Jump to content

Gitare i oprema


Dushan S

Recommended Posts

Guest حسين

 

Ima hladnjak na stabilizatoru, ne greje mnogo ali daje izuzetno

stabilan napon na svakom izlazu, 9V plus spolja, standard za sve

pedale mada možeš i da uradiš kabel gde je minus spolja ako imaš

pedalu koja tako nešto traži. Idealno bi bilo da se ovo montira u neki

pedalboard jer je smorno za vucaranje unaokolo.

Share this post


Link to post
Share on other sites

pivopije.gif

 

sto se eq pedalice tiche, nove nisu jeftine (i do 100 e), ali polovne se mogu naci mnogo jeftinije. video sam u oglasima do 50 e, ali se brzo proda no.gif

naravno boss ge-7 icon_rockdevil.gif

trenutno nista u oglasima icon_sad.gif

znaci,samo boss ge 7 dolazi u opticaj?Koliko daje bolji zvuk kombinacija metal masterai eq,da li mnogo bolji u odnosu na samo metal master?opisi to malo ako si imao iskustva pivopije.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

Guest حسين

 

EQ posle Metal Mastera OBAVEZNO !!!

 

To da ti nije palo na pamet da se premišljaš, jer MM može da cepa jedino

preko dobre ekvalizacije. Meni je, recimo smetalo što distorzije nije bilo tu

negde oko 3000Hz što sam rešio EQ-om. Takođe, ako ne nosiš svoju glavu

ili amp sa sobom, onda nikada ne znaš kakvo će te đubre od pojačala sačekati.

Zato me je EQ donekle vadio u zajebanim situacijama (25W marshall combo

live act nightmare...). Kada sam svirao na HIWATT 100W glavi, onda mi EQ

nije bio potreban ali u većini slučajeva - da.

 

Povremeno koristim DOD EQ, mada preporučujem neki rack uređaj, recimo,

DOD ima fini 2x32band rack ekvalajzer, Behringer isto (za nekih 100 €). Boss

je naročito dobar po pitanju pedala, odlične izrade...

Share this post


Link to post
Share on other sites

EQ posle Metal Mastera OBAVEZNO !!!

 

To da ti nije palo na pamet da se premišljaš, jer MM može da cepa jedino

preko dobre ekvalizacije. Meni je, recimo smetalo što distorzije nije bilo tu

negde oko 3000Hz što sam rešio EQ-om. Takođe, ako ne nosiš svoju glavu

ili amp sa sobom, onda nikada ne znaš kakvo će te đubre od pojačala sačekati.

Zato me je EQ donekle vadio u zajebanim situacijama (25W marshall combo

live act nightmare...). Kada sam svirao na HIWATT 100W glavi, onda mi EQ

nije bio potreban ali u većini slučajeva - da.

 

Povremeno koristim DOD EQ, mada preporučujem neki rack uređaj, recimo,

DOD ima fini 2x32band rack ekvalajzer, Behringer isto (za nekih 100 €). Boss

je naročito dobar po pitanju pedala, odlične izrade...

hvala majstore,znaci do jaja poboljshava zvuk koji je i ovako dojajan.znaci,posle eq-a u obican input ili u effect loop?

Edited by Heavy jerk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ljudi trebaju mi cene novog moze i polovnog Pavey Bandita (istog kao kod Dese u Surcinu),kao i specifikacije,koji je tacno model!!!!Da li ima neshto josh od efekata osim Reverba na njemu itd...jako mi je bitno i hitno to da saznam!!!

Pozz pivopije.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pavey Bandit je vrh!

 

cjena, prava sitnica: oko 400 evra! Mislim da je toliko i Desa platila! nov je oko 450 na netu, mada dok se donese trebace bar 500! mene je usralo pa sam dobio za 300 evra polovnog, ali kao novog! tako da ako mozes da se strpis i da sacekas mozda o5 naleti tako neka ok ponuda!

 

inace, ima taj reverb ima i neki Dinamics (valjde se tako pise!) koji radi kao kompresor! osim toga nema efekte ali ima onaj sedn-return momenat koji je sjajan!

 

model je Pavey Bandit 112!

Share this post


Link to post
Share on other sites

ima 80 vati ako ga koristis kao kombo tj. ako radi zvucnik koji je na njemu! postoji i druga opcija! a to je, povezes ga sa kutijom (on je u tom slucaju kao glava!) i tada ima 100 vati!

 

mozes da radis svirke! moj buraz ga je koristio za klupske svirke i radilo je tj culo se sasvim ok! mada, kapiram da se pojacalo na vecim svirkama ozvucuje pa tako moze i za vece svirke!

 

dakle, moze za svirke da se koristi! musik19.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

Guest حسين
hvala majstore,znaci do jaja poboljshava zvuk koji je i ovako dojajan.znaci,posle eq-a u obican input ili u effect loop?

 

Aye. EQ pedalu stavljam na kraj loop-a i idem direktno u input.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Aye. EQ pedalu stavljam na kraj loop-a i idem direktno u input.

Gitara+metal master u input a kabl iz send-a u ulaz eq-q pa u effect return ili kako?

Detaljnije,detalnije,ba

Edited by Heavy jerk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ljudi trebaju mi cene novog moze i polovnog Pavey Bandita (istog kao kod Dese u Surcinu),kao i specifikacije,koji je tacno model!!!!Da li ima neshto josh od efekata osim Reverba na njemu itd...jako mi je bitno i hitno to da saznam!!!

Pozz pivopije.gif

ja sam kupio moj u artistu envoy 158 40w je i samo nema dynamics,ima samo od efekata reverb(dynamix je za kontrolu zvuka kada ga odvrnes preko 6-ice)...kolko se secam bandit 112 je oko 400 eurica...meni je ovaj trebao za kucnu upotrebu pa sam zadovoljan...definitivno je bolji od marshalla koji sam imao...imas i bandit sa efektima,al on kosta 300 jevreja vise a za to mozes da kupis normalne (nedigitalne) pedale sa efektima...

Share this post


Link to post
Share on other sites

ma tamo ljudi zacene stvari strasno, pa se posle pitaju zasto ne mogu da prodaju nista no.gif

 

evo bas sam danas zvao nekog lika, prodaje jackson soloist za 2000 jevreja (2004. godina, "regularna" boja). a nova takva na musician friendu (sa sve postarinom) kosta 1840 $. e jebi ga... no.gif da ne govorimo za koje pare mogu da se nadju na ebay-u...

 

nego, da li neko zna izvor polovnih instrumenata po fer cenama u ovoj zemlji ?!

Share this post


Link to post
Share on other sites

ma tamo ljudi zacene stvari strasno, pa se posle pitaju zasto ne mogu da prodaju nista no.gif

 

evo bas sam danas zvao nekog lika, prodaje jackson soloist za 2000 jevreja (2004. godina, "regularna" boja). a nova takva na musician friendu (sa sve postarinom) kosta 1840 $. e jebi ga... no.gif da ne govorimo za koje pare mogu da se nadju na ebay-u...

 

nego, da li neko zna izvor polovnih instrumenata po fer cenama u ovoj zemlji ?!

Pa većina polovnih instrumenata je po fer ceni ovde kod nas, čak i više od toga, a lična stvar je ako će neko da zaceni svoj instrument ne znam koliko, to je svačije pravo, e sad, da li će prodati to je već druga stvar.

 

Ja sam sve što imam kupio ispod realne cene, a nisam se sad nešto ubijao od traženja i gledao halo oglase svakih malo. Ono što je problem sa ljudima koji žele neki komad opreme je da nemaju strpljenja, ne uživaju u kupovini onako kibicerski, kao da je neki stres otići kod nekoga na 15 min i pogledati šta je to što prodaje. Takođe imaju obično neki tvrd koncept šta je to tačno što žele da kupe, umesto da zovu i za one stvari koje se možda i ne uklapaju u prvobitnu koncepciju. Evo recimo, ovaj momak traži peavey-a umesto da lista oglase i da traži DOBRO POJAČALO za MALE PARE. Ako i nađe peavey-a, kolika je verovatnoća da će ga naći povoljno, a ko zna koliko će pojačala koja su super da mu promaknu u međuvremenu. Onda obično padne argument kako neko želi određen ton i sl. Pa šta?

Recimo neko ima koncept da bi voleo maršala. U oglasima Roland Cube koji je najmrtviji tranzistorac za male pare. Sjajno, ode se, proba se, kupi, kupi se i marshall pedala i eto sounda. I nakon kupovine se listaju oglasi, kad naiđe neki marshall, pozove se čovek, ponudi mu se roland uz doplatu, ili se pozajme pare uzme marshall ako je povoljno i proda taj isti roland, što nije tako teško ako je uzet u startu za male pare, znači, samo da se dobiju pare za koje je i uzet.

Takođe, čak se i od trgovaca koji obično naplaćuju više može uzeti nešto ada je povoljno, ja sam recimo prolazio sjajno, ali tu je potrebno imati više keša na gomili, jer se nekome recimo može isplatiti da vam proda neku gitaru i pojačalo zajedno za 1000 evra, tako što je zaradio 200 na gitari a na pojačalu je na nuli, ja sam recimo tako uzeo Boogie-ja i Fendera Japanca svojevremeno za oko 1700 DM (tu negde, not sure) onda dao Japanca u oglas, prodao ga i hop, eto ga Boogie za samo 1000 DM. Onda sam njega posle menjao za Marshalla uz doplatu pa je taj Marshall ispao opet jeftin itd.

 

Da ne smaram dalje, pokušavam da objasnim kako ide taj proces kupovine, manite se preterano fiksiranih ideja šta vam treba. Evo posle toliko godina i ja imam neke svoje tripove šta bih voleo, a GARANTUJEM da me sada puste u neku prodavnicu instrumenata u L.A.-u da bih na kraju izašao sa nekom gitarom koju uopšte nisam planirao da kupim. Nikada ne možete sa sigurnošću znati šta je to što vam odgovara. Malo otvorenosti i fleksibilnosti će se jako povoljno odraziti na odnos kvalitet/cena opreme koju imate.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pazi totalno si u pravu Dushane!!

Nemam nishta protiv toga ali....imam 300 evra razumesh i video sam Peavey-a koji nov koshta 450e.

-Probao sam ga vishe puta i svirao na njemu kod Dese u Surcinu u studiju i odushevio se.Pokazao se najbolje od preostalih pojacala (Marshall,H&H),ali ubedljivo je imao "najiskreniji" zvuk!!

-Pazi ja jurim neki Hard Rock zvuk u stilu petrucci-a,volim taj fazon,i pronashao sam ga u Peavey-u Bandit 112!!

-Zato sam zapeo za njega kapirash.Probao sam ja tone pojacala sa gitarom ali ovo mi je leglo ko "dupe na noshu" kako kazu!! icon_da.gificon_da.gificon_da.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Jedno pitanje: koju biste mi drajv pedalu preporucili da dobro radi sa malim fender lampasem (fender champ) ciji sam od skoro ponosni vlasnik. Treba mi neki ne preterano nadrkani drajv, ali da koliko toliko zatamni svetao karakter fendija. Gitara je Pacifica 120, ali ce u perspektivu u nju ici SD magneti (Pearly Gates ili JB u bridge, Alnico II pro u neck) jer je stvarno fin, udoban komad, jako lepo rezonira na suvo, a netu sam slusao neke semplove ProCo Rata i svidja mi se ali je to ovde otprilike nemoguce naci, bar je nigde nisam video.

I jos jedno pitanje - koliko moze da me kosta sredjivanje uzemljenja u gitari, naime stalan je sum kad ne drzim ruku na bridgeu/zicama, a kada jednom rukom drzim zice, a drugom dotaknem nesto metalno, malo me opali, jer jelete postanem provodnik. Kapiram da je sjebano uzeljenje, koliki bi taj posao (malko lemljenja) izasao?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nemam lemilicu, ali znam ortaka koji ide u Teslu. Kapiram da bi on umeo to da uradi veoma brzo i lako. Inace vazan mi je i dobar clean, koji dobaijam sa champom. Kada se napanji, daje jako lep bluesy overdrive, koji je super za bluesy solo, ali mi za ritam i za neke druge solo soundove ipak treba malo tamniji zvuk, donekle blizi onom klasicnom marshallu. Razmislicu o OS-2, a cuo sam da su jako dobre matore Marshall pedale Shreadmaster, Bluesbreaker i Drivemaster, ali se ne mogu bas lako naci. A ortaka inace cimam da mi uradi vintage fuzz pedalu, koja cemi takodje trebati za neke leadove. Magnete cu menjati kad skupim kinte, a u nekoj daljoj perspektivi mi je normalno da se ratosiljam pacifike, uzmem nesto bolje i u to stavim pearly / alnico 2. Znate li ima li ovde da se kupe duncan magneti, znam da mix prodaje dimarzije?

Share this post


Link to post
Share on other sites

seymour duncan imas u onoj prodavnici na zelenom vencu (ne znam kako se zove). OS2 moze lako da se nabavi nov, ali kosta 80 jevreja- po meni previse. ako ti se svidi to gledaj da ulovis polovno , samo nisam ga dugo video u oglasima polovnog.

 

gledaj da ti neki drug odradi to uzemljenje, dzaba je da bacas pare na to.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...