Jump to content

W.A.S.P.


lemmy sixx

Recommended Posts

Ja sam kupio kartu za taj koncert na dan kad su puštene. Čak sam se bio istripovao da ću naići na red u Felix-u za kupovinu karata. Kad ono, ispostavilo se da je interesovanje bilo mnogo manje. Stvarno ne znam šta je s našim metalcima. Kako je moguće da na koncert dođe samo nekoliko stotina ljudi, kad bend izdaje albume od 1984. i sigurno ima onih koji su ih još tada slušali? U međuvremenu su došle generacije i generacije koje su ih slušale - gde su oni na koncertu?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Tako sam se i ja osecao pola sata nakon svirke. Jbg. previshe odslushanih/gledanih bootlega...ali sam zato sutradan u skoli pevao redom pesme sa 'certa smorio sam sve zivo, i zakljuchio "Najbolja tezga na kojoj sam ikada bio, ili cu biti." Jebiga, one pesme toliko jebu keve da chak ni bezdushni Bleki ne moze da sjebe dojam.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jbg, meni taj koncert nije bio ništa posebno. Kratka svirka, više kao tezga, trule fore, poznata setlista, publika koja W.A.S.P.- u skandira Srbija, Srbija k'o da su na mitingu... Bilo je i boljih dana
:) :) Secam se da je neko iz mase ,dok smo ih cekali da izadju na bis, vikao "Ajde bre ameri svirajte to, pizda vam materina..." :) :) kakav car!

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

svirka, više kao tezga, trule fore, poznata setlista, publika koja W.A.S.P.- u skandira Srbija, Srbija k'o da su na mitingu...

 

Ti si manje/vise opisao svaku jebenu svirku u Srbiji.

Ja stvarno neznam sta vi ocekujete od svirki.Trule fore,tezga...?Pa svaki bend ispaljuje trule fore.Svaki bend tezgari.Sta treba,bendovi da vam sidju i popuse kurac ili da vam daju pare da biste bili zadovoljni?Najbitnije je da bend dobro odsvira,da je dobar zvuk,i da iz clanova izbija energija koja se automatski i prenosi na publiku.Sta oni pricaju izmedju pesama,da li prde ili im magneti na gitarama svetle zeleno,ili su im na kaisevima meci a ne kalasnjikovi...to je nebitno i spominjanje takvih stvari se zove cepidlacenje.

Blackie bio bezdusan?Bio je enrgican,pokretan...odradio je svirku ekstra.Da,odradio.On je profesionalac,to je njegov posao.Nije to underground zajebancija neka 4 klinca.

Jedini koncert na kojem sam bio i na kojem sam se malo smorio jesu bili Maideni.I to zbog loseg zvuka i sto su jako smarali sa stvarima sa novog albuma.Ali i to je u principu bio odlican koncert.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

@lemmy six: svaka cast za ono o tezgama i tezgarenju, svaka ti je na mestu!

Meni je ta svirka nesto najbolje sto mi se ikada desilo, to je bend uz koji sam mal' te ne odrastao. Slusam ih od svoje 13-te godine, ne znam da li postoji jos neki bend koji toliko volim....

Zbog te svirke nisam hteo da idem na odmor preko leta, vec sam ga cuvao za taj dogadjaj. Cak sam bio spreman da, ukoliko bude potrebno, dam otkaz na poslu, bez trunke ustezanja, a da odmor iskoristim da ispostujem otkazni rok. Toliko mi je to znacilo.

Ljudi, budite srecni sto bendovi uopste dolaze ovde, i molite boga da nastave, nemojte bez veze traziti dlaku u jajetu i kvariti sebi (a i drugima) zadovoljstvo.

Share this post


Link to post
Share on other sites

To se vrti ihahaj godina unazad... Koliko znam Blekija sve to zabavlja i samo se smeje na novonastale fore za skracenicu wasp. Nigde skoro i da nema nikakvih objasnjenja za wasp po pitanju benda.

 

Moze i White Anglo-Saxon Protestant :D

Moze i Winged Assassins Steven P*** (prve dve reci - tako je trebalo da se zove prvi album wasp, treca rec je Blekijevo pravo ime, a cetvrta rec moze biti bilo sta.. :P)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Often it is wondered what the band's name stands for, or if it stands for anything, since it is written as an acronym. In an interview in the 1980s the band claimed it stands for "We Are Sexual Perverts." It is not known whether this was a serious statement. It is believed by many they said it for shock value. "We Are Sexual Perverts" is inscribed on their first album into the vinyl next to the label.

 

Alternatively some people believe the initials of W.A.S.P. stand for "We Are So Perfect" or even "We Are So Powerful". Another possible abbreviation is "White Anglo-Saxon Protestants", being the original meaning of the acronym. When asked, Blackie Lawless has avoided giving a straight answer; in one interview he answered "We ain't sure, pal".

Preuzeto sa http://en.wikipedia.org/wiki/W.A.S.P._%28band%29

Mene je odusevljavalo kako su pre krs godina mnogi metalci smatrali da se ime benda izgovara "vesp", e to je la perversion..... I dan danas imam prilike tako nesto da cujem, i dobijem ospe odma' potom.

Po svoj prilici, akronim ne znaci nista, tackice su ubacene "mistike" radi, isto kao i u L.O.V.E. Machine ili u 9.5. N.A.S.T.Y.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...