Jump to content

Sludge / Stoner preporuke


Vlaja Buraz

Recommended Posts

SHFront1.jpg

 

Stonehelm - s/t

 

MySpace

 

 

Nego, kako je bilo reči o El Hijo de la Aurora, evo i linkova za Don Juan Matus:

 

DJMADSPPF1.jpg

 

Más Allá Del Sol Poniente (2010) :: LINK

 

DJMVPF1.jpg

 

Visiones Paganas (2008) :: LINK

 

 

Ruski stoner psyche rock band, Lord of Doubts i njihov selftitled album:

 

LordODF1.jpg

 

LINK

 

Jedan od boljih albuma iz ove godine, Brotherhood of Sleep - Dark as Light:

 

BOS2011.jpg

 

LINK

  • Upvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Inače, je l' slušao neko onaj Ghost - Opus Eponymous? Htedoh da šerujem link, ali je neverovatno da su fajlovi sklonjeni sa svih servisa na koje sam ja naišao. Ne verujem da Rise Above Records ima baš toliku moć, hm. Elem, uzeo da recenziram album, bend je podosta ishajpovan u UG krugovima, što zbog skirvanja identiteta, što zbog "popularnosti" koju su stekli preko noći.

 

edit: a za sve je kriv Fenriz, koji je pokrenuo lavinu :haha:

Edited by AstralliS

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ih Astrallise propustio si citav roman, krenulo je od doom preporuka, sad ima i tema. Meni se jako svideo bend jos od dema i Ep-a a onda je izasao album,

pa su se sire narodne mase dokopale istog i poceo je shitfest, "ne znam sto toliki hajp "ovo ustvari nije nesto posebno" i ostala proseravanja. Super album.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Heh, konačno da dobijem odgovor, haha :D A upravo sam ih pomenuo i na doom preporukama, nisam isprobavao da tražim temu, jer sam mislio da je i neću naći :haha:

Na stranu sa svim tim hajpom i proseravanjima, što od strane slušalaca, što od strane samog benda, album je okej.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dobre su ti preporuke, nisam cuo drugi i treci bend, i will see to it. Evo jednog interesantnog noviteta (koji me je upravo izvukao iz masivnog hangovera) Lionize - Destruction Manual

 

0001137637_350.jpg

 

Destruction Manual (produced by J. Robbins of Jawbox) finds the band continuing its exploration of the stoner-rock, funk and reggae landscapes.

This twelve-song LP calls to mind classic reggae and rock albums with a decidedly modern spin. The band’s foundation on drums and bass are LaMel Randolgh

and Henry Upton who hint at a rock-and-roll version of Sly and Robbie joined with the classic scorching Hammond organ and key sounds from Chris Brooks and

the commanding guitar and vocal work of Nathan Bergman. Reggae heavyweights David Hinds and Selwyn Brown of Steel Pulse lend their vocal talents on the track

Killers and Crooks as well as stalwart guitar work from Tim Sult of Clutch who also lends his talents throughout this record.

 

 

Ne znam da li si cuo za bend Tia Carrera album Cosmic Priestess iz 2011, dobra svirka. Skoro sam poceo malo vise da slusam taj stil i sve vise mi se svidja. Download

 

The gods of improvised psychedelic stoner jam rock released a new album and it is like a neverending psychedelic LSD trip!

COSMIC PRIESTESS is Tia Carrera's fourth release overall and second for Small Stone Recordings and it was completely improvised

and recorded live with an Otari MX-70 1" Tape Machine at the Home Studio in Austin Tx

 

Jako mi se svideo Brain Wash od Sula Bassana & Modulfix, imam jos dosta cool albuma ali me strasno mrzi da pisem sada haha

 

 

 

 

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hahaha, ti kao da mi čitaš misli :haha: Slušao sam Tia Carrera naravno, i evo mogu premijerno da najavim ovde da sam razgovarao sa članovima benda o mogućem izdavanju nekog EP-ja kroz Prog Sphere, videćemo šta će od toga biti. U svakom slučaju, slušao sam prethodne albume, očekujem da mi ovaj Cosmic Priestess stigne. Veoma mi se dopao The Quintessential, čak sam imao u planu da ih uvrstim na prošloj kompilaciji, ali izdavač se nije složio.

 

Za koji dan bi trebalo da mi stigne Electric Moon - The Lunatics Revenge (bend Sule i njegove devojke). Overiću ovaj Destruction Manual, izgleda mi zanimljivo, mada moram da priznam da ja baš nešto i ne mirišem rege :D

  • Upvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Haha, super, pretpostavio sam da si cuo ali nisam bas mislio da si na "de si brate" sa njima haha. U svakom slucaju odlican bend i dobra vest za EP.

Od Sule mi je odlican bio i Kosmonauts, jako mi se svidja taj fazon, moze li se taj Electric Moon vec naci na netu ili tek treba da izadje?

 

Nisam ni ja fan regea ali ovo je fino upakovano i odlicno mi je leglo ali nije neka preterana steta ako se propusti.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kosmonauts mi nije baš nešto legao u poređenju sa gitarskom psihodelijom na The Night-u i prvom albumu. Ne verujem da se ovaj novi Electric Moon može naći (barem ne još uvek), pošto je album izdat na vinilu samo.

 

Pružiću šansu ovom albumu što si linkovao, tvoje preporuke su uvek odlične.

Share this post


Link to post
Share on other sites

@Astralis, pozabaviću se kasnije sa ovim bendovima koje si postavio, posebna pažnja će se posvetiti vinilu od Electric Moon-a kad se pojavi. Nego, jel slušao neko od vas Stone Oak Cosmonaut, Holandjani, imaju dva izdanja: Out of Orbit iz 2008/09 i Into The Multiverse iz 2010? Meni su opasno gotivni. Evo linkova ako nekoga zanima:

http://www.filestube.com/63d9cd3ccad5e30a03ea/go.html

http://www.filestube.com/63d9cd3ccad5e30a03ea/go.html

 

A evo i live izdanja Electric Moona

http://www.filesonic.com/file/118249571/EM-LAE%2010%20C1M.rar cd1

http://www.filesonic.com/file/118381401/EM-LAE%2010%20C2M.rar cd2

http://www.filesonic.com/file/118411761/EM-LAE%2010%20sc.rar covers

Share this post


Link to post
Share on other sites

Smoking Spore nije stoner rock bend, ali mi nekako najviše odgovara da ih spomenem na ovoj temi. Elem, totalno improvizovan acid psyche rock, bez overdubbinga. Imaju jedan izdat album pod nazivom Conversations in D-Minor. Ko voli Sabbath, Zeppelin, Sun Ra, Wishbone Ash, Grateful Dead, Clutch, Mystick Krewe of Clearlight i slične zajebancije, ne bi trebalo propustiti.

 

http://www.youtube.com/watch?v=BAPjPEPfPPk

Edited by AstralliS
  • Upvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...