Jump to content

GammaRay


Recommended Posts

Да поновимо и утврдимо, све најбоље Helloween песме је управо Каи написао.

Ziva istina,mada neki njegovi periodi iz GR nisu,barem po meni bili dorasli tadasnim radovima Helloween-a,ali to je vec verovatno stvar ukusa...Mislim lutali su neko vreme i jedni i drugi,ali mislim da je Kai vise lutao...Od Powerplant-a pa do danas Kai nije napravio ni jednu losu pesmu,a uzivo je nekako jos bolji,ima te energije u njemu koja cesto fali drugima...Mada rekao sam i na Helloween stranici da je u to vreme dok je bio sa njima Kai bio najjaci lik na live nastupima....

A cinjenica da sad bolje izgleda nego pre 20 god je tek nesto posebno,jos kad bi se i meni kosa tako 'regenerisala' :bigblue:

Edited by Sreta

Share this post


Link to post
Share on other sites

Да поновимо и утврдимо, све најбоље Helloween песме је управо Каи написао.

Da li je moguće? How many tears? A tale that wasn't right? Eagle fly free? Dr. Stein? Keeper of the seven keys? Kids of the century? The Chance? First time? Where the rain grows? The Game is on? Power? Steel tormentor? Midnight sun? I live for yor pain? Escalation 666? Hell was made in heaven? King of the 1000 years? Occasion avenue? The Bells of 7 hells? Dreambound?

 

:razz:

Tri puta sam morao da pročitam tvoj post da bih bio siguran da sam ga razumeo. Kai jeste legenda, stvorio je power, ali tvrditi da je napisao najbolje pesme Helloweena je smešno. Samo da se uzme u obzir činjenica da njegovo nije ni 10% pesama Helloweena.

 

Izvinjavam se, ovo je Gamma ray tema...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da li je moguće? How many tears? A tale that wasn't right? Eagle fly free? Dr. Stein? Keeper of the seven keys? Kids of the century? The Chance? First time? Where the rain grows? The Game is on? Power? Steel tormentor? Midnight sun? I live for yor pain? Escalation 666? Hell was made in heaven? King of the 1000 years? Occasion avenue? The Bells of 7 hells? Dreambound?

 

:razz:

Tri puta sam morao da pročitam tvoj post da bih bio siguran da sam ga razumeo. Kai jeste legenda, stvorio je power, ali tvrditi da je napisao najbolje pesme Helloweena je smešno. Samo da se uzme u obzir činjenica da njegovo nije ni 10% pesama Helloweena.

 

Izvinjavam se, ovo je Gamma ray tema...

 

Svaka ti čast za ovaj post, s tim što bih ja dodao još najmanje toliko pesama.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da li je moguće? How many tears? A tale that wasn't right? Eagle fly free? Dr. Stein? Keeper of the seven keys? Kids of the century? The Chance? First time? Where the rain grows? The Game is on? Power? Steel tormentor? Midnight sun? I live for yor pain? Escalation 666? Hell was made in heaven? King of the 1000 years? Occasion avenue? The Bells of 7 hells? Dreambound?

 

:razz:

Tri puta sam morao da pročitam tvoj post da bih bio siguran da sam ga razumeo. Kai jeste legenda, stvorio je power, ali tvrditi da je napisao najbolje pesme Helloweena je smešno. Samo da se uzme u obzir činjenica da njegovo nije ni 10% pesama Helloweena.

 

Izvinjavam se, ovo je Gamma ray tema...

 

ti lupetaš lečke. Prva dva izdanja Helloweena su skoro kompletna napisana od Hansena, prvi Keeper takodje, na drugom keeperu, takodje ima par Kaievih pesama, a ako pesme sa pink i chameleon albuma svrstavas medju one bolje od kaievih, jebi ga...

Masu fanova je bend izgubio sa izdavanjem takvih ljiga, kao što su pink bubbles i chameleon, a master nije mnogo bolji, al da kazemo da je donekle uspeo da spere gorčinu od svoja dva prethodnika.

 

Mislim...Heavy Metal Hamsters...samo im je jos falilo da napišu i Rudolf the red nose.

 

Da se vratimo na Gamma Ray, na albumu ''Sigh No More'', i onaj rif kojim počinje ''Start Running'', Ritam Nereda su maznuli. Ako mi ne verujete, poslušajte album ''Zvuci Bola'', u jednoj pesmi piči taj rif u istom štimu i sve, ali ne mogu da se setim u tačno kojoj pesmi.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pink Bubbles Go Ape je za mene jedan od najjedinstvenijih heavy metal albuma - sa svom dozom humora, vedrine, optimizma, idile i hedonizma, predstavlja nešto što niko nikada nije uradio u istoriji heavy metal muzike. Svako će reći da preterujem, pa čak i oni kojima se PBGA koliko-toliko dopada, ali ne, ja stvarno tako mislim. I na Chameleon ima dobrih stvari, boljih od nekih sa Walls of Jericho, pa čak i sa savršenih Keepera. A Master of the rings je, po mene, najbolji album sa Derrisom, pa nije čudo što ih je izvukao iz krize kada ima toliko hitova i kvalitetnog prepoznatljivog Helloween powera.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da li je moguće? How many tears? A tale that wasn't right? Eagle fly free? Dr. Stein? Keeper of the seven keys? Kids of the century? The Chance? First time? Where the rain grows? The Game is on? Power? Steel tormentor? Midnight sun? I live for yor pain? Escalation 666? Hell was made in heaven? King of the 1000 years? Occasion avenue? The Bells of 7 hells? Dreambound?

 

:razz:

Tri puta sam morao da pročitam tvoj post da bih bio siguran da sam ga razumeo. Kai jeste legenda, stvorio je power, ali tvrditi da je napisao najbolje pesme Helloweena je smešno. Samo da se uzme u obzir činjenica da njegovo nije ni 10% pesama Helloweena.

 

Izvinjavam se, ovo je Gamma ray tema...

Ниједна од наведених нијe ни принети само једној 'Halloween', а ту су још и 'Judas', 'Twilight Of The Gods', 'Ride The Sky', 'Future World', 'March Of Time', 'I Want Out', 'Save Us', 'Phantoms Of Death', 'Metal Invaders', 'Gorgar', 'Murderer', 'Warrior' и 'Victim Of Fate'. CASE CLOSED!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ниједна од наведених нијe ни принети само једној 'Halloween', а ту су још и 'Judas', 'Twilight Of The Gods', 'Ride The Sky', 'Future World', 'March Of Time', 'I Want Out', 'Save Us', 'Phantoms Of Death', 'Metal Invaders', 'Gorgar', 'Murderer', 'Warrior' и 'Victim Of Fate'. CASE CLOSED!

 

potpisujem.

i dodao bih ''HEAVY METAL IS THE LAW''!!! :rockdevil:

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ниједна од наведених нијe ни принети само једној 'Halloween', а ту су још и 'Judas', 'Twilight Of The Gods', 'Ride The Sky', 'Future World', 'March Of Time', 'I Want Out', 'Save Us', 'Phantoms Of Death', 'Metal Invaders', 'Gorgar', 'Murderer', 'Warrior' и 'Victim Of Fate'. CASE CLOSED!

Tačno, Halloween je najbolja, ali nisu 10 mesta praznih iza nje. Neke od stvari koje sam ja gore naveo su veoma blizu. A što se tiče ovih stvari koje si nabrojao, ne bih se složio za Warrior, Victim of fate, Metal Invaders, Phantoms of death, Judas - nisam baš fan albuma Walls of Jericho. :mhihi: Save us bi mi bila najmanje omiljena na inače perfektnom Keeperu II.

 

Doza humora...?

Onda počni da slušaš Spinal Tap.

Nije cilj u tome da humor bude gej i zaostao. PBGA se ne može ni porediti sa Spinal Tapom.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Heheheheh, znao sam da mi to sleduje. :)

 

Pre nego što zauvek napustim ovu temu, znam da više ništa ne mogu da izgubim, hteo bih još samo da dodam da je po meni Kai zvučao očajno na WOJu i da se pokazao kao pevač tek kada je snimio Land of the free - e, tada je već objasnio neke stvari.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Shto jes,jes,Kai je napisao NEKE od najboljih Helloween pesama,ali je preterano reci da su pesme posle njegovog odlaska go kurac u odnosu na one koje je on stvorio.

Meni je Sole Survivor jedna od omiljenih Helloween pesama ikada,ali Kai je ipak nije napisao.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ovako...Kai Hansen i nije bio neki pevach u ranim danima Helloweena! Jest da je mogao da proizvede mnoogo visoke tonove i da se dere do mile volje, on nije mogao da odsvirao i otpeva sve to na turneji a da zvuchi ljudski!! Ali pochevshi sa pesmom Heal Me, pa sa albumom Land Of The Free, Kaiev glas je postao toliko mocan da se ja usudjujem da kazhem kako je Kai Hansen, najbolji gitarista/pevach na svetu!!!!!

 

P.S Naravno da su pesme Helloween, Future World, I Want Out, Ride The Sky, STARLIGHT, Victim Of Fate, Murderer, Warrior, Twilight Of The Gods, Save Us, March Of Time najbolje pesme Helloweena ikada!!!

 

:evotigana:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ovako...Kai Hansen i nije bio neki pevach u ranim danima Helloweena! Jest da je mogao da proizvede mnoogo visoke tonove i da se dere do mile volje, on nije mogao da odsvirao i otpeva sve to na turneji a da zvuchi ljudski!! Ali pochevshi sa pesmom Heal Me, pa sa albumom Land Of The Free, Kaiev glas je postao toliko mocan da se ja usudjujem da kazhem kako je Kai Hansen, najbolji gitarista/pevach na svetu!!!!!

 

P.S Naravno da su pesme Helloween, Future World, I Want Out, Ride The Sky, STARLIGHT, Victim Of Fate, Murderer, Warrior, Twilight Of The Gods, Save Us, March Of Time najbolje pesme Helloweena ikada!!!

 

:evotigana:

 

Pa to je normalno, sobzirom kako su Kursch i Hatfield zvucali na pocetku karijere i danas. Ali da je >Kai najbolji vokal na svetu---hehe---poslusaj bend Scanner, narocito drugi album, pa da vidis od koga je Kai kupio fore i za koncept i za nacin pevanja, inace, Kai je za pevanje ponovo poceo da se interesuje na albumu ''Follow The Blind'' i ''Tales From The Twilight World'' od Blind Guardian-a, gde je i pevao, a to je bilo pre Gamma Ray-a.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ali da je >Kai najbolji vokal na svetu---hehe---poslusaj bend Scanner, narocito drugi album, pa da vidis od koga je Kai kupio fore i za koncept i za nacin pevanja, inace

 

Nismo se razumeli, nisam nikada rekao da je Kai najbolji vokal na svetu, vec najbolji pevach/gitarista!!! Kapirash?

Share this post


Link to post
Share on other sites

kai nikad nije ni prestajao da peva - i u hw a i u gr sa ralfom, doduše prateće vokale

 

A i pevao je live "Ride The Sky" npr. i kad je Ralf bio tu.

 

BTW svaka chast za avatara :pivopije:

 

 

I da, ako 'ocete Helloween standardnu Kai vs. Everybody else svadju, 'ajde lepo na Helloween temu. Mene je inache to mame mi vishe smorilo..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...