Jump to content

Yngwie J. Malmsteen


Nik

Recommended Posts

Najbolji Malmsteen-ov album jeste prvenac - Rising Force. Mnogo instrumentala i ,kako kazu - zvezdana tehnika sviranja, melodicno, brzo, klasicno.... fenomenalno. Vec kasnije kopira sam sebe.

Pa onda, ima dobre pevace (cuo sam da je jednog nasao u crkvi i da je imao raspon glasa 6 oktava (vise od klavira)), ali su mu tekstovi pickasti kao kod osvajaca - Save Our Love, Bedroom Eyes, You Don't Remember I'll Never Forget....samo zmizdri ko da ga sponzorise Paloma....covek je bio talenat za svirku i plagiranje klasike, ali za vokalne deonice i tekstove UZAS!. Sto se nije drzao instumentala, nije mi jasno, onakve tralala pesmice radi 100000 drugih bendova.

Pa onda katastrofalno tributiranje Deep Purple-a: Child In Time je ISKRNAVIO!!!!

Posle xx albuma, maksimalno je eksploatisao svoja 3-4 gitarska lick-a koje koristi. Da je stao na trecem albumu, otisao bi u legendu, ovako se preeksploatisao.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sinoc sam upoznao Koleta Polzovica,ovde u Vrscu i jebes ga kad ni on nema novi Malmsteenov album.Gde cu ja to da nadjem?Necu da cekam da se pirati nakote,hocu odma da ga kupim.

 

Ma kakav Polzovic, covjece, pa idi na berzu u SKC nedjeljom, ujutro. Diskovi po 60-ak dinara a nije los izbor, moze svasta da se nadje! biggrin.gif

I to jako dobro uradjeni... Pirati, ali kvalitetni.

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 7 months later...

Ajde da ne otvaram novu temu povodom ovoga (a da malo ozivim i ovu): Jel se sam se ja istripovao ili je Icarus Dream Suite, tj onaj deo iz sredine, iskoriscen negde na televiziji. Mislim kad je Vai bio na spici za seriju na pinku i kad je Satriani bio na plavoj hronici sto ne bi i Malmsteen bio negde? Samo nemogu da premotam film, ali siguran sa da je negde bio. Pomozite...

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 1 month later...

Bila je tema o njemu vec. Imam njegov album The War to End all Wars, i mogu reci da je odlican, ali opet da kazem da mi se ne svidja sto mu se cela grupa zajedno malo vise ne ukljuci u sviranje, ne moze samo on da svira a oni da se slepuju uz njega... valjda hoce da se on istakne...

 

Pa, ako zelis da cujes dobar hard rock album gde Malmsteenov bend zvuci kao bend onda uzmi Eclipse.

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Prije nedelju dana sam preslusao sve Malmsteenove albume i mislim da je "The Seventh Sign" najjaci. To prije par mjeseci nisam shvatao - "Magnum Opus" mi je bio zakon. Ipak, na oba pjeva najbolji vokal svih vremena - Mike Vescera - pa mi dodje isto. Ali, Vescerine vokalne dionice na "SS" su neprevazidjene (nije tako pjevao jos od Loudness - "Soldier Of Fortune"). Plus: na "SS" svira monstrum - Mike Terrana (covjek kojeg obozavam!!!), a klavijature Mats Olausson (Ark, Silver Mountain). Nikad bolja ekipa!!! biggrin.gifa:

 

Sto se tice "War To End..." - produkcija jeste veliki blam za Malmsteena! BRUKA!!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Veskera moze danima da se dere iz petnih zila i da uvek ima i intonaciju i boju i snagu...ali, meni se on kao pevac ne dopada preterano. Goran (ne znam da pisem umlaute na ovoj tastaturi a i nek' se zna da se on tako zove hehe) moze da ga uci sto se tice lakoce pevanja...osim u onim visokim registrima kad se dere k'o Karleusha. A i bolje izgleda od Veskere! biggrin.gifbiggrin.gifa: biggrin.gif

 

Produkcija ovog albuma je losa zato sto je Malmsteen hteo da ispadne previse pametan pa se latio mixovanja kao da nije dovoljno pokazao kao svirac, pa mora jos i sa mixetama da se bakce.... Selja... a volim ga.... hmpf... :roll:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Veskera moze danima da se dere iz petnih zila i da uvek ima i intonaciju i boju i snagu...ali, meni se on kao pevac ne dopada preterano. Goran (ne znam da pisem umlaute na ovoj tastaturi a i nek' se zna da se on tako zove hehe) moze da ga uci sto se tice lakoce pevanja...osim u onim visokim registrima kad se dere k'o Karleusha. A i bolje izgleda od Veskere!  :D  :da:  :D

 

Ne znam... Poslusaj album "Soldier Of Fortune" od Loudness. Tek ces da vidis sta je lakoca pjevanja... Goran je takodje jedan od mojih omiljenih pjevaca, ali Mike je konza!!! biggrin.gifa: :mrgreen:

Share this post


Link to post
Share on other sites

kao prvo zasto se o njemu raspravlja na progressive forumu

i kakva bre legenda da se ugleda malo na satrianija vai-a i da cuje sta je sviranje

imam par albuma koji nisu losi

a gledao sam i jedan spot koji je ultra sranje

kakav bre novi Blackmore,ne moze ne da zasmrdi Ritchie-u

Share this post


Link to post
Share on other sites

kao prvo zasto se o njemu raspravlja na progressive forumu

i kakva bre legenda da se ugleda malo na satrianija vai-a i da cuje sta je sviranje

imam par albuma koji nisu losi

a gledao sam i jedan spot koji je ultra sranje

kakav bre novi Blackmore,ne moze ne da zasmrdi Ritchie-u

 

Joe Satriani stvarno jeste izvrstan gitarista,ali kako mozes da ih poredis kad sviraju totalno razlicitu muziku. :|

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 1 year later...

Ne znam kako ovo ranije nisam cuo laugh.gif

 

Vest je u arhivi Blabbermouth-a od decembra 2002 icon_smile.gif

 

YNGWIE MALMSTEEN threatened to kill a fellow passenger on a flight to Tokyo, Japan after the woman poured a glassful of water on the guitarist.

 

The passenger, who had no prior contact with Yngwie, allegedly overheard Malmsteen making derogatory comments about homosexuals and decided to show her disapproval by emptying the contents of her glass on the hefty axeman.

 

A member of Yngwie's touring entourage, who was traveling with Malmsteen at the time, had a tape recorder running and managed to catch Yngwie's reaction on tape immediately after the guitarist was "assaulted" by the offended passenger.

 

To download an MP3 file containing Yngwie's response to the "water attack", including his now-legendary phrase "You've unleashed the fucking fury," click here (file size: 1.7 MB).

 

ah, ovo mi je ulepsalo dan mhihi.gif

 

http://www.blabbermouth.net/yngwie_tokyo_flight.mp3

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 2 weeks later...

ako nishta drugo zna shta voli

 

 

 

moji favoriti kojima se trujem u zadnje vreme

 

evil eye

Icarus' Dream Suite

As Above, So Below

I'll See The Light Tonight

Overture 1383

Fury

Fire

Rising Force

Riod in the Dungeons

Motherless Child

Cry No More

Forever Is A Long Time

Pyramid Of Cheops

Tomorrow's Gone

Time Will Tell

Leonardo

 

pslednji album nisam chuo pa ne znam shta valja

ostale pesme me ne interesuju...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...