Jump to content

Mastodon


Kent

Recommended Posts

Ne kazem da postoji, Jare, samo ono, bendovi od kojih sam najvise ocekivao (nisam jos dosta toga nabrojao, da ne pisem sad referat) razocarase.. meni je novi deftones bio korak unazad posle diamond eyes, jbg. Enivej, dakle, nije Mastodon najbolji metal bend na svetu, sigurno, ali je po meni trenutno jedan od najkonzistentnijih, nadam se da ih necu ureci sad x)

Share this post


Link to post
Share on other sites

ubio sam se od slušanja poslednjeg Mastodona, al mi Koloss ipak bolji, a Mešuga i dalje bolji bend

trebalo je da prođe puno vremena da bi legao, pa je tako Break Those Bones zvučala monotono kad se pojavila, a sad mi je jedna od najboljih pesama u poslednjih nekoliko godina

  • Downvote 3

Share this post


Link to post
Share on other sites

kao da ih osudjujes sto su napravili takav album, jbg, to je za nove generacije, valjda ni oni ne ocekuju da stalno imaju istu publiku, sire se, sto je normalno. ima to veze sa starenjem, i onim starim fazonom nazad u danu, ili u moje vreme, sve je bilo bolje, a ovo danas je trt! :bigblue:

Share this post


Link to post
Share on other sites

meshuggah je bila najbolja kad je nothing bio novi album i kad su chaosphere i destroy erase jos uvek bili relativno svezi. to sto se gomila klincurdije popalilo kad je izasao obzen je druga stvar

 

ne mislim na catchiness

prosto, Mešuga je za mene ozbiljniji bend

Mastodon je sjajan, poslednji album je vrhunski, ali prosto smatram da su Šveđani bolji čak i ovom trenutku

naravno, ni u kom slučaju Obzen ili Koloss nisu bolji od ranijih albuma

Share this post


Link to post
Share on other sites

u sustini mastodon/meshuggah analogija je bezveze jer su meshuggah prosli svoj kreativni zenit pre mastodona, jer su stariji bend. meshuggah su bili na vrhuncu ideja na prelasku 90-ih u 2000-e i ranim 2000-im, a tek tada se mastodon pojavio. tako da su sa danasnje tacke gledista (sadasnjosti) mastodon sveziji bend

 

svakako je analogija bezveze i glupo ih je porediti

Share this post


Link to post
Share on other sites

koliko god sam meshuggah fanboy njima je zlatna era 1995-2003. mastodon je svakako vise obelezio proslu deceniju po meni, iako su mainstream metalci tek krenuli da gledaju na shuggu kao bogove nakon glupih djent bendova.

 

sad ovako bez da mnogo razmisljam, koji su bendovi koji su izdali debi album 1999/ 2000 ili kasnije a idalje ocekujes sve najbolje od njih?

 

licno mastodon, pig destroyer, deathspell omega, dillinger, mozda textures i jos nekoliko. nema i puno. a svi moji omiljeni bendovi iz sredine/kraj 90ih su vec uveliko u kurcu (opeth, nevermore, devin townsend, soilwork, symphony x, pain of salvation, itd, itd)

Share this post


Link to post
Share on other sites

meni nisu - stvar ukusa - jer meshuggah radi jedno te isto jos od catch 33 naovamo, a mastodon se trude da budu svezi i isprobavaju nove fore sa svakim albumom...

 

 

koji su bendovi koji su izdali debi album 1999/ 2000 ili kasnije a i dalje ocekujes sve najbolje od njih?

 

licno mastodon, pig destroyer, deathspell omega, dillinger, mozda textures i jos nekoliko. nema i puno. a svi moji omiljeni bendovi iz sredine/kraj 90ih su vec uveliko u kurcu (opeth, nevermore, devin townsend, soilwork, symphony x, pain of salvation, itd, itd)

 

pa tako nekako, meni mastodon i queens of the stone age (mada nisu metal)... isis se raspali pre 3.5 godine mada je diskutabilno da li bi uradili sa sobom ista sveze. dilindzere postujem iako mi nisu top bend po ukusu. converge se dobro drze mada su krenuli malo ranije (druga polovina 90-ih)

Share this post


Link to post
Share on other sites

 

licno mastodon, pig destroyer, deathspell omega, dillinger, mozda textures i jos nekoliko. nema i puno. a svi moji omiljeni bendovi iz sredine/kraj 90ih su vec uveliko u kurcu (opeth, nevermore, devin townsend, soilwork, symphony x, pain of salvation, itd, itd)

 

 

Cattle Decapitation i pomenuti Anaal Nathrakh, da dodam

 

hiperprodukcija ubija

Share this post


Link to post
Share on other sites

nemetal - sigur ros su se ugovnjili prilicno isto... agaetis i ( ) vrhunac njihov.

 

electric wizard su usli jako brzo u tezak sablon isto, u principu samo je dopethrone remek-delo

 

the mars volta je imala super prva dva albuma ali su onda otisli u kurac po meni

 

dredg su obecavali sa el cielo i catch without arms ali nista od njih na kraju

 

edit:

 

mogwai se dobro drze po meni, ni tamo ni vamo ali tu su, dobar im je poslednji album bas

 

oceansize se raspadose isto a bili su bas dobri

 

od metala, zaboravio sam gojiru koji se dobro drze, i enslaved, s tim da su oni stara garda i ekipa iz 90-ih

Edited by Buddha

Share this post


Link to post
Share on other sites

pig destroyer

 

oni su meni baš definicija kako metal treba da zvuči danas, u isto vreme onako sumanuto divlje i prljavo a opet umetnički i sa stilom

 

da odem i ja u fanboy-isanje, meni je Nachtmystium isto jedna od definicija metala danas, iako je mnogima ovaj poslednji album koliko vidim krš ali meni je sjajan baš zbog te čiste black metal narko kurcobolje sa kojom je snimljen :D dok su Assassins i Addicts kultovi za sebe i o njima valjda ne treba ni raspravljati. meni je inače već izvesno vreme ovo najdraži fazon u ekstremnijoj muzici, jer ga generalno nekako krasi to čisto dranje iz muda bez imalo filozofije i najzanimljiviji je žanr trenutno, baš se svašta dešava tu

 

objektivnije gledano, Blut Aus Nord su sveukupno mnogo dobru stvar uradili sa trilogijom po pitanju tog nekog širenja granica čini mi se, mada nisam siguran u kom bi pravcu oni sad mogli da idu bez da krenu da se ponavljaju, biće zanimljivo videti kuda će oni dalje

Share this post


Link to post
Share on other sites

dredg su obecavali sa el cielo i catch without arms ali nista od njih na kraju

Šta fali albumu The Pariah, The Parrot, The Delusion?

 

Što se tiče samog Mastodona, ja sam se tek relativno skoro uključio u priču i izdvajam Crack the Skye i The Hunter kao omiljene njihove albume, tako da bi mi svakako bili jedan od omiljenih metal bendova u poslednjih pet godina. Mada opet, davno sam izgubio entuzijazam po pitanju otkrivanja ''novijih'' metal bendova...

Share this post


Link to post
Share on other sites

U jbte dok ja pohvatam diskusiju... da se razumemo Mastodon drzi kondiciju sa svakim albumom, u prevodu u svakom momentu kada mi se slusa Mastodon sve mi je jedno koji album cu pustiti, isto vazi i za Gojira-u da ih uzmem kao savremenike jer izdaju od 2000-te pa nadalje

 

A propo najboljeg benda diskusija...

 

Sasvim je normalno da bendovi imaju kao i svaka kreativna rekacija, uzlaznu putanju, vrhunac i pad. U trecem segmentu dobri i kreativni muzicari se redefinisu, i ako je dobar album (bez obzira da li su presli iz jednog "pravca" u dijametralno suprotni "pravac" metala) ako je ono sto su napravili dobro i kvalitetno meni je to ok, i da je slabiji album, takvim bendovima dajem sansu, jer ce sa sledecim albumom ta redfinicija uspeti ako su zaista dobri.

E sada kada pogledam bendove koje sam slusala iz 90-ih sada uglavnom ne postoje ili se ponavljaju i to me uzasno nervira, da nemam zelju ni da ih preslusam. Nisam snob ali mozda ide to sa godinama kada preslusas dosta muzike i shvatis da ako hoces da cujes dobar prog, death, black stagod ti vec imas bendove da ih ne pominjem koji su dali definicju sa varijacijama na tu temu i ti ces to da pustis. Neces se zadovoljiti necim sto lici na nesto, a opet nije tako dobro kao ovo prvo.

Primer svi smo ishajpovali novi Carcass koji je tipican album, po svemu, znaci nista novo, meni je to flashback momenat u klinacke dane osecaj topline oko srca itd :haha: Drago mi je opet da neko mlado metalno celjade otkrije Carcass sa tim albumom i onda se vrati u ranije godine da otkrije jos nesto.

Eh da jutros preslusala bend zove se Deadly Carnage mislim jbte ako hocu da slusam Alcest ili Agalloch pusticu njih necu da slusam losu kopiju toga.

 

Daklem ovo novinarski sta je najbolje je toliko isprofilisano pre svega na osnovu recenzija koje su uglavnom copy-paste jer i u metalu koji insistira na individualnosti svi gledaju da se utope...

 

U svakom slucaju imamo hiperprodukciju, opet ima i na nasoj sceni dosta bendova koje treba podrzati, ali nema publike jer zobg hiperproudukcije klinci ce otici na neki krsh da slusaju umesto da cuju nesto kvalitetno jer zbog previse stvari nemogu da naviknu uho na kvalitet... sada sam zvucala kao snob i to sa namerom :haha:

Share this post


Link to post
Share on other sites

U pravu si.. metal je generalno gledano u krizi, kao i rok uostalom. Mislim, jbg, nije da verujem u to da postoji limit kreativnosti, ali definitivno je toliko muzike vec napravljeno da je veoma tesko naci nesto zaista originalno, a pritom dobro danas. Stoga se ja i ne cimam oko toga toliko, dok god je nesto iole sveze i kanalise dobre rifove/gruvove ja sam hepi.

Share this post


Link to post
Share on other sites

ma nije u krizi samo je drugaciji. ja cu idalje naci bar 20-25 albuma godisnje koji mi se svidjaju donekle.

 

fora je sad sto trebas da kopas da nadjes nesto i da ispratis dosta vise albuma da pronadjes nesto valjano, gde ranije su izdavaci bili taj neki mehanizam koji izfiltrira prosek.

 

ovako nema tog filter sistema pa se svaki kurac pojavi na tvom fejsu, youtubeu, temi za download jer svi imaju isti pristup publici maltene zbog interneta i jeftine/kvalitetne kucne produkcije.

 

a ja nove albume nalazim po istom principu kao i uvek maltene. preporuke od ljudi koji imaju slican muzicki ukus po forumima, fejzbucima, uzivo itd.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...