Jump to content

Steve Vai


Crusader

Recommended Posts

Nemoj dzabe da se tripujes...nije Becker bas toliko zajeban tehnicar koliko se to na prvi pogled cini...on je samo dosta brz...mnogo je teze svirati kao Eric Johnson npr. nego kao Becker ili Malmsteen...zato sto im je muzika relativno jednolicna...tj. kada ih jednom provalis to ti je to...Jedan Vai, Satriani ili Petrucci su ti dosta komplikovaniji za skidanje-sviranje jer se njihova muzika sastoji iz mnogo elemenata...za to moras sve moguce tehnike da dovedes bukvalno do savrsenstva a ne samo picking i apredja...svi se oni mogu dostici icon_da.gif ...pa cak i Cooley i Farerri...ali Paco je stvarno nedostizan icon_da.gif

Edited by Marty F

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • Replies 288
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

dobro mi svi sada znamo da ti ludis za pacom!!ali beckera ne mozes uporedit sa malmsteenom itd!!pazi ti si sigurno slusao stvari od cacophony pa mislis da je becker samo brz i da je tehnicar!!ali on kontrolise super gitaru!1molodican je kao friedman(po meni je melodicni) aq i kod njega ima dostas razlicite muzike:blues,county itd

Share this post


Link to post
Share on other sites

Slusao sam Perpetual Burn album i jos po nesto, i u pravu si ali suvise je rano prestao da svira da bih ga svrstavali u sam vrh...a siguran sam da bi redovno isao na G3 sa Satch-om i Vai-jem da jos uvek svira...boze koliko bi to bilo savrseno icon_rockdevil.gif ...jebote kako je zivot ustvari jedna najobicnija kurva icon_sad.gif ...sto onog smrdljivog i beskorisnog Hammet-a nije strefila jedna takva nesreca a ne jadnog Beckera icon_sad.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 1 month later...
  • 1 month later...

To kovanje Becker-а u zvezde je počelo naknadno, otkad je oboleo. Pali ljudi na tužnu priču, i stalno to "ko zna šta bi on bio kad bi bio".

 

Ne bi bio ništa. To jest bio bi, u onom smislu da bi svirao po nekoliko dobrih bendova kao i Friedman i izdavao neke solo albume koji bi bili kao OK. Kad se slušaju prva izdanja ljudi kao što su Steve Vai, Halen, Hendrix, Vai, Satriani, odmah je jasno da se dešava nešto posebno, da je u pitanju specifično ludilo. To sa Beckerom nije slučaj. Kao drugo, kad ja njegov solo album izašao, taj i Friedman-ov album su bili u opticaju na jednoj istoj c90 audio kaseti (išlo je tako od čoveka do čoveka i presnimavalo se). Znam da niko nije mogao po bilo čemu da pravi veliku razliku između njih dvojce, jako slično su svirali. Ni po čemu ga niko nije izdvajao. Kad su on i Friedman držali nekeih par guitar clinic-a u to vreme, pola ljudi bi izašlo iz dosade posle glavnog dela predavanja, jer ljudi jednostavno ništa nisu znali osim da vrte skale gore dole, a posle glavnog dela predavanja je sledila tortura u vidu Blues-a od 20 minuta...Ili bar pokušaja istog sa njihove strane.

 

U svakom slučaju OK svira dečko, dobar gitarista, i tragedija je šta mu se dogodilo, ali emojte preterivati.

 

Eh da, i još nešto.

TO što se Yngwie u međuvremenu retardirao je druga stvar, ali je on bio NEŠTO kad se pojavio, kao Halen ili Hendrix, ljudi su bili u šoku da neko tako svira, revolucija, a njegovi prvi albumi su bili dobri muzički, kao vrhunac Odyssey sa Turner-om, koji je pun dobrih, melodičnih pesama. I nekoje tada to kupovao, ne samo zbog njegovog sviranja, već zato što je to bio kvalitetan Hard Rock. On je jedini čovek koji Shredduje tako da to ima nekog smisla, da ima muda, i da kad se sjuri niz skalu tačno odmah znaš da se sjurio Malmsteen a ne neko drugi, a sama činjenica koliko se klonova napravilo govori nešto pretpostavljam.

On naravno zvuči glupo ako se ne razume šta je to tada bilo i značilo, i ako neko kreće sa slušanjem tako što kreće od zadnjih 3-4 albuma koji su gomila đubreta, dobrim delom i svirački a ne samo po pesmama.

Elem opet ta stvar: Za 15 godina, joše će neko slušati Malmsteen-a a neki drugi gitaroši će biti zauvek zaboravljeni.

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 2 months later...
  • 2 weeks later...
  • 2 weeks later...
  • 2 weeks later...

Za veliko čudo,odmah mi se na prvo slušanje svideo novi album. Voleo bi da već malo o`ladi sa pokušajima imitirana Zappa-e i njegovih zezancija jer mu nikada nije išlo niti će mu ići i bolje da se skoncentriše na ono što radi najbolje. musik19.gif

 

...AND FOR HEAVEN'S SAKE, STOP SINGING!!!! icon_evil.gif Ma,neke pesme još dobro ispadnu ali nepotrebno se baca oko pevanja...

 

Fire garden mi je i dalje njegov ubedljivo najdraži album. Ovaj će se možda popeti na drugo mesto za par nedelja slušanja....

Edited by Millosh_024

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...