Jump to content

Gitare i oprema


Dushan S

Recommended Posts

@Dersu:

 

ovo uvek zaboravim da te pitam..

 

da li si mozda probao Godin Lgxsa three-voice model?

 

moze da zvuci kao elektricna i kao akusticna plus izlaz za roland vg ili neki laptop/pc.

 

specs:

fingerboard: ebony

neck: mahogany

25 1/2" scale

16" radius

1 11.16" nut width

body: carved figured maple top, mahogany back

pickups: seymour duncan custom humbuckers, rmc bridge

 

user posted image

 

LINK

Share this post


Link to post
Share on other sites

...da li si mozda probao Godin Lgxsa three-voice model?

Nisam imao priliku...

 

Ruku na srce, cuo sam ok price o njima.

 

Posto hex/piezo momenti interesuju i mene ja sam si to dao nabudziti na djitri. Ne treba ti posebna gitara za to, ugradivo je na manje vise sve. Bilo piezo (akustika) bila hex (MIDI). Sta da ti kazem? Volim Metheny-ja, DiMeolu, Holdsworth-a i drugare... icon_rockdevil.gif

 

P.S. Nadam se da vole i oni mene pivopije.gif .

Edited by Dersu Uzala

Share this post


Link to post
Share on other sites

da li si mozda probao Godin Lgxsa three-voice model?

u jebote!! jel ovo zona sumraka, bre??? icon_smile.gificon_smile.gif

ja sam pre par dana isao u artist da pitam za ISTU ovu gitaru. tamo imaju XTSA koji sam probao i odusevio sam se. ono, mudo od djitre, vrat ko gelender, piezo magnet zvuci ko svemir, vrh. i dist je dobar, mada pretpostavljam da ovaj model sa SD magnetima zvuci jos bolje... jedini problem je nabaviti to u srbiji.

 

otkud ti pade na pamet bas ta gitara? icon_smile.gif

Edited by Gargamel

Share this post


Link to post
Share on other sites

u jebote!! jel ovo zona sumraka, bre??? icon_smile.gificon_smile.gif

ja sam pre par dana isao u artist da pitam za ISTU ovu gitaru. tamo imaju XTSA koji sam probao i odusevio sam se. ono, mudo od djitre, vrat ko gelender, piezo magnet zvuci ko svemir, vrh. i dist je dobar, mada pretpostavljam da ovaj model sa SD magnetima zvuci jos bolje... jedini problem je nabaviti to u srbiji.

 

otkud ti pade na pamet bas ta gitara? icon_smile.gif

U Artist? Pozdravi Glavu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Vidim da ovdje ima muzicara sa velikim stazom sviranja, koji su probali raznoraznu opremu itd... pa da postavim par pitanja u vezi ibanez gitara(posto mislim sebi jednu uzet u skorije vrijeme) : prestige- kakvi su to vratovi, mislim sto su bolji od obicnih wizard-a itd... je li wizard II vrat pretanak??? posto shhredam i ne bi volio da me vrat koci- kakvi su ibanezovi magneti, i da onaj njihov Edge-Pro tremolo , valjal to sta????? konkretno modele koje sam gledao da uzmem su: RG-370DX, RG1570 i RG2550E( prvi mogu odmah uzet(imam pare) al za druge mi valja jos malo skupljat- sakupljat)... kolike su razlike medju ovim modelima??

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Koliko se ja razumem, razlika je bitna!

Sve serije koje su ispod 550 su radjene u Koreji, slabiji je kvalitet izrade, slabija elektronika, za drvo vec nisam siguran, magneti su neki sh itd.

 

Bolje ti je uzmi RG2570, ona ti je oko 700-800 evra (nova) i ima, ako se ne varam, neku noviju seriju magneta koju je Dimarzzio radio za njih. Nesto u fazonu Dimarzzio-IBZ nesto-nesto. icon_biggrin.gif

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

u jebote!! jel ovo zona sumraka, bre??? icon_smile.gificon_smile.gif

ja sam pre par dana isao u artist da pitam za ISTU ovu gitaru. tamo imaju XTSA koji sam probao i odusevio sam se. ono, mudo od djitre, vrat ko gelender, piezo magnet zvuci ko svemir, vrh. i dist je dobar, mada pretpostavljam da ovaj model sa SD magnetima zvuci jos bolje... jedini problem je nabaviti to u srbiji.

 

otkud ti pade na pamet bas ta gitara? icon_smile.gif

pre skoro dve godine mi je danny (anathema) rekao da planira da kupi bas tu gitaru, pa sam krenuo da se zanimam.

 

plus hasa, klavijaturista & gitarista block out-a, ima ugradjeno na gitari isto to o cemu dersu prica. to je hasi ranije bilo na nekom meksickom fenderu, ali ga je sad namontirao na jednu drugu, malo bolju gitaru:

 

 

user posted image

 

hasa i ja smo se prvi kod glave raspitivali za te godine jos proletos. icon_da.gif hasa i inace cesto sedi tamo u kaficu ispred artista, posto mu je u blizini, pa cesto izblejimo tamo.

 

otkud mi ideja? i sam znas da vise volim da se zezam sa efektima nego leba da jedem. icon_smile.gif

 

a ovako bih isti taj signal sa gitare mogao da provucem kroz dve odvojene sprave biggrin.gif

 

plus inspiracije kao sto su metheny.. (si bio na koncertu?)

ili fripp-ovi momenti.. njam.

 

super izgleda gitara, ali zato i kosta toliko..

Edited by slowdiver

Share this post


Link to post
Share on other sites

Vidim da ovdje ima muzicara sa velikim stazom sviranja, koji su probali raznoraznu opremu itd... pa da postavim par pitanja u vezi ibanez gitara(posto mislim sebi jednu uzet u skorije vrijeme) : prestige- kakvi su to vratovi, mislim sto su bolji od obicnih wizard-a itd... je li wizard II vrat pretanak??? posto shhredam i ne bi volio da me vrat koci- kakvi su ibanezovi magneti, i da onaj njihov Edge-Pro tremolo , valjal to sta????? konkretno modele koje sam gledao da uzmem su: RG-370DX, RG1570 i RG2550E( prvi mogu odmah uzet(imam pare) al za druge mi valja jos malo skupljat- sakupljat)... kolike su razlike medju ovim modelima??

Ja sam početnik ali ću ti ipak dat jedan savjet mhihi.gif

 

Osim ako nisi u isključivom Shred fazonu, bolj nemoj da uzmeš Ibanez gitaru. Uvek sam ih voleo svirati, ali nikad ljudski ton nisu imale, bar ne tako da je logičan odnos cene i kvaliteta tona.

 

Ako želiš ibanez NE KUPUJ gitaru u radnji i NE KUPUJ novog ibaneza. Nađi polovnjaka koji je dobar, ispravan komad u oglasima, i zameni mu magnete. RG iz serije 500 može da se nađe za 400, 450 evra, recimo ubaciš dva Evolution-a i eto ti gitare praktično tonski identične sa Jam-om koji košta trostruko više.

 

A ako si metal head, pogledaj radije Jackson-e ili ESP-je. Ono LTD-a što sam probao je bilo relativno kulturno za tu cenu, vidim da ih mladi metalci širom sveta sa zadovoljstvom koriste tako što bace magnete i zamene sa EMG-jima.

 

 

u jebote!! jel ovo zona sumraka, bre??? 

ja sam pre par dana isao u artist da pitam za ISTU ovu gitaru. tamo imaju XTSA koji sam probao i odusevio sam se. ono, mudo od djitre, vrat ko gelender, piezo magnet zvuci ko svemir, vrh. i dist je dobar, mada pretpostavljam da ovaj model sa SD magnetima zvuci jos bolje... jedini problem je nabaviti to u srbiji.

 

otkud ti pade na pamet bas ta gitara?

icon_smile.gif Moja prva misao je bila "Znači odao se Gargamel da ima dva Nick-a na forumu" icon_smile.gificon_razz.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

u jebote!! jel ovo zona sumraka, bre??? icon_smile.gificon_smile.gif

ja sam pre par dana isao u artist da pitam za ISTU ovu gitaru. tamo imaju XTSA koji sam probao i odusevio sam se. ono, mudo od djitre, vrat ko gelender, piezo magnet zvuci ko svemir, vrh. i dist je dobar, mada pretpostavljam da ovaj model sa SD magnetima zvuci jos bolje... jedini problem je nabaviti to u srbiji.

Ima neki Гоудин u Ejч Огласима za 800eur... Idite pa maltretirajte čoveka... icon_wink.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

Treba da pazarim bas, pa me zanima sta bi moglo dobro da se nadje do 200e,

 

ili malo jace ukolikko bi bilo nesto aktivno...

Yamaha LB3 aktivna ... cetvorozicana 300eur

Behringer V-AMP procesor za bas (nov) 200eur

 

prodaje poznanik mog matorca ... pitacu za njegov

fon ako si zainteresovan ... lik je iz Krusevca

Share this post


Link to post
Share on other sites

Yamaha LB3 aktivna ... cetvorozicana 300eur

Behringer V-AMP procesor za bas (nov) 200eur

 

prodaje poznanik mog matorca ... pitacu za njegov

fon ako si zainteresovan ... lik je iz Krusevca

Pa ajde zvizni mi njegov fon ako ti nije problem...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Vidim da ovdje ima muzicara sa velikim stazom sviranja, koji su probali raznoraznu opremu itd... pa da postavim par pitanja u vezi ibanez gitara(posto mislim sebi jednu uzet u skorije vrijeme) : prestige- kakvi su to vratovi, mislim sto su bolji od obicnih wizard-a itd... je li wizard II vrat pretanak??? posto shhredam i ne bi volio da me vrat koci- kakvi su ibanezovi magneti, i da onaj njihov Edge-Pro tremolo , valjal to sta????? konkretno modele koje sam gledao da uzmem su:  RG-370DX, RG1570 i RG2550E( prvi mogu odmah uzet(imam pare) al za druge mi valja jos malo skupljat- sakupljat)... kolike su razlike medju ovim modelima??

Dushan ti je lepo i korektno obrazlozio.

U principu prvenstveno vodi racuna o tipu drva koriscenog za telo i potom za vrat (ukljucujuci i hvataljku). Iako su iskljucivo magneti zasluzni za generisanje elektricnog signala, drvo i neke druge komponente uticu na 'kolorizaciju zvuka'.

Kao sto i sam mozes zakljuciti, ako izbacimo cenu kao faktor, vecina gitara je napravljena (zarad tonalne fleksibilnosti) od mahagonija, javora i jasena. Potom idu jova (jovino drvo) iliti alder na engleskom i topola (poplar na engleskom, cesta i malo jevtinija zamena za jovu). Na kraju ide basswood (to je drvo nativno severno-americkom kontinentu) koji se koristi za proizvodnju gitara relativno od skora (15-20 godina). Ovo uglavnom vazi za 'pune' (solid body) gitare, akusticne gitare svih vrsta (klasicne, flamenco, meksicke, arapske) se prave od drukcijeg drveta uglavnom (cesto zimzelenog al to je posebna prica).

 

Kad bih morao nekom narodski da pojasnim sta je za sta:

Ako sviras:

 

i) iskljucivo metal (trash/speed i sve u tom smislu, ) = 1.basswood 2.mahagoni

 

ii) British wave of 80's metal (Saxon, Priest, Maiden i sl) = 1.jova ili topola 2.mahagoni

 

iii) Hard Rock '60 '70 1.mahagoni 2.javor 3.jova 4.jasen(stvar ukusa)

 

iv) Americki country & folk (ma zezam se no.gif )

 

v) Blues 1.mahagony/jova/javor/topola (stvar ukusa i skole bluza)

 

vi) Jazz 1.mahagoni ili javor, retko jova

 

Obrazlozenje (znaci gitare koje konkretno likovi koriste od datog drva):

 

i) to uglavnom bejahu Jackson, Charvel i Ibanez svojevremeno. Neki trasheri/speederi koristise mahagoni tela od ovih proizvodjaca a neki basswood (Charvel su skoro iskljucivo bili pravljeni od basswooda 80-ih). Basswood daje britak zvuk kome treba potpora u niskim frekvencijama (i zato svi metalci koje sam znao svojevremeno, otpanjuju bass potish na pojacalu, velika greska). Mahagoni ima ujednacen zvuk, nijedna frekvencija ne iskace preterano, a ako hoces malo britkiji ton onda majstor stavi tanku plocu od javora na telo od mahagonija (sa gornje strane, gde su magneti i zice naravno). Ibanez je svojevremeno proizvodio RG540 seriju koja je od mahagonija i RG550/560/570 koje su od basswooda. Pa ko sta voli nek izvoli.

 

ii) Momci su poceli da budze Stradze (jova) sa humbuckerima i stavljaju Floyd Rose (Tipton iz Priesta, Dave iz Maidena i onaj baja iz Saxona). Drugi gitarista bi obicno svirao na mahagoniju zarad dobijanja na ukupnoj punoci zvuka. Onaj iz Saxona na SG-u obicno (mahagoni), K.K. iz Priesta na Flying 'V' (mahagoni) a Adrian iz Maidena na vrlo ranim Ibanezima (mahagoni).

 

iii) samo po sebi jasno...think Clapton, Page, Beck, Hendrix...znaci Les Paul (mahagoni sa javor top-om) ili Stradza (jova). Neki put Telecaster (oni bolji, providnog laka su od jasena).

 

iv) ph34r.gif

 

v) Opet Stradza ili Les Paul ili Tele + neki specijalizirani modeli ili suplje gitare (hollow or semi-hollow bodies) u zavisnosti od stila (skole) bluza i licnih afiniteta.

 

vi) Ovde problem postaje kompleksan. Jazzeri vole suplje (hollowbody) instrumente. Ne koriste ni minimalan distortion generalno. Suplje gitare fenomenalno zvuce za tradicionalni jazz (ali ne i fusion i slicne perverzije musik19.gif ). Iako je vecina od javora i mahagonija neke su od omorike i zimzelenih drva sa severa generalno.

 

Naravno sve se na kraju krajeva da korigovati magnetima u nekoj meri, i audio uredjajima u lancu audio signala (mada neces recimo dobiti ni jazz ni metal ton ako nakacis nekog Gretscha ili D'Aquisto-a na Mesa Boogie Rectifier seriju). I obrnuto. Ukljucis Charvel trash metal djitru u Roland Jazz Chorus. Nema tu nista od metala (ni jazza).

 

Nadam se da ce ti ovo biti od kakve takve pomoci. Konkretne modele probaj sam, nista kao eksperiment. icon_rockdevil.gif

 

P.S. Licna nota...LoProEdge (Ibanez) su sjajni i po meni trenutno numero uno (imao sam sve druge, daaaa). Meni je u stvari Kahler 2700/2800 bio pod dva ali se tesko nalaze ovih dana. Wizard/Prestige vratovi su i pravljeni za shred-ovanje. Razlika (izmedju original Wizarda, SuperWizarda i gorepomenutog je uglavnom u konstrukciji). Sto se tice Ibanez modela koji tebe zanimaju, prvi ne uzimaj, a vidi koji ces od ona druga dva. Najbolje resenje (i najjeftinije) je da uzmes gitaru preko oglasa (opet ja Ebay, k'o da radim tamo). Mozes da nadjes neverovatne Ibaneze (one stare) za 300-1000$ (dolara ej). I to za one 'Made in U.S.A.' (prava stvar).

Edited by Dersu Uzala

Share this post


Link to post
Share on other sites

pravo ti zboris, ali morace da padne jedna ispravka (sto se tiche thrash/speed metala).

 

ne bih se mogao sloziti da tu ide basswood pre nego jova/topola. istina je da su charveli vecinom bili od lipe, ali ne bih se slozio da su to thrash/speed djitre, a jos manje da su ih najvise koristili tadasnji thrasheri. k'o sto svi znamo u 80-tim jackson i charvel su bili ista firma (a i danas su manje-vise), s tim sto je jackson proizvodio custom shop modele, a charvel su bile serijske djitre. jacksoni su imali mnogo radikalniji oblik i bili namenjeni za ekstremni metal (tj. tada thrash), pa su ga tadasnje face i koristile. a charvel je bio pristupacniji, i vise za neku evh svirkicu. a upravo standardna specifikacija tih jacksona je bila jova/topola (za telo naravno) sa svojim bright tonom.

 

tako da (i ne samo jackson vec i esp i ko god vec) su pravili za npr: haneman/king iz slayera, andreas iz sepulture (ne znam za maxa), kirk iz metallice itd. gde ces veci thrash? a i gomila danasnjih death i black i sta vec metalaca koristi takve djitre. tu tek ne videh basswood. lipa je vise za neku vai/satch svirku i u takvim djitrama.

Edited by Jack The Riffer

Share this post


Link to post
Share on other sites

pravo ti zboris, ali morace da padne jedna ispravka (sto se tiche thrash/speed metala).

 

ne bih se mogao sloziti da tu ide basswood pre nego jova/topola. istina je da su charveli vecinom bili od lipe, ali ne bih se slozio da su to thrash/speed djitre, a jos manje da su ih najvise koristili tadasnji thrasheri. k'o sto svi znamo u 80-tim jackson i charvel su bili ista firma (a i danas su manje-vise), s tim sto je jackson proizvodio custom shop modele, a charvel su bile serijske djitre. jacksoni su imali mnogo radikalniji oblik i bili namenjeni za ekstremni metal (tj. tada thrash), pa su ga tadasnje face i koristile. a charvel je bio pristupacniji, i vise za neku evh svirkicu. a upravo standardna specifikacija tih jacksona je bila jova/topola (za telo naravno) sa svojim bright tonom.

 

tako da (i ne samo jackson vec i esp i ko god vec) su pravili za npr: haneman/king iz slayera, andreas iz sepulture (ne znam za maxa), kirk iz metallice itd. gde ces veci thrash? a i gomila danasnjih death i black i sta vec metalaca koristi takve djitre. tu tek ne videh basswood. lipa je vise za neku vai/satch svirku i u takvim djitrama.

k'o sto svi znamo u 80-tim jackson i charvel su bili ista firma (a i danas su manje-vise), s tim sto je jackson proizvodio custom shop modele, a charvel su bile serijske djitre. jacksoni su imali mnogo radikalniji oblik i bili namenjeni za ekstremni metal (tj. tada thrash), pa su ga tadasnje face i koristile. a charvel je bio pristupacniji, i vise za neku evh svirkicu. a upravo standardna specifikacija tih jacksona je bila jova/topola (za telo naravno) sa svojim bright tonom.

 

Dobro de icon_mrgreen.gif ...Uzgred, vrlo kratko je to bila 'jedna firma'. Danas naravno vise nije, niti je vec dugo godina (jedno 15-tak). Japanski Jacksoni su bili (i danas su) od topole a amerski uglavnom od jove sa laminatom od javora ( wallbash.gif ).

Inace 90% trashera je kako rekoh sviralo Charvel-a i to 2, 3 i 3a, 6 i 6a, dok se napokon ne pojavise Jacksoni u obliku Stradze i sire (prvi i dugo godina jedini model je bio samo RR i on je nosio logo Jackson-a iz prostog razloga sto je bio radikalan i Wayne Charvel i Grover Jackson nisu hteli da rizikuju da Charvel ime bude asocirano sa eksperimentalnom gitarom ph34r.gif ).

 

Nema to veze sa custiom shop-om niti bilo cime slicnim. Wayne je prodao svoj interes partneru Groveru i ovaj je tokom sledecih nekoliko godina (a posle uspesnog lansiranja RR modela) poceo da koristi svoje ime a ne Charvel ime (Charvel je legenda kao graditelj, Jackson je biznismen, nisam siguran da je ikada svojerucno napravio gitaru u zivotu). Slicna prica ko Pensa-Suhr svojevremeno. mhihi.gif

 

E,da...danas Wayne Charvel vodi Wayne Guitars, Jackson je Jackson, a Charvel Guitars je deo Fender konzorcijuma.

Edited by Dersu Uzala

Share this post


Link to post
Share on other sites

bilo je u 80-tim itekako drugih oblika osim rr-a. naravno je da je rr bio prvi oblik, posle nekoliko godina dosli su i soloist, dinky, star, bile su i neke stradze koliko se secam (sa sve strat glavom), sve zavisi ko je sta narucio

 

charvel= serijske djitre - u pocetku usa, posle japan

jackson= custom shop iliti radjene po porudzbini u usa

 

tako je sve do pocetka 90-tih kada i jackson postaju serijske. ostaje i CS naravno icon_wink.gif

 

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

bilo je u 80-tim itekako drugih oblika osim rr-a. naravno je da je rr bio prvi oblik, posle nekoliko godina dosli su i soloist, dinky, star, bile su i neke stradze koliko se secam (sa sve strat glavom), sve zavisi ko je sta narucio

 

charvel= serijske djitre - u pocetku usa, posle japan

jackson= custom shop iliti radjene po porudzbini u usa

 

tako je sve do pocetka 90-tih kada i jackson postaju serijske. ostaje i CS naravno icon_wink.gif

Bilo je kako kazes u 80-tim raznih Jacksona. Ja pricam o pocetku 80-tih pocev od 1980 (ajd da budemo specificni 1 januar 1981-ve je u stvari pocetak osamdesetih). Tada recimo nije bilo (1981) ni jednog jedinog Jacksona (RR je jos bio na papiru). Tokom decenije su se stvari promenile. Nema nikakve reci o custom shopu, Charvel je jednostavno prepisao ime Jacksonu i ovaj je vise godina posle uspeha RR modela poceo da gasi Charvel brand istovremeno kreirajuci nove Jackson modele. Biznis odluka. Radionica je i dalje bila ista za obe linije (San Dimas,CA). Potom su oba branda (Charvel i Jackson) prodata nekoj cini mi se IMC firmi 1986 i fabrika preseljena u Forth Worth, Texas (odakle je dosao i prvi Charvel i Jackson koje sam imao priliku da koristim neke 1986/7, ne secam se). IMC su bili importeri instrumenata pa je vrlo mali broj gitara bio pravljen u Texasu a vecina u Japanu.

 

Uzgred budi receno, niko danas ne juri Jackson gitare iz tog perioda, ali Charveli postizu sasvim finu cenu (jer su generalno bolji ti modeli koje je Wayne pravio). Ja licno gotivim i jedne i druge.

 

Sto bi rekao Gargamel, neko ti je mistifikovao sve to no.gif . Cinjenice (dokumenti) govore sami za sebe. Uzgred budi receno, secam se da su nas (koji smo ih tada pazarili) Charvel i Jackson gitare kostale identicno (puno para, obzirom da su ove dolazile iz Texasa a ne iz Japana). Bare (Milan Barkovic, sad covek ima 'Barewire' studio koliko se secam) je imao japansku trojku (Charvel 3a). Znatno jeftinije. pivopije.gif

Edited by Dersu Uzala

Share this post


Link to post
Share on other sites

uf, uf, ne vidim sta je meni mistifikovano. nije ni bitno...

 

jacksoni iz 80-tih su VEOMA trazeni i postizu MNOGO vece cene od charvela iz istog perioda (cak i student modeli).

 

idi na ovaj sajt pa vidi kakvi su to fanatici. proveri i onaj njih jackson/charvel forum

 

meni je bas san nabaviti neki fin komad bas iz 80-tih.

 

 

nije ovo svadje radi, cisto pogledaj ima zanimljivih stvari pivopije.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

ajde da ja malo tebi demistifikujem stvari zuba.gificon_smile.gif

 

ovo sa imenom i kako je nastao prvi jackson je sve u redu (previse radikalan oblik tela da bi se koristilo ime charvel itd.). prva radionica je naravno bila u san dimasu, 1986. se premesta u ontario, kalifornija. prva gitara je bila upravo ta za rendija, pocetkom 1981. godine. u 1983. godini se proizvode prvi soloist, kelly i king v (vidis, nije proslo mnogo vremena). to JESTE bio custom shop, svaka gitara je bila po posebnoj narudzbini, nije bilo serija za razliku od charvela. ne razumem kako kazes da nije?! cak su se i student modeli razlikovali, a i oni su radjeni rucno kao i ostale gitare.

 

tek kasnije pocinje serijska proizvodnja i u japanu i u usa (select serije u americi i professional u japanu), ali i dalje mogu da se narucuju custom modeli naravno. ne razumem u cemu je problem...

 

ajd' CHEERZ pivopije.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

uf, uf, ne vidim sta je meni mistifikovano. nije ni bitno...

 

jacksoni iz 80-tih su VEOMA trazeni i postizu MNOGO vece cene od charvela iz istog perioda (cak i student modeli).

 

idi na ovaj sajt pa vidi kakvi su to fanatici. proveri i onaj njih jackson/charvel forum

 

meni je bas san nabaviti neki fin komad bas iz 80-tih.

 

 

nije ovo svadje radi, cisto pogledaj ima zanimljivih stvari  pivopije.gif

musik19.gif Eh, kad se setim icon_cool.gif . Sjajne gitare bejahu. icon_rockdevil.gif

 

Vidi ovaj ludacki Charvel na ebayu. Kad rekoh trazenije, sta li, mislim na malu ponudu Charvela prema Jacksonu na trzistu.

 

Sad vidim ovo za Ontario. icon_twisted.gif

Prva radionica je bila u Azusi, pa San Dimas pa Ontario. 1986 se otvara 'serijska' proizvodnja u fabrici u Fort Worth-u Texas, posto je 1986 IMC kupio firmu i to vise nije to i nikada nece biti to. Otprilike 25-30% i Charvela i Jacksona se pravi tu a ostatak u Japanu. Ontario postaje custom shop. Manje od 5% gitara ce sad biti tu pravljene. Znaci ako nisi srecnik da ti zapadne nesto sto je neko narucio, kako sam kazes, posle 1986, ili 'original' Charvel ili Jackson (pre 1978-1986) onda mrka kapa. Mada rekoh, ja volim i neke Japance a kamoli ove iz Texasa.

 

Ono sto se desilo njima je isto sto se desilo Fenderu kad je prodat CBS-u tamo neke se'set pete no.gif .

 

U medjuvremenu je i IMC puk'o i sad custom shop nosi svecu.

 

'ajd uzdravlje pivopije.gif .

Edited by Dersu Uzala

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...