "high-gain magneti".pod nadrkaniji mislio sam na neki ultra high gain magnet tipa blackout metal,x2n,invader...nesto sto gori pojacala i pedale.gainj booster ne znam koji si koristio,preporucio bi ti SD pickup booster,meni se mnogo dojmio,ali izbjegavaj da ga kacis na piskave magnete,i na aktivne (mada ne kontam ko bi na livewire metal npr kacio ovu spravu).

 

 

ako sve ovo omane,lemilicu u ruke.

 

 

 

vuk smrad:

 

to si smradu uzeo onog maldena pa se hejtuje svaki drugi lp,smradu?

 

MAMAAAAA 'ocu i ja maldena!!!!!!!!!!!!!! :cry::cry::cry::cry::cry::cry::cry:

 

Au čoveče omani se magneta, čovek je pitao da li neko ima da mu da savet kako to da promeni NA PEDALI. Kako da je moduje...najbolje bi bilo da kupi 5150 ili mesa boogie ako hoće više dista, ali nije to pitao, hoće da moduje pedalu, okani se magneta....

Share this post


Link to post
Share on other sites

PRS SE je skuplji od Epiphone-a (Tremonti, koji je najjeftiniji mu bezi za jedno 13000-14000 dindzi, za ostale se ni ne treba cimati).

 

Znate li kako Aca SVG zove GV2? Govnar :D

 

Moje je neko mishljenje da te Marshall pedale, chak i kao boosteri ne mogu da rade ono shto rade neke pedale drugih proizvodjacha. Realno, ne znam koliko mnogo moze da se promeni karakter neke pedale, ali za vishe drajva je potreban i jachi magnet i jachi booster (shto chovek pokushava da dobije, a pretpostavljam da je zadovoljan zvukom Marshalla). Takodje je naveo da cheka sa lemilicom, a ne sa hiljadu-dve evra :haha:

Edited by .Vuk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Znate li kako Aca SVG zove GV2? Govnar :D

 

Хаха, сад сам укапирао да је GV2 у ствари ознака за Говнара. :D То је општеприхваћен надимак за ту педалу, шта се чудите. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Хаха, сад сам укапирао да је GV2 у ствари ознака за Говнара. :D То је општеприхваћен надимак за ту педалу, шта се чудите. :)

 

Ozbiljno? Ja mislio da ga Aca tako zove jer se raspao i ne radi vishe (a retko je radio i kad je bio nov) :)

Edited by .Vuk

Share this post


Link to post
Share on other sites

koliko znam flat je ono sto mi kazemo drop

Од кад знам за шес' жица, знам да је Marshall Guv'nor = Говнар. :)

 

@Buddha

 

Па и није, бар колико ја капирам. Дроп је дроп, значи 6. жица спуштена. Можда грешим, не знам, исправите ме. :haha:

Edited by Шарки

Share this post


Link to post
Share on other sites

Vuk smrad:

 

ti nisi provalio da ja mrzim emg?pogledacu tog edwardsa,prodam emg i ubacim nesto krsteno i bol' me kurac,ali vise-manje sam se odlucio sta uzimam i dje,a to je onog ml-a u music media centru,jbg spalo se na rahmetli dajmovu kopiju al' sta ces.jeftino ga daju,idem danas-sjutra da vidim i zasto.

 

sto se tice govnara,generalno sam principa da ne treba dirati i modifikovati nesto sta ti se svidja,a kako marshallove pedale i nisu poznate po trpljenju modifikacija,jedno lagano pitanje kao sto je vise gain-a treba gledati da se rijesi izvan lemilice,po mom misljenju.ima vise opcija-neka drajv pedala (zakk wylde overdrajv,od razni...),eg pedale (rahmetli dajmov recept kada ranih 90tih iz marshalla nije moghao dovoljno gain-a da izvuce iz njih,koristio je mxr-ove eq-ere),ovaj SD pickup booster (sjajna stvar)...ako sve ovo omane ili ne da zeljene rezultate onda uzeti lemilicu u ruke.sto se tice modova,siguran sam da ces a netu iskopati neki,a imas i opciju da odes kod Rocket roll-a,on ce za sitne novce da ti sklepa neki mod kako se dogovorite.

 

sto se tice epija,ja sam misljenja da za iste novce imas ogromno trziste kopija lpja,treba se malo pomuciti,obici shopove,izlistati oglase i siguran sam da ces naci nesto bolje i sto ti vise odgovara,a za iste novce koje bi dao za novog epija u mitrosu.

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...