Jump to content

Yngwie J. Malmsteen


Nik

Recommended Posts

Po mom misljenju su Van Halen i Vai bolji od malmsteena i to mnogo. Jer su ova dvojica dosta poznatija i bili su proglaseni za najboljih. Za Halena nisam siguran... dovoljno mu je sto je prvi svirao taping i sto svi gitaristi koriste njegove cuvene fore.

Ono sto malmsteen svira je dosta nasminkano i samo lici da je tesko. Ma da i on zna negde da iskomplikuje.

Zato kod Sambore tehnika i tehnika....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Po mom misljenju su Van Halen i Vai bolji od malmsteena i to mnogo. Jer su ova dvojica dosta poznatija i bili su proglaseni za najboljih. Za Halena nisam siguran... dovoljno mu je sto je prvi svirao taping i sto svi gitaristi koriste njegove cuvene fore.

Ono sto malmsteen svira je dosta nasminkano i samo lici da je tesko. Ma da i on zna negde da iskomplikuje.

Zato kod Sambore tehnika i tehnika....

Van halen nije prvi poceo koristiti taping.Ima veoma starih pesama od zz topa gde je billy gibbons koristio tapping ,ali ne toliko kao van halen.

Malmsteen ima deset puta bolje pesme od halena!

JEdnostavno mi se van halen nije nikad svidjao,ustvari njegova mjuza!

Edited by Yngwie_Malmsteen

Share this post


Link to post
Share on other sites

Van halen nije prvi poceo koristiti taping.Ima veoma starih pesama od zz topa gde je billy gibbons koristio tapping ,ali ne toliko kao van halen.

Malmsteen ima deset puta bolje pesme od halena!

JEdnostavno mi se van halen nije nikad svidjao,ustvari njegova mjuza!

to je tvoja stvar.tapp je postojao od kada je nastao blues,ali ne u tako speed obliku kao van halenov...on je uveo taj metal tapp i svi se nalozili...

malmsteen NEMA bolje pesme od halena niti ce imati,i ne svira dobro kao eddie,niti ce svirati.eddie je veci baja icon_da.gif .

to sto malmsteen zna samo da speedira i nista drugo,to je njegova stvar icon_smile.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

Eddie Van Halen je zaista vrhunski gitarista...ja ga licno mnogo vise gotivim od Malmsteen-a...extra ton, extra osecaj, extra ideje...sve u svemu veoma kompletan muzicar icon_da.gif ...ali bend...kuku majko moja icon_smile.gif ...jebes mi sve ako na jednom albumu imaju vise od 3 normalne pesme...sve neke bljuvotine sa polu pokradenim rifovima i mentalno zaostalim textovima icon_smile.gif ...na svu srecu imaju puno albuma tako da moze da se sastavi jedan dupli CD sa vrhunskim pesmama icon_smile.gif ...a ostalo moze slobodno da ide u -> .seronja.gificon_smile.gif ...just my 2 cents...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Eddie Van Halen je zaista vrhunski gitarista...ja ga licno mnogo vise gotivim od Malmsteen-a...extra ton, extra osecaj, extra ideje...sve u svemu veoma kompletan muzicar icon_da.gif ...ali bend...kuku majko moja icon_smile.gif ...jebes mi sve ako na jednom albumu imaju vise od 3 normalne pesme...sve neke bljuvotine sa polu pokradenim rifovima i mentalno zaostalim textovima icon_smile.gif ...na svu srecu imaju puno albuma tako da moze da se sastavi jedan dupli CD sa vrhunskim pesmama icon_smile.gif ...a ostalo moze slobodno da ide u -> .seronja.gificon_smile.gif ...just my 2 cents...

ok,ne slazem se bas...

halen ima neke albume gde nisu sve pesme slusljive,ali ima i one koje u potpunosti(za mene) jesu...da ih ne nabrajam sad,ipak je ovo tema y.m.

imam neke rane demo snimke iz 1980. gde je yngwie bio bogami interesantniji nego sad...nije lose

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Po mom misljenju su Van Halen i Vai bolji od malmsteena i to mnogo. Jer su ova dvojica dosta poznatija i bili su proglaseni za najboljih. Za Halena nisam siguran... dovoljno mu je sto je prvi svirao taping i sto svi gitaristi koriste njegove cuvene fore.

Ono sto malmsteen svira je dosta nasminkano i samo lici da je tesko. Ma da i on zna negde da iskomplikuje.

Zato kod Sambore tehnika i tehnika....

ti ocigleno ne znas sta pricas!ako si gitarista i mozes da sviras bar upola dobro kao navedeni skidam ti kapu!!!po tvojim ubedjenjima ne bih rekao da imas bilo kakve veze o takvim stvarima...Y.J.M. je jedan od naj boljih heavy gitarista svih vremena.one ne bi danas postojao kao muzicar da nije valjao i da ne valja...

 

ako su ti njegovi albumi shit, nemoj ih slusati. sve zavisi sta trazis dok ih slusas. ako trazis razloge da ga pljujes uvek ces ih naci (to vazi za bilo kog muzicara ili bend)!!!

 

ovaj post ti je DO BOLA glup!!!da ga Vai, Van Halen, Y i Sambora vide verovatno bi prestali da se bave muzikom...

 

 

i radi opsteg dobra, sjasite sa ove teme ili je preimenujte na "How To Shit On Yngwie Malmsteen"!!!

 

 

toliko...

 

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

e jebiga malo si preterao naravno da neki seru ali moras gledati objektivno na stvari a ne subjektivno.I ja obozavam malmsteena(pogledaj mi nick),ali ne uzdizem ga do neba!jbg imam dosta dobrih pesama i u novim albumima ali nceg inovativnog.ja njega mogu uvek da slusam ,ali istina je da su mu stare stvari bolje.

i naravno da je super gitaros.

a sto se tice halena i drugih i ja sam istog misljenja ko ti

Share this post


Link to post
Share on other sites

Malmsteen je meni prostiji za skidanje od van halena. Malmsteen u sustini koristi jedne iste fore.... pa cak i neke halenove tapinge. Mislim da je tehnika vaznija od brzine a kod malmsteena je samo brzina. Ne pljujem ja po njemu... ja sam ga kao klinac slusao... najvise "fire and ice" album. Vama je problem sto mesate ukuse... recimo meni je omiljena grupa saxon ali onaj gitarista graham oliver nema pojma pa mi je ipak omiljeni bend. Pitacu bas ove nase gitariste... randju, dzindzera, koju, vlatka i ostale da cujem kakva su njihova misljenja pa cak i baneta jelica icon_smile.gif

Halen je napravio revoluciju u heavy metalu... dok malmsteen pripada vise klasici.... mozda je on bolji kompozitor od halena ali gitarista nikako. Toliko od mene i mislim da ne bi trebalo da se svadjamo i komplikujemo oko ove teme.... ipak svako ima svoje misljenje....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Malmsteen je meni prostiji za skidanje od van halena. Malmsteen u sustini koristi jedne iste fore.... pa cak i neke halenove tapinge. Mislim da je tehnika vaznija od brzine a kod malmsteena je samo brzina. Ne pljujem ja po njemu... ja sam ga kao klinac slusao... najvise "fire and ice" album. Vama je problem sto mesate ukuse... recimo meni je omiljena grupa saxon ali onaj gitarista graham oliver nema pojma pa mi je ipak omiljeni bend. Pitacu bas ove nase gitariste... randju, dzindzera, koju, vlatka i ostale da cujem kakva su njihova misljenja pa cak i baneta jelica icon_smile.gif

Halen je napravio revoluciju u heavy metalu... dok malmsteen pripada vise klasici.... mozda je on bolji kompozitor od halena ali gitarista nikako. Toliko od mene i mislim da ne bi trebalo da se svadjamo i komplikujemo oko ove teme.... ipak svako ima svoje misljenje....

Ajde brate sada si se provalio!halenove pesme da su teze za skidat od malmsteenovih KURAC!!!!!!!!!!!!!!

evotigana.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

Malmsteen je meni prostiji za skidanje od van halena. Malmsteen u sustini koristi jedne iste fore.... pa cak i neke halenove tapinge. Mislim da je tehnika vaznija od brzine a kod malmsteena je samo brzina.

lupas gluposti...

 

primer: ja imam brzinu za sve malmsteenove pesme ali mi fali tehnika. Sve ja to mogu da izvedem ali ne zvuci ni upola toliko dobro.

 

A ovakve rasprave su strasno suplje... nisam trebao da postujem laugh.gif .

Share this post


Link to post
Share on other sites

slazem se sa shix-om definitivno...

prvo,yngwie koristi 3 razlicita kompleta zica,plus udubljeni pragovi,njemu ne treba uopste naprezanje za takvo sviranje...pa video bih ga da uzme gitaru gde su sve desetke icon_smile.gif

ok,vama je malmsteen tezi od halena,ok,vasa stvar...

yngwie je bio znacajan kad je dosao na scenu,uveo je nesto novo...

ali da nije halena,ne bi bilo pola malmsteena...

van halen u jednu pesmu ubaci 1000 filova,lepo i pametno smisljanih,dok ovaj sve nesto kao na brzinu ide,kurac-palac...pa slusajte i'm the one,sto je svirano '78...a debeli se pojavio na scenu '83...

sve u svemu,eddie je mnogo kompletniji muzicar...zna za sporu solazu...

a voleo bih da vidim kako yngwie svira spanish fly icon_smile.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

Postujem Y.J.M.-a iz prostog razloga sto je od njega krenuo sav shred u kompleksnijem smislu...mada je eddie mnogo pre krenuo sa tappingom i ostalim stvarima...ali Yngwie-u svaka cast,ali ne na solazama,ja to i ne slusam,jer su citajte meni lichno SMARACHINA,bez uvrede,dok su mu riffovi,muzika i textovi EXTRA,tako da...smarach je sa dobrim textovima i relativno ok muzikom koja se iz godine u godinu ponavlja icon_razz.gif

 

 

ali ima mnogo boljih od njega i tehnicki i svakako kao na primer:

Jason Becker,richie kotzen,nuno(extreme),eddie,vai,satch,brankovic bros(AlogiA),bane Jelic(hahahahahahha ova dva zadnja shvatite kao ironiju)... biggrin.giflaugh.gif dakle ja ne pljujem nikog samo mislim...da se malmsteen ponavlja ja to postujem on radi onoi sto voli...ali zato nikada nisam bio neki true fan iako sam znao sve textove napamet...pa eto NeSa moze to zmurecki da ga skine...pa nece jer je manje-vise zreo muzicar,a oni papani poput Borka i Baneta,cijeli zivot zele bit' kao Malmsteen i nikada ni makac...toliko

 

 

 

sve ovo bez uvrede

 

pozdrav i svako dobro

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...