Jump to content

GammaRay


Recommended Posts

Ne znam, meni je album totalno, ali totalno razočarenje.

 

Šutiranje mrtvog konja i cijeđenje suve drenovine. Neki drastičniji muzički zaokret koji im je bio neophodan još prije više godina da bi se "osvježili" sa idejama i zadržali bilo kakvu relevantnost, nikad se nije desio i ovo sad je samo dalje silovanje dosadne formule kao i prethodnih par albuma.

 

Album zvuči (osim nekoliko suviše rijetkih momenata) kao da je neko zatvorio neke random muzičare u studio i natjerao ih da snime Gamma Ray album, al da niko ne provali. I onda oni preberu po svim klišeima i sklepaju ga nekako.

 

Tužno je to za takvu veličinu kakva je Kai i mislim da on pod hitno mora usmjeriti dalju karijeru benda NEGDJE / BILO GDJE, ovo šlajfanje u mjestu ne vodi nigdje.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ti si bas neki Richter fan a?:]

 

Born To Fly mi najgora uz Pale Rider-a. Koji jebeni put mora da se peva o tome kako je orao slobodan i kako leti? Bas, bas neinspirativna pesma.

Kakva slučajnost, nisam ni znao da je Richter komponovao tu stvar. I to mi se opet savršeno uklapa u koncepciju, Richterove pesme mi i jesu obično favoriti na albumima. :da: A power izgleda ne bi bio power kada orlovi ne bi leteli i dodirivali duge na nebu. :haha:

Edited by Totamealand

Share this post


Link to post
Share on other sites

Oba tvoja favorita je Henjo napisao :] A inace Pale Rider je prva Ehre-ova pesma (Kaiev tekst).

Meni obicno inputi ostale trojice u bendu znaju da doprinesu konacnom sudu o albumu (posto od Kaia navikao covek na dobre stvari), ali ovde nijedan od cetvorice nista pametno nije imao da kaze.

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Ovaj novi je nažalost ubedljivo najgori GR album i posle par prethodnih štucavica za koje sam se nadao da su prolaznih karaktera sa ovim je već jasno da je Gamma ray debelo zarovio u krizu. Sve što i zaliči da valja na albumu je samo kopija starih kvaliteta, tipa Avalon koja mi toliko bode oči svojim pokušajem da bude epic opener tipa Rebellion da boli. Kompletan utisak zaokružuje ona bonus traka koja je dokaz da je Kai nažalost otišao u težak kurac. Rekao bih kakav front cover takav album ali neću, uvrediće mi se Mekong delta.

Edited by Grobodan
  • Upvote 1
  • Downvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Cvili mi kita za Mekong Delta... Ovo jeste najprazniji album posle sta ti ja znam koliko kurca od vremena, ali stucavicu ti necu oprostiti, plus za zeciji titis niko nije skontao od vas papaka...

  • Downvote 3

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 5 months later...
  • 2 weeks later...
  • 2 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...