Jump to content

Dream Theater


bu

Recommended Posts

 

Jbg, ljudi pogledajte niz postova i shvaticete da je sve nebuloza teska.

 

Sve je stvar ukusa, npr. meni je ona pesma Rusha blago receno govno nevidjeno, i sta sad?? nista eto NE POSTOJI postulat po kome ce se meriti da li neka pesma moze da se dopadne i kraj! NEMA PRAVILA u muzici... NEMA! sve je stvar ukusa, i nekog licnog dozivljaja!

Nista necije pljuvanje ovog ili onog albuma nece znaciti, kome se svidja svijda i on ce slusati, kome nece nikom nista... ne vredi se dokazivati.

 

mislim da je dosta rasprava na temu novih albuma... ili mozda je bolje da se lockuje ova tema.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Znači, kič su albumi:

 

Judas Priest - Painkiller

Iron Maiden - Powerslave

Queensryche - Operation Mindcrime

Savatage - Gutter Ballet

Crimson Glory - Crimson Glory

Blind Guardian - Imaginations from the Other Side

King Diamond - Conspiracy

Helloween - Keeper of the Seven keys Part I

Angel Dust - To Dust You Will Decay

 

...i tako dalje.

zasto kic

pojasni?

Share this post


Link to post
Share on other sites

@ Erotomaniac

 

Podsećaš me na Ice-T u pesmi Last Day

 

But maybe I'm all wrong, maybe everything is ok.

Maybe we're all just gonna get along.

Maybe I'm trippin, maybe life is perfect

 

 

Misim ok, svi su rekli sta imaju i sta misle, i sad tu neko ubedjivanje dobro je-nije dobro, zato je dobro-zato je lose, ne vodi stvarno nicemu vise...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Znači, kič su albumi:

 

Judas Priest - Painkiller

Iron Maiden - Powerslave

Queensryche - Operation Mindcrime

Savatage - Gutter Ballet

Crimson Glory - Crimson Glory

Blind Guardian - Imaginations from the Other Side

King Diamond - Conspiracy

Helloween - Keeper of the Seven keys Part I

Angel Dust - To Dust You Will Decay

 

...i tako dalje.

 

Ne razumeš, sad si samo naveo 8 ql metal albuma (i ovaj Angel Dust što je i suviše kultan) u koje se ljudi kunu u pre-pubic hears periodu.

I da ne off-topic-ujemo dalje

Edited by Luka.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa ima, zato što prog metal nema monopol na kompleksnost. Naprotiv, u okviru pravaca izvan proga ima dosta kompleksne muzike, dok na drugoj strani ima dosta prog bendova koji šablonski otaljavaju posao i liče jedni na druge kao jaje jajetu.

 

Ok to, nego kakve to veze ima sa novim albumom DT-a?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa to da novi album ne valja, to stoji. Možda je nekom album dobar, ali ako je bend došao do toga da nakon 9 izdatih albuma (tačnije 8, a mnogi će reći čak i manje) uvodi u svoj zvuk razne inovacije i upoznavajući se sa onim "što klinci danas slušaju", onda je izlišan svaki komentar o kvalitetu ovog albuma.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Evo recenzije za album, sa PA, napisane od strane moje malenkosti:

 

http://www.progarchives.com/Review.asp?id=217328

 

 

Pa to da novi album ne valja, to stoji. Možda je nekom album dobar, ali ako je bend došao do toga da nakon 9 izdatih albuma (tačnije 8, a mnogi će reći čak i manje) uvodi u svoj zvuk razne inovacije i upoznavajući se sa onim "što klinci danas slušaju", onda je izlišan svaki komentar o kvalitetu ovog albuma.

 

:confused:

 

Astrallise,objasni se :D

 

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

:confused:

 

Astrallise,objasni se :D

 

 

Objasnio sam se rekavši, da kao fan ovog benda, uz koji sam odrastao, mogu strogo subjektivno da kažem sve to što sam napisao u toj recenziji i apsolutno stojim iza toga. Ovde se radi o tome da ljudi pričaju kako novi album jebe mame koliko je dobar. I jeste bolji od SC-a, da je rame uz rame sa Octavariumom (i to sama ta pesma Octavarium vredi na tom albumu, u njoj je objašnjeno koliko toliko), a da je BC&SL ispod 6DOIT i TOT.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Prinče, jednostavno moraš da shvatiš da za neke stvari nisi kompetentan i da onda to što pišeš ovde izgleda jako smešno. Sad si napunio, evo već tri stranice ove teme odgovarajući na svaki jbni post posle tvog. Pokušavaš nešto da objasniš (i to pogrešno) ljudima koji su od tebe mnogo više upoznati sa radom ovog benda i koji na kraju krajeva mnogo više slušaju DT. Ja znam da si ti neumoljiv u borbi za heavy metal dominacijom ali daj čoveče, give us a break.

Edited by Luka.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objasnio sam se rekavši, da kao fan ovog benda, uz koji sam odrastao, mogu strogo subjektivno da kažem sve to što sam napisao u toj recenziji i apsolutno stojim iza toga. Ovde se radi o tome da ljudi pričaju kako novi album jebe mame koliko je dobar. I jeste bolji od SC-a, da je rame uz rame sa Octavariumom (i to sama ta pesma Octavarium vredi na tom albumu, u njoj je objašnjeno koliko toliko), a da je BC&SL ispod 6DOIT i TOT.

 

Pa niko nije ni rekao da je bolji od nekog albuma iz 90-ih godina. Ovdje se radi o tome da ljudi idu iz krajnosti u krajnost. Vecina pljuje album,a ti (kao fan benda) naginjes tome misljenju ovdje,a tamo dajes 4/5. Samo malo ambivalentno. Nego,mozda i razumijem takav stav. I meni je krivo sto nijesu izdali novi Awake,ali jbg. Nikad i nece.

 

Nego,stvarno bi bilo super da se prekine ova diskusija. Svaki put kad kliknem ovu temu ista prica..samo novi naratori.

 

 

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa niko nije ni rekao da je bolji od nekog albuma iz 90-ih godina. Ovdje se radi o tome da ljudi idu iz krajnosti u krajnost. Vecina pljuje album,a ti (kao fan benda) naginjes tome misljenju ovdje,a tamo dajes 4/5. Samo malo ambivalentno. Nego,mozda i razumijem takav stav. I meni je krivo sto nijesu izdali novi Awake,ali jbg. Nikad i nece.

 

Nego,stvarno bi bilo super da se prekine ova diskusija. Svaki put kad kliknem ovu temu ista prica..samo novi naratori.

 

Ne pljujem ja po novom albumu, samo sam razočaran onim što slušam svakog dana, što od strane ljudi koji cene ovaj bend odvajkada, što od strane ljudi koji su juče pustili ovaj album, a što od strane samog albuma, koji ti u isto vreme ostavlja i gorčinu i slast u ustima, s tim da kad si fan nečeg toliko godina, normalno je da očekuješ i nadaš se da će to nešto bivati bolje, a ne (toliko) gore. Na PA sam dao 4/5, ovde im dajem 4/5 bez trunke objektivnosti, na šta naravno imam pravo, jer da uvodim druge u nešto... Čemu to? Drago mi je da ima podeljenih mišljenja, nekome se sviđa, nekome se ne sviđa, ja ću definitivno ovaj album imati u svojoj kolekciji (i to kao deluxe izdanje), kao što ću imati i Systematic Chaos i sve ono što je bend izdao. Žao mi je samo što to nisam mogao ranije da ostvarim, ali to je razumljivo.

Share this post


Link to post
Share on other sites

ako je bend došao do toga da nakon 9 izdatih albuma (tačnije 8, a mnogi će reći čak i manje) uvodi u svoj zvuk razne inovacije i upoznavajući se sa onim "što klinci danas slušaju", onda je izlišan svaki komentar o kvalitetu ovog albuma.

Radili su oni to još devedesetih, tačnije na Falling into infinity. A na poslednjem albumu takvih ''rolling with the sound of today'' momenata ima samo u ANTR i AROP, koje su opet zadržale pojedine klasične DT elemente.

 

Ova priča više nikuda ne vodi... :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...