Jump to content

Opeth


Baal

Recommended Posts

po cenu da ponovo pokrenem talas spama postujem ovo jer ne mogu da odolim

sa clanka o hevi metalu na wikipediji

Чланак Хеви метал је пример међу сјајним чланцима.

http://sr.wikipedia.org/wiki/Хеви_ме....B0.D0.BB.D0.B0

na samom dnu :) :)

 

ontopic: bas bzvz sto cynic osim Veil of Maya ne sviraju nista drugo sa Focusa, ali posto sam vec jednom cuo te stvari ne bi mi smetalo da ih gledam sa ovom listom, naprotiv uzivao bih

Opeth lista je ok

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Izgleda da sam ja jedini na forumu koji smatra da je ova obrada "Would?" jako losa... :no: Zvuci totalno smoreno, neinspirativno, 1000 puta losije od originala... Mada, ovo sam i ocekivao, sanse da Mikael uspe da zazvuci kao Layne su ionako bile mikroskopski male... Zapravo, i on je sam u intervjuu za Nocturne rekao da mu se nimalo ne svidja kako je pesma ispala i da zvuci mnogo gore od originala...

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pozdrav svima,

Pratim forum duze vreme, i dalje je ovo najinformativniji sajt na srpskom jeziku posvecen teskom zvuku. Sve pohvale administratorima i clanovima foruma.

 

Prvi post na temi Opeth, logicno jer sam ovu godinu rezervisao za temeljno preslusavanje njihove diskografije.

Sticajem okolnosti imao sam priliku da ih vidim uzivo, vec su mi letos pobegli na Symforce II u Tilburg sa PoS (bilo je skupo a i preveliko cimanje) ali sam ih nahvatao u Shepherds Bush Empire pre dve nedelje.

 

The Ocean sam svesno propustio, na Cynic magarac zakasnio tako da sam cuo samo poslednju pesmu (mislim Integral Birth) ali sam siguran da atmosfera i prijem Cynic ne moze da se poredi koncertom u SKC iz 2007. Iznenadjujuce je sto posle toga citam po engleskim forumima kako su svi bili odusevljeni iako na licu mesta to nije bas tako izgledalo (ili su svi cekali Opeth?).

 

Opeth set lista:

1. Heir Apparent

2. The Grand Conjuration

3. Godhead's Lament

4. Lotus Eater

5. Bleak

6. Hope Leaves

7. Deliverence

8. Demon of the Fall

Encore: The Drapery Falls

 

TGC je iznenadjenje jer je uzivo sjajna, mnogo ubedljivija nego na albumu. Meni su najbolje zvucale Godhead's Lament, Deliverance i Bleak, mada je suludo reci da bilo koja stvar sa liste nije na mestu. Deliverance studijski ne obozavam ali kao da je snimana za zive nastupe, pravo je uzivanje slusati ona 3-4 minuta zavrsetka pesme, mislim da mogu da je sviraju u trajanju od 20 minuta i da ne bi dosadila. Lotus Eater je mozda i najzahtevnija, Martin Axenrot ocekivano ubi onaj bubanj a Mr. Wiberg dobija svojih 5 minuta.

Moj utisak je da je Mikael suprotno onome sto sam ocekivao bolje pevao growl nego clean vokale sto se posebno osetilo u pesmama u kojima se oni mesaju. Hope Leaves je zaista otpevan sjajno mada ne razumem zasto je morao pre pesme da komentarise da ce je pevati sa 300% osecaja i da ce pokusati da zvuci kao Bon Jovi ?! Opeth valjda ne mora nista da dokazuje svojoj publici koja ih voli izmedju ostalog i zbog Damnation albuma (ili bar veci deo te publike) a ovo je zvucalo pre kao pravdanje nego kao sala. Inace, ceo bend je apsolutno podredjen njemu na bini a izlisno je govoriti da su usvirani do perfekcije i da je tonac 6. clan benda.

 

Iznad benda, u pozadini, se projektuju video radovi koji imaju prepoznatljiv artwork slican onim sa booklet-a albuma - prijatan ali ne i impresivan prizor. Sam Shepherds Bush Empire je sjajan prostor, parter i tri galerije, punog kapaciteta 2000 ljudi, izuzetno akustican, po uzoru na pozorisnu salu. Koncert je rasprodat nekoliko dana/nedelja unapred; na galerijama se sedi, nema pusenja.

 

E sad, ona prica o tome da je u Srbiji sve skupo... Kladim se da bi organizatori ovakav sastav (Opeth, Cynic, Ocean) doveli u recimo SKC, ocekivali 800/900 ljudi po ceni karte od 2000 RSD. U (kao preskupoj) Engleskoj je cena karte 18.5 GBP sto mu je doslo nesto manje od 2000 RSD u danu kada sam kupio kartu. Mislim da je 20 GBP prosek, mozda cak i najskuplja cena za grupe ovih tiraza. Poredjenja radi Slipknot + Machine Head + CoB kosta oko 3500 dinara ali zato su Municipal Waste + Iron Lung oko 1100 dinara. Pitanje je samo koliko je realno da bude vise od 500 dusa na Opeth koncertu (citaj Alice Cooper) ali tvrdim da bi atmosfera i prijem bili 3X bolji nego u Londonu gde se sve stisava 10 sec. nakon odsviranog poslednjeg tona pesme.

 

Koncert je inace poceo u 19h (The Ocean), Opeth su izasli po preciznoj satnici u 21h i 15min i zavrsili oko 22h i 45min jer prostor mora da se isprazni do 23h! U Srbiji bismo mozda izvukli jos jednu za bis...

Share this post


Link to post
Share on other sites

e, plače mi se. . . . :(

Tako bolesno volim Opeth da jednostavno nije zdravo da čitam ove postove. .

 

 

05h-Burden [CD Single] (2008)

 

http://mediapix.ru/pic.php?id=8bc8dd195eb1...eb9cf4d6ec42fe2

 

01. Burden (Radio Edit) (04:09)

02. Mellotron Heart (Album Version) (05:28)

03. Would? (Alice In Chains Cover) (03:43)

 

 

http://rapidshare.com/files/168459577/OBS0...aportal.ru_.rar

pass mediaportal.ru

 

 

 

Would? :wub:

 

već nekoliko dana stalno slušam obradu.

Super mi je.

a još i volim Alice In Chains, tako da sam prezadovoljna! :wub:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Za onog koji rece da Opeth radi lose obrade... njah, meni se Remember Tomorrow vise svidja od Opetha no original, Circle of the Tyrants od Celtic Frost-a je diskutabilan, dobro je i jedno i drugo. Ali ako se dobro preslusa videces da Opeth svakoj pesmi daje odgovarajuci zvuk, po kome mozes opeth da prepoznas iz aviona, a da stvar koju obradjuju zvuci kao sto treba. Opeth oko muzike zbog endorfina covek ne moze biti objektivan.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...