Jump to content

Sentenced


Recommended Posts

Evo i ja da podelim svoju impresiju povodom "Funeral Album". Kao prvo i osnovno album je fenomenalan i sigurno najbolji Sentenced album (barem sto se mene tice). Primecujem da se na albumu preplicu dve emocije starog i novog Sentenced zvuka sto se pokazalo kao odlican spoj! icon_da.gif Ville je odlicno odpevao ceo album, najbolje do sad! Booklet sam video samo preko net-a i odlican je (fotografije pogotovu). Cuo sam da sviraju na Szigetu ovog leta pa ne bi bilo lose da se ispostuje! Ovo je jedan od onih must-have, must-hear albuma! icon_da.gif

 

Kratak komentar na svaku pesmu pojedinacno.

 

1.May Today Become The Day - Hiticna pesma ali nisam siguran da je bas ta pesma trebala da bude prva.

2.Ever-Frost - Prvi singl sa ovog albuma. I pitam se zasto bas ova pesma kada ima toliko boljih. Mada sa druge strane ova pesma je bas u Sentenced fazonu. Jesus saves!

3.We Are But Falling Leaves - Jebo te kaka evergreen u pocetnoj temi pesme! Rulz! biggrin.gif Nostalgicna pesma sa sve goth textom! icon_wink.gif Solaza je odlicna (inace sve solaze na albumu i pored svoje jednostavnosti zvuce fenomenalno, krajnje iskren pristup soliranju).

4.Her Last 5 Minutes - Zanimljiva pesma sa melanholicnom atmosferom. Text totalni doom love metal! icon_smile.gif Bluesy solo... strava!

5.Where Waters Fall Frozen - Stesta, steta sto nije cela pesma vec samo mali osvrt na Sentenced pocetke. Znam da bi pesma odskakala sa albuma da je cela ali kakav bi to melodic death hit bio! biggrin.gif

6.Despair-Ridden Hearts - Kad cujem ovu pesmu u glavi mi je neki cowboy na konju koji sav sjeban ide ka suncu (sindrom Talcinog Toma jel'). Pesma je ok ali mi je puna nekih sablona koje smo culi sto puta (mislim na vokalnu deonicu). Refren je skroz u nekom fazonu americkog MTV rock benda... sto i nije lose ali to bas i nisam ocekivao od Sentenced. Ali nista strasno moze da prodje. biggrin.gif

7.Vengeance Is Mine - Jedna od mojih favorita sa albuma! Sentenced u svom pravom svetlu (tipican primer onoga sto sam spomenuo - pobesneli, ubilacki text u nekoj goth varijanti). Samo jednu stvar nisam skontao, kome se on to obraca u pesmi?! Fanovima?! icon_smile.gif I onaj deciji hor... fenomenalno! Moracu to sasvim namerno da im ukradem kao ideju! icon_redface.gif

8.A Long Way To Nowhere - Ok pesma. Nista specijalno ali i pored niceg specijalnog u njoj skroz je ok, ma kazem "Funeral Album" album godine (barem za prvu polovinu godine biggrin.gif ).

9.Consider Us Dead - Do jajaaaaa! Znaci onaj old school s pocetka pesme je za totalni respect! Jedna od boljih pesama na albumu! Goth as fuck!

10. Lower The Flags - Textualno ova pesma ne bi trebalo da bude vesela ali meni jeste, valjda zbog refrena! icon_smile.gif Palac gore za refren! Za stadion bato! icon_smile.gif

11.Drain Me - HIM pesma u nesto metalnijoj formi. Refren je skroz HIMnican pogotovo onaj deo kad kaze "just keep that mouth wide open

and drain me, my darling, drain me, my darling"!. Text je ql! biggrin.gif

12.Karu - Ne znam ciju i sta sa njom ali simpatican akustican uvod pre...

13.End Of The Road - Zanimljivo... najbolja pesma na albumu. Sta je zanimljvo? Pa valjda to sto mi se najvise dopala poslednja pesma na nekom albumu. Valjda je to tako zato sto im je to poslednja pesma u karijeri. Svak cast! Emotivna, melodicna, teska, tuzna, melanholicna... ma jebe kevu! Solo je odraz ciste emocije a onaj decji hor (opet) je jos bolji nego u "Vengance is mine". Kontam da su ovu pesmu zamislili kao zalopojku za Sentenced-om! Jebi ga... uspelo im je! icon_sad.gif

 

 

Povlace se sa scene u velikom stilu! Nedostajace nam! icon_cry.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

ok. da uradim isto sto i sinstrel. generalni feeling mi je mozda i najbolji od svih sentenced albuma, apsolutno idealan nacin za otposlati band u istoriju. savrsen spoj starog, agresivnijeg sentenced zvuka, i novije, HIM-aste price. ovaj album predstavlja esenciju celokupnog love zvuka.

 

1. may today become the day mi je odlicna, hiticna, i samim tim idealan pocetak. stvara zalihu energije.

2. ever-frost mi se nije toliko dojmila. ali pokazuje tipicnu zanrovsku doslednost. nije mi za single, narocito sto ne znam koliko ce single-ova uopste biti.

3. we are but falling leaves mi je onako... HIM-asta, ali kompaktna. podseca na drugu polovinu love metal albuma.

4. her last five minutes jebe i oca i majku. prejak, emotivan tekst. odlicne melodije. pokazuje kako jedna love metal pesma mora da izgleda. iako je sama tema pesme lepak za patetiku, ovde je to prilicno elegantno izbegnuto.

5. where waters fall frozen je slika prapocetka, zao mi je sto nije izvedena cela melodeath hitcina, ali ima potencijala. lici mi na trip north from here ili na infernal majesty.

6. despair-ridden hearts mi je prelepa rock balada, apsolutno ispostovani standardi muzike i, mada nije njihov fazon, odlicno pogodjena. gotivan country rock uticaj. ovakva stvar malo razbija koncepciju albuma, ali sta sad.

7. vengeance is mine je vrhunac cinicnog besa, totalno fighting trip, i ima stav. deciji hor da se smrznes. hitcina. pravi hate metal.

8. a long way to nowhere nisam zapamtio ni po cemu, ali ne smeta tu gde je. drzi koncepciju albuma nekako. solidno.

9. consider us dead me fascinira zbog paradoksa samoubistva sa stavom, priznanja i odsustva patetike. iskrenost totalna. zakon stvar.

10. lower the flags nastavlja taj mirniji, blago HIM-asti trip, pozitivna je, vesela i dusu dala za neku 'vatacinu. hit.

11. drain me je jos veca hitcina. da se smrznes koliko jaka stvar. jak feeling love metal albuma, pozerska, vampirska, goth love totalno. worship.

12. karu je jedan sasvim ok instrumental. nalazi se na pravom mestu, posle 2 vesele pesme da slusaoca opusti pred sok smrti.

13. the end of the road je idealan kraj. prejaka pesma, ostvaruje momentalno smrzavanje, i neki stvarno tripozan osecaj. koncept nad konceptima.

 

u svakom slucaju, jedino sto makar u teoriji moze da spreci ovaj album da bude album godine je cinjenica da HIM izdaje novi album krajem godine, ali tesko da ce uspeti da naprave ovako nesto. ovako dobar album se desava jednom u nekoliko godina. ne pamtim kad sam nesto tako manicno preslusavao i preslusavao. ulazi u mojih top five bez razmisljanja.

 

10/10

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hmm meni bas ovaj album (i Sentenced uopste) bas i nema nekih dodirnih tacki sa HIM-om osim sto su iz Finske. Osim "Drain me". Inace mene je ovaj album uhvatio tek posle nekog treceg-cetvrtog slusanja. Ali kad te uhvati... icon_smile.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hmm meni bas ovaj album (i Sentenced uopste) bas i nema nekih dodirnih tacki sa HIM-om osim sto su iz Finske. Osim "Drain me". Inace mene je ovaj album uhvatio tek posle nekog treceg-cetvrtog slusanja. Ali kad te uhvati... icon_smile.gif

mene je uradio iz prve.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sentenced je pocheo kao Death metal sa nekim melodic elementima.Nakon dolaska Taneli Jarva ( "North From here" ) mozhe se reci da su postali josh melodichniji i to je bio vrhunac death/doom-a.Nakon EP-a "Love and death" priblizili su se Heavy vodama.Danas ih smatraju nekim suicide rock-om.

 

"The Funeral Album" je njihov potonji album.Sada ce uraditi par oprostajnih turneja i rastaviti se.

 

"The cold white light" ; "North from here " i "Frozen" su njihova ostvarenja koja najvishe cijenim.Imam sve od njih ukljucujuci i par single-a tj. sve osim "The Funeral albuma"

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Imas i Trooper singl na originalu? Meni samo taj fali, godinama ne mogu da ga nadjem... Imam sve pesme sa njega na The Greatest Kills kompilaciji, ali nije to to. Ipak se najvise ponosim ogromantnim raritetom njihovog prvog albuma, u pitanju je originalna verzija za jednu premalu francusku izdavacku kucu zvanu tharsh records, a ne rezidanje. Eh, kolike sam ponude dobio za taj CD samo icon_smile.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

Meni je nevidjeno legao novi album...nikad mi nisu bili neki Top bend,ali ovo mi se svidja.Vrh momenat - End of the Road,posebno ona emotivna solaza na kraju.

 

RIP.

ova stvar mi je dize album, slazem se u potpunosti oko solaze! ocekivala sam puno gore izdanje, no ispalo mi je jedno od boljih..stvarno steta sto se tice raspada icon_sad.gif album mi je pored Riversidea stalno u winampu ovih dana, narocito gore navedena stvar icon_da.gif

 

ps, ako cete ih dovodit, ja dolazim icon_wink.gificon_wink.gificon_wink.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hmm meni bas ovaj album (i Sentenced uopste) bas i nema nekih dodirnih tacki sa HIM-om osim sto su iz Finske.  icon_smile.gif

ni meni nisu jasni pojedinci koji usporedjuju ova dva benda.. ako je netko u igri sto se tice HIM klonova, prije je tu definitivno Poisonblack nego Sentenced..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...