Jump to content

Gitare i oprema


Dushan S

Recommended Posts

Ako oces sam da sredis odsrafi onaj deo 'de ti je elektronika,i drzi dzek jednom rukom dok zatezes mali navoj sa drugom jer ce uvrtis kablove,ali savetujem svima,probao 10 razlicitih jackova za gitaru samo ovaj radi poso http://www.neutrik.com/en/audio/plugs-and-jacks/locking-1/4-chassis-jacks/nj3fp6c-b i vishe nikad se ne odvrce

  • Upvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Јесу ли лиценцирани флојдови стварно толико говно ?

Да ли је могуће да на гитари са лиценцираним флојдом оде штим у курац после два дајва,и да ли је ико уопште користио лиценцирану верзију?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Извини ако сам напоран,а можеш ли детаљније да ми опишеш из ког разлога није био добар,за шта није био добар?

Јел пушта штим после Дајва или уопште? Из ког конкретно разлога не ваља?

Хвала :bigblue:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Upravo to shto reche - ne drzi shtim, na nekima sam i bez toga da dajvujem morao pred svako drljanje da dotezem fine shtimere, pa kada dotera do kraja, da popushtam top lock, pa ponovo na sredinu sve. Takodje, nepraktichno za dropovanje, morash da fiksirash shtim na djitri i da svirash samo tako.

 

Drugarima pukne zica, pa ni pesmu ne mogu da zavrshe onako skrnavo - sve ostale se zategnu, pa ne sthtimuje.

 

Djavolja rabota, zato sada imam djitre samo sa fiksnim kobilicama.

 

Upravo to shto reche - ne drzi shtim, na nekima sam i bez toga da dajvujem morao pred svako drljanje da dotezem fine shtimere, pa kada dotera do kraja, da popushtam top lock, pa ponovo na sredinu sve. Takodje, nepraktichno za dropovanje, morash da fiksirash shtim na djitri i da svirash samo tako.

 

Drugarima pukne zica, pa ni pesmu ne mogu da zavrshe onako skrnavo - sve ostale se zategnu, pa ne sthtimuje.

 

Djavolja rabota, zato sada imam djitre samo sa fiksnim kobilicama.

  • Upvote 2

Share this post


Link to post
Share on other sites

flojd sistemi,zbog zakljucavanja.

Medjutim i obican tremolo funkcionise sasvim dobro,ako pravilno setujes gitaru i postavis zice i ako normalno koristis naravno(i Dejv je koristio crnog strata sa obicnim tremolom dugo,pa mu nije nista smetalo) medjutim previse drkanja i paznje ti treba da bi to sredio.Tremolo je za surfic,Sedouse,Dzef Beka,Gilmura i sitne zajebancije,a za oranje ti treba plug(citaj flojd).

 

Za flojd,moraces da rezbaris strata,i na telu i a vratu,to valjda znas,e sad ako hoces flojd onda ti je lakse resenje da prodas tog strata i kupis lepo strata ili djitru sa vec ugradjenim flojdom.Ili da teras to sto imas ali da ne izigravas Dajmbega.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Odjednom, naprasno sam promenio zelju.

Koji tremolo najbolje drzi stim. Ne zelim nikakvo izivljavanje. Samo zelim to da mi drzi stim ceo dan, celu svirku, i da koristim tremolo?

 

JEbo tremolo, ovo najbolje drzi shtim xD

Share this post


Link to post
Share on other sites

Значи колико ја разумем,моја јефтина гитара са обичним фабричким тремолом боље држи штим од свих тих скупих гитара са флојдом,јер стварно никад не пушта штим ,ни после дуго свирања,можда је штимујем једном у три недеље(чисто ради реда) ако не користим веми бар ,мада сам одсутао од њега јер ничему не служи.

После свих тих силних гледања ривјуова флојдова,гитара на јутјубу видео сам гомилу проблема на скупоценим гитарама о којим (проблемима) нисам ни могао маштати да постоје , а не примећујем их уопште на мом сквајеру(и није ми јасно како је то уопште могуће,лик плати гитару 800 евра,дође му са непоравњаним праговима,кривим вратом) како сам схватио најбоље је да човек узме ону нај ефтинију сквајер страт гитару и миран је, или се можда варам?

 

Ево , у клипу је лик навео неке од проблема својих (верујем јако скупих ) гитара , како је то уопште могуће ?

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Brate ako ne koristis tremolo,drzace svaka stim,i ona kod kineza od 3000 dinara..A skupa gitara ima originalni flojd koji usput mozes i da koristis. :mhihi:

Meni su na djitri zice skoro dva meseca stare,na izdisaju su,al drzi stim jos od postavljanja..Tebi je tremolo spusten do kraja,i mozes tremolom samo da opistas zice tj da radis dajv ili blago vibriras,a flojd pluta,moze da se i zateze i opusta.Za to sistem mora da bude kvalitetan.eto setuj,podigni malo tremolo,da mozes s njim kao sa flojdom,da zatezes i opustas,pa vidi koliko ce ti drzati.Ima da ti riknu civije od motanja i stelovanja. :mhihi:

Ko ume da koristi,sa flojdom problema nema.

 

A ovo problemi,neporavnati pragovi,usukan vrat i te fore,ko ga jebe sto nije gledao kad je kupovao,to se ponekad desi,samo na jeftinijoj mnogo cesce.Odes u radnju pa biras najbolju koju mozes duzmes za pare koje imas..I skvajer moze da bude kul koliko moze da bude i tesko djubre,kao i kod svakog proizvodjaca.Npr classic vibe je do jaja gitara,dok su afinitiji i oni standardi uglavnom za potpalu jedino.

 

Ljudi. Imate li neki savet sta da ugradjujem do 100 i nesto eura!?

Nista.Kupi neku bolju pedalu ili dobar magnet koji 'oces.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hoce to i od ovog vremena, ako je stalno vukljash iz toplog u hladno i obrnuto. Mislim, ja djitre koje mi sede kod kuce ne moram da shtimujem skoro uopshte, ali chim se krene na probu,bude belaja xD

 

Ako hocesh Schallera, mozesh da naruchish preko Stewmac-a, ako imash kako da platish i da ti bude dostavljeno. Ja sam se kombinovao sa ljudima, kako bismo dobili shto vishe stvari, a da bude placena jedna poshtarina za paket. Dodushe, stiglo mi je na gajbu u Francusku, pa sam to u prtljagu shvercovao a Bg.

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...