Jump to content

Gitare i oprema


Dushan S

Recommended Posts

verovatno si mislio 24 praga. nemam pojma za te peavey gitare, video sam neke lepe gitare (sto ne mora nista da znaci), ali behu dosta skupe

 

ako ce vec uzimati nesto sa floydom, onda neka bude dobar floyd (ofr na primer), a oni se stavljaju u gitare od 1000+ jevreja. ovi licencirani imaju tendenciju da se brzo rastimaju, pa ce na kraju zavrsiti tako da ces skinuti kurblu i bataliti tremolo. a onda nema koristi, floyd ce ti smanjiti sustain, a nikakve koristi od njega

 

inace ovi jeftiniji hammeri imaju licencirani tremolo, dobri su im usa modeli (a i skupi). za peavey ne znam...

jackson RR3 mozda? Koja je njemu cena?

Share this post


Link to post
Share on other sites

jackson RR3 mozda? Koja je njemu cena?

svirao sam rr3, fina gitarica. chak i oni duncan designed magneti nisu toliko loshi (uglavnom bolji su od emg-hz po meni), ali i na njemu je licencirani floyd isti kao sto stavljaju na mg, professional i js seriju.

 

cena je u mitrosu sa "specijalnim popustom" oko 50000 dinara shto je mnogo. napolju su cene mnogo manje.

 

jedna dobra stvar: od ove godine ce se na professional seriju stavljati pravi sd magneti (isti kao na rr1), a cena ce biti zanemarljivo veca. isto i na mg seriju ce se stavljati emg 81 i 85.

 

ne sumnjam da ce ovi iz mitrosa podici cenu "zanemarljivo" icon_smile.gificon_smile.gificon_smile.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

@Vucko

Milio sam na to koje pojacalo ima taj tvoj ortak.

 

@ValhallaWarrior

Ne znam za RGX, ali misli mda bi trebalo da bude sasvim ok gitara za te pare.

A to... sorry nisam razumeo... To mi je burazer i uopste nema pojacalo tj. imamo neku melodiju na kojoj vezbamo kuci.... Ali ako krenu neke ozbiljnije svirke po nekim klubovima i sl. moracemo da se otvorimo za opremu, tako da je stvarno ludost bacati pare na sljastece gitare...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jebemu sveca The Riffer-u, jesam ja otvorio ovu i drugu srodnu temu, ali nisu u mojem vlasništvu, ako nisi hteo da odgovoriš dečku, što taj komentar? Specijalno si želeo da se zna da nećeš da mu kažeš ili šta? Ono kao, poenta teme je da neko ko zna nešto kaže nekom ko ne zna, ništa nije pod morati, niti ja imam specijalan status... Čak nisam ni moderator ovde, niti sam tražio. Mislim baš je onako ružno zazvučalo, sad možda sam ja na levu nogu pa pogrešno kapiram ko zna, ali svejedno.

 

Što se tiče Floyda, ko god da uzme gitaru sa Floydom, nek se samo znoji i snalazi kako zna, ne nosite kod majstora osim ako baš gadno zabrljate, jer je sastavni deo korišnjenja bilo kakvog "Letećeg tremolo"-a je da se nauči raditi setup (jbt, sad kapiram koliko se više ne koristi taj izraz "leteći tremolo", kad sam bio klinac tako smo ga nazivali, Floyd je samo jedan brend, i ime čoveka koji je patentirao njegovo rešenje, ranije je recimo dosta gitara imalo Schallerov bridge koji je dosta drugačije bio rešen)

Floyd se nalazi u ravnotežnom položaju, balansirajući na tenziji žica sa jedne strane i tenziji federa sa druge. Imaš dva pristupa. Da kad je setupovan kako treba pre promene žica zaglaviš sa zadnje strane komad drveta koji će ga zadržati u adekvatnom položaju, ili da menjaš jednu po jednu žicu, ili ako skidaš sve da bi recimo čistio vrat, onda staviš sve žice blago zategnuo, pa uvučeš ručku, pritisneš je tako da floyd bude blizu položaja u kom i treba da bude i onda ga držiš tako i brzo zaviješ žice. Naravno ako se umoriš pustiš na trenutak pa opet. Nabavi i onaj mali čekrk za žice. Što se tiče štimovanja, tu nema pomoći,, prvo postaviš sve točkiće za fino štimovanje u neutralnu poziciju, naštimuješ otprilike da ti je tu negde sa čivijama, vrtiš redom kroz sve žice po više puta dok ne naštimuješ, Svaku žicu povučeš jače rukom da legne pa je opet doštimuješ. Onda zaključaš top lock, pa doštimuješ na fine tuner-ima. Blago zategneš ručkom floyd, pa ga onda opustiš da žice skroz budu opuštene, pa lagano vratiš u normalan položaj, nemoj samo previše naglo. Onda opet doštimuješ, i sad bi trebalo da si tu negde. Ključna reć je strpljenje.

Imaš naravno kao krajnji izlaz ono što neki rade, permanentno zaglaviš flojd komadom drveta i sviraš tako icon_wink.gif

 

Btw, što se tiče priče o kvalitetnim i nekvalitetnim Floydovima, nije to sve tako bukvalno. Neke jeftinije gitare imaju sasvim korektno izrađene Floydove. Recimo Ibanezovi su mi daleko bolji nego originalni floyd u praksi a ima ih i na jeftinijim modelima, a imao sam i neke cheap kramere koji su imali ok bridge.

Btw, ko nađe polovnog kramera u oglasima nek ga pogleda obavezno, još me duša boli što nisam zadržao jednog Pacer-a (floyd, Duncani pravi) kojeg mi je ortak dao da prodam, šmrc. icon_cry.gif A te gitare su bile to između 400 i 500 evra po oglasima donedavno.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

uh, sto se palis, na takvo banalno pitanje je mogao da odgovori bilo ko + ima 213124235436536 sajtova na netu koji se bave time. ali ako ti volis da ponavljas prezvakanu temu- be my guest icon_wink.gif

Kakva sjajna logika.

Ok, brate, kad ti budeš sledeći put nešto želeo da znaš, očekujem da ne pitaš ovde, jer ima toliko drugih mesta na netu. Dapače, ako ćemo tom logikom, ima toliko foruma na netu gde isto možeš da post-uješ i družiš se sa drugim muzikantima, što svraćaš ovde? Jel može tvoja logika i tako da se primeni, šta misliš?

 

 

Elem YuMetal je kao celina u kurcu, jedino donekle ovaj mali podforum za muzičare funkcioniše pomalo, možda i zato što se svi znaju i dobrim delom gotive i vlada pozitivna zajebancija. Nekako ja dajem svoj doprinos koliko mogu. Jer teoretski niko me ne tera niti me je terao da dođem ovde, da otvorim temu, odgovaram klincima na pitanja (bez uvrede momci).

Niti Secracona, niti Dersu-a niti bilo koga ko je matoriji i ko ima dobre volje da odgovori nekome i pomogne, iako nema koristi i ne plaća mu se to. Jednostavno volim kod ljudi da vidim pozitivan odnos, nisu svi isti niti umeju, niti mogu da se snađu, treba pružiti onom kraj tebe ruku ako mu zatreba. Pokušaj da skapiraš, nije fora da si ti uradio nešto strašno, pa sam ja sad uvređen i iskenjavam ti se za vrat nego je reč o principu.

 

Recimo Gargamel zna o elektrotehnici mnogo više nego ja, sad zamisli neko post-uje neko jednostavno pitanje adresirano na Gargamela jer je pre toga primetio da je odgovarao na slične stvari i ja odmah ispod toga, "Znam i ja da ti odgovorim, ali neću jer si se obratio Gargamelu, pa ko te šiša, nek ti on odgovori ako hoće". Mislim uvredio bih Gargamela kao prvo, nevezano za onoga ko je pitao.

 

Pokušaj da ovo skapiraš kao pozitivnu kritiku, jednostavno sam se nagledao takvih izjava tokom života i muka mi je tih fazona sa ovog našeg podneblja gde se sve nešto uvaljuje nekome na sitno, i svako gleda neku svoju politiku. Dobri forumi nastaju oko ekipe ljudi koja se gotivi, ima dobre volje da pomogne drugima i dobro se zajebava, a raspadaju se tako što svako počinje da gura neku svoju politiku. Ovde bi trebalo da bude takva atmosfera da ako tebi nešto treba takođe se nađe neko ko ima dobre volje da ti objasni, iako "može da se nađe negde na netu". Brate SVE može da se nađe negde na netu.

Elem razvezao sam na dugačko oko naizgled malog povoda, ali meni nije mali, to je ta jebena destruktivna priroda koju imaju ljudi ovde i zbog koje i jesmo u kurcu sve ove godine.

 

Kapiraš poentu? Ajmo malo pozitive.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dobri forumi nastaju oko ekipe ljudi koja se gotivi, ima dobre volje da pomogne drugima i dobro se zajebava, a raspadaju se tako što svako počinje da gura neku svoju politiku.

to je to, cista istina. icon_da.gif

 

e sad, kako biti pozitivan? hmm... par predloga?

 

kad god vam lose misli pocnu da se roje po glavi idite na ovaj link! garantovano isteruje sve negativno iz coveka! icon_smile.gif

klik 1

 

ko bude negativan i nakon onoga, znaci da je pravi hejter.

e, a ovo je za one _prave_, ali bas prave hejtere. icon_wink.gif

klik 2

klik 3 - !!!

 

 

pozdrav i ostanite tjunirani. pivopije.gificon_smile.gif

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

to je to, cista istina. icon_da.gif

 

e sad, kako biti pozitivan? hmm... par predloga?

 

kad god vam lose misli pocnu da se roje po glavi idite na ovaj link! garantovano isteruje sve negativno iz coveka! icon_smile.gif

klik 1

 

ko bude negativan i nakon onoga, znaci da je pravi hejter.

e, a ovo je za one _prave_, ali bas prave hejtere. icon_wink.gif

klik 2

klik 3 - !!!

 

 

pozdrav i ostanite tjunirani. pivopije.gificon_smile.gif

Ovu sa prvog linka bih guzio, drugu upucao, a trecu guzio pa upucao icon_smile.gificon_smile.gificon_smile.gif

 

Nego, ako neko hoce da se malo vise informise u vezi setup-ovanja gitara sa tremolom i pritom ga ne mrzi da cita, toplo mu preporucujem ovaj sajt...

 

http://www.ibanezrules.com

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kakva sjajna logika.

Ok, brate, kad ti budeš sledeći put nešto želeo da znaš, očekujem da ne pitaš ovde, jer ima toliko drugih mesta na netu. Dapače, ako ćemo tom logikom, ima toliko foruma na netu gde isto možeš da post-uješ i družiš se sa drugim muzikantima, što svraćaš ovde? Jel može tvoja logika i tako da se primeni, šta misliš?

 

 

Elem YuMetal je kao celina u kurcu, jedino donekle ovaj mali podforum za muzičare funkcioniše pomalo, možda i zato što se svi znaju i dobrim delom gotive i vlada pozitivna zajebancija. Nekako ja dajem svoj doprinos koliko mogu. Jer teoretski niko me ne tera niti me je terao da dođem ovde, da otvorim temu, odgovaram klincima na pitanja (bez uvrede momci).

Niti Secracona, niti Dersu-a niti bilo koga ko je matoriji i ko ima dobre volje da odgovori nekome i pomogne, iako nema koristi i ne plaća mu se to. Jednostavno volim kod ljudi da vidim pozitivan odnos, nisu svi isti niti umeju, niti mogu da se snađu, treba pružiti onom kraj tebe ruku ako mu zatreba. Pokušaj da skapiraš, nije fora da si ti uradio nešto strašno, pa sam ja sad uvređen i iskenjavam ti se za vrat nego je reč o principu.

 

Recimo Gargamel zna o elektrotehnici mnogo više nego ja, sad zamisli neko post-uje neko jednostavno pitanje adresirano na Gargamela jer je pre toga primetio da je odgovarao na slične stvari i ja odmah ispod toga, "Znam i ja da ti odgovorim, ali neću jer si se obratio Gargamelu, pa ko te šiša, nek ti on odgovori ako hoće". Mislim uvredio bih Gargamela kao prvo, nevezano za onoga ko je pitao.

 

Pokušaj da ovo skapiraš kao pozitivnu kritiku, jednostavno sam se nagledao takvih izjava tokom života i muka mi je tih fazona sa ovog našeg podneblja gde se sve nešto uvaljuje nekome na sitno, i svako gleda neku svoju politiku. Dobri forumi nastaju oko ekipe ljudi koja se gotivi, ima dobre volje da pomogne drugima i dobro se zajebava, a raspadaju se tako što svako počinje da gura neku svoju politiku. Ovde bi trebalo da bude takva atmosfera da ako tebi nešto treba takođe se nađe neko ko ima dobre volje da ti objasni, iako "može da se nađe negde na netu". Brate SVE može da se nađe negde na netu.

Elem razvezao sam na dugačko oko naizgled malog povoda, ali meni nije mali, to je ta jebena destruktivna priroda koju imaju ljudi ovde i zbog koje i jesmo u kurcu sve ove godine.

 

Kapiraš poentu? Ajmo malo pozitive.

http://www.yumetal.net/forum/index.php?showtopic=23326

Share this post


Link to post
Share on other sites

to je to, cista istina. icon_da.gif

 

e sad, kako biti pozitivan? hmm... par predloga?

 

kad god vam lose misli pocnu da se roje po glavi idite na ovaj link! garantovano isteruje sve negativno iz coveka! icon_smile.gif

klik 1

 

ko bude negativan i nakon onoga, znaci da je pravi hejter.

e, a ovo je za one _prave_, ali bas prave hejtere. icon_wink.gif

klik 2

klik 3 - !!!

 

 

pozdrav i ostanite tjunirani. pivopije.gificon_smile.gif

vrx ! icon_rockdevil.gif (vracaj stari nick icon_smile.gif )

 

evo jos malo za fanove icon_smile.gif

 

klik 4

 

zuba.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

to je to, cista istina. icon_da.gif

 

e sad, kako biti pozitivan? hmm... par predloga?

 

kad god vam lose misli pocnu da se roje po glavi idite na ovaj link! garantovano isteruje sve negativno iz coveka! icon_smile.gif

klik 1

 

ko bude negativan i nakon onoga, znaci da je pravi hejter.

e, a ovo je za one _prave_, ali bas prave hejtere. icon_wink.gif

klik 2

klik 3 - !!!

 

 

pozdrav i ostanite tjunirani. pivopije.gificon_smile.gif

Bata Gargi, nadimci se menjaju ali počanstvo članstvo kluba obožavalaca Seke Aleksić is FOR LIFE icon_mrgreen.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

svirao sam rr3, fina gitarica. chak i oni duncan designed magneti nisu toliko loshi (uglavnom bolji su od emg-hz po meni), ali i na njemu je licencirani floyd isti kao sto stavljaju na mg, professional i js seriju.

 

cena je u mitrosu sa "specijalnim popustom" oko 50000 dinara shto je mnogo. napolju su cene mnogo manje.

 

jedna dobra stvar: od ove godine ce se na professional seriju stavljati pravi sd magneti (isti kao na rr1), a cena ce biti zanemarljivo veca. isto i na mg seriju ce se stavljati emg 81 i 85.

 

ne sumnjam da ce ovi iz mitrosa podici cenu "zanemarljivo" icon_smile.gificon_smile.gificon_smile.gif

Pa koju gitru vredi uzeti, do 50 000, razmisljam nesto...i pre nego sto neko pametno izjavi kako je najbolje da probam, samo da kazem da hocu da cujem predloge icon_da.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...