Jump to content

Gitare i oprema


Dushan S

Recommended Posts

@Dersu Uzala:

 

jesi li probao Boogie V-Twin preamp?

Jesam davno. U to vreme sam imao samo neke rack procesore i neko vrlo skromno tranzistorsko pojacalo ne secam se vise. Mislim da sam ga ganjao i preko kucnog sterea. U principu mi sada ne treba sa svim cevima koje imam u pojacalu ali ako imas skromniji tranzistorac ili ides preko efektora u PA ili slicne nebuloze prouzrokovane budzetom onda je prava stvar. V-Twin nije bas ni jeftin. Pazi samo kako namestas ton, uzmi njihov prirucnik i drzi se njega kao svetinje pivopije.gif .

Share this post


Link to post
Share on other sites

E Dersu, znam i ja Saleta...uzeo sam Peavey JSX glavu kod njega a pre sam redovno uzimao zice...i ono, dobar sam sa njim icon_smile.gif ...ja inace vrlo cesto idem u Artist da isprobavam raznoraznu opremu i uvek ostanem bar 3 sata jer se raspricam i rasviram sa Saletom icon_smile.gif ...trebao bih bas sutra da idem kod njega da ga pitam kada ce da mi stigne kabinet za JSX-a icon_smile.gif ...nego sta da mu kazem, ko ga podzravlja? ...ako se stidis sibni mi ime na PP icon_smile.gificon_wink.gifpivopije.gif

Edited by Marty F

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zivi bili pivopije.gif .

 

Sale, njegov ortak iz tadasnjeg benda i ja odosmo neke '87/88, ne secam se da nam matori Shanika odradi custom hand made djitre svima. To su Shaniki bile prve 3 gitare koje je ikada napravio cele from scratch. Dobar majstor bese Madjar ali zadrt wallbash.gif .

 

P.S. Ja sam tu svoju prodao pre nego se preselih, ali cujem da je djitra stigla u ruke nekom narodnjaku legendi mad.gif .

Edited by Dersu Uzala

Share this post


Link to post
Share on other sites

Guest حسين

RG7321.

 

Dobra cheap sedmica. ALi zavisi šta si namerio da sviraš...

 

...ako se zaključavaš u WC i sviraš shred, onda uzmi onu drugu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

ah da Sale.....uzeo sam bash skoro kod njega Pavey Bandit-a!!!!!

Dobar lik,ali samo ako si ti cool,a u suprotnom mnogi se zale na njega kako i m ide na onu stvar!! icon_smile.gif

srecom dobar sam sa njim!hahaha

I ja pazarih kod njega bas i bio je prilicno kul i korektan kad prica o opremi koju prodaje (za razliku od mix-a gde su gitare od 200e bolje od onih od 600 u bilo kojoj drugoj radnji)... Ali sam cuo da je isterivao klince koji su samo trazili katalog i cenovnik

no.gifno.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

He he . Da sam bar shvatio sta mislis pod ovim . Reci to sa muzicke strane . Nije on bas cheap sedmica , a ovaj drugi ibanez je joe satriani signature .

Ne znam koliko si para pripremio, ali moj savet bi ti bio da se ne zaleces preterano na te signiture modele, jer cesto samo taj potpis kosta stotinak evra... Pogledaj sta se nudi u artistu, imali su stvarno sjajne peavey-je za 600e

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne slusaj ti njega icon_smile.gif ...Ibanezovi signature modeli su ti od serijski pravljenih gitara mozda i najbolja kupovina icon_da.gif ...od one dve gitare sto si naveo ja bih pre uzeo onu sedmicu...JS serija je inace zakon ali ova jeftinija verzija JS-a nije ni za kurac...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da Marty F . Slazem se sa tobom . Citao sam po forumima sto se tice SIGNATURE modela i kazu da je gitara dobra ali puno bolja da zamjenim sa fabrickim magnetom tj. Ibanez da ubacim Dimarcio . Nisam toliko lud da dam jos 200 ili 300 evra za manget pa tako da se slazem sa tobom .

Sedmica je jeftina a nije losa . Signature je uvijek malo skuplji samo zbog toga SIGNATURE i nista vise : ) .

 

 

Okey onda . Uzimam sedmicu : ) hvala ti biggrin.gif

Imam jos jedno pitanje . Sta misli koju bih knjigu mogao uzeti za Sedmerac , znas li neku jer nisam ima prilike svirati na 7 zica ?

Ako iko ima neku ideju neka kaze , nemojte mi samo KORN biggrin.gif i francesca fareria jer znam vec njegova Arpeggia iz Suspension a mislim da samo tu knjigu . Sta mislite na Cooley Rusty-ja ???

Share this post


Link to post
Share on other sites

Signature je uvijek malo skuplji samo zbog toga SIGNATURE i nista vise : ) .

 

 

Slazem se donekle, ali nije bas tako uvek...evo ja imam dva JS-a (prava icon_smile.gif ) i tvrdim da bolja gitara za te pare ne moz' da se nadje icon_da.gif ...osim ako neces da sviras samo metal...milsim moze i metal da se svira na JS-u ali samo sa nekim EMG magnetima icon_smile.gif

 

A oko knjige ti nazalost ne mogu pomoci...nikada nisam posedovao sedmozicanu gitaru...to bolje pitaj zZaxX-a, on ima Vai-jevog Universe-a icon_cool.gif

Edited by Marty F

Share this post


Link to post
Share on other sites

Slazem se donekle, ali nije bas tako uvek...evo ja imam dva JS-a (prava icon_smile.gif ) i tvrdim da bolja gitara za te pare ne moz' da se nadje icon_da.gif ...osim ako neces da sviras samo metal...milsim moze i metal da se svira na JS-u ali samo sa nekim EMG magnetima icon_smile.gif

 

A oko knjige ti nazalost ne mogu pomoci...nikada nisam posedovao sedmozicanu gitaru...to bolje pitaj zZaxX-a, on ima Vai-jevog Universe-a icon_cool.gif

He he . Ma meni treba nesto sa dobrim vratom za Arpeggio i Shredding . Iskreno gitaru sa 7 zica uzimam jer mi je fan Francesco Fareri , I ako nema osjecaja i pjesme su mu ko kante ( NASPRAM MICHAEL ANGELA ) opet nekako volim Suspensio i ostale pjesme . Npr , volio bih naci dobar vrat i zbog No bounders ili Speed lives ( Speed kills ) , od angela jer stvarno treba dobra gitara . Sta mislis jeli pametno sto uzimam 7dmerac ???

 

Za knjige cu videti nego prodajes li ti jedan od svojih Ibaneza ?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja mislim da je super sto si se opredelio za sedmicu icon_da.gif ...verovatno bih i ja kupio sebi jednu kada bih naleteo na neki model koji mi odgovara...jednostavno ta sedma zica pruza toliko mnogo da je to prosto neverovatno...ja sam svojevremeno u jednoj radnji svirao 3 sata nekog sedmozicanog Ibanez S modela icon_smile.gif ...to mi je bio prvi susret sa sedmicom i da mi nije uletela kombinacija za ovaj JS6 koji sam skoro pazario verovatno bih uzeo nekog Universe-a...no, na kraju je sve ispalo kako treba posto se suska da ce mozda sledece godine izaci sedmozicani JS musik19.gif ...a zna se koliko sam ja slab na tu specificnu seriju Ibaneza mhihi.gif

 

I da svoje JS-ove ne dam, thank you very much! icon_smile.gificon_wink.gif

 

pivopije.gif

Edited by Marty F

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hvala legendo . Nadam se da smo u pravu u vezi ove sedmice . Najgore je sto je kupujem preko www.music123.com pa necu je pre toga moci isprobati .

 

Ipak na posletku kupujem je : ) . Hvala

 

( racunam da na nju dodam Duncan ili Dimarzio jedan signe , samo ne znam da li da mi neko busi ili sta ?? ) sta mislis valja ti to ista i unisti li busenje rupe za magnet zvuk ili nesto promjeni ? jesi imao iskustva ?

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...