Jump to content

Metal u medijima


C.A_R.I.A.

Recommended Posts

svjedoci smo da se metal sve vishe pojavljuje po tiraznim chasopisima 'bravo', 'huper'... kao i na MTV-U, VIVI... da li mislite da je to dobro za ekspanziju metala ili naprotiv da se na taj nachin komercijalizuje muzika, kao i bendovi??

pa pazi viva je odvijek pustala sredom metal i rock itd!!

mada mtv pusta samo komercijale kao metallicu i neke nu metal bendove!!

ja nikad nisam nista od maidena na mtvu video

Share this post


Link to post
Share on other sites

pa pazi viva je odvijek  pustala sredom metal i rock itd!!

mada mtv pusta samo komercijale kao  metallicu i neke nu metal bendove!!

ja nikad nisam nista  od maidena na mtvu video

Pustali su Wildest Dreams i Rainmaker...od starih stvari su pustali Number of the beast u emisiji "20 years of MTV"

Na vivi plus ide "Get the clip rock"...a na vivi "Hell's kitchen"

Edited by SonataGirl

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa pesma je sranje. Ima onaj vasarski tuc, tuc ritam

 

Ma sve je to Ok, ni ja nisam verovao da su ono bubnjevi dok nisam cuo uzivo, ista jacina bubnjeva. Jukka je samo malo jace udarao. Nego, sta sam hteo reci.... E, da, REX kao vec kultni domaci rock casopis treba da daje kompetentnim ljudima da procene kakva je koja pesma, a ne ono, jednom preslusao, dza bu, sranje, blablabla... VEOMA NEPROFESIONALNO sa njihove strane [REXa], jer je veooma pristrasno napisana recenzija....

 

 

Jos kad cujem onog napaljenka kako zapeva.....

Smesno je, zaista, uopste izjaviti nesto tako... Ti vise volis stil Miroslav Ilic ili Danny Filth? [Ne primaj previse k` srcu salim se]

 

Jel' dozvoljeno da u McDonald's- u pustaju Nightwish, onu pesmu 'Nemoj'?

 

Uih, sad ispade da rade i pesme na srpskom... Ma vidi ti to cudo!!! Kako ide, nakaci text...

A ako mislis na NEMO onda je druga stvar. Ta pesma je komerc. pa je svi slusamo...

 

PS: Ne smemo pisati vise o ovome... Pisimo o pravoj temi!!! Da vam kazem jednu stvar, kada sam video BRAVO avanture sa koncerta MACHINE HEADa stvarno mi nije bilo dobro. Pa uspeli su i to da oskrnave!!! Cudo nisu bili i na Cannibal Corpse-u, to bi bio vrhunac....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jos jedna stvar, ja izuzetno gotivim VIVU + zbog onog programa u SREDU 20-22h i NEDELJU 21-02 kada pici rock/alternative, od cega je 80% metal. Cenim ih i sto sve sto se pusti tokom ove dve emisije biraju gledaoci slanjem SmSa i pozivima! To je bas OK. I zato se NIGHTWISH i zavrteo na VIVI + i jos bendova kao WT, Lame Immortelle i sl.

Share this post


Link to post
Share on other sites

NE vidim sta je tu lose... Mislim bilo bi ok da neko normalan pise textove za Bravo.. ovako casopis ispada smesan i glup...

Ali ne smeta mi.. metla je muzika, i ti bendovi treba da dozive promociju, i njih slusa neko...

U svakom slucaju, Huper, u zadnje vreme dosta cesto pise o metal bendovima.. i to ozbiljne intervjue, a ne neke baljezgarije ( kao ono u Bravu za Nightwish... )

Share this post


Link to post
Share on other sites

... VEOMA NEPROFESIONALNO sa njihove strane [REXa], jer je veooma pristrasno napisana recenzija....

A REX je pre pa bio profesionalan do moga....

 

Ah da zaboravio sam, NW vise nije tr00.... to je sada bend za pozere... icon_mrgreen.gif

 

Ma cuti pice specijalna promocija novog Mayhema u Bravo-u...

 

E da , kad sam bio u Nemackoj, na VIVI sam gledao Within temptation, Kreator, maidene, i jos neke bendove... ah da i Manowar...

Edited by Telcontar

Share this post


Link to post
Share on other sites

A sad ozbiljno. Ne vidim nista inteligentno u ljudima koji se bune zbog metala u takvim casopisima/emisijama iz prostog razloga sto su oni i odgovorni za to, a opet su ti casopisi odgovorni sto oni slusaju metal, i u krug. Svidjalo se to vama, 'iskrenim' malim i velikim metalcima, metal muzika je postala popularna, trend, fensi. Cim se mrdnem iz kuce, ne mogu da ne naletim na tuce klinkica u NW/Iron maiden/Dimljen Burger/Cradle of stroka majicama, koje mi odmah skeniraju majicu (ako je imam, i nije nji Smak, ni Riblja Corba, ni Led Zeppelin), ili kosu, ako majicu nemam. Upravo zato i ima tekstova o metal grupama, svidjalo vam se ili ne. Pomirite se sa tim, vi opasni iskreni grobljanski trepljari.

Share this post


Link to post
Share on other sites

ma shishte mi jaja gde ce da se prica/pise o metalu. Uopste se ne uzbudjujem oko toga. Ako je bravo napisao neki tekst, iskreno me zabole jer ne kupujem te novine. Ako se u shittiju pojavi neka reportaza o nekom bendu, boli me isto tako, jer shitty ne gledam, a informisem se uglavnom sa neta. Ne znam cemu tolika diskusija. Sad, sto se tice toga da je metal underground (na neki nacin), pa stoga nema sta da trazi u bravu i na MTV-ju, reci cu sledece: ma koliko metal bio kvalitetniji od sleazy popa, novog rnb-ja hip-hopa, tehna, turbo folka, on je ipak deo pop-kulture, ne one koja odmah upada u oci golotinjom i sljokicama, ali je nepojmljivo smatrati ga apsolutno odvojenim od pop kulture, jer on jednostavno nije. Kao sto postoje ultra fenserke, tako postojei ultra kVlt,trve, satans children, kojih nazalost znam dobru saku i cesto su gori maraci od fanova lepe brene. Ljubitelji brene, ma koliko bili seljaci, mi uvek deluju opustenije od 14-godisnjakinja obucenih u crno sa 500 kg puderai 1.1kT lancarije i prstenja, al sad vec idem off topic, bolje da prestanem

Share this post


Link to post
Share on other sites

hm a da li smo uopste razgranicili sta je pop?nije to samo britney,jenifer,beyonce & co,pop je zapravo skracenica od POPularno.Bitlsi su bili pop.

A sta je danas popularno?Metal.Na neki nacin-metal je za mene pop...i ma koliko god sad hteli da pljujete po mom postu,razmislite malo sta sam htela da kazem,pa onda krenite u napad.

Share this post


Link to post
Share on other sites

pop kultura - ne mogu da nadjem neku dobru definiciju, ali u principu, za razliku od klasicne kulture (tipa klasicna muzika), pokret dominantan kod mladje populacije. Veoma razgranata, od najseljackijeg turkish turbo folka do najokultnijeg blacka. Veliki deo sa vremenom padne u zaborav usled nedovoljnog kvaliteta, al neke stvari ipak opstaju. Tako da metal JESTE pop. Aj da vidim pljuvace.

Share this post


Link to post
Share on other sites

REX kao vec kultni domaci rock casopis treba da daje kompetentnim ljudima da procene kakva je koja pesma, a ne ono, jednom preslusao, dza bu, sranje, blablabla... VEOMA NEPROFESIONALNO sa njihove strane [REXa], jer je veooma pristrasno napisana recenzija....

Ej,bre,pa jel' znas kako to (ustvari) funkcionise in the real world? Npr. ovako...

 

Recimo da ti imas izdavacku kuci (i da se zove npr. REX) i tu su sad pregovori da potpises ugovor i da vrsis distribuciju (i kako i sta sve tu ide uz to) u svojoj zemlji izdanja neke velike izdavacke kuce (tipa Nuclear Blast) - dalje v.i.k.,a pored toga (sasvim slucajno) imas i svoje novine (npr. REX 2) + zelis da zaradis VELIKE pare.

E, u takvim okolnostima jel' bi ti smeo da kazes u svojim novinama (ako mislis tako) "Ej,meni se onaj novi Nightwish bas i ne svidja" i budes nepristrasan?

 

Ne da ne bi to uradio,nego bi u svojim novinama odma' njihov trenutno najkomercijalniji album proglasio albumom meseca (i dao mu sve desetke) i pricao (tj. pisao u recenzijama) na sva zvona (normalno pristrasno;neces valjda objektivno???) kako su bendovi (tj. albumi) te v.i.k. nesto najbolje i naj-troo sto si ikad cuo (i svima podelio desetke) itd.,da bi:

 

1.(ako jos nisi sklopio ugovor sa tom v.i.k.) oni (iz v.i.k.) videli kako (i kol'ko) ti njih hvalis,volis i postujes;

2.(ako si sklopio ugovor sa v.i.k.) gazde videle ono pod "1" + da uradis propagandu,da bi se to sve sto bolje prodalo,sto bi trebalo da rezultira vecom svotom novca u tvom dzepu icon_da.gif

 

A to dal' ces ti biti objektivan il' ne...to je druga prica... icon_rolleyes.gif

Al' dobro covece,sta da se radi...Zivot je takav (cupav i dlakav)... icon_uhoh.gif Trust no one...

Share this post


Link to post
Share on other sites

ma shishte mi jaja gde ce da se prica/pise o metalu. Uopste se ne uzbudjujem oko toga. Ako je bravo napisao neki tekst, iskreno me zabole jer ne kupujem te novine. Ako se u shittiju pojavi neka reportaza o nekom bendu, boli me isto tako, jer shitty ne gledam, a informisem se uglavnom sa neta. Ne znam cemu tolika diskusija. Sad, sto se tice toga da je metal underground (na neki nacin), pa stoga nema sta da trazi u bravu i na MTV-ju, reci cu sledece: ma koliko metal bio kvalitetniji od sleazy popa, novog rnb-ja hip-hopa, tehna, turbo folka, on je ipak deo pop-kulture, ne one koja odmah upada u oci golotinjom i sljokicama, ali je nepojmljivo smatrati ga apsolutno odvojenim od pop kulture, jer on jednostavno nije. Kao sto postoje ultra fenserke, tako postojei ultra kVlt,trve, satans children, kojih nazalost znam dobru saku i cesto su gori maraci od fanova lepe brene. Ljubitelji brene, ma koliko bili seljaci, mi uvek deluju opustenije od 14-godisnjakinja obucenih u crno sa 500 kg puderai 1.1kT lancarije i prstenja, al sad vec idem off topic, bolje da prestanem

Pazi jednu korisnu stvar, klinac hoce poster od Nighrwish (npr.), a u Mordoru, ako ga Branko prodaje, kosta 4 eura, a on kupi bravo i dobije poster veci i bolji za manje pare....

 

Korisno je to sto se pise o metalu, vrijeme je da i metal dobije svoje zasluzeno mjesto u svijetu muzike, a ne da ostane ona vjecita nepoznanica (pod izgovorom sto je metal to je djavo!), vrijeme je da se populacija upozna sa svim i svacim!!!

 

To je svuda u svijetu normalno da u emisiji gostuje Britney i Tarija....lupam!, ali samo kod nas ludih srba, nikako nece moci po modernom, zato realno kasnimo od normalnog razvijenog svijeta minimalno 150 godina!

 

Poz

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ono sto je trazeno, o tome novine pisu... Milion puta pomenuti Nightwish slusaju kako metalci tako i oni kojima se u kolekciji nalazi Britni i Eminem, tako da je sasvim normalno da se i Nightwish nadje u novinama pored rubrika o raznim brit pop glupostima. Ne vidim sta vam to smeta, neki koji su na sav glas vicu kako je Metal sceni u Srbiji potrebno vise medijske paznje sad se gnusaju na clanke o Metal bendovima po raznim teen casopisima. Hteli ste vise medijske paznje, i da sto vise klinaca cuje za muziku koju slusate, eto vam je.

Underground mozete da pljujete koliko hocete, ali u UG-u ima mnogo kvalitetnije i iskrenije muzike, od one koje rade bendovi koji se pojavljuju na naslovnim stranicama Hupera i slicnih casopisa, zato sto se Metal svira od srca a ne zbog para.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...