Jump to content

Gary Moore


dr.lecter

Recommended Posts

Откад ја то причам, али ме нико не узима за озбиљно. Да сам ту, морао бих да размишљам о лови и да ли бих радије на Suffocation или Герија Мура... Мада, шта има да се размишља, много више волим Герија, али из хард рок фазе. Блуз ми не лежи претерано.

Share this post


Link to post
Share on other sites

10. maj!!!!!!!!??????????

 

A u pizdu materinu! 9. je Hughes u Dimitrovgradu! :udri: Valja se raspitati oko prevoza, nadam se da je izvodljivo stići na vreme u BG...

A zamisli kako je hipicima u Bugarskoj, kod njih Garo svira 09.05. u Sofiji (besplatan koncert).

Elem, na zvaničnoj stranici njegovoj još ne stoji Beograd, ali je prazno od 09. do 24. maja tako da vjerujem da je u pitanju samo aljkavost web-majstora.

 

Nemam pojma.

S obzirom na konstantnu prisutnost ideje "šta bi bilo kad bi bilo", ja ću izraziti želju da bih volio da ga vidim sa postavom nalik na onu sa početka '80-ih koja je uključivala pjevača i klavijaturistu (ko je spomenuo Live in Japan: Moore, John Slowman, Don Airey, Neil Murray & Ian Paice... uh!).

Po meni, on se uživo ne snalazi tako dobro sa pjevanjem.

 

DVD Live at Monsters of Rock mi je očajan. Jedino što valja je njegovo sviranje. Ona dvojica su majmuni.

Kontam da će ta neka varijanta biti u BG (aktuelnoj turneji), ni tamo ni ovamo.

 

Mada, nadajmo se da nisam u pravu...

Informacije sa blago homoseksualno nazvane stranice "Lord of the Strings" kažu:

Gary and his band will start the touring in March with some dates in Denmark, but during the spring and the summer they will play some more dates in the UK and Ireland as well. The line-up is not known yet, but it seems Gary has kept together the band since the last summer gigs (Brian Downey - drums, Vic Martin - keyboards, Pete Rees - bass). Otis Taylor will be the support act on the UK dates! Maybe some more European dates will be announced soon.

http://www.garymoorefc.com/

 

Tako nekako.

Zna li iko da li je Garo bio ikako u BG sem 1978. sa bendom Coloseum II?

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Хм, његов концерт тамо негде из 1986. - 1987. ми је одличан у комплету, па и његово певање.

 

Taj period mislim da je najbolji i meni sab Wild frontier tour 1987e.

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja mislim da je njegov najbolji period bio 1984`sa Laynotom kada su zajedno lepili Pariske plocice.

 

Dobro si me podsetio sad pesme military man ili out in the fields sa Lynott om razbijaju .

Imao on neki projekat sa Džegerom samo to nisam slušao

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 1 year later...
  • 3 weeks later...

Јао, пизда матора, сад смо преслушали ствар у оригиналу, ону за коју га ликови туже да је украо соло за "Still Got The Blues" и сви смо тако разочарани у канцеларији!

КАТАСТРОФА!

Муров ЦЕО соло у песми "Still Got The Blues" је украден!

Оно његово најчувеније!

Ayyyyy ...

Сморио сам се као лав ...

Почиње на 5:24.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nemački sud naredio je bivšem gitaristi "Tin Lizija" Geriju Muru da plati odštetu, nakon što je ustanovljeno da je gitarski solo u njegovom hitu "Still Got the Blues" iz 1990. kopija pesme neafirmisanog nemačkog benda iz 1974. godine, javio je "Rojters".

 

Sudije su rekle da je solo deonica u Murovoj pesmi "previše slična" onoj u pesmi "Nordrach", grupe Jud's Gallery, a da ne bi bila kopija. Tako je odlučeno uprkos tome što nemačka pesma nije bila u to vreme u prodaji.

Mur (56) platiće odštetu frontmenu benda Jirgenu Vinteru, koji ga je tužio, a suma još nije određena. Čuveni bluz gitarista porekao je da je plagirao pesmu, koja se u to vreme mogla čuti samo na radiju ili koncertu.

Mur, koji može da uloži žalbu na odluku suda u Minhenu, objavio je pesmu "Still Got the Blues" na istoimenom albumu i ovo mu je jedno od najpoznatijih ostvarenja.

http://www.blic.rs/zabava.php?id=68494

Share this post


Link to post
Share on other sites

pa zato i kažem, oni su navodno to napravili 74. mada nemaju snimak, gm je to izdao 90. a ovi se sad setili da ga tuže - posle 18 godina ( a onaj njihov snimak sigurno nije iz perioda pre 90te, mislim da je to nešto friško), zanima me na osnovu kojih dokaza je presuđeno

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...