Jump to content

Dream Theater


bu

Recommended Posts

Ако ништа друго - имаћемо на следећем албуму још једну песму о његовом алкохолизму али овога пута о слободном времену након одвикавања а онда, на још једном следећем, имаћемо песму о поновном навикавању и тако у круг.

До краја ДТ каријере ћемо имати по једну песму на сваком албуму о његовом алкохолизму.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Postoje i ta dva u "zvaničnoj" varijanti sa zvukom sa miksete.

Ti, kao i ja uostalom, imaš one piratske "piratske" varijante iz publike, a ono nije baš za slušanje, više je bilo za naguziti nekog u razmjeni.

:mhihi:

Ma dobro, to je sad manje bitno. Ono sto je vise bitno je da LaBrie nosi jebenu novu majicu Metallice, sa novim logom, kao i Petrucci... Plus, mora to mnogo manje mehanicki da se svira, Metallica je prljavstina, i tako treba da zvuci, a gde je LaBrie u toj prici, ne znam.

 

Bespotrebni su to lajvovi, sve u svemu. Jos i ima logike u Pink Floydu, ali Maideni i Metallica...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Skroz me smorio DT, oni su mi najgori od tih velikih bendova sad. Od dobrih pesama ni traga, a ne mogu ni da se vade na nekakav cirkus/tehniku/stagod...

 

Labrie kresti, Petrucci fura iste rifove vec 10 godina, Rudess mi je uvek bio antipatican... o Portnoy-u da ne govorim.

 

Awake je po meni vrhunac, mozda zato sto je tezi i mracniji pa Labrie ne ide cesto u visine + meni omiljena DT pesma - Space Dye Vest koja je 100% Kevin Moore...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Немам појма, имам навику да их набављам и зато сам поскидао ова 3 бутлега али ме не покрећу као раније.

Причао сам већ - нема те магије, нема онога што нас је све хипнотисало и привлачило толике године и због чега смо их сви волели и били им одани.

Не очекујем више ништа од њих, то је то.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ех, хоћеш да кажеш да данас праве музику истог квалитета (не, не тражим још један "Images" или "Awake") као и раније?

По мени, "Octavarium" не може ни да се пореди са "Metropolis II".

Они су у креатовном паду, свидело нам се то или не.

Е сад, да ли су разлог томе безбројни сајд-пројекти па су се "испостили" или једноставно немају више шта да понуде (а биће да је и једно и друго) - није ни нарочито битно.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Шта фали албуму "Falling Into Infinity"?

Не схватам зато га људи остављају по страни, да ли зато што нема толико пржења као на другима или из неког другог разлога - не разумем.

То је био албум који ме је заинтересовао за овај бенд, гледајући на то данас, он је мени врло посебан и не само због тога, он има ту нит емотивности која ми одговара, кад сам га чуо, мислио сам да не постоји ништа боље у том тешком року и тешком металу.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Шта фали албуму "Falling Into Infinity"?

Не схватам зато га људи остављају по страни, да ли зато што нема толико пржења као на другима или из неког другог разлога - не разумем.

То је био албум који ме је заинтересовао за овај бенд, гледајући на то данас, он је мени врло посебан и не само због тога, он има ту нит емотивности која ми одговара, кад сам га чуо, мислио сам да не постоји ништа боље у том тешком року и тешком металу.

Same with me. I to sam ga dobila na poklon od druga koji je svježe pristigao iz Amerike. (Da, original je album.)

A možda mi se upravo sviđa jer me podsjeća na drugu godinu fakulteta i vrlo zabavnog života u istoj :D

Edited by Vampiria

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kevine vrati se!!!!!!!!

 

Brate zavisi iz kog ugla se gleda, iz mog ugla Octavarium uopste nije los album cak sta vise mislim da je pesma Octavarium vrhunac njihovog stvaralastva, ma svaki album im je Dobar i nosi neku drugu pricu od predhodne i dobro je dok je tako. Mislim da ne treba gledati iz ugla "METALCA" (sta god to bilo) ja u principu ni ne volim METAL

Share this post


Link to post
Share on other sites

Заболе ме за метал.

Ја волим музику, стицајем околности је музика која ми највише одговара метал иако волим да чујем и слушам веома, веома различите ствари а како се она зове - то је одавно престало да буде битно.

Share this post


Link to post
Share on other sites

octavarium jeste drugaciji ali meni je taj album opet zanimljiv nevezano za njihove stare albume- niti mi se slusa album awake zbog images ili obrnuto, tj. sam album nije mozda kvalitetan kao raniji ali su pesme ipak meni zanimljive...

falling... ima bas dobre stvari... lines in the sand solo... ah kakav zvuk...odlican trial of tears... mada se na tom albumu cini mi se vidi shirley-jev uticaj sa malo vristecim deonicama, cini mi se da i ostali iz grupe pricaju da je on bas u tom fazonu gitariste za klavijaturama... i da voli taj tip solaze.

ali ne dopada mi se kod samog benda nevezano za muziku mozda sto su malo previse sterilni, mada to i nije toliko bitno zar ne...?

a mislim da je neko to vec spomenuo malo mnogo naplacuju sporedne stvari kao sto su oni premium pakeeti gde se vise placa da bi dobio potpis clanova grupe i sliku sa njima... to je kao da odes na svadbu i imas sliku sa mladom i mladozenjom...

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

hmm...

 

ono sto je osnovno za stvaranje u umetnosti jeste ideja i inspiracija, kako vreme prolazi ideje se menjaju, dolaze nove a to potstice i zelja da se pokaze nesto novo (recimo neki napredak), a opet to sve mora da se kombinuje sa starim idejama da bi se odrzao smisao muzike jednog benda, ono sto je karakteristicno za taj bend (neko rece da Petruci svira iste rifove vec 10 godina)... inspiracija je zavisna od mnogih unutrasnjih i spoljasnih faktora... blabla, necu da smaram.... i onda ono sto ispadne iz svega toga (novi album) je jednostavno to i nije moglo biti drugacije, e sad to se nekima svidja a nekima ne...

 

DT je jedan odlican bend, ja licno smatram da njihova muzika nije "sterilna", mada ima nekih pesama, ali vecinom ima "dusu", npr. Metrop.2(SFAM),IMG&W_S,...

 

Pozdrav! :rockdevil:

Share this post


Link to post
Share on other sites

svaki album je odlican na svoj nacin i uvek pokazuje bend iz drugog ugla, npr, Train of thought, neverovatno heavy album, za kojim je usledio sve samo ne heavy Octavarium...

 

a to sto vi ovde serete o bendu koji je snimio Images And Words, to je neka sasvim druga prica...

 

 

e' date='13. 1. 2007, 20:33' post='1274411']

Skroz me smorio DT, oni su mi najgori od tih velikih bendova sad. Od dobrih pesama ni traga, a ne mogu ni da se vade na nekakav cirkus/tehniku/stagod...

 

Labrie kresti, Petrucci fura iste rifove vec 10 godina, Rudess mi je uvek bio antipatican... o Portnoy-u da ne govorim.

 

Awake je po meni vrhunac, mozda zato sto je tezi i mracniji pa Labrie ne ide cesto u visine + meni omiljena DT pesma - Space Dye Vest koja je 100% Kevin Moore...

 

a ti, da si slucajno pogledao novi koncert, score, sigurno ne bi rekao da labrie kresti...covek peva under a glass moon i metropolis pt.1 u originalu, iako je metropolis zadnja pesma na koncertu

 

mislite o tome...

xexe

 

:rockdevil:

Share this post


Link to post
Share on other sites

jao ljudi moji koliko pljuvanja na racun Dream Theater-a,mislim strasno,jebo te vama nista ne valja !!!

 

Stvarno strasno !!!!

 

Po meni je Dream Theater jedan od najboljih bendova koji trenutno svira i bice najbolji !!!!

 

To sto neko ne moze da svari neki Dream Theater album npr. kao sto je "Falling into Infinity" onda bolje neka neslusa Dream Theater,nek slusa Nirvanu !!!!

 

Inache ako ste skapirali da nijedan album Dream Theater-a nije naslednik predhodnog,barem sto se muzickog smisla tice !!!!!

 

Svaki ima drukciji ton,boju melodiju i harmoniju !!!!

 

sto se tiche side projekata,poslusao sam ih vecinu i svaki mi se svideo i strava su !!!!!

 

:muzicar:

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Al si ti neki iskljucivi tip. Sto sad ako kazem da ne volim "Falling Into Infinity" treba da batalim s njima, je li. Malo morgen! Nemoj da se ponasas kao neki nadobudni klinac koji misli da je sve zivo cuo i sve zna. Dream Theater je fenomenalan bend, to niko ne moze sporiti i meni jedan od omiljenih, ali to ne znaci da cu slijepo podrzavati sve sto clanovi tog benda objave.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...