Jump to content

Gitare i oprema


Dushan S

Recommended Posts

Daj bre icon_smile.gificon_smile.gif

 

Mislim kontam da te gitare kasnije postignu cenu kod bidovanja, ali sta ako samo jedan lik ponudi 9 dolara, to bi bilo do jaja, onda dobijes opasnu dzitru za te pare + shipping. Ili sam ja tu nesto propustio? huh.gif Da budem iskren, pogledao sam samo dve gitare ali obe su bile na tu foru, jedna 9 druga tipa 15 dolara, a "buy now" cena 1.300$. Na koju foru to sve funkcionise?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Na foru shto postoji vise vrsta aukcija. Od varijante "budzasto" (prodaja najjacem ponudjachu) do one gde ako se ne ispuni odredjena cifra - nema prodaje. Tipa, hoces da prodas gitaru, stavis je na aukciju a stavis i opciju da aukcija ne vazi ako se ne dostigne minimalna cena od, lupam, 350$...

Share this post


Link to post
Share on other sites

ono za aukciju: ako nesto ima vrednost, prodace se za finu cifru bez obzira na pocetnu vrednost. ne mora cak ni da se stavlja rezerva. tako se najbolje i proceni trzisna vrednost gitare.

 

nece se fridmanova djitra prodati za 9 $ nikad icon_smile.gificon_smile.gificon_smile.gificon_smile.gificon_smile.gificon_smile.gificon_smile.gif

 

nije to srbija pa da je trziste kurac...cak bi i kod nas dostigla neku lepu cifru

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ljudi treba da pazarim bas i dvoumim se izmedju Peavey Milenium BXP i Ibaneza SR 500 ... Obe kostaju oko 300e (ibanez je aktivan, a peavey ima 5 zica.... ali to nije ni bitno)

 

Pa ako je neko imao iskustva sa tim gitarama ili zna nesto vise od onoga sto pise na sajtovima bio bih stvarno zahvalan da napise koju rec....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jest da ne spada u gitare i pojacala, ali pokusao sam da otvorim temu medjutim nista od toga. Interesuje me da li bi neko mogao nesto vise da mi kaze o profesionalnim zvucnim karticama? Modeli,performanse, cene, itd. Konkretno treba mi nesto sa 4 ili vise line in-a

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jest da ne spada u gitare i pojacala, ali pokusao sam da otvorim temu medjutim nista od toga. Interesuje me da li bi neko mogao nesto vise da mi kaze o profesionalnim zvucnim karticama? Modeli,performanse, cene, itd. Konkretno treba mi nesto sa 4 ili vise line in-a

Pitanje postavi na Temi u muzickom software-u, jer tamo se pored software-a raspravlja i o hardware-u. Bilo je dosta rasprava oko toga na doticnoj temi.

Edited by Heavy jerk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Imam ja jedno pitanje. Ajd nek ko ima iskustva sa protzevima Line 6 PODXT i Line 6 PODXT Pro da mi opise malo kakav je. Kakav zvuk daju, koja im je cena i da li vrede po vasem misljenju toliko, koje sve efekte imaju, i koja je razlika izmedju njih sem cene. Znam da je bilo price o njima ali molim nekog koga nije muka da mi ovo objasni. Unapred Hvala

 

musik19.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

Imam ja jedno pitanje. Ajd nek ko ima iskustva sa protzevima Line 6 PODXT i Line 6 PODXT Pro da mi opise malo kakav je. Kakav zvuk daju, koja im je cena i da li vrede po vasem misljenju toliko, koje sve efekte imaju, i koja je razlika izmedju njih sem cene. Znam da je bilo price o njima ali molim nekog koga nije muka da mi ovo objasni. Unapred Hvala

 

musik19.gif

Pa razlika izmedju obicnog XT o pro XT je sto je POD XT pro u rack formatu i ima vise kojekakvih konektora(da ne nabrajam sad... ph34r.gif ; pogledaj na sajtu to i spisak efekata takodje) A sto se tice zvuka kolko ja znam nema nikakve razlike. Cini mi se da je i broj modela pojacala koje emuliraju isti. Nema razlike u zvuku ali u ceni bogami ima icon_wink.gif

POD XT ima najbolji modeling ali kvalitet efekata nije nesto bas posebno dobar. U svakom slucaju...ima boljih multiefekat sprava za otprilike iste pare...ako ti nije tolko bitan modeling naravno...

Ako ti treba za snimanje neki proc sa dobrim efektima ja bih ti preporucio Boss VF-1 ako ga nabavis. Najbolja all-around sprava po toj ceni. I live efekti zvuce super!Ali opet, modeling je slab...icon_smile.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

Najjace da je slab 

 

Nego ovo je po meni jos bolja naprava

 

icon_rolleyes.gif

Znas kako... Uvek moze covek da odgovori na njegovo pitanje ovako:

"Znas sta tebi treba matori?

Uzmi ti neku allaround glavu tipa M.B. Mark IV, Mesa 4x12 kutiju, i za efekte ukoliko ti trebaju, posto vidim da se zanimas za "protz-eve", mozes uvek dodati tu jos neku spravicu tipa...hm...recimo Lexicon PCM-81 (koji uzgred receno kosta oko 2000€, dzabak! ph34r.gif ), i da bi kotrolisao to cudo uzmi GroundControl footswitch. E kad to sve odradis, onda me zovi da probam i cujem kako te sprave rade jer ce mi to biti prvi i jedini put" icon_smile.gificon_smile.gificon_smile.gif

Sta sam ovim hteo da kazem...

Na osnovu toga sto decka interesuje POD zakljucio sam (mozda i pogresno...ko zna laugh.gif ) ,da trazi proc u rangu 200-300 evara, i da mu vrlo verovatno nece trebati iskljucivo za zivu svirku, te sam mu stoga preporucio neki proc tog tipa u tom cenovnom rangu, koji sam naravno PROBAO.

 

Hvala na strpljenju i pozdrav! icon_wink.gifpivopije.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...