Jump to content

Gitare i oprema


Dushan S

Recommended Posts

Za '73 pricam o vratu, takodje... Jasno se vidi da je vrat podeljen na tri dela posto sredisnji komad javora odskace po boji...

 

Slike jesu loseg kvaliteta ali se iz aviona vidi da su po duzini secene tri 'daske' javora spojene u "skladnu" celinu... icon_smile.gif

Ne, ne vidi se. Sredisnji deo vrata je izbledeo najverovatnije zbog pozicije palca i sake na zadnjem delu vrata. Da je u pitanju sredisnji deo od drugog drveta bio bi fenomenalno uniforman (kao sto se da videti rez na prednjoj strani gde je rebrasti javor). Uopste, svaki spoj drveta, kad je telo ili vrat pravljeno iz vise delova, je ostar kao zilet. Ne moze da bude tako neravnomeran kao na ovim slikama. U pitanju je najverovatnije farba i izbledeo lak. Naravno morao bih gitaru da pogledam izbliza (tj da je drzim u rukama da bih sa sigurnoscu mogao da tvrdim bilo sta).

 

P.S. Mada, sto duze gledam taj vrat iz '73 i meni postaje sumnjivo da je iz 3 dela. Al' nije 'conclusive' sto bi rekli u hokeju pivopije.gif

 

Kao sto rekoh nije greda, radi sve to fino za te pare.

Edited by Dersu Uzala

Share this post


Link to post
Share on other sites

@dersu uzala: naravno, orah i slichne eksperimente ne zelim. ovo sto ja hocu je proverena kombinacija drveta + magnet, tako da tu nema iznenadjenja. zanimljivo ovo za gramofone, thanx

 

@ludikud: pa ako cu vec da pravim gitaricu ondak mora biti nesto prilicno besno icon_wink.gif kada bih uzimao neki "regularan" oblik sumnjam da bih radio kod njega, jer je izbor mnogo veci i moze se jeftinije proci

 

 

inace, onaj chichica preprodavac je bio bas lik. nudio se da kupi moju boss pedalicu za 5 e, a kad sam ga pitao da kupim od njega onda je trazio 90 e + plus za emg 81 i 85 je trazio 300 evra, iako je u prodavnici nov komplet 200 (jos ti i ugrade). i kao shlajm na tortu nudio mi je za neku gitaru cenu koja je 15 puta (bukvalno) manja od one za koju sam je kasnije prodao. icon_smile.gif sasvim jasno da sa takvim budalama nisam imao posla

e da...i on mi je predlagao orah za telo icon_smile.gificon_smile.gificon_smile.gif

 

ja predlazem da se svi oni osude na kastraciju grickalicom za nokte icon_wink.gificon_smile.gificon_smile.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

P.S. Mada, sto duze gledam taj vrat iz '73 i meni postaje sumnjivo da je iz 3 dela. Al' nije 'conclusive' sto bi rekli u hokeju  pivopije.gif

 

Kao sto rekoh nije greda, radi sve to fino za te pare.

Iz 3 dela po duzini, nego... Povrh svega sto smo smorili, hteo sam da ti posaljem neke slike obradjene u fotoshopu gde bi igrajuci se osvetljenjem zajedno dosli do zakljucka da ima bar 3 dela... icon_smile.gif A mogao sam jednostavno da ti kazem da kada sam gulio svog Custom-a da su se jasno videla 3 dela... icon_smile.gif

 

Radi fino, radi dobro - kupuj SG-a! icon_wink.gifpivopije.gif

Edited by LoodeeKooD

Share this post


Link to post
Share on other sites

Iz 3 dela po duzini, nego... Povrh svega sto smo smorili, hteo sam da ti posaljem neke slike obradjene u fotoshopu gde bi igrajuci se osvetljenjem zajedno dosli do zakljucka da ima bar 3 dela... icon_smile.gif A mogao sam jednostavno da ti kazem da kada sam gulio svog Custom-a da su se jasno videla 3 dela... icon_smile.gif

 

Radi fino, radi dobro - kupuj SG-a! icon_wink.gifpivopije.gif

Ah, Photoshop, stara kuka. icon_rockdevil.gif

 

Anyway, evo tog iz 5 komada (isto parce drveta doduse ali iseceno i svako drugo parce okrenuto oko vertikalne ose).

 

Deder sad da vidim Photoshop pivopije.gif

 

user posted image

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ah, Photoshop, stara kuka. icon_rockdevil.gif

 

Anyway, evo tog iz 5 komada (isto parce drveta doduse ali iseceno i svako drugo parce okrenuto oko vertikalne ose).

 

Deder sad da vidim Photoshop pivopije.gif

nema potrebe, ovde se isto jasno ocrtavaju dva tanka i 3 debela parcica! pivopije.gif po 'vertikalnoj osi' je i na custom ibanezu... ne mogu ni da smislim kako bi bilo da je po horizontali! icon_smile.gificon_smile.gificon_smile.gif ove stvari se najlakse vide kod prestige ibaneza koji su na foru kao ovi koje si malopre poslao. razlika je u tome sto je razlika izmedju oraha i javora vrlo vidljiva! a i prestige ibanezima to nije maskirano lakom...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Enivej, Darijus pomenu SG za oko cirka 600 evra. Nege na forumu procitah da se govorilo o cifri od cirka 500 evra za Gibson SG? Jel realna ta cifra od oko 500, 600evra bi mi bilo bas tesno.

moze na forumu da pise ko sta hoce... icon_smile.gificon_smile.gificon_smile.gif

 

to ti nije bas neka referenca...osim ducje i jos nekih...(evo i "dersu" zna znanje...)

 

verovatno ima i za 500...mada kolko para tolko muzike...verovatno lomljen vrat ili tako nesto... icon_smile.gificon_smile.gificon_smile.gif

 

u svakom slucaju razliciti modeli,razlicite cene...ovaj oil finish nije najjeftiniji..

Edited by darijus

Share this post


Link to post
Share on other sites

nema potrebe, ovde se isto jasno ocrtavaju dva tanka i 3 debela parcica!  pivopije.gif po 'vertikalnoj osi' je i na custom ibanezu... ne mogu ni da smislim kako bi bilo da je po horizontali! icon_smile.gificon_smile.gificon_smile.gif

Moze da se radi u svim smerovima.

 

Ima 5 delova i tacno je da su srednji delovi srazmerni (bili su i krajnji ali su stesani, mada se ponesto da zakljuciti gledanjem u headstock). Doduse moram da priznam da ja licno sa ove slike ne bih nista skapirao (and it's my fucking guitar icon_uhoh.gif ). Svaka cast care. pivopije.gif

 

Doduse, ono sto ja vidim sa te slike koju sam stavio, nije ono kako je vrat lepljen. Opticka varka. Zbog ugla, osvetljenja, linija u samom mahagoniju i razno.

Edited by Dersu Uzala

Share this post


Link to post
Share on other sites

Moze da se radi u svim smerovima.

jel imas mozda neku fotku ovoga?

 

Zasto bi se razlicito tretirali i o kakvim tretmanima pricamo?

btw, tek sam sada video ovo. ne tretiraju se razlicito delovi farbom, vec drvo tih delova farbu upija na drugaciji nacin posto se recimo ti sredisnji delovi kod 3 piece maple neck-a seku pod drugacijim uglom. kao da su bocni delovi od jednog dela javora a da je umetnuti primetno drugacije secen. recimo, kod tvoje gitare je primetno pod drugacijim uglom seceno drvo za ove manje umetke. zato je tekstura javora malo "napadnija" i "talasastija" - kao da je radjeno da bude za top!

Edited by LoodeeKooD

Share this post


Link to post
Share on other sites

jel imas mozda neku fotku ovoga?

 

 

btw, tek sam sada video ovo. ne tretiraju se razlicito delovi farbom, vec drvo tih delova farbu upija na drugaciji nacin posto se recimo ti sredisnji delovi kod 3 piece maple neck-a seku pod drugacijim uglom. kao da su bocni delovi od jednog dela javora a da je umetnuti primetno drugacije secen. recimo, kod tvoje gitare je primetno pod drugacijim uglom seceno drvo za ove manje umetke. zato je tekstura javora malo "napadnija" i "talasastija" - kao da je radjeno da bude za top!

Moracu da pitam nekog od majstora za neku fotku, ali sam ih vidjao. Doduse sve su to manje vise perverzije i experimenti.

 

Cek, sad si me zbunio sta ti vidis na mom vratu. Ako zanemaris za trenutak headstock, i posmatras samo vrat, ne mogu da se vide svih 5 delova na telu vrata i seceni su pod istim uglom. Ja sam na toj slici slabo ista vidim, a i kad drzim gitaru tesko je videti sem pod posebnim uglom (upravo zato sto farba i lak drukcije ulaze u pore na drugim stranama drveta, a ovde je rec o inertiranih 5 delova). Svih 5 na telu vrata ne mozes da vidis zbog ugla (onaj najseverniji, koji je iste debljine kao najjuzniji je nevidljiv na ovoj slici). Znaci, mozes da vidis najjuzniji, koji je manji sloj, i 3 srednja koji su identicni, iako se zbog ugla farbe i osvetljenja to mozda i ne da zakljuciti). Razlog sto su najseverniji i najjuzniji najtanji (iako perfektno iste debljine) je sto je vrat bio tesan pocev od krajeva (kako drukcije) i toliko 'mesa' je skinuto sa obe strane da su ti slojevi tanji od srednjih (po sirini, iako su naravno i nizi po visini, jer vrat ima svoj profil koji je u ovom slucaju nesto blizi 'C' nego 'U'). Ovo 'C' nije bas ispalo dobro sad vidim po fontu, ali odseci sve desno od vertikalne simetrale.

 

Hmmm, sta htedoh da kazem, zaboravih icon_smile.gif . Tekila je cudo.

 

E, da. Ovo moje je mahagoni (i to sasvim fin komad). Koji javor, ciji javor? Javor je beo, tako da se lako primeti spoj pogotovu kod rebrastog ili quilted (kitnjastog???) gde je farba uvek transparenta anyway.

 

U stvari da ne tupim vise, tako to izgleda:

 

user posted image

Edited by Dersu Uzala

Share this post


Link to post
Share on other sites

Cek, sad si me zbunio sta ti vidis na mom vratu. Ako zanemaris za trenutak headstock, i posmatras

 

E, da. Ovo moje je mahagoni (i to sulud sto se iz prilozenog da videti). Koji javor, ciji javor? Javor je beo, tako da se lako primeti spoj pogotovu kod rebrastog ili quilted (kitnjastog???) gde je farba uvek transparenta anyway.

Ovako, blitz. Gledam sliku, figuriraju jasno donji tanki deo i sredisnji koji po logici stvari razdvaja dve simetricne strane. Znaci - nema teorije da se vidi svih 5 delova sa slike - vide se prakticno 4 ali moze da se zakljuci da ih po simetriji ima 5. Do sada se nisam susretao sa nesimetricnim redjanjem mada je to naravno moguce.

 

Dugo nisam pisao pa mi je izrazavanje i tok misli u kurcu. Javor kombinacija se odnosila na moju dzitru sa 3-piece maple neck-om gde je sredisnji deo secen pod uglom da lici na tigrasti javor (kada se sece po duzini izgleda drugacije nego kada se sece po sirini).

Share this post


Link to post
Share on other sites

...vide se prakticno 4 ali moze da se zakljuci da ih po simetriji ima 5. Do sada se nisam susretao sa nesimetricnim redjanjem mada je to naravno moguce.

 

 

 

 

Javor kombinacija se odnosila na moju dzitru sa 3-piece maple neck-om

Da da. Upravo tako.

 

 

Kapiram za tvoju djitru. NIsam nikad video rebrasti javor secen po duzini (drugim recima umesto da se rebra prostiru sever-jug, prostiru se istok-zapad, posmatrano iz publike)

 

@fillex

 

Jeste. I ova je, od istih debla (mahagoni i kitnjasti javor)

 

user posted image

Edited by Dersu Uzala

Share this post


Link to post
Share on other sites

aaaaaaah predivno

magneti su cudni, kapiram neki humovi u obliku singla a ima istandardno s-s-s. intresantno, verujem da je zmaj.

Da, s-s-s su Strat style magneti (DiMarzio Virtual Vintage) a crni su Gibson style humbuckeri (Seymour Duncan mini 59's). Ideja je da imas Strat i LP u jednoj djitri. Radi.

Share this post


Link to post
Share on other sites

@ Dersa

 

vidim da imas iskustva i znanja, pa da te priupitam u vezi raznih PAF-oidnih pickupa na trzistu. Konkretno mislim na Pearly Gates od Duncana. Gledao sam specifikacije, slusao samplove, i izgleda da je fazon kao PAF sa maklo vise outpta i trebla (sto sei cuje). Svidja mi se ta reskost, pretpostvaljam da u Les Paulu radi lepo. Ako si imao mozda iskustva sa ovim, ili nekim drugim magnetom tog tipa (59, Seth Lover, Alnico II pro, neki Dimarzio i tako) mozes prneti malo utisaka?

I jos jedna stvar. Kad imas varijantu da ti hum radi kao single, mozes da ga splitues, i varijanta serires-parallel. Sta radi bolje sa ovim relativno low-output magnetima.

Share this post


Link to post
Share on other sites

...bengovanje, cepanje donjeg veša, odsecanje sisa i bacanje istih na binu u katarzičnom vrhuncu doživljenom krajnje spontano i prirodno, bez hemije.

 

...ali javni se i ovako, mail ili šta već, i daj da čujem šta i kako ti tripuješ muzički, neki sajt, nešto?

Nista lose tu ne vidim. Emocije, zivot... pivopije.gif

 

Videcu da nesto postavim na web ovih dana (ovih dana == sirok pojam).

Sva muzika me zanima, bukvalno, tako da tu generalno imam problem sa svima. Ovi 'oce samo ovo, oni 'oce samo ono. Univerzalna pojava.

 

Bacicu ti to na mail ili PM ili sta vec radi ovde kad uzmognem.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

@ dersu uzala

 

jesi li probao razna pojacala?

 

trazim Sunn O))) Model T.....

Nisam imao priliku da probam nijedno Sunn pojacalo koliko me secanje sluzi.

Mozes da procunjas po ovom sajtu da vidis kako korisnici gotive ta pojacala. Pretpostavljam da si i bio na Harmony Centralu pre al' za svaki slucaj.

Koliko znam, Fender radi neke reissue modele ali nisam upucen u njihov proizvodni program. Neki tipovi na drugom forumu koriste Sunn 4x12" reissue kutije (sa Mesa Boogie glavama doduse) i sasvim su zadovoljni, po sopstvenoj prici.

 

P.S. I sam imam jednog Boogie Nomada i svakom bih ga preporucio.

Edited by Dersu Uzala

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...