Jump to content

Gitare i oprema


Dushan S

Recommended Posts

Evo jedno pitanje,valjaju li aria gitare(mogu da se nadju u sky musicu)...

evo karakteristika za jednu...

 

XL-STD -

Body : Alder

Neck : Maple, Bolt-on, Smooth-heel

Fingerboard : Rosewood

Frets : 22F

Scale : 648mm(25-1/2")

Pickups : OS-1 Single Coil x 2, OH-1 Humbucker x 1

Controls : Volume x 1, Tone x 1, PU Selector Switch x 1, Coil Tap Switch x 1

Tailpiece : VFT-1 Tremolo

Hardware : Black

 

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

I ja potpisujem.

 

Nego, trenutno imam samo Metal Master, a treba mi neki ne mnogo skup protz zbog delay-a, reverba, preseta za solo, malo flanger-a i tako to, pa mi je za oko zapao Pod XT. Koja mu je cena? Znaci nema niakakvih prednosti osim modelinga?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa razlika izmedju obicnog XT o pro XT je sto je POD XT pro u rack formatu i ima vise kojekakvih konektora(da ne nabrajam sad... ph34r.gif ; pogledaj na sajtu to i spisak efekata takodje) A sto se tice zvuka kolko ja znam nema nikakve razlike. Cini mi se da je i broj modela pojacala koje emuliraju isti. Nema razlike u zvuku ali u ceni bogami ima icon_wink.gif

POD XT ima najbolji modeling ali kvalitet efekata nije nesto bas posebno dobar. U svakom slucaju...ima boljih multiefekat sprava za otprilike iste pare...ako ti nije tolko bitan modeling naravno...

Ako ti treba za snimanje neki proc sa dobrim efektima ja bih ti preporucio Boss VF-1 ako ga nabavis. Najbolja all-around sprava po toj ceni. I live efekti zvuce super!Ali opet, modeling je slab...icon_smile.gif

pa da udruzim pod i boss icon_smile.gif

 

Evo idem odmah da izvadim bubreg icon_smile.gif

 

Koje su cene tog boss-a i pod-a i gde mogu da se nabave u BG-u?

Share this post


Link to post
Share on other sites

boss gt-3 je do jaja. ima neke svoje distove koji mogu da se nameste da zvuce ok, ali muzicari koji sviraju dist iz pojacala uglavnom koriste gt samo za efekte.

samo, koliko znam gt-3 se odavno vise ne proizvodi. moze da se nadje samo polovan (i to po dosta jakoj ceni).

mislim da je odskora i gt-6 tezi za nabaviti, jer je u prodaju pusten gt-8.

 

video sam gt-8 u onoj radnjici ispod zelenog venca (ne kod dzindzera, nego tamo, malo ispod pocetne stanice 75-ice). fina je radnja, cene su ok. ima dosta epifona na prodaju po kul cenama.

 

pod xt pro je rek, i za studio je do jaja.

za live svirke ti treba i pedala kroz koju ces da vozis sve te presete, a mislim da je pod xt pro live upravo ta pedala kroz koju vozis sve to.

odnosno, pod xt live ne moze da funkcionise bez reka.

 

pod xt pro rek je oko 600-700 evra (nisam siguran, pitaj u artistu), a xt live je mozda cak i oko 400-500. namerno su za tu live pedalu nabili cenu zato sto znaju da ti je za zivu svirku potreban taj live xt.

Share this post


Link to post
Share on other sites

odnosno, pod xt live ne moze da funkcionise bez reka.

ja sam mislio da moze, odnosno da je pod xt live samostalna sprava, a da za kontrolu xt pro-a sluzi neki midi fotoswitch (nije jeftin). bar je tako bilo na koncertu siddartha-e u domu omladine, bar ako sam ja dobro video?

sad si mi ubacio crva sumnje, pa mozda i tripujem. icon_smile.gificon_smile.gificon_smile.gif

Edited by Gargamel

Share this post


Link to post
Share on other sites

...da je pod xt live samostalna sprava, a da za kontrolu xt pro-a sluzi neki midi fotoswitch (nije jeftin).

Dobro si mislio. Btw nije neka razlika izmedju PODxt i PODxt Pro. Pro verzija bazicno ima studijske dodatke tipa stereo FX loop i AES/EBU i SPDIF konektore (prvi generalno za ADAT u stvari Alesis-ov format, drugi vise opstenamenski, oba digitalna). That's about it.

 

PODxt Live ima vise efekata i naravno mozes da ih aktiviras nogom. Za prethodna dva ti treba neki foot-controller, tipa Line6 Floor Board ili bilo koji MIDI foot-controller (extra izdatak).

Share this post


Link to post
Share on other sites

Evo jedno pitanje,valjaju li aria gitare(mogu da se nadju u sky musicu)...

evo karakteristika za jednu...

 

XL-STD -

Body : Alder

Neck : Maple, Bolt-on, Smooth-heel

Fingerboard : Rosewood

Frets : 22F

Scale : 648mm(25-1/2")

Pickups : OS-1 Single Coil x 2, OH-1 Humbucker x 1

Controls : Volume x 1, Tone x 1, PU Selector Switch x 1, Coil Tap Switch x 1

Tailpiece : VFT-1 Tremolo

Hardware : Black

Evo ja cu ti reci...

 

Te arije su stvarno kante i apsolutno se slazem da u sky-u sem mozda zica stvarno ne treba kupovati....

 

+ One Arije koje oni tamo drze stvarno lepo izgledaju........E sto su lepse to grdje zvuce + napucavaju ih nekim "floyd"-ovima i "humbucker"-ima te od takvih perverzija koje dobijes upakovane ko u novogodisnjem paketicu posebno treba bezati!!!

 

E sad, ukoliko hoces pocetnicku gitaru za vezbanje kuci koja je jeftinija, moja preporuka je otici u Artist, tamo stvarno imaju extra ponudu i extra cene...Od onih pocetnickih paketa do vrhunske opreme, a posto su glavni zastupnici Peavey-a i valjda Washburna stvarno se moze naci ili naruciti bilo sta sto ti treba, a vidis na internetu...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hteo bih da pitam Dusana S kako da nastimujem zice na jebenoj gitari sa jebenim floydom!!!! wallbash.gif Posto sam do sada svirao Les Paul-a ,a sada sam kupio Charvel limited edition model a + koa ,sve u svemu stvarno dobra gitara (i skupa),ali je..s to kad ne mogu ceo dan da nastimujem.Skinem ja stare zice + se zajebem pa skinem sve icon_uhoh.gif I sada kako jednu nastimujem ostale se rastimuju,kaze mi ortak da otpustim federe,a gitara je bila lepo nastimovana i floyd je bio u ravni sa drvetom dok su stare zice bile namestene( one koje ti uvale na gitari),cak se meni cini da bi mozda federi trebali da se zategnu?Ko ce ga znati...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Evo ja cu ti reci...

 

Te arije su stvarno kante i apsolutno se slazem da u sky-u sem mozda zica stvarno ne treba kupovati....

 

+ One Arije koje oni tamo drze stvarno lepo izgledaju........E sto su lepse to grdje zvuce + napucavaju ih nekim "floyd"-ovima i "humbucker"-ima te od takvih perverzija koje dobijes upakovane ko u novogodisnjem paketicu posebno treba bezati!!!

 

E sad, ukoliko hoces pocetnicku gitaru za vezbanje kuci koja je jeftinija, moja preporuka je otici u Artist, tamo stvarno imaju extra ponudu i extra cene...Od onih pocetnickih paketa do vrhunske opreme, a posto su glavni zastupnici Peavey-a i valjda Washburna stvarno se moze naci ili naruciti bilo sta sto ti treba, a vidis na internetu...

ok hvala...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Za pocetnika je takodje fin izbor Yamaha Pacifica. Ima ih u mitroasu, ali opet, halo oglasi su MunZe, tako da potrazi po oglasima. Imas 2 modela za pocetnike: 112 (oblik strata, H-S-S, sasvim okej gitara), i 120 (tele oblik, 2 hama, za rostiljsku svirku odlicna, malo manje versatile po pitanju zvukova od 112-ice, ali za nijansu ozbiljniji zvuk, imam je, preporucujem). Polovne su oko 150-170 evra, nove ja mislim 200 i kusur.

Share this post


Link to post
Share on other sites

To bogami jes, te pacifike nisu los izbor za tu lovu, mada se meni licno ne svidjaju vratovi koje stavljaju, nekako imas osecaj ko da drzis igracku u ruci...

 

Elem, moj burazer je sredio Squiera koji je radjen za 50 god. postojanja Fendera ima javorov vrat i star je oko 15 god... E te serije su jako dobro uradjene za razliku od ovih Squiera koji se sada prodaju u Mitrosu...

 

Jos mu je stavio Seymor Duncan Hotrails humbucker, tako da sada zaista sjajno zvuci i odradio je gomilu svirki sa njim... ali je sada skupio malo vecu lovu, pa hoce da pazari nesto sa floydom(Hammer-a ili Peavey-a) pa ovu gitaru prodaje...

 

U svakom slucaju otvorio je temu na berzi, pa mozete pogledati, pa ako nekoga zanima neka obidje radnje i vidi sta se sve nudi za tu lovu, pa neka se javi i proba ovo, garantujem da je to bolja gitara od svega sto se sada nudi do 350 e...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dobro si mislio. Btw nije neka razlika izmedju PODxt i PODxt Pro. Pro verzija bazicno ima studijske dodatke tipa stereo FX loop i AES/EBU i SPDIF konektore (prvi generalno za ADAT u stvari Alesis-ov format, drugi vise opstenamenski, oba digitalna). That's about it.

 

PODxt Live ima vise efekata i naravno mozes da ih aktiviras nogom. Za prethodna dva ti treba neki foot-controller, tipa Line6 Floor Board ili bilo koji MIDI foot-controller (extra izdatak).

sorry gargamele zajebo sam se sad.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hteo bih da pitam Dusana S kako da nastimujem zice na jebenoj gitari sa jebenim floydom!!!! wallbash.gif Posto sam do sada svirao Les Paul-a ,a sada sam kupio Charvel limited edition model a + koa ,sve u svemu stvarno dobra gitara (i skupa),ali je..s to kad ne mogu ceo dan da nastimujem.Skinem ja stare zice + se zajebem pa skinem sve icon_uhoh.gif I sada kako jednu nastimujem ostale se rastimuju,kaze mi ortak da otpustim federe,a gitara je bila lepo nastimovana i floyd je bio u ravni sa drvetom dok su stare zice bile namestene( one koje ti uvale na gitari),cak se meni cini da bi mozda federi trebali da se zategnu?Ko ce ga znati...

na ovom forumu ima dosta ljudi koji bi ti lagano objasnili kako se menjaju zice na "jebenoj gitari sa jebenim floydom", ali posto si ti trazio specificno dushana onda nishta... icon_smile.gif

 

 

 

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

To bogami jes, te pacifike nisu los izbor za tu lovu, mada se meni licno ne svidjaju vratovi koje stavljaju, nekako imas osecaj ko da drzis igracku u ruci...

 

Elem, moj burazer je sredio Squiera koji je radjen za 50 god. postojanja Fendera ima javorov vrat i star je oko 15 god... E te serije su jako dobro uradjene za razliku od ovih Squiera koji se sada prodaju u Mitrosu...

 

Jos mu je stavio Seymor Duncan Hotrails humbucker, tako da sada zaista sjajno zvuci i odradio je gomilu svirki sa njim... ali je sada skupio malo vecu lovu, pa hoce da pazari nesto sa floydom(Hammer-a ili Peavey-a) pa ovu gitaru prodaje...

 

U svakom slucaju otvorio je temu na berzi, pa mozete pogledati, pa ako nekoga zanima neka obidje radnje i vidi sta se sve nudi za tu lovu, pa neka se javi i proba ovo, garantujem da je to bolja gitara od svega sto se sada nudi do 350 e...

daj prestani vishe sa tim squierom icon_smile.gificon_smile.gificon_smile.gif

 

pa ni na tom hammeru (a pretpostavljam i peaveyu) nije neki extra floyd, jedino ako neces neke dosta skupe modele

Share this post


Link to post
Share on other sites

daj prestani vishe sa tim squierom icon_smile.gificon_smile.gificon_smile.gif

 

pa ni na tom hammeru (a pretpostavljam i peaveyu) nije neki extra floyd, jedino ako neces neke dosta skupe modele

Uh, taj Peavey kosta 600 e , i stvarno je vrhunski, kako drvo tako i magneti i floyd, a za te pare moraces priznati moze da se kupi prilicno valjana gitara, a pogotovu Peavey koji ima dosta nize cene u odnosu na gitare iste klase tipa Ibanez, Jackson i slicno...

 

Inace po meni je taj floyd prilicno sranje i prilicna glavobolja wallbash.gifwallbash.gif ali kad covek zapne za nesto ne mozes mu dokazati... Umesto da te pare kupi posteno pojacalo on zapeo za usrani floyd

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sto se tice floyda, jebi ga, nekome je koristan. Meni takvo cudo nikad nece trebati. Fiksni ili tremolo mi je sasvim dovoljan, jer me ne intresuju floyd cake. A na cemu svira taj tvoj ortak? Ako je bas neki krs, onda bolje nek uzme pojacalo, nego novu gitaru.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sto se tice floyda, jebi ga, nekome je koristan. Meni takvo cudo nikad nece trebati. Fiksni ili tremolo mi je sasvim dovoljan, jer me ne intresuju floyd cake. A na cemu svira taj tvoj ortak? Ako je bas neki krs, onda bolje nek uzme pojacalo, nego novu gitaru.

Pa svira na onom gore pomenutom Squieru sa seymorom koji je poceo neke ljude da nervira i on je zadovoljan njime, ali mu je zapelo za floyd i 25 pragova... Usvakom slucaju, ako vec imas pristojno gitaru, ne bi bas trebalo bacati hiljade evra na neke perverzije (osim ukoliko ne zivis od muzike, pa ti se moze), pogotovu ako te pare crpis od jadnih roditelja, pa jos ako nisi neki muzicar onda je to stvarno totalna glupost!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Za pocetnika je takodje fin izbor Yamaha Pacifica. Ima ih u mitroasu, ali opet, halo oglasi su MunZe, tako da potrazi po oglasima. Imas 2 modela za pocetnike: 112 (oblik strata, H-S-S, sasvim okej gitara), i 120 (tele oblik, 2 hama, za rostiljsku svirku odlicna, malo manje versatile po pitanju zvukova od 112-ice, ali za nijansu ozbiljniji zvuk, imam je, preporucujem). Polovne su oko 150-170 evra, nove ja mislim 200 i kusur.

reci mi rgx serija yamahe jel valja posto sam vidjao po oglasima za male pare..

Mislim da se vise isplati uzeti washburn nego yamahu,ista je cena,cini mi se da je washburn kvalitetniji

Share this post


Link to post
Share on other sites

reci mi rgx serija yamahe jel valja posto sam vidjao po oglasima za male pare..

Mislim da se vise isplati uzeti washburn nego yamahu,ista je cena,cini mi se da je washburn kvalitetniji

I ja mislim da je washburn kvalitetniji ali i to sve zavisi od serije tako da obavezno probaj i jedno i drugo, pa ces lako odluciti.... (znam da ovo nije bas mnogo pomoglo, ali to je jedini nacin)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa svira na onom gore pomenutom Squieru sa seymorom koji je poceo neke ljude da nervira i on je zadovoljan njime, ali mu je zapelo za floyd i 25 pragova... Usvakom slucaju, ako vec imas pristojno gitaru, ne bi bas trebalo bacati hiljade evra na neke perverzije (osim ukoliko ne zivis od muzike, pa ti se moze), pogotovu ako te pare crpis od jadnih roditelja, pa jos ako nisi neki muzicar onda je to stvarno totalna glupost!!

verovatno si mislio 24 praga. nemam pojma za te peavey gitare, video sam neke lepe gitare (sto ne mora nista da znaci), ali behu dosta skupe

 

ako ce vec uzimati nesto sa floydom, onda neka bude dobar floyd (ofr na primer), a oni se stavljaju u gitare od 1000+ jevreja. ovi licencirani imaju tendenciju da se brzo rastimaju, pa ce na kraju zavrsiti tako da ces skinuti kurblu i bataliti tremolo. a onda nema koristi, floyd ce ti smanjiti sustain, a nikakve koristi od njega

 

inace ovi jeftiniji hammeri imaju licencirani tremolo, dobri su im usa modeli (a i skupi). za peavey ne znam...

 

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dobro si mislio. Btw nije neka razlika izmedju PODxt i PODxt Pro. Pro verzija bazicno ima studijske dodatke tipa stereo FX loop i AES/EBU i SPDIF konektore (prvi generalno za ADAT u stvari Alesis-ov format, drugi vise opstenamenski, oba digitalna). That's about it.

 

PODxt Live ima vise efekata i naravno mozes da ih aktiviras nogom. Za prethodna dva ti treba neki foot-controller, tipa Line6 Floor Board ili bilo koji MIDI foot-controller (extra izdatak).

Znaci live POD moze sam za svirke uzivo, uz upotrebu nekog midi kontrolera

(tipa Line6 Floor Board ili bilo koji MIDI foot-controller (extra izdatak))?

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...