Jump to content

Dream Theater


bu

Recommended Posts

Guest RISE LORD VADER's guz

ne bih rekao za i&w produkciju da je ikada bila vrhunska, pre bih kazao prebudžena, uzmimo panterin vulgar koji je iz tog vremena kao poređenje - e to je produkcija

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ma, produkcija na "Images & Words" jeste bila odlicna u to vreme. Pantera je nesto sasvim drugo. Da je Theater nabudzio gitare kao Pantera, udavio bi sve klavijature na albumu. Uostalom, ako se ne varam i jedan i drugi album je producirao Terry Date.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ti slusas bubnjeve, ja slusam gitare. Zvuk bubnja na "Images & Words" jeste poprilicno zastareo, sto ipak ne znaci da je los. Samo malo vise vuce na osamdesete. I plus sto je to album na kome je Portnoy odsvirao najjednostavnije sto je mogao.

Share this post


Link to post
Share on other sites

I&W je mogao da bude masniji, pogotovo kad se presluša album kao što je TOT. Baš što je neko rekao, dosta je mutna produkcija na I&W, a priča da su se gitare morale smanjiti zarad klavijatura, je po meni, potpuno neosnovana, jer su na Awake albumu gitare mnogo masnije i odlično se čuju paralelno sa klavijaturama.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jedno je uzasna produkcija a drugo je sta su hteli da postignu. Verujte produkcija se nije bash ultra promenila od 92, a to kako mali djokica zamishlja produkciju je druga stvar. Inace ako vam je za milo i drago bash sam juce slusao motley crew kick start my hart pesma ima sasvim do jaja produkciju jer je postignuto ono shto treba.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sad zaspite dedu provokatora kišom poljubaca... :da:

 

Samo jedno pitanje, jel moze neko da mi prokomentarise DVD - "Score" cisto da znam da li da ga downloadujem :pivopije:

 

Bonus DVD dokumentarac sam pogledao u cugu ali koncerta sam izdržao 15 minuta.

Prvo pogledaj set listu pa razmisli. Zvuk je standardno dobar, ali je dosadno do zla boga, a simfonija je tu radi statiranja, ništa posebno.

No, što je džaba i bogu je milo. Ako imaš sve ostale DVD-ove, skidaj ovaj, a ako nemaš, skidaj ostale.

Share this post


Link to post
Share on other sites

I ja se slazem sa tim, sve zavisi od muzicara sta zele da postignu oni su u tom trenutku hteli to i gotova prica. I nikada mi nije jasno bilo cemu tolike polemike oko proukcije i sl. zar nije bitnija informacija (muzika), bitno je da je sve cisto i da se cuje i da bude nivelisano da nista drasticno ne odskace, a mislim da smo mi sa ovog foruma najmanje kompetentni da pricamo o tome bez obzira sto vecina nas negde svira hocu da kazem da se zvuk i produkcija studira i to debelo.

Sad zaspite dedu provokatora kišom poljubaca... :Da:Bonus DVD dokumentarac sam pogledao u cugu ali koncerta sam izdržao 15 minuta.Prvo pogledaj set listu pa razmisli. Zvuk je standardno dobar, ali je dosadno do zla boga, a simfonija je tu radi statiranja, ništa posebno.No, što je džaba i bogu je milo. Ako imaš sve ostale DVD-ove, skidaj ovaj, a ako nemaš, skidaj ostale.
U vezi toga, meni je licno SCORE do jaja baz zato sto su svirali "manje popularnije" stvari + ceo 6 stepen unutrasnje turbulencije + Octavarium pesmu + metropolis na bis sta ces vise. Ko ima sve njihove DVD-je ima i sve pesme odsvirane uzivo (uglavnom).

Share this post


Link to post
Share on other sites

Guest RISE LORD VADER's guz

šta sam ja bogu zgrešio pa da gledam onaj u2 govno klon 'i walk beside you'?

 

neverovatno koliko su maznuli stvar, a još su baš tu u2 stvar (speak to me) obradili i svirali uživo, ima na once in a livetime videu

Share this post


Link to post
Share on other sites

Voleo bi kad bi ovi ameri iz dreama napravili jedan cert gde bi svirali manje slusane poznate stvari, za nasu dusu.

To bi i ja voleo, nikad nisam cuo Anna Lee osim na once in a live time ili Space dye west i Another day, Status seaker... bio bi to lep koncert

Share this post


Link to post
Share on other sites

To bi i ja voleo, nikad nisam cuo Anna Lee osim na once in a live time ili Space dye west i Another day, Status seaker... bio bi to lep koncert

Ja bas ne bih voleo da cujem Anna Lee, a Space-Dye Vest i Another Day nema sanse da sviraju nikad vise (prvu jer je Kevinova, a drugu jer su jos 1992. izjavili da su je snimali samo sa namerom da se probiju na MTV).

 

Status Seeker bi mogao, ali najvise bih u stvari voleo da cujem Only A Matter Of Time u osvezenoj varijanti, a s obzirom da su u skorije vreme svirali Another Won, ne vidim zasto bi to bilo nemoguce.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa dobro nisam se ni ja najbolje izrazio. Hteo sam da kažem da mi zvuk ne odgovara na I&W albumu. Mnogo mi je bolji zvuk na Awake albumu jer je više izdefinisan. Na I&W mi je zvuk "ni vamo ni tamo".

Što se tiče Score-a, nije loš, s obzirom na to da ima onaj dokumentarac. Ali sigurno nije bolji od Budokana.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sad zaspite dedu provokatora kišom poljubaca... :da:

Bonus DVD dokumentarac sam pogledao u cugu ali koncerta sam izdržao 15 minuta.

Prvo pogledaj set listu pa razmisli. Zvuk je standardno dobar, ali je dosadno do zla boga, a simfonija je tu radi statiranja, ništa posebno.

No, što je džaba i bogu je milo. Ako imaš sve ostale DVD-ove, skidaj ovaj, a ako nemaš, skidaj ostale.

 

Hvala na informacijama :pivopije::pivopije::pivopije:

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja bas ne bih voleo da cujem Anna Lee, a Space-Dye Vest i Another Day nema sanse da sviraju nikad vise (prvu jer je Kevinova, a drugu jer su jos 1992. izjavili da su je snimali samo sa namerom da se probiju na MTV).

 

Status Seeker bi mogao, ali najvise bih u stvari voleo da cujem Only A Matter Of Time u osvezenoj varijanti, a s obzirom da su u skorije vreme svirali Another Won, ne vidim zasto bi to bilo nemoguce.

Druže svirali su oni Another day imam ja snjimak ali audio, na koncertu u NY samo sto nije dospela na onaj drugi dvd a takodje su svirali i SDV na once in a live time sa Derekom

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...