Jump to content

Dream Theater


bu

Recommended Posts

ne znam, ukusi su to...

meni je Nightmare ipak dobra pesma, Rite mi se ne svidja... takodje constant motion i dark eternal night sa proslog su mi tesko sranje...

jeste to drasticna promena DT-a (na gore nazalost)

 

ali octavarium mi je album za 10ku koji isto spada u taj "novi" DT, tako da se ipak i u tom novom zvuku mogu naci dobre pesme, kao na primer Count...

Share this post


Link to post
Share on other sites

gubi se sa ove teme.

 

Ti ćeš da mi kažeš. Dream Theater je jedan od prvih metal bendova koje sam slušao.

 

Hah... Ajd' leba ti, šta je DT na "A Nightmare to Remember" i "A Right of Passage"? :rolleyes:

 

Ne znam šta je, ali je A Rite of Passage najbolja pesma na albumu. Pravi hit, odličan refren. Naročito je onaj nagli prelaz u drugoj polovini pesme jak.

Share this post


Link to post
Share on other sites

u Nightmare to Remember(sa izuzetkom brejka u sredini)?

Čim izuzimaš, znači da se i sam ne slažeš sa sobom. Taj break je samo jedan od klasičnih DT elemenata.

 

Inače, onaj Petrucciev solo u AROP je skroz DT, vuče na Awake solaže. :rockdevil:

Edited by Totamealand

Share this post


Link to post
Share on other sites

A Rite of Passage je najgora pesma, nikakav to nije hit, a refren je bljutav...

Pull me under je hit za jedan prog bend

 

Pull Me Under nije na ovom albumu. Što se tiče proga, pa DT i svsrtavaju u prog između ostalog zbog toga što kombinuje najrazličitije metal i nemetal elemente. Tamo gde čujem elemente pravaca koje ja volim da slušam, za te pesme se i vezujem.

Share this post


Link to post
Share on other sites

 

Progressive je zanr gde hitova ne bi trebalo biti ni pod razno , jer su kontraproduktivni i priblzavaju bend mainstremu sto je prodaja tj.komercijala.

To je poenta novog,kao i nekoliko zadnjih albuma DT-a !

Izlaze prvo sa najavom albuma ,trejlerima,Portnoyevim " ultimate fan " bljuvotinama i "hitom no.1"(u nasem slucaju A Rite Of Passage ") za koji snimaju video klip !

Otprilike smo se svi slozili da je pesma pravolinijska,bezidejna i sve je samo nije prog !

To je praksa,da li je sam Roadrunner ili je bend totalno prso i nema ideja prosudite sami.

Ako ste "real ultimate fan" onda je Roadrunner kriv za sve :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa šta ako pesma nije prog? Mada ja mislim da itekako jeste prog, ali je metal, što je najvažnije. Važno da je dobra i slušljiva, umesto nekog proseravanja u fazonu "hajde da vam pokažemo koliko dobro znamo da sviramo". I uopšte nije pravolinijska, pomenuo sam onaj prelaz u drugom delu pesme. Sad ispada da su svi bendovi koji sviraju iole svarljivu muziku komercijalni, kako da ne.

 

ja sam skinuo ovaj album kad je procureo jos ga nisam preslusao, vidim po komentarima na temi o kakvom se sranju radi :) najverovatnije je i poslednji QR bolji od ovog :) :), no videcu

 

Novi Queensryche je katastrofa bez ijednog svetlog momenta. To metala nije videlo. Novi Dream Theater je pun pogodak, posle duže vremena. Sad bih zaista voleo da ih vidim uživo.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...